Wspólne sny - Dreamwalking

Wspólne sny - Dreamwalking

Postautor: Ankol18 » 23 maja 2014, 19:54

Na pewno wiele razy zdarzyło się nam, kiedy śniła nam się pewna osoba i dowiadywaliśmy się, że tej samej nocy my również śniliśmy się tej osobie. Zwykle jednak nie przywiązuje się większej wagi do takich "zbiegów okoliczności". Dlatego tak rzadko słyszy się, że dwie lub więcej osób miało taki sam sen, a może nawet spotkało się we śnie. Jednak takie przypadki czasami się zdarzają, nawet całkowicie spontanicznie, zwłaszcza u osób związanych ze sobą uczuciowo. Czyżby istniała więc możliwość spotkania się we śnie?
Otóż okazuje się, że jest to jak najbardziej wykonalne, choć nie należy do najłatwiejszych. Nie znaczy to oczywiście, że spotykamy we śnie prawdziwą osobę, ale jest to postać, którą wytworzył nasz umysł. Mózgi śniących osób wymieniają w jakiś sposób informacje o wzajemnym położeniu postaci. Naukowcy nie zbadali jeszcze istoty zjawiska wspólnego snu. Wiadomo jednak, że w głębszych stanach świadomości ujawniają się zdolności parapsychiczne, więc przypuszczalnie wymiana informacji przebiega na poziomie telepatycznym.
Wniosek? Niektóre postacie w twoim śnie mogą być kierowane nie tylko przez twój własny umysł, lecz także przez rzeczywiste śniące osoby.
Nie ma co jednak liczyć na przypadkowe spotkanie w zwykłym śnie, bo coś takiego graniczyłoby z cudem! Ale przecież znamy sposób, dzięki któremu możemy świadomie wpływać na senną rzeczywistość! Dlaczego by nie spróbować wykorzystać świadomych snów do spotkania się we śnie?! Jest kilka technik pomagających w nawiązaniu kontaktu. Należy odpowiednio nastawić się przed snem, a gdy już ma się świadomy sen, użyć jakiejś techniki by dostać się do snu wybranej osoby. Najlepiej, jeśli osoba, do której chcemy się dostać, współpracuje z nami.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 459 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Wspólne sny - Dreamwalking

Postautor: Fudier » 25 maja 2014, 00:33

Miałem taki sen dwa razy w życiu - z tą samą osobą.
Nasze sny zgadzały się w malutkich szczegółach. To było bardzo dziwne.
W sumie teraz sobie o tym tak mocniej przypomniałem gdy to przeczytałem, i sobie teraz wspominam..
Ogólnie fajna sprawa :)
Mam nadzieję że jeszcze się to powtórzy (nie raz).
Awatar użytkownika
Fudier
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 42 razy
Otrzymał podziękowań: 31 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 2

Postautor: Nut » 22 lis 2014, 00:16

Dream Walking można podobno osiągnąć poprzez LD ale czy to takie proste i generalnie możliwe i nie mylone z naszymi sennymi mrzonkami, to tak naprawdę nie wiadomo.Nie wspominając o etyce. Bo czyż nie jest to wchodzenie z buciorami w życie,sen drugiej osoby, czy ona sobie tego życzy...
Uważam, ze większość to opowieści dziwnej treści młodocianych userów na forach. Fantazjowanie celem zdobycia poklasku, autorytetu.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 391 razy
Otrzymał podziękowań: 324 razy
Droga życia: 0

Postautor: fro123 » 22 lis 2014, 20:46

Dream Walking można podobno osiągnąć poprzez LD ale czy to takie proste i generalnie możliwe (...)

Dreamwalking jest osiągalny poprzez LD, bowiem istnieje jedna technika, w której potrzebujemy właśnie świadomego snu. Polega ona na tym, że tworzymy lustro z wizerunkiem osoby, do snu której chcemy wejść, po czym wchodzimy w lustro i przenosimy się do snu tej osoby. Proste, prawda? :)

Swoją drogą utworzyć lustro i przejść przez nie do naprawdę innego snu udało mi się raz. Czy rzeczywiście byłem we śnie osoby, którą tam spotkałem? Niestety nie wiem, bo z tą osobą wcześniej straciłem kontakt.
fro123

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postautor: fro123 » 22 lis 2014, 20:48

fro123 pisze:
Dream Walking można podobno osiągnąć poprzez LD ale czy to takie proste i generalnie możliwe (...)

Dreamwalking da się osiągnąć poprzez LD, bowiem istnieje jedna technika, w której potrzebujemy właśnie świadomego snu. Polega ona na tym, że tworzymy lustro z wizerunkiem osoby, do snu której chcemy wejść, po czym wchodzimy w lustro i przenosimy się do snu tej osoby. Proste, prawda? :)

Swoją drogą utworzyć lustro i przejść przez nie do naprawdę innego snu udało mi się raz. Czy rzeczywiście byłem we śnie osoby, którą tam spotkałem? Niestety nie wiem, bo z tą osobą wcześniej straciłem kontakt.
fro123

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postautor: M.Psyche » 29 sie 2015, 14:22

Równie dobrze mógł to być wymysł Twojej wyobraźni.Nie miałeś możliwości sprawdzenia, czy od tego czasu,( a minęło już trochę od napisania postu), udało Ci się spotkać tę osobę i skonfrontować czy sen był prawdą.
Wybaczanie odnosi się do przeszłości, której się nie da już zmienić, a nie do teraźniejszości, na którą nadal mamy wpływ...

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie

Gandhi
M.Psyche
Niewymowny

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Droga życia: 0

Wróć do Kompendium wiedzy o snach