Znaczenie karty w pytaniu o pracę

Znaczenie karty w pytaniu o pracę

Postautor: Lidka. » 21 sie 2012, 21:58

5 buław - rywalizacja i konkurencja w pracy

10 buław - przepracowanie i zmęczenie
Lidka.
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Znaczenie karty w pytaniu o pracę

Postautor: xLena » 21 sie 2012, 23:24

10 mieczy - bardzo silne przepracowanie ale też kojarzy mi się ze zbyt dużym wysiłkiem psychicznym takim co już przygniata aż
Rydwan - dużo pracy, praca dająca radość, ruch, wiele się dzieje, dobra płaca za pracę wykonywaną
Głupiec- olewające podejście pracownika do obowiązków, czasem też praca na umowę zlecenie
Diabeł - praca na czarno, oszustwa, machlojki
Cesarz- praca na własny rachunek
4 buław - praca w domu albo przy domu może też być np przedszkole
5 monet- bieda, brak pracy albo nie dostanie wynagrodzenia ale raczej brak pracy

Nie wiem czy dokładnie o to w tym temacie chodziło ale wypisałam co mi do głowy przyszło.
xLena

Postautor: Elie » 22 sie 2012, 00:15

MAG- wszędzie tam gdzie potrzebna jest wyobraźnia i pomysłowość.Praca na własny rachunek zdecydowanie,ponieważ Mag jest jedynką.
W sztuce a szczególnie kulturze szeroko pojętej. Projektanci,architekci,lekarze-medycyna- tu szczególnie potrzebna jest wyobraźnia i przebiegłość Maga.

Rydwan- dopiszę jeszcze że nigdy taka praca OD- DO i do domu. Rydwan to praca w ruchu a często związana z wyjazdami,delegacjami, praca w terenie.
Kierowca,marynarz itp.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Lidka. » 22 sie 2012, 08:25

XX Sąd - pokazuje mi w dwojaki sposób: jako firmy rodzinne albo świadczenie wszelkiego rodzaju usług. Może to być też firma rodzinna prowadząca działalność usługową.

W Cesarzu widzę również szefa, kogoś mającego pod sobą pracowników.

W Cesarzowej pokazuje się owocna praca obiecująca nagrodę.

Koło Fortuny nieraz wskazuje, że pracujemy w jakiejś korporacji i jesteśmy małym trybikiem olbrzymiej machiny.
Lidka.
Niewymowny

Postautor: Elie » 22 sie 2012, 12:13

Koło fortuny- praca na czarno, praca na określony czas, praca na umowę o dzieło, praca na zlecenie.
2 buławy- stały etat, praca w zamkniętym zakładzie pracy,fabryce.
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Lidka. » 22 sie 2012, 15:05

W moich rozkładach pracę na czarno, nielegalną pokazuje Diabeł.
Ellie, a mogłabyś troszkę szerzej napisać, co przemawia za tym, że Koło Fortuny wskazuje Ci pracę na czarno?

W 2 buław też nie rozumiem, co przemawia za stałym etatem i pracą w zamkniętym zakładzie?

Dziękuję za Twoje spostrzeżenia :)
Lidka.
Niewymowny

Postautor: xLena » 22 sie 2012, 15:43

Koło to mi się kojarzy z pracą cykliczną zmianową np na 3 zmiany, rano, popołudniu, nocki
Diabeł to rzeczywiście praca na czarno
2 buław to mi się kojarzy z pracą na pół etatu
Gwiazda to praca np w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, wszędzie tam gdzie jest piękno, uroda więc też sklepy odzieżowe itd
2 monet praca dodatkowa
xLena

Postautor: Elie » 22 sie 2012, 15:45

Lidka. pisze:W moich rozkładach pracę na czarno, nielegalną pokazuje Diabeł.
Ellie, a mogłabyś troszkę szerzej napisać, co przemawia za tym, że Koło Fortuny wskazuje Ci pracę na czarno?

W 2 buław też nie rozumiem, co przemawia za stałym etatem i pracą w zamkniętym zakładzie?

Oczywiście że Diabeł jest odpowiedniejszą kartą określającą pracę na czarno-kojarzy się że złem w prostym rozumowaniu karty i pracy.
Koło Fortuny- ponieważ koło ogólnie symbolizuje zmienność a praca na tzw. czarno,tez jest taką huśtawką; raz ją masz a raz nie i stąd Koło Fortuny.
Tu jeszcze dodałabym kartę 2 Monety.
2 Buławy to jak wiadomo jest kartą statyczną.Nie ma w niej zmian,nawet chęci zmian. Człowiek na tej karcie jest otoczony buławami i murami, zadowolony ze swojej egzystencji i izolacji od świata.
To tak w skrócie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: xLena » 22 sie 2012, 15:49

Ellie pisze:
Lidka. pisze:W moich rozkładach pracę na czarno, nielegalną pokazuje Diabeł.

Oczywiście że Diabeł jest odpowiedniejszą kartą określającą pracę na czarno-kojarzy się że złem w prostym rozumowaniu karty i pracy.
Koło Fortuny- ponieważ koło ogólnie symbolizuje zmienność a praca na tzw. czarno,tez jest taką huśtawką; raz ją masz a raz nie i stąd Koło Fortuny.
Tu jeszcze dodałabym kartę 2 Monety.
2 Buławy to jak wiadomo jest kartą statyczną.Nie ma w niej zmian,nawet chęci zmian. Człowiek na tej karcie jest otoczony buławami i murami, zadowolony ze swojej egzystencji i izolacji od świata.
To tak w skrócie.

Masz bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat tych kart.. wow! Na prawdę super, wezmę je na pewno pod uwagę jak będę interpretować takie karty w pytaniu o pracę.
xLena

Postautor: Lidka. » 22 sie 2012, 17:33

To teraz 8 monet. Praca solidna, powolna, miarowa. A co dla Was znaczy ta karta w pytaniu o pracę?
Lidka.
Niewymowny

Następna

Wróć do Różne znaczenia kart tarota