Znaki Zodiaku - Koziorożec

Znaki Zodiaku - Koziorożec

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 12:54

Koziorożec(22.12 – 19. 01)
słowa kluczowe: Dążę do celu. Jestem konserwatywny, zdyscyplinowany, wytrwały, ambitny.
Cechy charakteru
Koziorożce stoją obiema nogami na ziemi, a wzrok mają skierowany cały czas na cel. W ogóle można powiedzieć, że ich życiem rządzi zasada celowości – często wyrzekają się spraw, z których nie ma konkretnego pożytku. Ich podejście do życia jest realistyczne – wiedzą czego chcą i jak mają to osiągnąć. By mieć poczucie sensu życia, muszą działać efektywnie i zaznaczać swoją pozycję. Ich specjalność to także wytyczanie granic oraz występowanie w obronie norm i struktur.
Główne zalety
Koziorożce są gotowe przyjąć na siebie większą odpowiedzialność niż większosć przedstawicieli innych znaków – czasem nawet ponad siły. Są dojrzałe ponad wiek i nawet bardzo młodym Koziorożcom nie trzeba tłumaczyć, co to znaczy dorosłość. Są praktyczne, obdarzone zdrowym rozsądkiem, wytrwałe i konsekwentne.
Główne wady
Koziorożce mogą łatwo dać się owładnąć presji sukcesu i w pogoni za osiągnięciami zapomnieć o radościach życia. Zimny rozsądek potrafi zabić cieplejsze uczucia. Koziorożce powinny pamiętać, by nie przesadzić z wymaganiami – zarówno wobec siebie, jak i wobec innych.
Kobieta
Typ chłodnej profesjonalistki, kobiety biznesu. Poważna, odpowiedzialna, a nawet surowa.
Mężczyzna
Również profesjonalista nie poddający się wzruszeniom. Godny zaufania, ale nieco chłodny.
Przyjazne znaki:
Panna, Byk, Ryby, Skorpion

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:51

Koziorożec w łóżku:


Choć na wstępie romansu kochanek spod znaku Koziorożca wydaje się skryty, rozważny to w głębi duszy pragnie cię do granic możliwości. Jest cierpliwy i nie będzie od progu zdzierał z ciebie ubrań, woli wysublimowany rodzaj gry miłosnej. Koziorożec to także bardzo uważny partner, nigdy nie traci okazji, wyczuwa choć najmniejsza iskrę podniecenia u ciebie i tak prowadzi wasze pożądanie aby finał był w sypialni.
Pani Koziorożec potrzebuje sporo czasu zanim odda się mężczyźnie.
Jednak kiedy już dopuści do siebie mężczyznę, oddaje się z wielką pasją i namiętnością. Niesamowicie potrafi zadziałać na mężczyznę i jego wyobraźnię.
Pan Koziorożec łączy w sobie ogromny potencjał seksualny, bardzo praktyczne potrzeby i niesamowity głód romantyzmu.
Koziorożec to jest jeden z tych mężczyzn w zodiaku, który aby eksplodować potrzebuje dosłownie sekundy. Jego zmysły są zawsze wygłodniałe a do tego Koziorożec charakteryzuje się ogromną zręcznością.
Aby poczuć się komfortowo potrzebuje efektownej sypialni, jedwabnej pościeli i czułości swoje partnerki.
Strefa erogenna Koziorożca: Chcesz uwieść Koziorożca, Panią czy Pana - chwyć za ich kolanko! To właśnie kolana są najbardziej erogennym obszarem ludzi spod tego znaku.
Pomimo, że kochankowie tego znaku są czasem odbierani za dość powściągliwych to pieszczoty kolan od tych ultra subtelnych, bo bardzo wyrafinowane wyzwolą z nich dzikie kociaki, czekające tylko na miłosną ucztę.
Nie bój się użyć rąk, opuszków palców, ust, czy dowolnej części twojego ciała, aby kolana Koziorożca wysłały sygnał do reszty ciała: TAK, bądźmy jednym ciałem i oddechem.
Jeśli Koziorożec leży na brzuchu, od masażu pleców wykonywanego np. czubkiem języka, do pieszczenia skóry pod kolanami już jeden krok, i jest to krok od podniecenia do orgazmu stulecia.Koziorożce to nie są kochankowie, którzy chcą się domyślać, wolą jasne sygnały. Nawet najmniejszy bodziec sprawia, że zaczynają zdobywać to na czym im zależy, jednak nie chcą się domyślać.
Lubi dominować w sypialni, w zamian zasypuje cię dowodami oddania i prawdziwej troski o twoje potrzeby. Koziorożcom bardzo zależy, aby ich seks odbywał się nie tylko na poziome fizycznym, ale przede wszystkim na poziomie emocjonalnym.
Miłosny amulet Koziorożca: miłosny nastrój w Koziorożcu przywoła wszystko co kojarzy się z naturą, spacer do lasu, wycieczka w góry, ciemnozielona barwa drzew ukoi nastroje Koziorożca.
Aromat sosny i olejek sosnowy to szczęśliwie rośliny dla tego znaku, i pomimo, że raczej kojarzone z inhalacjami dróg oddechowych, to w przypadku Koziorożca mogą pełnić także rodzaj afrodyzjaków.
Uruchamiają w ich wyobraźni pierwotny, naturalny instynkt łączenia się w jedno przy pełni księżyca. Przygotuj grzane wino, a dopraw je goździkami (to także roślina przypisana temu znakowi).
Anna Smolec

I po...

,,Masz kartę biznesową?"
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 15:07

Powinowactwo serc:

Koziorożec z Baranem
Wiele wskazuje, że to może być bardzo udany związek. Baran będzie musiał niemal każdorazowo zdobywać Koziorożca, przecież zdobywanie jest jego główną pasją. Sam również zyska na trwałości uczuć i stabilizacji związku. Koziorożec wykorzysta impet partnera w załatwianiu wielu trudnych spraw istotnych dla ich stadła.
Koziorożec z Bykiem
Potraficie zbudować solidne podstawy waszego pożycia. Oboje też macie zbieżne poglądy w kwestii rodziny i prowadzenia domu. Byka może jednak odstraszać chłód i zamknięcie się w sobie Koziorożca. W przypadku fiaska wina będzie leżeć raczej po stronie tego ostatniego.
Koziorożec z Bliźniakiem
Bliźniak zafascynuje się osobowością i urodą Koziorożca. Będzie do niego szczerze przywiązany, lecz nie zrezygnuje ze swojego sposobu bycia, a to się partnerowi na dłuższą metę nie będzie podobać.
Koziorożec z Lwem
Układ dwóch przeciwnych osobowości. Lew jest gorący na zewnątrz, a zimny w środku, Koziorożec zaś odwrotnie. Podobnie jest i ze sposobem bycia: jedno się lubi pysznić, drugie preferuje skromność. Przyszłość mogą budować tylko na
wspólnej im ambicji.
Koziorożec z Panną
Tylko pogratulować takiego wyboru. Oboje inteligentni, pracowici i dążący do celu. Również w sferze erotycznej jesteście godni siebie. Wszystkiego najlepszego!
Koziorożec z Wagą
Wszystko jest możliwe, ale oboje musicie wykazać dużo tolerancji i dobrej woli. Szczególnie Koziorożec może irytować się niezdecydowaniem Wagi. Większe szanse macie na trwałe więzy przyjaźni.
Koziorożec ze Skorpionem
Znakomicie potraficie się uzupełniać. Razem możecie stworzyć trwale podwaliny wasze egzystencji. Jeżeli nawet nastąpią niesnaski w uczuciach, pozostanie wzajemne zaufanie i szacunek dla trwałych wartości partnera.
Koziorożec ze Strzelcem
Miłego złego początki. Wszystko będzie świetnie układać się na początku, ale później Strzelec może zacząć szukać pocieszenia gdzie indziej. Wywoła to trwałe uprzedzenia, więc może dać sobie spokój.
Koziorożec z Wodnikiem
Mogłoby być nieźle. Potraficie zrozumieć się duchowo, lecz niefrasobliwość Wodnika i jego zmienność mocno zacznie z czasem drażnić konserwatywnego i lubiącego stabilizację Koziorożca. O wiele łatwiejsza byłaby przyjaźń lub wolny związek.
Koziorożec z Rybą
To dobry i perspektywiczny układ. Połączą was wspólne zainteresowania i dążenia. Potraficie też z szacunkiem i uczuciem odnosić się do siebie. Gdy przewodzić będzie Koziorożec, szanse na trwałe pożycie znacznie wzrosną.

Jak zdobyć Koziorożca
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać
Jest to zadanie niezwykle trudne. Najważniejsze, żeby pozyskać jej zaufanie, gdyż inaczej nawet nie umówi się na spotkanie. Nie ma co zaczynać od miłosnego wzdychania, bo się spłoszy już na wstępie. Lepiej zaopiekować się nią serdecznie, zaoferować skuteczną pomoc, nawet przy jej lekkim sprzeciwie. Trzeba być dowcipnym zrównoważonym i nie stawiać jej w niezręcznej sytuacji ani do niczego nie przymuszać. Kiedy nabierze zaufania, sama zdecyduje się na skrócenie dystansu. Pożycie z nią jest już o wiele łatwiejsze. Wystarczy postępować w stosunku do niej fair, wywiązywać się ze swoich obowiązków i nie wtrącać do spraw domowych.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
To typ męczennicy, więc trudno liczyć, że łatwo sama zrezygnuje z tego, co tyle czasu budowała. Z czasem może zniechęcić się do partnera, który trwoni wspólny majątek, ośmiesza ja w towarzystwie, flirtuje z jej koleżankami i przechodzi na jej utrzymanie.

ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Ponieważ jest zakompleksiony, należy zdobywać go delikatnie. Podnosi go na duchu uznanie partnerki dla jego zalet umysłowych, osiągnięć zawodowych i umiejętności praktycznych. Inicjatywa spotkania i początkowego zbliżenia powinna wyjść od partnerki, gdyż on może się speszyć własną nieudolnością w tym względzie. Jeśli nabierze zaufania, że jest traktowany poważnie, wówczas wyzwoli w sobie inwencję i przejmie inicjatywę. Potrzebuje stabilnego życia, bez fajerwerków, ale i wypadek. Partnerka musi umieć właściwie prowadzić dom i zarządzać budżetem. Nie może też liczyć na wylewność ze strony małżonka spod znaku Koziorożca.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Jest niezwykle czuły na krytykę, szczególnie w miejscu publicznym lub w swoim stałym otoczeniu. Nie ścierpi też bezmyślnego wydawania pieniędzy. Jeśli jeszcze dowie się flirtach lub romansach swojej partnerki, wówczas chyba zdecyduje się na rozstanie.©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:11

Uwielbia krytykować i pouczać innych.

Uwielbia krytykować innych, bo tylko on, Koziorożec wie najlepiej co należy, jak należy, kiedy i gdzie. Jednym słowem ekspert od wszystkiego. Trudno z nim dyskutować, a jeszcze gorzej się z nim nie zgadzać. Nie znosi sprzeciwu i krytyki swojej osoby. Koziorożce są pozbawione fantazji, dystansu do świata, nie umieją się wyluzować. Wszystko traktują strasznie poważnie, o wszystko się martwią, często na zapas. Niełatwo się z nimi zaprzyjaźnić i im zaufać, bo one nie ufają nikomu, czasem nawet samemu sobie.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:49

ZNAK: Koziorożec
SYMBOL: koza morska
POLARYZACJA: -
JAKOŚĆ: kardynalna
ŻYWIOŁ: ziemia
PLANETA WŁADAJĄCA: Saturn
ZNAK PRZECIWNY: Byk
MOTTO: Wykorzystuję
KOLOR: matowy, czarny
DOM I ZNACZENIE: X – TWOJA POZYCJA. JAK WAŻNY CHCESZ BYĆ I W JAKI SPOSÓB.
TAROT: Sprawiedliwość, Królowa mieczy
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 11:31

Osoby urodzone w znaku Koziorożca bardzo często już w młodości sprawiają wrażenie dorosłych. Są pod tym względem trochę podobne do Panny, lecz zdaje się, jakby miały jeszcze mniej radości życia. Już jako dzieci są poważne, zamknięte w sobie, a nieraz i małomówne.
Trudno im dostosować się do rówieśników. Nie mają w sobie owej beztroskiej pogody ducha i bezpośredniego podejścia, tworzących z wszystkich dzieci świata jedną rodzinę, jeden klan. Dzieciom z Koziorożca brak serdeczności i zdawkowej uprzejmości, co we współżyciu z ludźmi ułatwia zawieranie przyjaźni i życzliwe współżycie.
Koziorożec jest wyjątkowo ambitnym typem człowieka, a zdając sobie sprawę, że na naszym świecie nikomu pieczone gołąbki nie wpadną same do gąbki, już w młodych latach zabiera się do pracy w swoisty sposób.
Baran chcąc coś zdobyć, rzuca się do ataku jak burza. Bykowi wystarczy, jeśli wywalczy maleńki przyczółek, bo już go stamtąd nikt tak łatwo nie wyprze. Bliźniak będzie przeciwnika czarował wymową, aż go omami, przegada, okłamie i zawróci mu w głowie. Rak cicho i delikatnie wsunie się na czyjąś pozycję, skąd nie da się wystraszyć. Lew potrzebując czegoś zasugeruje przeciwnika autorytetem. Panna spokojnie i beznamiętnie udowodni, że jej się należy to, czego żąda. Waga nie potrzebuje o nic walczyć. Chcąc coś zdobyć, uśmiechnie się przymilnie, a każdy będzie poczytywał sobie za zaszczyt dogodzić jej. Skorpion akcję zaplanuje szczegółowo i wydrze podstępem co mu będzie potrzebne. Łucznik nie pytając wiele zabierze co będzie chciał, a zdumionego przeciwnika klepnie w plecy i pójdzie dalej swoją drogą. Natomiast Koziorożec ma inny sposób na osiągnięcie celu. Przypomina pod tym względem kozicę, która ostrożnie, krok za krokiem, będzie wspinała się po urwistym zboczu. Powoli, lecz stale w górę. Przysłowie arabskie: "Tylko diabeł i kobieta się spieszą, lecz roztropny mężczyzna dąży do wytkniętego celu powoli, a konsekwentnie" wymyślił na pewno ktoś ze znaku Koziorożca.
Dopiero będąc u celu, Koziorożec pozwala sobie trochę pofolgować i staje się przystępniejszy, milszy, sympatyczniejszy dla otoczenia. Taki będzie zazwyczaj dopiero w drugiej połowie życia. W pierwszej połowie, poza wytkniętym celem życiowym, nic Koziorożca właściwie nie obchodzi i szczególnie nie interesuje. Oczywiście wszyscy go szanują i cenią. Jest bowiem pilny, staranny, dokładny. Na Koziorożca można liczyć, można mieć do niego zaufanie, lecz trudno czuć do niego sympatię; jest zimny i trochę jakby kościsty.
Dynamika Barana przypomina górski potok po deszczu, który z szumem i łoskotem przewali się korytem, niszcząc po drodze wszystko co napotka. Koziorożca natomiast można porównać raczej z uszkodzonym kranem wodociągowym, z którego monotonnie kapie woda, kropla po kropli, drążąc twardą skałę.
Koziorożec stroni od wszystkiego, co jest niepoważne, bezmyślne, nieprzemyślane, połowiczne, odbiegające od tematu, bez ściśle określonego celu, co zbyt szybkie, sensacyjne, chaotyczne, impulsywne, niedbałe, improwizowane. Koziorożec jest także wrogiem życia ponad stan, przeciwnikiem cyganerii, która odznacza się niestałością, nie uregulowanym trybem życia, nieporządkami w domu, finansową beztroską, rozrzutnością i bezmyślną gospodarką domową.
Ludzie z tego znaku mogą być demokratami, dopóki nie chodzi o ich osoby. Wówczas skłonni są zapiąć się sztywno na guzik i zastygnąć w rezerwie, robiąc wrażenie wyniosłych i zarozumiałych. Tymczasem jest to u Koziorożca tylko ostrożna powściągliwość, z obawy przed pospolitowaniem się z byle kim, przed ewentualnym zarzutem kumoterstwa, którego zdecydowanymi wrogami są ludzie z tego znaku. Objaw ten wynika nieraz z powodu jakiegoś kompleksu, bo w głębi duszy Koziorożec chciałby nawiązać kontakt z sympatycznymi ludźmi, lecz jakoś mu to nie wychodzi. Siedzi jakby w pancerzu zdawkowego konwencjonalizmu i trudno mu pozbyć się rezerwy odgraniczającej, oddzielającej go od innych ludzi.
Z wszystkich znaków Koziorożcowi najtrudniej nawiązać kontakt duchowy z bliźnimi. Ma on pod tym względem niezrozumiałe opory. Przy tym trudno mu nawet .przyznać się do swego stanu psychicznego.
Znak Koziorożca jest jakoś "spowinowacony" z Saturnem, planetą, której symbolicznie podlega wszystko co stare, trwałe, stałe, zimne, skostniałe, sztywne, ponure, melancholijne.
Tak się dziwnie składa, że sympatyczne cechy Koziorożca zaczynają się uwydatniać u niego dopiero w starszym wieku. Szczególnie u kobiet można zaobserwować ten objaw. W młodości bywają one trochę cierpkie, przykre, chropowate, nieprzystępne. W wieku starszym stają się łagodniejsze, milsze, bardziej kobiece. Ciekawe, że także uroda kobiet z Koziorożca zyska z biegiem lat. Są one w wieku czterdziestu pięciu łat zawsze ładniejsze, niż jako młode dziewczęta.
Omówione cechy charakteru wywołują u Koziorożca nieraz stany przygnębienia, co sprawę jeszcze pogarsza. Ludzie z tego znaku są w pewnym stopniu pesymistami. Nie, żeby im brakło odwagi do życia lub żeby nimi powodowało zniechęcenie. Przeciwnie, Koziorożec potrafi zaciąć zęby i wytrwać na stanowisku, które inni uważają nieraz za stracone. Możliwe, że nadmierna trzeźwość i rzeczywistość nie pozwala im patrzeć na świat przez różowe okulary. Koziorożec jest w swych popędach erotycznych opanowany. Dlatego wydaje się chłodny i bez temperamentu. Dopiero po trzydziestce uzewnętrznia on silniej swe uczucia. Jego możliwości seksualne są duże, lecz nigdy nie wykorzystuje ich całkowicie. Na skutek jakby jakiegoś wewnętrznego nakazu oszczędza swe siły. Woli wykorzystać je inaczej, rzucając się w wir pracy zawodowej. Pokusom zazwyczaj schodzi z drogi. Opory, jakie gnębią niektórych Koziorożców, jeszcze od czasów młodości, w wieku starszym mijają. Niejeden stara się wówczas na gwałt odrobić zaległości. Ciekawe, że starsze kobiety z tego znaku są bez porównania spokojniejsze i rozważniejsze. Ich podejrzliwość oraz brak zaufania do obcych ludzi wspaniale je chronią od chadzania śliskimi ścieżkami. Kto życia seksualnego nie stawia na pierwszym planie, a komu zależy na żonie solidnej, na domatorce i na wiernej strażniczce domowego ogniska, powinien zdecydować się na pannę z Koziorożca.
Nikt nie jest bardziej zacięty, wytrwały i uparty niż Koziorożec. Nikt nie dąży do celu tak konsekwentnie, cierpliwie i nieustępliwie jak on. Dla Koziorożca nie ma zadania zbyt trudnego. Z zaciętą pasją będzie pokonywał trudności piętrzące się na jego drodze. Nie ma dla niego pracy zbyt nudnej, zbyt pospolitej, zbyt brudnej, oczywiście w sensie materialnym, a nie moralnym. Dla Koziorożca obowiązek bywa celem życia.
Jak w bajce La Fontaine'a o zającu i o żółwiu, Koziorożec dochodzi do celu przed innymi, skupiając uwagę, wysiłek i energię na jednym zagadnieniu. Zależnie od poziomu intelektualnego, może Koziorożec wspiąć się na najwyższe szczeble kariery życiowej. Przykładem mogą być: Disraeli, urodzony 21.12.1804 i Lloyd George, urodzony 17.01.1863. Pierwszy miał słońce na granicy Koziorożca i Łucznika, a drugi na granicy Koziorożca i Wodnika. Obaj potrafili cierpliwie poczekać na właściwą chwilę, obaj wspinali się powoli, krok za krokiem, po drabinie powodzenia życiowego.
Są to wypadki bardzo ciekawe. Ludzie ze znaku Koziorożca są w życiu trochę sztywni oraz za mało obrotni, ruchliwi, giętcy, aby mogli zrobić większe kariery. Bliskość znaków Łucznika względnie Wodnika nadała. wspomnianym dwom mężom stanu pewną elastyczność, zręczność, rzutkość, bez czego kariery ich byłyby trudno osiągalne.
Słowa te wydają się pozornie sprzeczne z tym co powiedziałem poprzednio, jakoby przed Koziorożcem stały otworem najwyższe kariery. Otóż potencjalnie będzie się Koziorożec w wielu wypadkach nadawał na takie stanowiska, lecz na przeszkodzie swobodnego rozwoju drzemiących w nim możliwości będą stały wspomniane ograniczenia charakterologiczne.
Takich wypadków z granicy z Wodnikiem lub Łucznikiem mamy w historii więcej. Na przykład: Mickiewicz (ur. 24.12.), bakteriolog Pasteur (ur. 27.12.) oraz wynalazca James Watt, pisarz Alan Poe i malarz Cezanne (urodzeni 19.01.). Bliskie sąsiedztwo znaków Wodnika lub Łucznika przyczyniło się do złagodzenia ich skostniałej sztywności, jaka cechuje Koziorożca "czystej krwi".
Koziorożec jest introwertykiem. Życie wewnętrzne gra u niego dużą rolę. Aby w dzisiejszych czasach zrobić karierę, należy w niektórych wypadkach odpowiednio się zareklamować. Trzeba starać się zdobyć popularność wśród ludzi. Niech mówią o mnie dobrze lub źle, byleby tylko mówili -- powiedziała jakaś pani, może i nie bez słuszności. Otóż Koziorożec tego wszystkiego nie potrafi. Rozgłos i afiszowanie się to dla niego coś okropnego, coś czego on nie lubi.
Koziorożec, tak jak i Panna, wspinają się w górę po drabinie życia dzięki swym osobistym kwalifikacjom i zasługom, dzięki uznaniu, jakie zdobyli ciężką, wytrwałą, uczciwą pracą. Inne drogi awansu dla nich nie istnieją.
Większość typów z tego znaku to osoby oszczędne o wymaganiach skromnych. Szczodrą rękę miewają Koziorożce tylko dla najbliższej rodziny. Nie lubią one ryzyka ani hazardu.
Ludzie, o których się mówi, że mają koźli upór, zazwyczaj są urodzeni w znaku Koziorożca, która to cecha jest charakterystyczna dla wielu osób mających słońce w tym odcinku zodiaku.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:52

Główne cechy pozytywne:
rozsądek, cierpliwość, lojalność, odpowiedzialność, ambicje.

Główne cechy negatywne:
zahamowania, sztywność, chłód, nieustępliwość, sceptycyzm.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 13:10

Koziorożce mają to do siebie, że wyglądają, zachowują się i widzą świat jak właśni starsi bracia. To działa i pozytywnie - są bardziej odpowiedzialne, poważniej od innych myślą o życiu - ale i negatywnie: bo prędzej się martwią, boją się ryzykować... Ale około czterdziestki to się zmienia, i Koziorożce bardziej się już - psychicznie - nie starzeją. A nawet wręcz przeciwnie.


Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Koziorożec- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 13:10

Koziorożce mają to do siebie, że wyglądają, zachowują się i widzą świat jak właśni starsi bracia. To działa i pozytywnie - są bardziej odpowiedzialne, poważniej od innych myślą o życiu - ale i negatywnie: bo prędzej się martwią, boją się ryzykować... Ale około czterdziestki to się zmienia, i Koziorożce bardziej się już - psychicznie - nie starzeją. A nawet wręcz przeciwnie.


Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości