ZIOŁA SZWEDZKIE

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Waga » 22 mar 2010, 16:42

kochana gwiazdko są zioła szwedzkie z aloesem bądź z piołunem czy oryginalny skład wyklucza jeden z tych dwóch składników albo inaczej,który składnik z tych dwóch należy do oryginalnego składu mieszanki?
Waga
 
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2010, 17:46
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Hexe-Ewa » 27 maja 2010, 09:20

W szwedzkich ziolach zawarte jet 26g piolun na 2,5l wodki zytniej .
Na aloes zrobila sie moda w ostatnim czasie i dlatego mozna go znalesc teraz w kazdej mieszance.
W orginale zawarta jest nawet zółc z bobra
Kto zna prawde, ale ja ukrywa i oklamuje innych jest przestepca i wrogiem Matki Ziemi
Awatar użytkownika
Hexe-Ewa
Niewymowny
 
Posty: 163
Rejestracja: 16 sty 2010, 23:38
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Tola » 23 wrz 2011, 18:31

Zioła szwedzkie, wg Starego Rękopisu.


Skład : aloes, arcydzięgiel, manna, rabarbar, senes, teriak, dziewięćsił, kurkuma, kamfora, mirra, szafran

Dzięki tej mieszance ziół przygotujesz samodzielnie tinkturę leczniczą. Leczy ona niezliczoną ilość schorzeń. Stosować można ją od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Zioła zalać 1,5 litra 38%-40% alkoholu. Odstawić je na 14 dni w ciepłe miejsce (ok. 25 stopni Celsjusza). Codziennie mieszankę należy wstrząsnąć. Po 14 dniach mieszankę odcedzić i zlać do ciemnych buteleczek, zamknąć i trzymać w chłodzie. Tak przygotowana nalewka może leżeć kilka lat.

Stosowanie:

Profilaktycznie zaleca się przyjmować1 łyżeczkę nalewki rano i wieczorem, rozcieńczoną wodą.

Przy różnego rodzaju niedomaganiach - 3 łyżeczki dziennie. W razie poważniejszej choroby 2-3 łyżki stołowe dziennie (1 dawkę należy podzielić na dwie porcje i pić przed i po posiłku)

Uwaga! Zawsze nalewkę należy przyjmować po rozcieńczeniu


Okłady

Miejsce na ktore będzie położony okład należy nasmarować dowolną tłustą maścią. Nalewką należy zwilżyć gazę lub ligninę i przyłożyć w chore miejsce. Następnie przykryć okład kawałkiem folii i zawinąć bandażem. Trzymać minimum 2 godziny a jeśli nie wystąpi reakcja alergiczna można i dłużej, nawet całą noc.

Wg Starego Rękopisu zioła mają następujące działanie:

1. Częste wąchanie szwedzkich ziół, zwilżanie nimi czubka głowy lub przykładanie na głowę ściereczki zmoczonej w ziołach usuwa bóle i zawroty głowy, wzmacnia pamięć i usprawnia funkcje mózgu.

2. Zioła szwedzkie pomagają przy zmętnieniu, zaczerwienieniu i wszystkich dolegliwościach oczu, nawet wtedy, gdy występuje stan zapalny, gdy wzrok jest osłabiony, a widzenie zaburzone. Zapobiegają one również skutecznie powstawaniu jaskry, jeżeli w odpowiednim czasie zwilża się delikatnie nalewką kąciki oczu lub, po uprzednim natłuszczeniu powiek, kładzie na zamknięte oczy lnianą ściereczkę zwilżoną nalewką.

3. Krosty i wysypki wszelkiego rodzaju, a także strupy w nosie lub gdziekolwiek na ciele mogą być wyleczone, jeśli się je często i dokładnie zwilża nalewką.

4. Gdy boli ząb należy rozcieńczyć łyżkę stołową nalewki niewielką ilością wody i płukać jamę ustną, przetrzymując w niej płyn przez pewien czas. Można też zwilżać bolący ząb szmatką nasączoną nalewką. Ból zęba ustępuje, a stan zapalny cofa się.

5. Pęcherze na języku lub wszelkie inne uszkodzenia należy starannie nawilżać ziołami szwedzkimi, dzięki czemu wyleczenie nastąpi w krótkim czasie.

6. Przy zapaleniu lub zranieniu gardła, gdy utrudnione jest połykanie pokarmów stałych i płynów, należy rano, w południe i wieczorem zażywać po kilka kropli nalewki wolno ją łykając. Dzięki niej palenie w gardle ustąpi i gardło będzie znów zdrowe.

7. Jeśli ktoś ma skurcze żołądka, to przy każdym ataku powinien zażywać jedną, pełną łyżkę stołową nalewki.

8. Przy kolce należy zażyć trzy, pełne łyżki nalewki, powoli jedna po drugiej i niebawem czuje się, że ból mija.

9. Dzięki nalewce z ziół szwedzkich, która działa wiatropędnie ustępują wzdęcia, dolegliwości żołądkowe i jelitowe. Nalewka pomaga też przy zaparciach.

10. Są one dobrym lekiem żołądkowym w przypadku złego trawienia.

11. Pomagają również przy bólach woreczka żółciowego. Zażywa się je codziennie rano i wieczorem po łyżce stołowej, a na noc robi się okłady. Wszystkie bóle szybko mijają.

12. Przy obrzękach, przez sześć tygodni zażywa się rano i wieczorem po jednej łyżce stołowej kropli rozcieńczonych białym winem.

13. Przy bólach i szumie w uszach, wkłada się do ucha wacik zwilżony ziołami szwedzkimi. Zabieg ten jest bardzo skuteczny; czasami może nawet przywrócić utracony słuch.

14. Gdy kobieta ma bóle macicy, podajemy jej przez trzy dni rano po jednej łyżce nalewki w czerwonym winie. Pół godziny po zażyciu kropli chora Powinna pójść na spacer, po czym może zjeść śniadanie, lecz bez mleka. Zioła szwedzkie nie powinny być łączone z mlekiem.

15. Aby ułatwić poród, w ostatnich 14 dniach ciąży podaje się rano i wieczorem po jednej łyżce. Aby Przyspieszyć bezbolesne uwolnienie łożyska podaje się Położnicy, co dwie godziny łyżeczkę do kawy nalewki, tak długo, aż łożysko odejdzie.

16. Gdy podczas wydzielania mleka po porodzie wystąpi zastój pokarmu i w skutek tego dojdzie do zapalenia piersi należy przykładać wilgotne ściereczki nasycone nalewką i dolegliwości szybko ustępują.

17. Krople pomagają w leczeniu wietrznej ospy. Dzieciom podaje się w zależności od wieku, odpowiednią ilość kropli rozcieńczonych wodą. Kiedy strupki zaczynają przysychać należy je często zwilżać nalewką, dzięki czemu nie pozostaną po nich żadne blizny i ślady.

18. Dzieci i dorośli mogą stosować je przeciw robakom, a nawet przeciw tasiemcom których można się dzięki temu pozbyć. Dawki dla dzieci Powinny być odpowiednie do wieku. Szmatkę nawilżoną nalewką zawiązuje się na pępku i pilnuje, aby cały czas była wilgotna.

19. Przy żółtaczce można pozbyć się szybko wszystkich dolegliwości zażywając trzy razy dziennie łyżkę stołową kropli i robiąc okłady na opuchniętą wątrobę.

20. Zioła szwedzkie pomocne są przy hemoroidach, leczą nerki, usuwają wszystkie złe płyny z organizmu, wyprowadzają z melancholii i depresji, pobudzają apetyt i trawienie.

21. Leczą one także guzy krwawnicze (hemoroidy), jeśli na początku często się je nawilża i rozmiękcza stosując krople doustnie, przed snem. Zewnętrznie należy przykładać wacik nasycony nalewką. Powoduje to zwiększenie płynności krwi oraz przeciwdziała pieczeniu i swędzeniu.

22. Przy omdleniach należy choremu w koniecznym przypadku otworzyć usta i podać jedną łyżkę kropli, a chory szybko dojdzie do siebie.

23. Środek ten usuwa też bóle spastyczne. w krótkim czasie po podaniu kropli bóle przestają dokuczać.

24. Przy gruźlicy, należy zażywać nalewkę codziennie rano, na czczo, przez okres sześciu tygodni.

25. Gdy występują zaburzenia miesiączkowania i brak jest krwawienia lub gdy jest ono nadmierne, należy zażywać krople przez trzy dni i powtórzyć to 20 razy, a wszystko powróci do normy.

26. Środek ten pomaga także przy białych upławach.

27. Gdy ktoś cierpi na padaczkę należy mu podać nalewkę. Chory powinien zażywać ten środek ponieważ wzmacnia on zarówno zaatakowane nerwy jak i cały organizm oraz usuwa wszystkie choroby.

28. Leczy porażenia, usuwa zawroty głowy i mdłości.

29. Leczy także zaognione ślady po ospie i różę.

30. Gdy ktoś cierpi na gorączkę, ma temperaturę lub dreszcze, jest bardzo osłabiony dajemy mu łyżkę stołową kropli i chory, jeśli jego organizm nie jest obciążony innymi lekami, w krótkim czasie dochodzi do siebie. Puls powraca do normy i jeśli nawet temperatura była bardzo wysoka, to chory wkrótce poczuje się lepiej.

31. Krople leczą także raka, blizny po ospie, brodawki i popękane dłonie. Gdy rana jest stara i ropiejąca lub pokryta „dzikim mięsem”, należy przemyć ją dokładnie białym winem, a następnie przyłożyć ściereczkę zwilżoną kroplami. Znikają nowotwory, ustępują bóle, znika "dzikie mięso", a rana zaczyna się goić.

32. Leczą one wszystkie rany, cięte lub kłute, jeśli tylko często się je zwilża. Należy wziąć lnianą szmatkę, nasączyć ją nalewką i przykryć ranę. W krótkim czasie ból ustępuje, nie dochodzi do zapalenia ani gnicia. Goją się nawet stare rany postrzałowe. Jeśli są dziury, to wstrzykujemy krople do rany, którą wcześniej należy oczyścić. Gdy na ranę pilnie przykłada się szmatkę zwilżoną nalewką, gojenie następuje w krótkim czasie.

33. Nalewka usuwa wszystkie blizny, nawet zastarzałe, zranienia i cięcia, jeśli tylko nawilżymy je czterdziestokrotnie. Wszystkie rany leczone tym sposobem nie pozostawią żadnych blizn.

34. Leczą one także przetoki, nawet jeśli wydają się one nieuleczalne; mogą one być nawet bardzo stare.

35. Leczą również oparzenia spowodowane przez ogień, gorącą wodę lub tłuszcz. Oparzone miejsce należy ciągle starannie nawilżać kroplami. Nie utworzą się wtedy żadne pęcherze, gdyż jest odprowadzany nadmiar ciepła. Można też wyleczyć ropiejące pęcherze.

36. Działają one przeciwko guzom i plamom, które mogą być wynikiem ucisku lub uderzenia.

37. Ten kto je bez apetytu może dzięki nim odzyskać utracony smak.

38. Szwedzkie zioła przy dużej niedokrwistości przywracają utracone rumieńce. Jeśli krople zażywa się codziennie rano przez odpowie- dni okres czasu, oczyszczają one krew, mają działanie krwiotwórcze, a także poprawiają krążenie.

39. Bóle reumatyczne kończyn ustąpią, gdy będzie się zażywać krople rano i wieczorem, a na bolące miejsca przykładać szmatki zwilżone nalewką.

40. Leczą odmrożone ręce i nogi, jeśli nawet powstały otwarte rany. Tak często jak tylko możliwe, ale szczególnie na noc, należy przykładać na odmrożone miejsca ściereczkę zwilżoną nalewką.

41. Na bolące odciski przykłada się waciki zwilżone nalewką i pilnuje, aby bolące miejsca cały czas były wilgotne. Po trzech dniach bolące odciski odpadną same lub zmiękną do tego stopnia, że będzie je można bezboleśnie usunąć.

42. Krople leczą także rany powstałe wskutek pogryzienia przez wściekłe psy i inne zwierzęta. Użycie kropli powoduje gojenie się ran i unieszkodliwienie wszelkich toksyn. Na rany należy przykładać szmatkę zwilżoną kroplami.

43. Przy dżumie i innych zakaźnych chorobach należy zażywać nalewkę często w ciągu dnia. Leczy ona wrzody, guzy i pęcherze dżumy, nawet wtedy, gdy występują one w gardle.

44. Ten kto źle śpi powinien zażyć krople przed położeniem się spać. Przy bezsenności na tle nerwowym należy przyłożyć na serce szmatkę zwilżoną rozcieńczonymi kroplami.

45. Zażycie dwóch łyżek nalewki pomaga pijanemu wytrzeźwieć.

46. Kto zażywa krople codziennie rano i wieczorem nie potrzebuje żadnych innych lekarstw, ponieważ zioła szwedzkie wzmacniają cały organizm, „odświeżają nerwy i krew”, usuwają drżenie rąk i nóg. Mówiąc krótko, zapobiegają wszystkim chorobom. Ciało jest prężne, a twarz młodzieńcza i piękna.

(źródło: internet)
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Imira » 30 mar 2012, 15:05

Sprawdzona stara receptura ... Zioła szwedzkie, wg Starego Rękopisu.
Jeden ze skladnikow tych ziolek, nie dla kazdego jest jasny.
Odnosnie teriaku,na tyle co wyczytalam, teriak (Electuarium theriacale)
w Szwedzkich Ziolach M. Treben to melasa.

Teriak w oryginalnym skladzie to uniwersalna odtrutka, skladajaca sie az z 89 składnikow.

Uniwersalne panaceum - przelom IV i III w. pne. ( cynamon, imbir, dziurawiec, miod, mieso i jad zmiji, (wątpliwy w działaniu) ziemia z Lemnos i czasem opium.)
Skład wymyślony został podobno przez króla Pontu Mitrydatesa, a jego recepturę ulepszył Gallen.
Gallena i Avicenna tym panaceum leczyli bole, zatrucia, watrobe i epilepsje.
Inne zrodla podaja:
Peter Theiss podaje w książce "Żyjmy zdrowiej dzięki ziołom" skład własnego teriaku: "Następny składnik szwedzkiego gorzkiego eliksiru - teriak (Electuarium theriacale) jest sproszkowaną mieszanką siedmiu ziół i przypraw (korzenia arcydzięgla, korzenia pluskwicy, korzenia kozłka lekarskiego, cynamonu, kłącza ostryża, kardamonu i mirry)".

Teriak caly czas ulega przerobkom :

"W skład Teriaku wchodzą następujące substancje czynne:
liść mięty, liść szałwii lekarskiej, korzeń arcydzięgla, kłącze imbiru, gałka muszkatołowa."


Teriak, ktory mozna kupic w aptece: Firma Caelo.
Korzen arcydziegla 40%
Korzen waleriany 15%
Cynamon 15%
Klacze ostryzu cytwarowego
( biala kurkuma)
Kardamon 7,5 %
Mirra 7,5 %
Imira
 

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Imira » 30 mar 2012, 15:07


Orginalny sklad Duzego zestawu ziol:


26 g wermutu,
18 g rabarbaru,
18 g melasa,
13 g mirry,
9 g korzenia zedoary,
(Zittwerwurzel).
Kłącze pozyskiwane z ostryżu cytwarowego,
czyli plamistego – Curcuma zedoaria Roscoe, (biala kurkuma)
http://rozanski.li/?p=1079
5 g czerwonej gliny,
7 g korzenia goryczki,(Gentiana lutea)
7 g korzenia arnika,
4 g Carline thistle,
(Carlina acaulis - dziewięćsił bezłodygowy, oset górski)

2 g kamfory (tylko naturalna kamfora),
2 g tormentil,(Blutwurz, Pięciornik kurze ziele - Potentilla erecta )
2 g Bibergail
(Ambra, piżmo i kastoreum.Wydzielina gruczołowa bobrów syberyjskiego i kanadyjskiego, której wyciągi alkoholowe dodaje się do perfum.)

5 g Modrzew gabczasta,(grzyb pasożytniczy na modrzewiu (huba) (Fomitopsis offi cinalis),)
1 g szafranu,
2 g kwiat muszkatołowy,
2 g lisci senna,(Senna, czyli straczki senesu)
18 gramow klacza tataraku,
35 gramow galki muszkatolowej,
7 g krzemionki.
Imira
 

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Imira » 30 mar 2012, 15:12

Pomimo, iz TOLA podala sklad Ziol w/g Starego Rekopisu, podaje raz jeszcze,
jako uzupelnienie dla rzeczywiscie zainteresowanych.

Maly Zestaw Ziol Szwedzkich


- autorem jest Dr. Samst, zyl 104 lata i zmarl na skutek upadku u konia.
Wypowiedz M. Treben.


0,2 g Szafranu
10 g Aloe
(zamiast aloesu mozna uzyc sproszkowanego korzenia goryczki
lub korzenia piolunu)
10 g Manna
10 g lisci senna
10 g korzenia rabarbaru
10 g kamfory (tylko naturalna kamfora),
10 g Klacze ostryzu cytwarowego
10 g Theriak venezian
W doslownym znaczeniu Trojniak - miod pitny, zawierajacy 3 litry miodu na 4 litry napoju. Calosc byla tym rozcienczana.
Zarowno miod jak i alkohol, pomagaja w wchlanianiu roznych substancji do organizmu.
5 g korzen srebrnego dziewiecsila (Radix Carlinae acaulis)
5 g korzen arcydziegla
5 g Mirry

Inne "zestawy" sa to "przerobki", ulatwienia, czy tez udoskalaniania pierwotnej receptury.

W sklad ziol szwedzkich nie wchodzi mirra i kalafonia, uzywane sa jako zamienniki, co kto zdobedzie.
Kalafonia nie posiada balsamicznego zapachu, mirra posiada orientalny zapach.


http://www.imed24.pl/web/dyskusje/leki/ ... TER,-37069
Imira
 

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Imira » 30 mar 2012, 15:14

"Ziola Szwedzkie" nie dlatego nazywaja sie szwedzkimi ziolami (rosnacymi, czy pochodzacymi) ze Szwecji,
ale od pochodzenia (skomponowanie mieszanki przez) szwedzkiego lekarza Dr. Klaus Samst.
Dr. Klaus Samst byl wyznawca Paracelcus`a. Mieszanka zostala odkryta w 18 wieku,
lecz pochodzi od Paracelcusa, a ten odnalazl recepture w zapiskach starozytnych Egipcjan.
Rodzina dr. Samst`a dlugo strzegla tajemnicy mieszanki.
Dr. Samst nie zmarl ze starosci, czy poprzez choroby, lecz w wypadku.
On wlasnie pozostawil nam recepture Malego Zestawu Ziol, gorzkiej mieszanki.
Pierwowzor skladnikow ZSz. stosowany byl poprzez tysiace lat,
i Ziola te zdazyly juz udowodnic swoje wlasciwosci lecznicze.
Jedynie mozna dodac, ze wspolczesnie naukowcy podejrzewaja,
ze kamfora moze przyczyniac sie do powstawania raka.
Wiec kto ma obawy, moze ja wykluczac z mieszanki.
Ja osobiscie stosuje ta nalewke wraz z kamfora, w przeroznych zastosowaniach ponad dwadziescia lat,
i jestem nia usatyswakcjonowana w kazdym przypadku.

Inne nazwy szwedzkiej, gorzkiej nalewki to: "Eliksir dlugiego zycia", "Uniwersalne krople",
"Eliksir zycia" lub "Gorzkie szwedzkie krople ".
Imira
 

Re: ZIOŁA SZWEDZKIE

Postautor: Imira » 30 mar 2012, 15:16

Krem z Ziol Szwedzkich.

Krem, ktorego podstawowym skladnikiem sa szwedzkie ziola jest przydatny
w sytuacjach, kiedy zrobienie okladu, czy kompresu stwarza trudnosci.
Np - zastosowanie na jezyku, twarzy, w okolicach posladkow, narzadow rodnych, itd.
Pomimo to, ze nalewka ziolowa w kremie jest juz rozcienczona poprzez pozostale skladniki kremu,
w dalszym ciagu ma doskonale i silne dzialanie.
Powierzchnie skory mozna smarowac kremem, bez obaw o wysuszenie,
czy tez poparzenie, gdyz krem posiada substancje ochronne.

Jako baze uzywamy oliwe z oliwek, ev. inny roslinny olej.
( B. dobry jest z kielkow pszenicy lub ziaren winogron).
Jako emuglator najlepiej Lanoline (bezwodna).
Do otrzymania odpowiedniej konsystencji
- wosk pszczeli - 1g, maslo kakaowe - 2g, lub schea maslo - 2g.
Uzywamy przygotowanej wczesniej nalewki szwedzkich ziol,
tak ze krem ma bardzo dlugi czas uzywalnosci, poprzez zawartosc konserwujacego alkoholu.

Skladniki
30 ml. olejku.
wosk pszczeli - 1g,
maslo kakaowe - 2g, lub schea maslo - 2g.
15g Lanolin bezwodnej
30 ml. nalewki szwedzkiej.

Przygotowanie.
W osobnym naczyniu przyszykowac nalewke ziolowa, w innym szklanym naczyniu wymieszac pozostale skladniki.
Obydwa naczynia wstawic do goracej, wodnej kapieli, i podgrzewac, ciagle mieszajac, az stale skladniki sie roztopia.
Dalej mieszajac, przelac goraca nalewke ziolowa do pozostalych skladnikow. Mieszamy do momentu ostudzenia kremu.
Przekladamy krem do odpowiedniego naczynka, dobrze jest opisac wraz z data wykonania.
Imira
 


Wróć do Ziołolecznictwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie