Znaki Zodiaku - Byk

Re: Byk

Postautor: Morgaine » 23 sty 2011, 19:43

Anka pisze:Jest 20 IV. Z nieba uśmiecha się Wenus, Słońce wchodzi w znak Byka. Wydawać by się mogło, że jest to pora miłości i piękna. Otóż jest odwrotnie. Dużo logiczniejsza dla tego znaku wydaj e się nazwa KROWA, bowiem ludzie z tego znaku są ciężcy, nieelastyczni, pozbawieni wdzięku i fantazji. Dziecko tak urodzone jest rozwydrzonym lizusem, gadającym bez przerwy i gromadzącym potworne ilości śmieci i zabawek. Wszystko im się przyda. Ulubioną rozrywką jest strojenie się bez względu na płeć w stroje matki i mizdrzenie się przed lustrem. Marzeniem, bez względu na płeć, jest być Marylin Monroe.
PANI KROWA (sorry! )
Zalotnie leniwa, emanuje tandetną erotyką, której nabawia się z pochłanianych w młodości romansów. Marząc o wielkiej miłości napycha się słodyczami i wabi mężczyzn ciężkostrawną kuchnią. Uważając, że jest stworzona do wyższych celów nie koncentruje się na niczym. Jej pasją jest obrzydzanie wszystkich i wszystkiego. Najczęściej wplątuje się w sytuacje zbyt trudne dla swojego nieskomplikowanego rozumku. Cały czas wini innych za swoje ciągłe niepowodzenia. Chorobliwie próżna i ambitna, oczekuje hołdów i darów, które coraz rzadziej dostaje. Z natury poczciwa, leniwa, powolna i pozbawiona autentycznej pasji, o ile uda jej się wyjść za mąż, koncentruje się na domu, pełnym konfitur, sosów i nijakich dzieci. O ile nie, zostaje coraz starszą panną. Zamęcza żonatych kochanków neurastenicznymi opowieściami o swoich byłych sukcesach. Na starość wystrojona operetkowo, myśląc, że popada w styl klasyczny, obżera się wymyślnymi potrawami i zadręcza się dietami cud, mrucząc do Księżyca
KROWA - żona
Praktyczna krowa bez fantazji, wyżywająca się w kuchni. Wcześnie się zaokrągla i zaczyna zajmować się wyłącznie urządzaniem przytulnego gniazdka, aby mieć gdzie drzemać na kanapie w starym szlafroku. Bardzo łasa na pieniądze, prezenty, a nawet byle jakie hołdy, nie koncentruje się na niczym. Nie ma żadnych zainteresowań. Takiego marazmu żąda od całej rodziny. Ideałem dla niej jest ograniczony żarłok, siedzący na pluszowym stołeczku i obsługujący maszynkę do robienia pieniędzy.


PAN KROWA
W dzieciństwie będąc małą, wdzięczną dziewczynką ubraną w suknie matki, z wiekiem staje się coraz bardziej pozbawionym fantazji tumanem i tyranem. Natura niemiecka. Boi się tylko silniejszych i odgrywa się na słabszych. Ciężko i schematycznie myślący, działający powolnie, marzy o byciu "kierownikiem wycieczki", choćby składającej się z półgłówków. Kupuje książki, których nie jest w stanie czytać, gadżety, których nie rozpakowuje, dżemy, które napoczyna i gubi. Wierny zamawiacz domów wysyłkowych. Swoich poglądów- Bogu dzięki, nie ma. Jest kameleonem, który zlewa się z otoczeniem, o ile jest silniejsze. Jego stosunek do pieniędzy jest niezwykle skomplikowany. Nie lubi wydawać, a lubi kupować. Jak święta krowa snuje się po sklepach, skąd przynosi potworne ilości niepotrzebnych rzeczy. Potem płacze nad pustym portfelem. Obżera się bez litości, a resztki pakuje w słoiki, którymi zastawia lodówkę. Zostają tam na zawsze, bo nie wyrzuca nic. Zakochuje się dość łatwo, ale jest ostrożny i wygodny. Szansę na łatwe złowienie KROWY ma tylko osoba silniejsza, która go zgniecie bez litości. Wtedy chętnie staje sie niewolnikiem zasypującym ją niepotrzebnymi prezentami i wiernopoddańczym uwielbieniem oraz konfiturami własnego wyrobu. W małżeństwie staje się zaradną panią domu, człapiącą w nie wyrzuconych starych kapciach. Jest wsteczny, superkonserwatywny i bez polotu.

Byk- mąż
Przyziemny pantoflarz, pozbawiony fantazji krypto- despota, ociężały domator, ceniący wyżej u partnerki umiejętność kwaszenia kapusty, niż jakiekolwiek zdolności umysłowe. Trzeżwy i sprytny kalkulator, żeni się chętnie z kobietą, która stoi towarzysko wyżej od niego, na której natychmiast zawisa. Żonę słabszą terroryzuje i rozlicza z każdego, nawet jej własnego grosza. Lubi chwalić się wyglądem żony i dzieci, acz bardzo cierpi kupując im, w swoim pojęciu, za drogie i zbyt luksusowe rzeczy. Mimo poważnych skłonności do tycia- je ciągle! Przekonany o swoim wyjątkowym intelekcie, chętnie udziela rodzinie napuszonych rad. W dodatku trudno się go pozbyć.

" Jak stracić przyjaciół. Poradnik astrologiczny." Hanna Bakuła
Morgaine
Pleciuga
 
Posty: 954
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:25
Lokalizacja: PolandHolland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: Nyssia » 24 lut 2011, 22:51

Eliotta pisze:hmm...ja jestem byk i pani pedantka ;)

A ja byk i lubię artystyczny nieład :D
Nyssia
Pismak
 
Posty: 1531
Rejestracja: 01 cze 2010, 23:34
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: Tomaszek » 07 kwie 2011, 16:42

Małgośka pisze:Najważniejsze cechy Byka:


Praktyczny no być może, staram się dobierać rzeczy tak, żeby były jak najbardziej potrzebne i uniwersalne
Wytrwały czasem wręcz uparty :D
Wesoły zdarza mi się nawet robić dobrą minę do złej gry ;)
Pogodny tak, wszędzie szukam najpierw dobrych stron i trudno mnie "ustawić do pionu"
Szczery wg niektórych aż do bólu :twisted:
Uczciwy do momentu który mi pasuje
Odpowiedzialny eh... raczej wiem co może mi się zdarzyć po dokonaniu wyboru :?
Spokojny jesli wymaga tego sytuacja
Cierpliwy hm... wole określenie że czekam na rozwój sytuacji :D
Uczynny zależy dla kogo!!!
Konkretny to nie to samo co szczery?
Aktywny hm... bez przesady
Docenia dobra materialne tak, 100zł to 100zł
Bardzo dobry pracownik staram się robić to co do mnie należy i przy okazji zarobic :D
Z inicjatywą ???
W miłości zachłanny i zazdrosny oj tak :cry:
Najkorzystniejszą porą jest wiosna ? ulubiona pora roku to truskawkowa :D


Dane charakterystyczne - Byk


Nazwa łacińska - TAURUS
Mocny punkt - Wierność 5 lat to dużo czy mało?
Słaby punkt - Upór ładniej brzmi wytrwałość :D
Cechy dominujące - Pogoda ducha, zamiłowanie do ładu i porządku tak, tylko gorzej z utrzymaniem...
Znaki przyjazne - Rak, Panna, Koziorożec i Ryby a baranek to gdzie? :( a 2 mojego rodzeństwa to Panna i Ryba i nie narzekam
Przyjazna planeta - Venus – symbol miłości b/k
Szczęśliwy kolor - Kolory jasne i pastelowe, błękit, indygo i róż błękit jest ok ;)
Szczęśliwe dni tygodnia - Środa, sobota zgadzam się,
Szczęśliwe liczby - 6 a nie 5?
Szczęśliwy kwiat - Słonecznik b/k
Szczęśliwe drzewo - Jabłoń, orzech włoski, jesion lubię jabłka, nie lubię orzechu, jesion? no chce futhark z niego zrobic...
Szczęśliwy kamień - Agat, jaspis i onyks agat jest ok
Szczęśliwy metal - Miedź od pieluch lubie bawić się kabelkami :D
Zawód - Muzyk, literat, ogrodnik, rolnik, lekarz i pielęgniarka no w koncu na wsi mieszkam... i lubie się bawić w doktorka :lol:
Zdrowie - Uważać na ból gardłastrasznie często, migdałkida się podpiąć pod to angine?, katarczęsto; przestrzegać dietytak! używam tej najpopularniejszej: "od jutra" :lol: :lol: :lol:
Miejsce odpoczynku - W ogrodzie ogólnie na dworze :D


http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_46.htm:o nawet trochę pasuje, no w końcu majowe ciele jestem :lol: w wężowej skórze :twisted:
Obrazek
Ze szkoły wiem nie wiele... więcej uczę się na błędach. Własnych błędach.
Awatar użytkownika
Tomaszek
 
Posty: 21
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:27
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: loona » 16 sty 2012, 08:32

Niesamowite, ja jestem bykiem smokiem i opis zgadza się, niemal bezbłędnie. W ogóle podoba mi się sposób w jaki określany jest ten horoskop, dosadnie, ale trafnie :twisted:
loona
 

Re: Byk

Postautor: RaseRmax » 01 lut 2012, 12:12

Związki z innymi znakami

Twoją sympatię zdobędą Ryby Dziki i Konie. Oczaruje cię Panna Zając, a w ekstazę wprawi Panna Dzik. Towarzystwo Wodników i Raków spod znaku Małp i Koni także sprawi ci przyjemność. Najlepszy dla ciebie byłby Wodnik Małpa, ale musisz się pospieszyć, gdyż są one wprost rozrywane. Nie wchodź w układy z Lwami Bawołami i Psami. Trzymaj się z daleka od Skorpiona Tygrysa i Bawołu, a gdy zobaczysz Wodnika Psa lub Tygrysa, przyspiesz kroku.

Mam pytanie i sugestie, bo moze jest błąd, moze niechcąco sie autor pomylił, albo moze to jest dobrze.
Bo jest tu napisane ze Byk Owca ma fajne relacje z wodnikiem malpa a juz z wodnikiem psem czy tygrysem juz nie.
Mi sie wydawało że to jest w sposób ze sie patrzy na zachodni znak czy pasuje do zachodniego (drugiej osoby) np jak wodnik pasuje do byka to kazdy wodnik w polaczeniu z kazdym chinskim bedzie pasowac, lecz tych osob chinskie moga do siebie nie pasowac rewelacyjnie.
Powiedzmy jest waż wodnik i blizniak swinka.
To wiadomo blizniak z wodnikiem swietnie sie rozumieja, ale juz swinka z wężem nie, więc bedzie zgodnosc w polowie.
Tak to rozumiem.
Nie jest Tak? Prosze o swoje opinie.
RaseRmax
 
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2011, 20:01
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: teye » 04 lut 2012, 09:07

BYK
Byk porządnie się nagłowi,
Zanim krok do przodu zrobi,
Lecz gdy wreszcie iść zaczyna,
Prze do przodu jak maszyna.

Choć rozzłościć trudno Byka,
Lepiej niech mu nikt nie fika,
Bo gdy Byk się zdenerwuje,
Każdy przed nim respekt czuje!

autorka: Małgorzata Strzałkowska
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: Imira » 11 lut 2012, 23:00

Byk
20 kwietnia – 20 maja


Nauka przypisała Bykowi stałą jakość, zaś z żywiołów – Ziemię. Określa to podstawowe cechy tego znaku takie jak: konkretność i zdecydowanie. Byki są solidne, sumienne, mają zmysł praktyczny. Najpiękniejsza z gwiazd – Wenus, która otacza swą opieką ten znak przydaje Bykom wdzięku i urody, ale też i trochę próżności. Osoby urodzone pod wpływem Wenus umieją kochać i są kochane oraz akceptowane przez innych ludzi.
Ci, którzy urodzili się o wschodzie Słońca, mają temperament flegmatyczny, ale tylko pozornie są spokojni i ulegli. To ludzie pełni uroku, ale jednocześnie uparci i wytrwali, mocno stoją na ziemi, bez której nie mogą egzystować.
Byki mocno przywiązują się do dóbr doczesnych, niekiedy tak bardzo, że zapominają o radości życia. Lubią być bogate, ale nie lubią dzielić się tym, co posiadają. Chętnie otaczają się starymi pięknymi przedmiotami.
Byki to urodzeni realiści, obce jest im fantazjowanie i bezpłodna tęsknota za rzeczami lub doświadczeniami, które nigdy nie będą ich udziałem.
Może dlatego, mimo niewątpliwych uzdolnień artystycznych, Byki raczej rzadko zostają wielkimi twórcami. Są natomiast dobrymi rodzicami, choć nieco apodyktycznymi i lubiącymi narzucać swojemu potomstwu własną
wolę. W ogóle Byk ceni życie rodzinne, kocha dom i swoich najbliższych. Biada temu, kto chce naruszyć jego spokój. Rozjuszony potrafi być naprawdę niebezpieczny i nieobliczalny.
Byki, choć na ogół na to nie wyglądają, wcale nie mają „byczego zdrowia”. Ludzie spod tego znaku od wczesnego dzieciństwa do późnej starości są nękani przez różne dolegliwości.
Większość tych chorób ma przewlekły charakter, co wiąże się z przynależnością Byka do znaków Ziemi. U wszystkich znaków Ziemi procesy ozdrowieńcze następują bardzo powoli, a u Byka szczególnie. Byk bowiem lubi dużo jadać, odżywia się nieracjonalnie, stąd kłopoty z przemianą materii i często złą pracą tarczycy. Flegmatyczny temperament w połączeniu z
umiłowaniem dobrej kuchni jest przyczyną wielu chorób układu trawionego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Smakosz Byk w późniejszym wieku ma skłonności do nadmiernej tuszy, co też nie służy zachowaniu dobrego zdrowia.
Ogólnie mówiąc, ludzie urodzeni pod znakiem Byka mają skłonności do chorób gardła, uszu, układu trawiennego oraz do reumatyzmu.
Ponadto panowie mogą chorować na prostatę, a panie na polipy narządów rodnych oraz żylaki. Osoby urodzone nocą mają skłonności do apopleksji. Przypominam jeszcze raz, że nie oznacza to wcale, że Byki muszą zapaść na którąś z wymienionych chorób. Są to tylko predyspozycje i jeśli osoba urodzona pod znakiem Byka będzie prowadzić racjonalny tryb życia, uprawiać sport, a przede wszystkim nie będzie się objadać, może być zdrowa przez całe swoje życie.
Co ma robić Byk, któremu jednak coś dolega?
Przede wszystkim sięgnąć po lecznicze zioła, którymi wspomaga go w takich przypadkach opiekuńcza Wenus, patronka miłości. Zioła rosnące pod wpływem Wenus mają przede wszystkim działanie tonizujące, przywracające człowiekowi harmonię, dające mu uczucie spokoju. Są to: werbena, centuria, poziomka, macierzanka, babka lancetowata, dziewanna, jeżyna, fiołek, głóg, żywokost, rzepik, bratki polne, bukwica, mech leśny, podbiał. Zioła te zbieramy w maju, w pełnym rozkwicie wiosny. Chcę zwrócić uwagę, że zioła podlegające Wenus można łączyć w mieszankach leczniczych z ziołami przynależnymi Słońcu i Księżycowi;
odpowiednio dobrane i połączone mają ogromną siłę uzdrawiającą.
Podaję kilka zestawów leczniczych mieszanek dla Byków:

– Ogólnie uspokajające
:
Werbena 15 g
Płatki róży 20 g
Kwiat głogu 50 g
Bukwica 15 g
Macierzanka 50 g
Zioła wymieszać, l łyżeczkę mieszanki zalać szklanką wrzątku, przykryć szklankę, po 15 minutach napar przecedzić. Pić ciepły 2 razy dziennie o 11 i 17 przez 21 dni. W czasie kuracji wykluczyć z jadłospisu wieprzowinę i wywary z kości, ograniczyć słodycze pod każdą postacią.

– Przy kłopotach z przemianą materii:

Macierzanka 20 g
Poziomka (cała) 10 g
Liść jeżyny 15 g
Rzepik 10 g
Tatarak 20 g
Świetlik łąkowy 15 g
Bukwica 10 g
Zioła wymieszać, 2 łyżeczki mieszanki zalać 2 szklankami wrzątku, pozostawić pod przykryciem 20 min. Przecedzić, napar pić 2 razy dziennie
l szklankę – rano pomiędzy 6 a 7 oraz wieczorem pomiędzy 16 a 18. Kuracja powinna trwać 21 dni.

– Przy kłopotach z układem trawiennym:
Tatarak 20 g
Korzeń żywokostu 10 g
Macierzanka 70 g
Zioła wymieszać i zemleć na proszek. Zażywać 2 razy dziennie płaską łyżeczkę popijając przegotowaną wodą. Aby układ trawienny wrócił do równowagi, należy stosować te kurację przez 21 dni przyjmując zioła pomiędzy 7 a 9 rano oraz wieczorem około 19.
W przypadku tych mieszanek sami musimy wypróbować, czy dla naszego organizmu będzie lepiej stosować zioła przed, czy po posiłkach, wszystko bowiem zależy od indywidualnych potrzeb.
Imira
 

Re: Byk

Postautor: Imira » 12 lut 2012, 19:41

BYK

Rośliny związane z Wenus mają dobroczynne działanie na osoby urodzone pod znakiem BYKA, pomiędzy 21 kwietnia a 21 maja. Rośliny tej pięknej i delikatnej patronki miłości charakteryzują się subtelnym zapachem, są ładne, a ich działanie jest niezwykle pozytywne dla zdrowia człowieka i jego samopoczucia.

Cytryny dostarczają organizmowi nie tylko niezbędnej witaminy C. Są cenną i aromatyczną przyprawą w kuchni. Desery i ciasta z dodatkiem cytrynowej skórki, kompoty i drinki z plasterkiem cytryny zyskują dzięki cytrynie właśnie to, co dodaje im charakteru, czyni ich smak i zapach niepowtarzalnymi. A zupy i mięsa, szczególnie baranina. Im także potrzebny jest dodatek w postaci kwaśnego plasterka cytryny. I jeszcze kosmetyki: perfumy, kremy, środki wybielające ręce. Niektóre z nich produkowane są z dodatkiem cytryny.

Także jabłka mają cudowny wpływ na Byki. Ich lecznicze właściwości znane są od stuleci. Jedno jabłuszko zawiera ponad dwadzieścia cennych dla organizmu substancji mineralnych. Co tu dużo mówić! Wiadomo przecież, że kto zjada jedno jabłko dziennie, dożyje w zdrowiu 100 lat.
Niech osoby, którym patronuje Wenus nie zapominają, że kalafiory i szpinak to szczególnie dla nich zalecane jarzyny. Jarzyny, jak jarzyny – powiecie Państwo, że wszyscy powinni je jeść. To prawda, ale Bykom służą szczególnie dobrze. Niskokaloryczny kalafior ma sporo żelaza i jest stosunkowo łatwo strawny. Przygotować można z niego wiele smakowitych potraw, nie tylko tradycyjny kalafior gotowany, polany masełkiem z tartą bułeczką. Szpinak zalecany osobom anemicznym, ma dużo witaminy C, witamin z grupy B, witaminę PP i prowitaminę A. Także żelazo, wapń, fosfor i mangan znajdują się w tej cennej roślinie. Zawartość kwasu szczawiowego neutralizujemy podając jednocześnie zsiadłe mleko albo jajko.

Z ziół Wenus upodobała sobie między innymi babkę. Jest to pradawna , ludowa roślina lecznicza. Starożytni lekarze zalecali ją na ukąszenie wężów i skorpionów, wymieniała je wśród leków św. Hildegarda. Liśćmi babki wyścielano obuwie, by chronić nogi przed zmęczeniem.

Gdy chcesz zrobić radość Bykom, daj im kwiaty, które przypisane są planecie Wenus: tulipany, fiołki i konwalie.
Imira
 

Re: Byk

Postautor: xMoni7 » 27 mar 2012, 17:22

"Byk.
Nie tak namolny i bezczelny jak Baran, za to większy mitoman. Gdy złowi płotkę opowie, że złapał rekina, gdy nadepnie jaszczurkę, opowie, że napadł go krokodyl. Jako pracownik – lojalny i wierny – jak mąż w delegacji. Uparty do granic – ten znak powinien nazywać się Kłapouch, bo Osioł nie wypada.
W miłości - dużo więcej mówi, dużo mniej może.
Strzeż się Byka." - Wiesław Tupaczewski (Kabaret OT.TO)

:lol:
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej
 
Posty: 3672
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Re: Byk

Postautor: Iza74 » 04 cze 2016, 09:47

Byk: "sprawca"
21.04 – 20.05
"Jesteś tym, który łączy Duch i Materię"

Jesteś ukochanym dzieckiem Ziemi, ale we wszystko materialne trzeba włożyć energie Ducha
Mocno stoisz na nogach, ale pamiętaj o tym, że jesteś dzieckiem Boga, zadaniem którego jest wnieść Boskość w materializm
Oto są pytania, które powinieneś sobie zadawać
Czy moje cele nie są bardzo przyziemione? Czy nie zadawalam się zbyt małym – materialnym dobrobytem – zapominając o zadaniu Ducha? Czy pamiętam o tym, że jestem w stanie przekształcać materię – czy nie podążam ślepo za biegiem wydarzeń, czy staram się aktywnie budować swoje życie za pomocą mocy swego Ducha?
Twoim zadaniem jest transformować materię w ten sposób żeby stała się ona przewodnikiem Ducha. Nie wystarczy tworzyć rzeczy materialne, lecz wkładać cząstkę Ducha. Spełnienie tego zadanie uwolni Cie od karmy.
Zadania karmiczne Byka
Pierwsze zadanie karmiczne Byka polega na tym żeby otworzyć dla siebie wartości Duchowe.
Byk – urodzony twórca materialnych wartości, ale jest dla niego charakterystyczna przyziemność, którą warto jest przezwyciężyć. Kiedy przestanie umieszczać na samej górze wszystko materialne, Byk może zacząć wkładać duszę w swoją pracę i nie pracować tylko dla pieniędzy. W ten sposób będzie podwyższać wibracje materii, dzięki czemu wyjdzie na nowy etap swojego rozwoju.
Póki dla Byka główną rolę odgrywają wartości materialne, jest za bardzo przyziemny, przez co nawet przy dobrobycie materialnym i bogactwie, czuje niezadowolenie, powody, którego nie bardzo rozumie. Jego melancholia i apatia występują ze względu na fakt, że nie spełnia swoją misje uduchowienia materii. Jeśli otworzy dla siebie wartości duchowe i postawi je na pierwsze miejsce, zauważy nowe dla siebie płaszczyzny bytu oraz olbrzymie pole dla twórczości, co nada jego życiu nowy sens.
Drugie zadanie karmiczne Byka polega na tym żeby nauczyć się słuchać glos swojego Ducha, ufać swojej intuicji, a nie tylko polegać na logikę, rozwijać twórcze zdolności oraz możliwości prawej półkuli mózgu dla postrzegania świata. Prawa półkula odpowiada akurat za intuicję, za pracę wyobraźni. Bardzo przyziemny Byk jest za bardzo praktyczny oraz racjonalistyczny. Nie są to złe, a nawet przydatne cechy, ale nie są wystarczające żeby zostać pełnowartościowym twórcą. Jeśli Byk ogranicza się do logiki i racjonalizmu to pozostaje działaczem. Taka osoba wie jak obchodzić się z pieniędzmi, może być bardzo bogatą, ale bez użycia intuicji i wyobraźni oraz twórczego myślenia nie da się stworzyć coś naprawdę duchowe. Pieniądze służące tylko do załatwienia potrzeb materialnych szybko zamieniają się pył. Bogactwo nabyte jedynie poprzez trzeźwą kalkulację opróżnia duszę.
Tylko to, w co się wkłada duszę przynosi prawdziwe wartości. Tylko takie pieniądze, które wydane na potrzeby podyktowane przez Ducha, przynoszą prawdziwe owoce. Przebudzony Byk staje się prawdziwym twórcą i sprawcą, każde jego działanie jest skierowane na korzyść sobie i innych ludzi, dzięki czemu manifestują się jego najlepsze cechy.
Trzecie zadanie karmiczne Byka polega na tym żeby przezwyciężyć charakterystyczny dla niego konsumpcjonizm oraz przekładanie swoich problemów na ramiona innych.
Byk, za bardzo nastawiony na materializm, najczęściej nie myśli o tym, że posiada Duch i nie zna mocy swego Ducha. W rzeczywistości nie jest świadomy swojej mocy, dlatego często nie jest pewny siebie i szuka pomocy, nawet w sprawach, które jest w stanie załatwić sam. Jego bezradność – wyimaginowana, ale często uważa za swoją charakterystyczną cechę i poddaje się temu, zachowując się jak ofiara (szczególnie przejawia się to w skomplikowanych sytuacjach, w których trzeba podjąć decyzję).
Pasywne nastroje osłabiają Byka jeszcze bardziej i to może być na rękę dla innych, którzy chcą dostać czyjąś moc oraz władzę. Nieprzebudzony Byk, nie wiedząc o tym jaką posiada moc, łatwo oddaje ją innym, czasami za jakieś drobne usługi lub za rozwiązanie problemów, które z powodzeniem mógłby rozwiązać sam, i to w znacznie lepszy sposób.

źródło - Kaciaryna Mojsiejczyk-Welsz
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1881
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości