Znaki Zodiaku - Bliźnięta

Znaki Zodiaku - Bliźnięta

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 09:01

Bliźnięta(23.05 – 21. 06)
słowa kluczowe: Myślę i mówię, zbieram i przekazuję informacje. Jestem gadatliwy, ciekawski, towarzyski.
Cechy charakteru
Główną sferą zainteresowania Bliźniąt jest zbieranie informacji i przekazywanie ich. Są zmienne i elastyczne. Sprytne i błyskotliwe, lubią intelektualne konwersacje i szybko się nudzą, gdy nie otrzymują wystarczającej stymulacji dla swojego umysłu. Umieją się oddzielać emocjonalnie od innych, dzięki czemu są obiektywne, ale moga być odbierane jako chłodne i zdystansowane. Łatwo zdobywają wiedzę, lecz nie zawsze jest ona głęboka i wyspecjalizowana, gdyż Bliźnięta nie potrafią się dłużej koncentrować na jednym zagadnieniu i szybko zmieniają zainteresowania.
Główne zalety
Ciekawość Bliźniąt umożliwia im zdobycie wszechstronnej wiedzy. Potrafią być obiektywne i podejmować racjonalne działania, nie zakłócone emocjami. Mają cięte, nieco ironiczne poczucie humoru.
Główne wady
Łatwo rozpraszają się, wiele rzeczy zaczynają i nie kończą. Mają skłonność do żonglowania faktami bez głębszego zaangażowania emocjonalnego. Wieczne powątpiewanie. Tendencja do racjonalizowania uczuć.
Kobieta
Jest typem błyskotliwej intelektualistki, oczytanej i ciekawej świata, a jednocześnie nieco chłodnej.
Mężczyzna
To dowcipny, uroczy, błyskotliwy flirciarz. Niestały w uczuciach. Typ Piotrusia Pana, wieczny chłopiec.
Przyjazne znaki:
Waga, Wodnik, Baran, Lew


Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:32

Bliznięta w łóżku:

Bliźnięta to kochankowie, którzy do sypialni zabierają swoje ciała, dusze, serca, ale przede wszystkim umysły. Wszystko, co się dzieje w miłosnym uniesieniu, najpierw dzieje się w głowach Bliźniaka.
Temperament Bliźniąt jest odrobinę nerwowy, czasem nie są w stanie zapanować nad swoimi popędami. Uwodzą słowami, potrafią jednym finezyjnym zdaniem doprowadzić partnera lub partnerkę do takiego podniecenia, że do prawdziwego wybuchu już tylko milimetr…
Bliźnięta to poszukiwacze nowych terenów, na morzu seksualności zawsze gotowi do dryfowania po najdalszych zakątkach i dobijania do niezbadanych wysepek rokoszy. Jeśli zaproponujesz mu coś innowacyjnego i niecodziennego, np. seks w windzie czy pod nocnym niebem na pustej plaży, z pewnością będzie zachwycony. Uwielbia nowości!!!
Bliźniaki szybko się nudzą, dlatego jeśli chcesz, aby temperatura w waszej sypialni zawsze była dodatnia, podgrzewaj atmosferę, urozmaicaj, zaskakuj. W zamian pod czułymi i wprawnymi dłońmi Bliźniaka jego parter rozkwita niczym wiosenny kwiat.
Na zewnętrz energia aż rozsadza Bliźnięta, jednak wewnątrz czasem czują się wypaleni, zdezorientowani. Szybko się nudzą. Bliźniak lubi kiedy to on jesteś reżyserem waszych nocy, kiedy dzieje się tak jak wcześniej w jego głowie, a wszystko przyprawia wysublimowanym komplementem, zabawnym spostrzeżeniem i masą uśmiechu.
Pani Bliźniak najpierw doświadcza podniecenia i fascynacji w swoim umyśle. Ta kobieta jest niestrudzonym odkrywcą seksu, chce go poznawać na wszelkich możliwych płaszczyznach i wymiarach, uwielbia eksperymenty i zabawy. Genialnie wyczuwa potrzeby mężczyzny i z ogromnym wyczuciem potrafi sprostać jego oczekiwaniom.
Pan Bliźniak to kochanek o ogromnej wyobraźni, czyta w umyśle i ciele kobiety jak w otwartej księdze. Prowadzi duszę kobiety i pragnienia jej ciała do spełnienia z ogromną wprawą i pewnością swojego dotyku.
Strefy erogenne Bliźniaka: Znak Bliźniąt włada ramionami, dłońmi, klatką piersiową (płucami), a także nerwami. Także ich seksualność cechuje pobudliwość i nerwowość. Czasem ogarniają ich skrajności, nazbyt znudzeniu lub przesadnie pobudzeni, trudno jest im wypośrodkować pragnienia.
Także w sypialni napędzają się siłą swojej wyobraźni oraz swoimi nerwami, dlatego nie żałuj im bodźców, które pobudzą ich umysły.
Aby złagodzić dolegliwości związane z nieprawidłowym oddychaniem namów swojego Bliźniaka na wspólne ćwiczenia oddechowe, usiądźcie po turecku naprzeciw siebie, najpierw głęboki wdech przez nos a następnie wydech przez usta, możecie w tym czasie trzymać się za ręce - to sprawi, że poczujecie się bardzo blisko.
Każdy dotyk ramion i dłoni Bliźniąt ma oddziaływanie erotyczne. Obejmij ramiona swojego partnera spod znaku Bliźniąt, całuj wewnętrzną stronę jego dłoni. Pozwól jego dłoniom błądzić po swoim ciele, to najbardziej pobudza jego wyobraźnię. Kiedy jesteście jednym ciałem, poszukaj jego dłoni, jedność intymnymi częściami ciała i jedność dłoni. Poczujcie, co to znaczy być „ razem”.
Miłosne amulety dla Bliźniaka: Przygotuj do przekąski owoce w kolorze żółtym: melony, ananasy, gruszki, mango. W wazonie niech stoją kwiaty także w barwach szczęśliwych dla Bliźniaka.
Przy łóżku, w zasięgu ręki ustaw miseczki z orzechami - orzechu są także roślinami przynoszącymi szczęście temu znakowi. Dla Pani Bliźniaczki magicznym amuletem miłości będzie bukiecik konwalii.
Anna Smolec

I po...

,,Widziałaś gdzieś pilota?"
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 14:43

Powinowactwo serc:

Bliźniak z Baranem
Skojarzenie chyba dobre. Baran natchnie swego partnera optymizmem, zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, doda odwagi, Bliźniak zaś przysporzy temu związkowi nieco romantyzmu i tajemniczości. Miłość między nimi nie będzie zapewne nagła, ale wyniknie z wzajemnej akceptacji, poczucia humoru, wszechstronnych zainteresowań i dużej aktywności życiowej.
Bliźniak z Bykiem
To nie dla was układ. Wymagania Byka przewyższają na ogół cierpliwość i możliwości Bliźniaka. Częste spory potrafią zatruć nawet najgłębsze uczucie. Nie bez winy w tym związku byłby sam Bliźniak, gdyż swoją zmiennością, kaprysami i zwariowanymi nieraz pomysłami doprowadzałby Byka do złości.
Bliźniak z Bliźniakiem
Związek obydwu dwoistych znaków nie wróży niczego trwałego na dłuższą metę, chociaż łatwiej im o zrozumienie własnych zachowań. Trudno w tym przypadku mówić o gwałtownej miłości, raczej o uczuciu sympatii, przyjaźni i tolerancji.
Bliźniak z Rakiem
Mimo wzajemnego zrozumienia przyszłość nie rysuje się kolorowo. Szczególnie Rak nie będzie pewny swego partnera. Jego zmienność i okazywana beztroska napawa zapobiegliwego Raka obawą o dalszy byt. Gdy przyjdą dzieci, Rak będzie przelewał na nich większość dotychczasowego uczucia i drżał o zapewnienie im spokojnej egzystencji.
Bliźniak z Lwem
Istnieje duże ryzyko. Może być znakomicie, ale też i krótkotrwale. Potrafią sobie prawić komplementy i błyszczeć w towarzystwie. Na co dzień jednak Lew będzie dążył do utrzymania Bliźniaka na miejscu, a ten będzie kpił z dumy i wielkości Lwa.
Bliźniak z Panną
Możecie znakomicie się uzupełniać. Panna ze swoim rozsądkiem będzie czuwać nad marzycielskim Bliźniakiem, a ten będzie ją urzekał swobodą i humorem. Dodatkowym atutem jest to, że oboje urodziliście się pod wpływem tej samej planety. Merkurego.
Bliźniak z Wagą
Byłaby to gra pozorów. Wzajemna konkurencja i czarowanie się doprowadziłoby wcześniej czy później do sytuacji konfliktowej. Jeśli wytrzymacie pierwszy, najtrudniejszy okres, wówczas powinno być coraz łatwiej.
Bliźniak ze Skorpionem
Zbliżenia należy szukać na płaszczyźnie intelektualnej. Natomiast chaotyczny nieco Bliźniak coraz krytyczniej będzie oceniany przez wymagającego Skorpiona. Sprawy codzienne mogą zaciążyć na tym związku.
Bliźniak ze Strzelcem
Może zapłonąć ogromne uczucie. Z kolei proza życia wykaże niezbicie dzielące ich różnice. Da o sobie znać ich niestałość i przyjdzie rozczarowanie. Może lepiej wyperswadować sobie stały związek i pozostać w świetnym układzie przyjacielskim?
Bliźniak z Koziorożcem
Bardzo korzystny układ, ale tylko małżeński, gdyż w każdym innym przypadku stracicie do siebie cierpliwość. Koziorożec na co dzień jest zbyt nudny dla Bliźniaka, a ten z kolei swoją niefrasobliwością doprowadza go do rozpaczy.
Bliźniak z Wodnikiem
Możecie przeżyć wspaniałe chwile. Nie zaznacie nudy ani trwałej stabilizacji. Nie zwracajcie uwagi na otoczenie. Najważniejsze, aby wam było ze sobą dobrze.
Bliźniak z Rybą
Najlepiej omijajcie się z daleka, by zaoszczędzić sobie łez i wzajemnych pretensji. Nie jesteście dla siebie stworzeni. Nadwrażliwość Ryby nie wytrzyma niestałości Bliźniaka.

Jak zdobyć Bliźniaka
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać
Nawiązanie znajomości z panią Bliźniakiem jest niezwykle łatwe, gdyż jest bardzo komunikatywna, ale zdobyć jej względy to sprawa znacznie trudniejsza. Trzeba zaimponować jej intelektem, erudycją i dobrymi, zaskakującymi pomysłami. Dobrze byłoby zaprosić ją do teatru, na wystawę lub na spotkanie w gronie kameralnym, na którym będzie (dla niej to tajemnica!) osobistość ze świata kultury lub polityki. Ponadto trzeba pozwolić jej wygadać się i obowiązkowo należy docenić jej intelekt.
Aby utrzymać Bliźniaczkę przy sobie, partner musi zapewnić jej opiekę, dbać o dom, wygody i by materialny. Powinna też mieć interesującą pracę. W domu należy jej cierpliwie wysłuchać, a w łóżku otoczyć ciepłem i delikatnością.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
Należy wprowadzić znaczne ograniczenia w jej kontaktach towarzyskich, czytaniu, pracy zawodowej itp. Nie należy przekomarzać się z nią ani wysłuchiwać; długo takiej sytuacji nie zdzierży.

ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Przypomina trochę motylka przelatującego beztrosko z kwiatka na kwiatek. Lubi partnerstwo i małżeństwo. Trzeba w jego towarzystwie być pogodną , serdeczną i czułą. Bardzo lubi komplementy. Życzliwie patrzy na osobę potrafiącą przedstawić mu obraz miłego gniazdka domowego, do którego on będzie przylatywał i kiedy chciał - wylatywał. Nie lubi, jak mu się ktoś sprzeciwia. Lepiej więc jest przyjąć postawę neutralną i przedłożyć mu swoje racje później. Pożycie z nim nie jest trudne, ale należy mu dać poczucie swobody. Awantury na nic się zdadzą, gdyż ucieknie do innej. Ceni też czystość w domu i estetykę. Lubi zapraszać towarzystwo i miewa zwariowane nieraz pomysły. Na wszystko trzeba przystać, a życie może być sielanką.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Przede wszystkim należy ograniczyć jego swobodę - już tylko tego nie wytrzyma. Można ponadto robić mu sceny zazdrości i nie rozmawiać, chyba że o rzeczach banalnych. Bardzo nie lubi też prac domowych.

©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:02

Zmienne i niezdecydowane marudy.

Szybkie podjęcie decyzji, to dla Bliźniąt sztuka nie do wykonania. Bliźnięta są zwykle zmienne jak pogoda w marcu, kapryśne i marudne. Łatwo ulegają nastrojom chwili, działają pochopnie, bez zastanowienia. Do tego są strasznie gadulskie i roztrzepane. Często zmieniają zdanie i zapominają co mówiły poprzedniego dnia, a nawet godzinę wcześniej. Na siłę chcą być oryginalne, uwielbiają fantazjować, opowiadać wymyślone, szokujące historie byle tylko zdobyć zainteresowanie. Lubią intrygi.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 18:06

ZNAK: Bliźnięta
SYMBOL: ludzkie bliźnięta
POLARYZACJA: +
JAKOŚĆ: zmienna
ŻYWIOŁ: powietrze
PLANETA WŁADAJĄCA: Merkury
ZNAK PRZECIWNY: Strzelec
MOTTO: Myślę
KOLOR: odcienie szarości
DOM I ZNACZENIE: III – TWÓJ SPOSÓB, W JAKI DZIAŁA TWÓJ UMYSŁ. TWOJA ZDOLNOŚC KOMUNIKACJI. TWOJE DŁONIE.
TAROT: Gwiazda, Cesarzowa, Rycerz monet, Rycerz kijów
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 10:53

Bliźniak jest intelektualistą o podkreślonej ekstrawersji. Tak jak Baran ma szybką reakcję czynu, tak Bliźniak ma szybką reakcję myśli.
Bliźniak może interesować się kilkoma zagadnieniami równocześnie. To pomyśli chwilę o tym, to o tamtym, lecz bieg jego myśli jest raczej powierzchowny. Nie potrafi się zagłębić w jakiś problem, zapominając o świecie, skupić uwagę na pewnym wąziutkim sektorze zainteresowań, tak jak to umie Skorpion. Z chwilą, kiedy Bliźniak dojdzie do przekonania, że jakąś kwestię dostatecznie wyjaśnił, przestaje go ona zajmować. Nikt nie potrafi tak płynnie, przekonywująco i sugestywnie mówić jak Bliźniak. Ciekawe, że ten pan nawet często wierzy w to co mówi, lecz niezbyt długo.
Żaden znak nie jest tak mało konserwatywny, jak Bliźnięta, jeżeli chodzi o poglądy. Bliźnięta są nowatorami, to prawda, lecz nie dla jakichś tam idei rewolucyjnych. Po prostu nudzi ich wszystko co stałe, nie ulegające zmianie, mało postępowe. Zmieniają więc - dla urozmaicenia - zapatrywania, a z nimi bardzo często i zawód. Jest faktem znanym, że wielu Bliźniaków zmienia dziedzinę pracy kilka razy w życiu.
Wszechstronność Bliźniąt jest zadziwiająca, lecz w większości wypadków występuje ona kosztem dokładności.
Bliźnięta pracują najchętniej w zawodzie intelektualnym, gdzie można walczyć i działać piórem lub językiem.
Żaden znak nie wyrabia sobie tak szybko o czymś własnego zdania jak Bliźniak, lecz też żaden znak tak szybko nie zmienia poglądów, ani tak często się nie myli.
Baran, gdy się pomyli, wpada w złość. Byk natomiast nadal będzie się upierać przy swoich poglądach, choćby mu udowodniono, że nie ma słuszności. Gdy Bliźniakowi zdarzy się omyłka, wzruszy ramionami i zmieni zdanie, jest bowiem pod tym względem bardzo rozsądny. To trzeba mu przyznać i za to mu chwała.
Wiadomo, że co rozsądne, to dobre. Bliźniak jest zatem zwolennikiem wszystkiego co rozsądne, dopóki się nie przekona, że się pomylił. Wówczas bez wahania zmienia opinię, bo wiadomo, że błądzenie to ludzka rzecz.
Bliźnięta lubią wszystko co rozsądne, logiczne, lotne, bystre. Lubią zmiany, podróże, ruch, pojedynki słowne, dysputy, pertraktacje, aforyzmy, ruchliwość, lekkość. Wszystko co modne, eleganckie, rozmowne, aktywne, żywe, niespokojne, efektowne, błyskotliwe.
Czego Bliźnięta nie lubią? - Stagnacji, dogmatyzmu, stałości, intrawersji, zamknięcia się w sobie, rozmyślania, długiego zastanawiania się.
Bliźniaki mają duże wyczucie dla subtelnego humoru i są zawsze wdzięcznymi słuchaczami dobrych, inteligentnych dowcipów. Ich rozrywki muszą być pełne akcji, tempa i urozmaicenia. Gdzie tego brak - do widzenia! Już nas nie ma!
Bliźniak to człowiek, który ma tysiąc pytań na ustach. Niestety, nader często zadowala się jaką bądź odpowiedzią. Niechętnie będzie zgłębiał istotę problemu, wystarczy, że wyjaśnienie ma pozory prawdopodobieństwa. Najchętniej wierzy drukowanemu słowu, bo i sam lubi pisywać. Bliźnięta często pracują w dziennikarstwie. Reporterka to ich żywioł: ruch, szybkość, informacje, ploteczki, wywiady, rozmowy. Dziś pan minister, jutro sławna śpiewaczka. Konferencje prasowe, spotkania, nowości, zmiany, co chwila inne twarze.
Niemiło rozmawia się z ciężkawymi mamutami, wyznawcami przestarzałych poglądów, utrudniającymi sobie życie, zapatrzonymi ślepo w jakieś niewzruszone ideały. Trzymajmy się z dala od takich zramolałych typów!
Bliźniak ma rozmach, lecz jest to raczej rozmach wahadła. Raz jest zwolennikiem tej teorii, to znów tamtej, albo też obu równocześnie, choć nieraz są one ze sobą sprzeczne. Lecz czy to takie ważne? Zresztą, wszystko jest względne, mówi Bliźniak na swoje usprawiedliwienie, a biedny Einstein przewraca się w grobie.
Nie spodziewajcie się po Bliźniaku konstruktywnej, wydajnej pracy. Do tego jest on zbyt niecierpliwy, za mało wytrwały. Jego dziedzina to rola posłańca, pośrednika, przekaziciela wiadomości, cudzych myśli, idei, pomysłów, czyli mniej więcej to, co w starożytnej mitologii robił Merkury. Dlatego też bardzo dawno temu uznano, że znak Bliźniąt jest "spowinowacony" z planetą Merkury. Zaczynamy nabierać trochę przekonania do starożytnych uczonych, z których w dzisiejszych czasach wielu ludzi się naigrywa. Tymczasem prymitywna była tylko forma formułowania ich twierdzeń, natomiast myśli i obserwacje były oryginalne, ścisłe i głębokie.
Od pośrednika jakim jest Bliźniak w przekazywaniu wiadomości, nie wymaga się jednostajnej i produktywnej pracy, gdzie potrzeba rutyny, skupienia i poczucia odpowiedzialności. Bliźniak woli więc sprawozdania, informacje, pertraktacje, pośrednictwo. Można by powiedzieć, że Bliźniak nie pracując, może być cały dzień zajęty. Świetny z niego przedstawiciel handlowy. Obrotny, zaaferowany, uwija się jak w ukropie, szybko, gładko. Oto jego sposób bycia, oto jego najmilsze środowisko, gdzie czuje się jak ryba w wodzie.
Spokój, jednostajność, brak urozmaicenia, widok stale tych samych twarzy, medytowanie nad marnością doczesnego świata, to śmierć Bliźniaka. To go zabija, to go wykańcza. Tylko nieustanny pośpiech i ruch zachowują go w formie, utrzymują go przy życiu.
Oczywiście, że Bliźniak nadaje się na adwokata, lecz rzadko kiedy zrobi w tym zawodzie wielką karierę. Mniej nadaje się na sędziego. Jego charakterowi odpowiada nie tyle sprawiedliwe rozstrzygnięcie sprawy, ile rozprawa sama: debata, polemika, argumentacja, krasomówcze wyczyny i popisy.
Do miłych cech Bliźniaka należy zupełny brak fanatyzmu, zaciekłości politycznej, religijnej. Jego zdaniem nie ma na świecie takiej sprawy, dla której warto by było włożyć rękę w ogień (wszystko jest względne, moi drodzy, a więc także wszelkie wartości tego świata). Ani mu w głowie dociekanie filozoficznych prawd. Jeżeli zdecydował się pracować naukowo, skupia uwagę na jednym zagadnieniu lub lepiej na kilku zagadnieniach, zajmując się raz tym raz owym. W każdym razie nigdy nie jest fanatycznym wyznawcą jakiejś teorii. Ma więc umysł otwarty i receptywny dla wszelkiego rodzaju nowych idei, które mu nieraz wlatują do głowy jednym uchem, a drugim wylatują.
Umysł Bliźniąt to nie składnica wiadomości, jak u Panny lub Skorpiona, to nie biuro depozytowe, lecz raczej stacja przekaźnikowa, mówiąc językiem kolejarzy. Dlatego .też Bliźniak wcale się nie przejmuje tym, że na świecie nie ma nic pewnego, stałego, niewzruszalnego. Wręcz przeciwnie. Cieszy się, że "panta rhei", że wszystko jest płynne, niepewne, że ulega zmianom, przekształceniom, bo w tym tkwi ruch, urozmaicenie, dowód życia, żywotności, dynamiki i postępu.
U Bliźniąt wykształconych i o wyższym poziomie intelektualnym, rzuca się w oczy łatwość syntezy i myślenia abstrakcyjnego oraz pamięć do abstraktów, opartych na doświadczeniach konkretnych. Zazwyczaj człowiek przeciętny zapamiętuje wrażenia na wzór kliszy fotograficznej, a w różnych sytuacjach "klisze" te między sobą porównuje. Bliźniakowi natomiast łatwo jest porównać abstrakt nowej sytuacji z abstrakcyjnymi uogólnieniami wyciągniętymi z przeżyć dotychczasowych. Ten sposób myślenia jest szybszy, szerszy i wielostronniejszy, choć może mniej precyzyjny, mniej dokładny. W każdym razie nie dopuszcza do gubienia się w szczegółach, kosztem całości.
Bliźnięta nie należą do typów kierujących się głównie popędami. W życiu erotycznym często brak im konsekwentnej wytrwałości, choć ich przeżycia bywają gorące i żarliwe. Największe znaczenie mają uczucia sympatii. Tylko wówczas można się spodziewać zbliżenia, gdy partnerzy bezwzględnie harmonizują ze sobą. Przeżycia erotyczne Bliźniąt przebiegają także na płaszczyźnie psychicznej, a nie tylko wyłącznie fizycznej.
Bliźniaczka nie potrafi "zapomnieć się", lecz ważnym czynnikiem pobudzającym jest u niej ciekawość. Należy pamiętać, że dziewczęta z tego znaku zawsze są ciekawe nowości... choćby dla robienia porównań.
Dziewczyna urodzona w znaku Bliźniąt jest bystra, inteligentna i obrotna. Miły, wesoły towarzysz. W jej obecności nikt się nie nudzi. Liczne z tych dziewcząt chętnie pracują zawodowo. Trudno sprostać ich błyskawicznej reakcji myślowej. W pracy są szybkie. Wszelkie wiadomości chwytają w lot i rejestrują je w głowie jak na taśmie, tak że można je w każdej chwili odtworzyć. Czy jednak informacje te są zawsze zrozumiane? Mniejsza z tym. Ważne, że słuchacze podziwiają jakie jesteśmy rozgarnięte. Tylko prostak i nieuk nie ma zrozumienia dla naszej inteligencji.
Bliźniaczka wie wszystko. Czytała co najnowsze, bo tylko to jest ważne. Stare to najwyżej ciekawostka. Orientuje się dobrze co powinno się znać, na czym być w teatrze, o czym rozmawiać, aby uchodzić za kobietę nowoczesną. Choć panie te w młodości rzadko przejawiają większe zamiłowanie dla spraw gospodarstwa domowego, potrafią błyszczeć zaletami umysłu w każdym towarzystwie, w interesujący sposób wyróżniając się spośród otoczenia.
Duch Bliźniąt migoce, zamiast płonąć jednostajnym ogniem. Taka jest w przenośni i w skrócie główna cecha ich umysłu.
Bliźniak ma jakąś wrodzoną dobroduszność, jest więc konsekwentnym przeciwnikiem wojen: - Gdyby obie strony miały naprawdę dobre chęci, to by się ze sobą dogadały... z każdej sytuacji jest jakieś wyjście kompromisowe... po co brać sią zaraz za łby?... Więcej rozsądku panowie, a dojdziemy do zgody! - takimi mniej więcej kategoriami myślał prezydent Kennedy, który miał słońce w znaku Bliźniąt.
Ludzie urodzeni w Bliźniętach to najbardziej praktyczni intelektualiści. Celowi racjonalizatorzy, mający zrozumienie tylko dla rzeczy i dla idei mogących dać praktyczne korzyści. Uznają jednak tylko to, co rozumieją. Zagadnienia przekraczające możliwości ich intelektu, albo choć takie, których zrozumienie wymagałoby dłuższych studiów, traktują Bliźnięta z niedowierzaniem i z niechęcią.
Takie są cechy Bliźniąt. Lecz nikt nie odpowiada ściśle charakterystyce swego znaku. Nieraz zdarza się, że Bliźniak wzbije się ponad przeciętne właściwości współtowarzyszy swego zodiakalnego odcinka. Wówczas staje się dokładny, systematyczny, dociekliwy. Jego wiadomości są głębokie, szczegółowe, systematyczne. W takich wypadkach rzadko kto dorówna mu inteligencją. Staje się wówczas typem wszechstronnie oczytanego i wykształconego uczonego; typem spotykanym nieraz wśród rektorów uniwersytetów, autorów rewolucyjnych dzieł literackich, wśród wybitnych znawców zagadnień prawniczych, sławnych profesorów i interesujących wykładowców, których można słuchać godzinami, z zapartym tchem. Wówczas staje się Bliźniak prawdziwym "posłańcem bogów" Merkurym, którego, jak wspomniałem, starożytni przydzielili znakowi Bliźniąt.
Trudno doszukać się zamiłowania do porządku u dzieci ze znaku Bliźniąt, lecz za to przynoszą zawsze dobre świadectwa. Ich gadatliwość przybiera często formy wręcz zastraszające. Kogoś "zagadać na śmierć" potrafi wspaniale mały Bliźniak. Ruchliwość i urozmaicenie to treść jego życia. Dzieci te uczą się łatwo, może nawet zbyt łatwo. Nawet gdy czegoś nie wiedzą dokładnie, zaleją nauczycielkę potokiem słów, wywołując wrażenie, że wiedzą więcej, niż to jest w rzeczywistości. W pewnym stopniu świadczy to o swoistej zaradności życiowej. Dzieci z tego znaku są męczące, zaskakują rodziców pytaniami, pomysłami, niezwykłymi planami, lecz sprawiają stosunkowo niewiele kłopotów.
Mąż ze znaku Bliźniąt wymaga dużo zrozumienia i wyrozumiałości. Chcąc wejść z nim w ścisły kontakt duchowy należy dostosować się do jego intelektualnych zainteresowań, co wcale nie jest takie proste i łatwe dla każdej kobiety. Dla zachowania harmonii w małżeństwie warto jednak zdobyć się na wysiłek, w przeciwnym razie mąż będzie szukał duchowych kontaktów gdzie indziej, co może łatwo nabrać niepożądanego charakteru i kierunku.
Jak już powiedziałem, Bliźniaka może interesować tysiąc spraw. Chyba najmniej jednak interesuje go porządek we własnym biurku i we własnej szufladzie. Nie przejmujmy się tym zbytnio. Najważniejsze, aby się nie nudził w towarzystwie swej partnerki. Aby miał z nią o czym rozmawiać, podyskutować, aby widział, że iskry jego błyskotliwej inteligencji nie są perłami rzuconymi przed wieprze, parafrazując słowa Nowego Testamentu. Bliźniaka interesuje wszystko, nawet sąsiedzkie ploteczki, dla których żona będzie miała w nim wdzięcznego słuchacza. Ale mimo wrodzonej gadatliwości i zamiłowania do żywej wymiany myśli, Bliźnięta są istotami subtelnymi i dyskretnymi. Same nie lubią robić plotek i intryg. Potrafią też uszanować cudzą tajemnicę.
Pożycie z Bliźniaczką nie jest trudne, jeżeli się będzie pamiętało o jej zainteresowaniach intelektualnych. Harmonia małżeńska bowiem polega między innymi także na zrozumieniu i poszanowaniu zainteresowań i potrzeb partnerki, szczególnie jeśli chodzi o kobietę ze znaku Bliźniąt. Pani ta musi mieć kogoś bliskiego do wzajemnej wymiany myśli, z kim by rozmawiała i dyskutowała.
Żony ze znaku Bliźniąt prowadzą poniekąd podwójne życie: mąż, dom, gospodarstwo -- zainteresowania intelektualne, często zawodowe. Panie z tego znaku nawet po ciężkiej pracy fizycznej zawsze znajdą wolną chwilę, aby trochę poczytać, czegoś nowego się dowiedzieć. W tym znaku spotyka się często pęd do dokształcania się. Przewidujący mąż będzie takiej żonie znosił do domu stosy książek. Musi jednak i sam poczytać trochę, aby móc zabrać głos, gdy żona zapyta go o zdanie lub zechce podyskutować na temat przeczytanego dzieła.
Kobiety ze znaku Bliźniąt nie mają szczególnych zainteresowań seksualnych - poza nielicznymi wyjątkami. Większość spośród nich chętniej wyżywa się we flircie i słownej grze miłosnej.
Aktywny i ruchliwy Bliźniak potrafi zarobić, lecz pieniądze się go nie trzymają. Kiedy coś kupuje nie lubi się targować. Na posiadaniu majątku i wielkich dóbr doczesnych szczególnie mu nie zależy.
Bliźniak zachowuje bystrość i .świeżość umysłu najdłużej ze wszystkich znaków zodiaku. Także szybką reakcję myślową oraz wszechstronne zainteresowania ma jeszcze w późnej starości.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:42

Główne cechy pozytywne:
komunikatywność, elastyczność, wszechstronność, spryt, dociekliwość.

Główne cechy negatywne:
zmienność, dwulicowość, niecierpliwość, chłód, roztargnienie.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Bliznięta- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 04 cze 2016, 09:54

Bliźnięta: "posłaniec"
21.05 – 21.06
"Jesteś tym, czyją misją jest translować wiedzę"

Jesteś dwustronnym kanałem przekazu informacji
Twoim zadaniem jest wybierać i porządkować informację. Jesteś towarzyski z natury i czasami ciągnie Ciebie opowiadać innym wszystko, co popadnie.
Zadania karmiczne Blizniąt

Pierwsze zadanie karmiczne – określić, co jest naprawdę ważne, i po kolei realizować to. Problem Blizniąt polega na tym, że mają rozproszoną uwagę. Ciekawią ich wszystkie nowości, często biorą się za dużo spraw naraz, ale żadnej nie doprowadzają do końca, dlatego że u nich często jest chęć przerzucić się na coś innego, jak tylko na horyzoncie pojawiają się sprawy i możliwości, które wydają się dla nich bardziej ciekawe. W wyniku tego często pozostają ludźmi bez stałego zawodu, bez głównej sprawy życia, bez rodziny i stałego kręgu znajomych. To robi ich nieudacznikami i sprawia, że czują rozczarowanie w życiu, w sobie i w ludziach. Muszą znaleźć takie zajęcie, które będzie zaspokajać ich potrzebę różnorodności, nagromadzeniu różnej wiedzy i doświadczeń, komunikacji z wielu różnymi ludźmi, cały czas przezwyciężać pokusę rzucić wszystko i zacząć życie od nowa. Muszą znaleźć stały krąg znajomych, bliskich ludzi, z którymi mogą być sobą i których nie będą chcieli zmieniać na kogoś innego. Zamiast tego żeby nieustannie uganiać się za wrażeniami zewnętrznymi, Bliźnięta muszą otworzyć w sobie głębię i wielowymiarowość Ducha, który nie ma żadnych ograniczeń oraz monotonii. Wtedy przestaną przesuwać się po powierzchni w dążeniu do zaspokojenia wszystkich swoich pragnień i zaczną pokazywać światu wszystkie swoje talenty i umiejętności, odkrywać i realizować swoje możliwości komunikacji z różnymi ludźmi na różnych płaszczyznach istnienia.
Drugie zadanie karmiczne – w tym, żeby pozbyć się chaosu różnych myśli i uporządkować informację, która przechodzi przez nich. Bliźnięta chcą ciągle zdobywać nową wiedzę i doświadczenia i dzielić się tym z innymi. Czasami wyraża się to w nadmiernej pasji do pustego gadania i zrzuceniu na innych całego chaosu myśli, które są nagromadzone w głowie. Bliźnięta powinny zadecydować, czym konkretnie chcą dzielić się z innymi, jaką wiedzę dostarczyć ludziom. Musi to być bardzo ważna wiedza, prawda, która pomaga ludziom żyć, ujawnia prawdę istnienia, przekazuje ludziom Boskie prawa. Jeśli Bliźnięta zaczną celowo zbierać taką wiedzę i dzielić się nią, zniknie u nich potrzeba przelewać na innych wszystkie myśli, które przychodzą do głowy. W tym przypadku nauczą się również filtrować informację, wybierać tylko to, co jest naprawdę ważne dla nich.
Trzecie zadanie karmiczne zadanie polega na tym żeby wypracować obiektywne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Bliźnięta przekazują informację z Ziemi na wyższy Boski poziom. Ta informacja powinna być obiektywna, niezniekształcona poprzez własną subiektywną percepcję. Dlatego Bliźnięta muszą nauczyć się patrzeć na wszystko, co się dzieję oczami Ducha. Ponieważ tylko spojrzenie oczami Ducha daje prawdziwą obiektywność. Duch nie ocenia i nie obwinia nigdy i nikogo. Duch jest pełen bezwarunkowej miłości Bożej, to jest spojrzenie z boku. Wtedy nauczą się widzieć wszystko takim, jakie jest bez tworzenia własnej iluzji. Pamiętaj że Twoim zadaniem jest być posłańcem Boga.

źródło - Kaciaryna Mojsiejczyk-Welsz
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Bliznięta - podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 12:51

O Bliźniętach warto wiedzieć, że mają (chyba...) większą pojemność umysłu niż ludzie z innych znaków i dlatego trzymają na raz "w głowie" więcej spraw, tematów i skojarzeń, niż inni, i dlatego można odnieść wrażenie, że Bliźnięta skaczą z tematu na temat i wszystko im się ze wszystkim kojarzy. Jest jednak inaczej - Bliźnięta po prostu nie nadążają relacjonować swoich myśli. (Inna rzecz, że nie każdego wszystkie one muszą interesować...)

Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości