Zapamiętywanie snów – pierwsze kroki w świadomy sen

Re: Zapamiętywanie snów – pierwsze kroki w świadomy sen

Postautor: fro123 » 04 lip 2014, 20:27

Fascynujące to to nie będzie, bo to była dość krótka rozmowa, a i sam sen już dość mocno rozmył się w mej pamięci. Pamiętam tylko, że spytałem jak tam jest, na co otrzymałem odpowiedź "wielka miłość" i jakieś imię (dość specyficzne, o ile pamiętam). Potem zapytałem o swoją przyszłość, ale odpowiedzi już dzisiaj nie pamiętam. Wiem tylko, że całej tej krótkiej rozmowie towarzyszyło uczucie wielkiego spokoju.

fro123

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postautor: Elie » 04 lip 2014, 20:43

Ja bym spróbowała jeszcze raz tylko nie potrafię.
Kiedyś przed snem poprosiłam o odpowiedź na pytanie o pewną osobę, wtedy bliską sercu. I owszem, przyśniła mi się ta osoba - szedł ze swoją przyjaciółką, trzymali się za ręce. W zasadzie to oddalał się i tylko na moment obrócił się tylko po to, żeby mi oznajmić zdawkowo i z łaski - przecież to jest moja najlepsza przyjaciółka i my zawsze będziemy razem.
Od tamtego czasu o nic już nie pytam, nie chcę takich snów.:(
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
"Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem."

BARDZO PROSZĘ O WERYFIKACJĘ WRÓŻB
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 1935 razy
Otrzymał podziękowań: 1617 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: fro123 » 05 lip 2014, 21:19

U mnie raczej nie działają takie prośby. Jak proszę, to nie dostaję nic, bo zdecydowana większość (jeśli nie wszystkie) snów "z przesłaniem" pojawiała się u mnie samoistnie.
fro123

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Postautor: Elie » 11 gru 2014, 10:21

Jeżeli chcesz nauczyć się zapamiętywać swoje sny to najlepszym rozwiązaniem jest… długie spanie, gdyż sen wydłuża się wprost proporcjonalnie do tego jak długo śpisz. Ostatnie fazy REM mogą trwać nawet 45 minut a pierwsze tylko 10 minut. Większe szanse, na zapamiętanie swojego snu, będziesz miał wtedy, gdy Twoje marzenia senne będą trwały 45 minut. Im dłużej trwa zwykły sen, tym łatwiej o świadomy sen! Zawsze powinieneś kłaść się z nastawieniem, że będziesz pamiętać swoje sny.

To jest najważniejsza rada. Długie spanie, takie powyżej 8 godz. zwiększa możliwość świadomego snu. Wtedy można przywołać osobę z którą chcielibyśmy porozmawiać.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: scorek » 11 gru 2014, 13:09

Eksperyment, który powoduje, że przechodzą ciarki po plecach;

Grupa naukowców podłączyła kamerę do osoby, która miała szczelnie zasłonięte oczy. A co najdziwniejsze ta kamera była podłączona przez język, a potem także przez szyję! Rezultat? Osoba mogła się poruszać po pokoju bez uderzania w znajdujące się w nim obiekty.
Kamera wysyłała sygnały elektryczne, które mózg interpretował jako reprezentacje otaczającej go rzeczywistości.

Tak naprawdę oczy, to tylko „sprzęt”, w który zostałeś wyposażony do postrzegania świata. Podobnie jest z innymi zmysłami. Są inne sposoby, aby „postrzegać”. Jednym z nich jest świadomy sen, ale o tym za chwilę.
Zauważasz, że tak naprawdę nie widzisz rzeczywistości poprzez oczy! Widzisz ją poprzez mózg.
Oczy „zbierają” tylko odbite światło od przedmiotów i przerabiają je na sygnał elektryczny wysyłany do mózgu. To co wydaje Ci się, że widzisz - to tylko projekcja Twojego mózgu. Tak jakbyś miał w głowie projektor, który wyświetla Twój świat.

Z innymi zmysłami jest tak samo.
Otaczająca Cię rzeczywistość jest tworzona poprzez sygnały elektryczne i reakcje chemiczne w Twoim mózgu.
Świadomy sen pojawia się bezpośrednio w Twoim mózgu tworząc projekcje snów, bez użycia pośredników (czyli zmysłów).
Słyszałeś pewnie, że Twój mózg nie odróżnia wyobrażeń od rzeczywistości. Wystarczy pomyśleć o soczystej cytrynie, o jej zapachu, smaku, porowatej skórce - i Twój organizm zacznie wytwarzać ślinę w ustach.
On nie wie, że to nieprawdziwa cytryna.

Tak samo jest w świadomym śnie, tyle że jest to 10x potężniejsze, bo gdy sobie coś wyobrażasz na jawie, to nie odczuwasz tego tak realnie jak we śnie. Wtedy część mózgu (płaty czołowe) odpowiedzialna za logiczne myślenie jest wyłączona i dlatego widząc słonia przebiegającego przez Twój pokój, wydaje Ci się to całkiem normalne.
Awatar użytkownika
scorek

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Droga życia: 0

Postautor: Nemesiss » 11 gru 2014, 20:14

Każda chwila twego życia jest nieskończenie twórcza, wszechświat zaś jest niezmiernie szczodry. Wyraź tylko wystarczająco jasno swoją prośbę, a wszystko, czego pragniesz całym sercem, zostanie spełnione..

Twórcza wizualizacja jest metodą wykorzystywania wyobraźni w celu kształtowania rzeczywistości zgodnie z naszymi pragnieniami. W metodzie tej nie ma nic nowego, tajemniczego ani niezwykłego. Prawdę mówiąc, stosujemy ją codziennie, a nawet w każdej minucie. Wizualizacja jest naturalną funkcją wyobraźni, główną mocą twórczą wszechświata, z której nieprzerwanie korzystamy, czasem nawet o tym nie wiedząc.

W przeszłości wielu z nas posługiwało się nią w dużej mierze bezwiednie. Ponieważ tkwiły w nas głęboko zakorzenione, negatywne opinie dotyczące życia, automatycznie i bez udziału świadomości pogodziliśmy się z jakością naszej egzystencji, spodziewając się niedostatków, ograniczeń, trudności i problemów stanowiących dużą część naszego życia. I tak, w mniejszym lub większym stopniu, nasze położenie jest odzwierciedleniem tego, co sami dla siebie stworzyliśmy.
Awatar użytkownika
Nemesiss

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Postautor: Ankol18 » 26 maja 2015, 20:51

Świadomy sen to umiejętność kontroli swoich snów, dzięki czemu możemy w nich robić prawie wszystko np. spełniać swoje ukryte marzenia, spotykać się z kim tylko chcemy. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Wszystko czego doświadczamy w świadomym śnie, odczuwamy tak jakby się działo na prawdę w realnym życiu.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 315 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: Iza74 » 27 maja 2015, 07:50

Nie bardzo. Wiesz w jaki sposób śnić świadomie, w jaki sposób doprowadzić do świadomego snu ?
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 88 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy
Droga życia: 8

Postautor: Ankol18 » 28 maja 2015, 15:10

Iza74 pisze:Nie bardzo. Wiesz w jaki sposób śnić świadomie, w jaki sposób doprowadzić do świadomego snu ?

Wiem tyle ile czytam, gdyż nie próbowałam doprowadzić do świadomego snu na swojej osobie. Więc wiedza teoretyczna jest, ale praktyki nie ma. Może Ty potrafisz i próbowałaś to zrobić? Chętnie się dowiem czegoś więcej :usmiech:
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 315 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Droga życia: 9

Postautor: Elie » 28 maja 2015, 15:20

Jest opisane wyżej w temacie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kompendium wiedzy o snach