Znaki Zodiaku - Baran

Re: Baran

Postautor: teye » 04 lut 2012, 09:05

BARAN
Baran, dzielny i wytrwały,
Bywa łasy na pochwały
I bez przerwy, z każdej strony,
Bardzo lubi być chwalony.

Lecz czasami sam się łaje,
Gdy coś mu się nie udaje
I ze złością szczęką kłapie,
Że sto srok za ogon łapie!

autorka: Małgorzata Strzałkowska
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Baran

Postautor: Imira » 11 lut 2012, 23:07

Baran
21 marca – 19 kwietnia


Nauka zalicza Barana do znaków kardynalnych, zaś żywiołem przypisanym mu jest ogień.
Dlatego też Barany są dynamiczne, władcze, aktywne i pełne energii, stale są w ruchu, ale też mają skłonności do różnego rodzaju obsesji, czasami zresztą pozytywnie oddziaływujących na życie osoby urodzonej pod tym znakiem. Dodatkowo te cechy wzmacnia wpływ Marsa – planety rządzącej Baranem, która symbolizuje impulsywność, działanie, brawurę.
Baran zaczyna panować pierwszego dnia wiosny – jednocześnie pierwszego dnia roku astronomicznego. I właściwie życzenia „szczęśliwego nowego roku” powinniśmy składać sobie właśnie w tym dniu. Słońce wchodząc w znak Barana budzi przyrodę po długim zimowym śnie, a wszystkich ludzi urodzonych pod tym znakiem obdarza wielką energią, która będzie im towarzyszyła przez całe życie.
Mars – czerwona, tajemnicza planeta, w starożytności utożsamiana z bogiem wojny, otacza troskliwą opieką ludzi odważnych i zdecydowanych. Takie właśnie są Barany. Ich życie pełne jest urozmaiceń i życiowych niespodzianek, przez które przechodzą z podniesionym czołem.
W pierwszej dekadzie Barana, pomiędzy 21 a 31 marca, niepodzielnie panuje Mars.
Dla urodzonych w tych dniach całe życie, w każdej dziedzinie jest polem walki. Osoby z tej dekady chętnie zajmują się polityką, wiele z nich ma skłonności do służb mundurowych.
Ci, którzy urodzili się w słońcu Barana, a więc między l a 10 kwietnia, są bardzo otwarci i serdeczni, chemie pomagają innym, zajmują się filantropią. Lubią przy tym zabawy, a nawet mają skłonności do hulanek.
Bardziej filozoficznie nastawieni są ci, którzy urodzili się pomiędzy 11 a 19 kwietnia pod opieką szczodrej Wenus. Wielu z nich ma poważne zainteresowania religijne, posiadają ogromną wrażliwość na piękno i ogromną intuicję.
Osoby z trzeciej dekady Barana potrafią bezbłędnie przewidywać różne sytuacje. Do ich wad należy przewrażliwienie na swoim punkcie.
W ogóle synowie i córki Ognia, bo jak wcześniej powiedzieliśmy. Baran należy do trygonu Ognia, są pełni życia, posiadają ogromną energię witalną i wielką indywidualność. Baran jako wielki indywidualista nie jest z natury skłonny do podporządkowywania się nakazom i rozkazom.
Dlatego najlepiej czuje się i sprawdza na samodzielnych kierowniczych stanowiskach zwłaszcza, że jest bardzo obowiązkowy.
Wierzy w dobroć człowieka, ale jest przy tym bezkompromisowy i nie toleruje żadnych nieprawości. Baran często na pierwszy rzut oka robi wrażenie egoisty, widzącego tylko siebie i swoich najbliższych.
Ale to nieprawda, przy bliższym poznaniu okazuje się, że Baran ma dobre intencje, gotów jest z całym poświęceniem walczyć o innych.
Natomiast rzeczywiście bardzo kocha dom i rodzinę i troszczy się o nią,
boi się jednak domowej nudy i nie mógłby nie pracować.
Do szczęścia potrzebne są mu kontakty z innymi ludźmi.
Potrafi łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym.
Niezależny i zmysłowy Baran jest wymagającym, choć „ludzkim” szefem.
Lubi porządek i nie znosi wokół siebie żadnej prowizorki.
Jeśli chodzi o zdrowie Baran, w zasadzie nie jest chorowity. Jako człowiek o temperamencie żółciowo-nerwowym miewa największe kłopoty z głową i systemem nerwowym.
Urodzeni w pierwszej dekadzie Barana mają skłonności do chorób wieńcowych, często niedomagają na nerki, woreczek żółciowy i głowę. Baranom z drugiej dekady najczęściej dolegają choroby gardła, oskrzeli i wątroby, natomiast urodzonym między 11 a 19 kwietnia – choroby kobiece, żołądek, zapalenie żył, narażeni są też na urazy głowy.
Oczywiście są to tylko predyspozycje do chorób, wcale nie musimy na nie zachorować, zwłaszcza jeżeli będziemy dbali o swoje zdrowie. Baranom zalecam przede wszystkim chronić głowę i to przez całe życie.
Baranom, które chcą się ustrzec chorób, radziłabym prowadzić higieniczny tryb życia i jeść sporo selerów, szpinaku, buraków, kapusty, papryki, porów, suchych owoców i sałaty.
Zawierają one bowiem dużo żelaza i potasu, a właśnie tych mikroelementów najczęściej brakuje ludziom urodzonym pomiędzy 21 marca a 19 kwietnia.
Mars, planeta opiekuńcza Barana, wspomaga go w chorobach i użycza swych sił leczniczych ziołom takim jak: pokrzywa, szanta, wilżyna ciernista, czosnek, majeranek, chmiel i poziewnik.
Ponieważ osoby spod znaku Barana najczęściej trapią dolegliwości nerwicowe i bóle głowy, podaję przepis na mieszanki ziołowe przynoszące ulgę w tych cierpieniach.
– Mieszanka uspokajająca:
Pokrzywa 50 g
Rdest ptasi 20 g
Wrzos 15 g
Lebiodka 20 g
Melisa 20 g
Wilżyna ciernista 10 g
Poziewnik 20 g
Pączek brzozy 10 g
Kocanka piaskowa 5 g
– Mieszanka przeciwmigrenowa:
Melisa 50 g
Wrzos 20 g
Owoc kolendry 20 g
Bukszpan 10 g
Szyszki chmielu 15 g
Obie mieszanki przyrządzamy tak samo: l łyżka ziół zalana szklanką wrzątku (odstawić pod przykryciem na 20 minut, aby napar naciągnął). Napar pijemy 2 razy dziennie po l szklance – rano o 9, a wieczorem o 18, przez 14 dni. Potem robimy 9 dni przerwy i jeśli pierwsza kuracja nie przyniosła efektu, powtarzamy ją.


Źródło opracowan wszystkich 12 znakow zodiaku :" Zielska zioła i ziółka" Marta Leśnicka
Imira
 

Re: Baran

Postautor: Imira » 12 lut 2012, 19:39

BARAN

Ludziom urodzonym pod znakiem Barana, pomiędzy 21 marca a 20 kwietnia, patronuje Mars.
Rośliny zwiane z ta planetą charakteryzują się z reguły ostrym, mocnym zapachem, niekiedy posiadają kolce i ciernie. Są to : mięta, pokrzywa, chmiel, świetlik lekarski i wiele innych gatunków.

Mięta działa uspokajająco i reguluje działanie przewodu pokarmowego. Ludowa medycyna docenia jej działanie w niedomaganiach, których przyczyną jest zły stan nerwów. Stosuje się ja do płukania jamy ustnej i przy bólach głowy. Cukierki miętowe działają odświeżająco.
Zalety pokrzywy znamy wszyscy. Działa dobrze na przewód pokarmowy, zalecana jest przy niedokrwistości, cukrzycy i pielęgnacji włosów.
Świetlik lekarski stosowany jest przy trądziku. Świetnie działa też jako składnik okładu na zmęczone oczy.
Napar z szyszek chmielu wzmacnia włosy, a chmielowa kąpiel sprzyja miłym snom i spokojnej nocy.
Owoce głogu i płatki czerwonych róż związane są również z Marsem. Róże to kwiaty poświęcone miłości. Zapach ich płatków koi nerwy, dodatnio wpływa na nastrój, likwiduje bóle głowy, a nawet zmniejsza zmęczenie. Trudno na co dzień o świeże płatki róż, ale z powodzeniem zastąpić je może olejek różany. W docenianej dziś aromatoterapii liczące się miejsce zajmuje zapach tych pięknych kwiatów.
Karczochy, szparagi, chrzan, rzodkiew i rzodkiewka także przypisywane są Marsowi. A z owoców niech Barany wybiorą dla siebie przede wszystkim gruszki i winogrona.

Wonne zioła, pachnące i podniecające kwiaty, sprzyjające miłości warzywa, pełne najlepszych witamin i soli mineralnych - wszystko, co najlepsze dla ludzi spod znaku Barana.
Imira
 

Re: Baran

Postautor: xMoni7 » 27 mar 2012, 17:20

"Baran.
Namolny i bezczelny pyszałek. Pcha się wszędzie tam, gdzie go nie chcą. A jeżeli już go gdzieś chcą, to zaraz i tak nie chcą. Zawsze znajdzie powód, aby się wkurzyć bez powodu. Działa zanim pomyśli. Zanim pomyśli zaśnie. Wg. Barana wszyscy dokoła to idioci, bo wszystkich mierzy swoją miarą. Miłość – gorąca, szybka i krótka. Bo się spieszy do domu.
Strzeż się Barana." - Wiesław Tupaczewski (Kabaret OT.TO)

:lol:
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej
 
Posty: 3672
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Re: Baran

Postautor: aries » 27 mar 2012, 17:34

co nieco się zgadza :lol:
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1778
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Re: Baran

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 12:20

Barany mają nieuleczalne zamiłowanie do tego, żeby raz na jakiś czas sobie samemu zaszkodzić. A właściwie to jest inaczej: Barany wciąż sprawdzają, ile im wolno, i za którym razem praw przyrody nie da się już oszukać. Oto przykład: Baran znakomicie wie, że maskę samochodu, kiedy się zaglądało do silnika, trzeba zatrzasnąć. Ale za którymś razem pomyśli sobie: "spróbujmy, może się da jechać z niezamkniętą maską...?" I próbuje, a potem wiatr mu na szosie unosi maskę do góry. Inne przykłady eksperymentów Baranów, to: niezamykanie okien podczas wichury, objadanie się pomidorami ze skórką... Każdy właściwie fragment życia dostarcza Baranom prób do sprawdzenia czy coś wytrzyma, jeśli ja, Baran, zrobię coś po swojemu.

Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Znaki Zodiaku - Baran

Postautor: Rea » 16 gru 2016, 13:25

Mam w rodzinie Barana. Dorobił się ogromnego majątku przed trzydziestką. Jakim kosztem książkę można pisać.Ryzykant to fakt.Wymagający wobec ludzi.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Poprzednia

Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości