Znaki Zodiaku - Lew

Re: Lew

Postautor: Morgaine » 20 sty 2011, 18:02

Gdyby nie było słońca, nie byłoby życia. Lew jest najlepszym, najbardziej pogodnym znakiem Zodiaku.
Mały Lewek przypomina rozkoszne kociątko z kokardą. Od dziecka widać, że będzie przywódcą. Z nocniczka uśmiecha się jak król, pozdrawiając grzechotką zachwyconą rodzinę.

PANI LEW
Zwykle jest szczupłą, energiczną kociczką. Od dziecka pełna wiary w siebie, wymyśla sytuacje, w których otoczenie może ją właściwie ocenić. Może nie jest klasyczną pięknością, ale jej to nie martwi. Tańczy towarzysko, pisze książki o pielęgnacji cery dla nastolatków, projektuje budynki użyteczności publicznej, szyje i haftuje. Czasami zastanawia się słusznie, jakim cudem mężczyżni mogą patrzeć na inne kobiety, acz chętnie pociesza brzydsze koleżanki. Nie stawia na łatwe efekty i tanią błyskotliwość lecz chętnie opowiada o swoich poważnych planach i to jest jej sex appeal. Nie podlizuje się nikomu. Nie jest wyuzdana i pobudliwa, więc bez trudu znajduje sobie spokojnego partnera, który swoją młodością i spontanicznością odwdzięcza się jej za niezapomniane, kupione na Florydzie lody.

PAN LEW
Wyrasta w uzasadnionym poczuciu wyższości. Nie przemęcza sie niepotrzebnie, nie wykonuje niepotrzebnych ruchów. Słuszne hołdy odbiera skromnie. Nie spoufala sie z byle kim. Nie imponują mu cudze sukcesy. Sam jest profesjonalnym wodzirejem. Wie kiedy i co tańczyć. Inteligentnie wykorzystuje własne szczęście i słabości innych. Kocha rodzinę i rodzina go kocha. Jest opiekuńczy i wyrozumiały. Wybiera pokornie kobietę, która go wybrała. Nie musi być wspaniała. Musi spełniać oczekiwania jego przyjaciół. Nie jest erotomanem. Prosty i zwyczajny, kocha żarliwie gardząc sztucznymi podnietami. Lew to wielki dekorator świata. Ozdabia siebie i najbliższe otoczenie z królewskim przepychem. Jego lśniący zegarek zawsze pokazuje właściwą godzinę, błyszczy czerwienią najnowszy model luksusowego samochodu. Wielki dom to istny magazyn delikatesów i wonności. Lew nie usiłuje emanować intelektualnie. Wystarczą mu proste, królewskie przyjemności. Ma zwykle dużo książek, ale ich nie niszczy czytaniem. Jeśli niektórych denerwuje, powie grzecznie- przepraszam. W wieku średnim, po osiągnięciu słusznego sukcesu, może sobie pozwolić na drzemkę w luksusowej wannie ze złotym monogramem, słuchając skomponowanej przez kolegę na swoją cześć" Muzyki we wodzie".

Lew- żona
Królowa. Idealna reprezentacyjna dama. Ma w sobie niezwykły urok i charyzmę. Mąż zawsze jest z niej dumny. Mimo, że na zewnątrz jest chłodna i opanowana, w domu- ciepła i pełna poczucia humoru, myśli o sprawieniu radości wszystkim. Doskonała, rozsądna, kochająca matka i żona, świetnie dająca sobie radę z finansami. Zawsze aktywna zawodowo, nigdy nie zaniedbuje rodziny. Można i trzeba polegać na jej wielkiej inteligencji i wrodzonej łagodności.

Lew- mąż
Życzę go każdej pani. Absolutnie bezproblemowy i pozbawiony żółci. Tolerancyjny, pogodny, lubiący gości i zabawę, ma jeden cel w życiu- uszczęśliwić i wyeksponować swoich bliskich. Nigdy nie narzeka, niczego nie wymaga. Odważny, ciepły, koleżeński i wierny, niby kwoka dba o szczęście najbliższych, z którymi się utożsamia. Nie jest małostkowy ani przebiegły. Jest prostoduszny, pogodny, ciepły i niezwykle dobry.

" Jak zyskać przyjaciół. Poradnik astrologiczny." Hanna Bakuła
Morgaine
Pleciuga
 
Posty: 954
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:25
Lokalizacja: PolandHolland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: Morgaine » 20 sty 2011, 19:11

22 VII Słońce świeci jasno. Rozpoczyna się znak LWA.
Dzieci urodzone w tym znaku są tyranami i rozkapryszonymi bałwanami.Wszystko im się należy, chętnie cwałują na sterroryzowanych babciach, rozdając głupawe, słoneczne uśmiechy ząbkami zżartymi przez cukierki. Niechwalone stają się młodocianymi przestępcami.

PANI LEW
Wygląda jak obłąkana, wyliniała hiena. Od dziecka chora z ambicji, spala się wymyślając sytuacje, w których mogłaby zabłysnąć. Przeważnie nieurodziwa, zajmuje się z braku propozycji wszelkimi możliwymi działalnościami. Tańczy towarzysko, pisze książki o pryszczach dla nastolatków. Szyje spadochrony, projektuje schrony atomowe i zastanawia się, jakim cudem mężczyżni mogą patrzeć na inne kobiety. Jedyne co ją może uradować, to jakaś brzydsza koleżanka. Przeważnie jest głęboko nieszczęśliwa. Wykorzystuje każdą okazję, żeby zaistnieć. Niezbyt efektowna i inteligentna, opowiada bez końca nudne historyjki o swoich planach. Nie ma żadnego sex appeal'u. Erotycznie oziębła, nie szanująca niczego i nikogo, czasami złowi jakiegoś zakompleksiałego mężczyznę o 25 lat młodszego, któremu wmówi, że jak będzie grzeczny, zabierze go na lody na Florydę. Wyrazy współczucia. Marcjanna Fornalska astrologii.

PAN LEW
" PALANT MAGICZNY" astrologii. Wyrasta w nieuzasadnionym poczuciu wyższości. Z natury potwornie leniwy i wołowaty, snuje sie po świecie w poszukiwaniu choćby najmarniejszych hołdów. Ludzi nie zauważa, więc nie szanuje. Pyszny i próżny, nie może znieść sukcesów innych.Urodzony wodzirej, przytupuje komicznie w poczuciu własnej wielkości. Liczy na swoje szczęście i słabość innych. Kochać potrafi tylko siebie. Rodzinę zakłada wyłącznie w celu powiększenia własnego dworu. Seksualnie żaden, zajmuje się ilością, nie jakością swoich podboi.Każda kobieta, która podoba się innym, może go mieć. Ozdabia siebie i swoje najbliższe otoczenie bez sensu i smaku, za to kosztownie. Ma największy dom, najbardziej świecący zegarek, najbardziej czerwony samochód następnej generacji. Obżera się towarami wyłącznie pochodzenia zagranicznego. Zostawia wysokie ceny na meblach i wstawia sobie z przodu złote zęby. Intelektualnie wątły, nie potrafi się skupić na niczym, co jest choć trochę mądrzejsze od niego. Książki kupuje "z metra". Jest wyjątkowo napuszonym ignorantem. Działa na nerwy wszystkim. W wieku średnim kapcanieje, tyje, rozpija się i głównie drzemie potwornie zadowolony w marmurowym szalecie ze swoim monogramem. Totalny bałwan.

Lew- żona
Lekko nadęta, tępa egocentryczka, żąda hołdów i choćby namiastki luksusu od sterroryzowanego otoczenia.Zawsze ma rację. Gardzi mężem, który jej nie imponuje. Generalnie marzy o hollywoodzkiej rodzinie, gdzie piękna matka, w otoczeniu rozkosznych, acz bardzo wymusztrowanych dzieci, czeka na męża, szefa koncernu, muszącego mieć minimum 190 cm wzrostu, w willi z basenem. Bez względu na status społeczny gra wielką damę, a tak naprawdę interesują ją wyłącznie własna kariera i pieniądze.

Lew- mąż
Jest tak zadowolony z siebie, że uwaga! może dojść do lewitacji. Rodzina i goście są publicznością, przed którą się popisuje rozdawaniem prezentów, obietnic lub tylko zmywaniem po przyjęciu. Jest apodyktyczny i wtrąca się do wszystkiego, wierząc święcie w swoją nieomylność. Żonę uwielbia spektakularnie, jak wszystko co do niego należy. Swoją pozycję w domu akcentuje żałośnie na każdym kroku. Jest leniwym egoistą, którego można łatwo złowić lub udobruchać, nawet najtandetniejszym komplementem. W domu należy mieć zawsze butelkę whisky i kadzielnicę, gdyż lubi czuć się jak bożek.

" Jak stracić przyjaciół. Poradnik astrologiczny." Hanna Bakuła
Morgaine
Pleciuga
 
Posty: 954
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:25
Lokalizacja: PolandHolland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: teye » 04 lut 2012, 09:11

LEW
Jest odważny, silny, dzielny
I okropnie samodzielny!
Czasem takie ma pomysły,
Że rodzice tracą zmysły!

Dzierżąc berło i koronę,
Lubi słabych brać w obronę
I królewskim obyczajem
Potem im się wielbić daje.

autorka: Małgorzata Strzałkowska
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: Imira » 11 lut 2012, 22:48

Lew
23 lipca – 22 sierpnia


Słońce w swej letniej wędrówce dnia 23 lipca wita królewskiego Lwa, aby obdarzyć go wielkimi przymiotami w każdej dziedzinie życia.
Gwiazdozbiór Lwa świeci jasno tworząc czworokąt o różnych wymiarach,
a najważniejszą gwiazdą w tym układzie jest Alfa, nazywana przez astrologów sercem Lwa lub wielkim szczęściem. Babilończycy nadali jej imię Szarru – Król, natomiast Hellenowie nazywali ją Królikiem, potocznie mówiąc Bazyliszkiem. Zapytacie, czemu zawdzięczamy królewskość gwiazdy.
Otóż w czasach starożytnych był to punkt przesilenia letniego.
Na niebie gwiazdozbiór Lwa ukazuje nam jedną z prac Heraklesa – zabicie Lwa z Nemei.
Panuje nad znakiem Lwa najpiękniejsze i największe serce naszej galaktyki – Słońce.
Nasz królewski Lew należy do trygonu Ognia w znaku stałym o wybitnie męskich cechach charakteru. Oprócz Słońca duży wpływ wywiera w pierwszej dekadzie na Lwa smutny Saturn, w drugiej dekadzie dobrotliwy Jowisz, a w trzeciej ponury Pluton może zmącić promienie Słońca.
Czysty typ Lwa jest bardzo energiczny, ruchliwy i gwałtowny, często ulega
wszelkim namiętnościom. Opiekuńcze Słońce obdarza go jednak wspaniałą spontanicznością w działaniu i kontaktach z ludźmi.
Od dzieciństwa silne dążenie do zdobycia władzy i sławynabiera realnych cech w jego postępowaniu niezależnie od miejsca urodzenia i środowiska.
Lew zawsze reaguje spontanicznie i w miarę dorastania staje się coraz bardziej zrównoważony w swoich dążeniach i postępowaniu.
Sławny astrolog Kepler upominał Lwy, aby pracowały nad swoją pychą i zarozumiałością, bowiem jest to ich wielką wadą i przynosi im rozczarowania życiowe. Szczególnie na przykrości narażony jest Lew urodzony pod złymi wpływami Saturna, musi wówczas bardzo dużo nad sobą pracować,
aby żyć w zgodzie z otoczeniem.
Nasz Lew posiada talent organizatorski, w pracy najchętniej bywa szefem
i niechętnie dzieli się władzą. Jednak wszystko, co robi, stara się robić dokładnie i osiąga zamierzony cel, ale proszę uważać – nasz Lew ma doskonałą pamięć, nie gorszą od Skorpiona. Po wielu latach przypomni, że urażono jego królewską wysokość.
Mimo tych wad Lew jest najczęściej człowiekiem opiekuńczym, ciepłym, nastawionym pozytywnie do ludzi, nic dziwnego – jest to człowiek Słońca, przy którym każdy chętnie się zatrzyma. Lew potrafi swoją radością życia rozbawić innych, lubi hazard, jeśli wygra – może rozdać wygraną całemu światu, potrafi być wspaniałomyślny i nie będzie gonił dłużnika.
Lew kocha życie, stara się wybrać jego najlepszą stronę. Oczywiście, jeśli go na to stać lub ma hojnych rodziców. Jego optymistyczny pogląd na świat pozwala mu szybko zapomnieć o niepowodzeniach życiowych, być może dlatego chce prawo nagiąć do swoich poczynań.
Nie lubi, aby mu rozkazywano, sam potrafi trafnie ocenić przeciwnika i jego zamiary.
Natomiast w kontaktach z płcią przeciwną jest bardzo kapryśny i kochliwy, bardzo łatwo jest nawiązać kontakt z Lwem lub Lwicą, jednak trudniej jest o dialog, ponieważ nie posiada cierpliwości w sprawach uczuciowych.
Urodzony w pełni lata nasz Lew bardzo często ma piękne lico i mocną konstytucję ciała.
Najważniejszym organem lwiego ciała jest serce. Jest ono najbardziej narażone na choroby, gdyż ma na to wpływ emocjonalność Lwa.
Kobieta Lew powinna zwrócić uwagę na głowę i piersi, w późniejszym wieku Lwa może trapić reumatyzm, może być narażony na choroby wzroku – lewe oko u kobiet i prawe u mężczyzn.
Oczywiście należy uważać w ciągu całego życia na kręgosłup.
Aby zapobiec wszelkim niedomaganiem, wszechobecne jaśniejące Słońce dało naszemu
królewskiemu Lwu jedne z najpiękniejszych ziół: rumianek, jabłoń, słonecznik, kozieradka,mak polny, bławatek, kalina, dziurawiec, złocień, nagietek, krzew winny, dzika róża, szafran i inne – jest ich w sumie 47. Zioła rosnące pod ciepłymi, opiekuńczymi promieniami Słońca służą nie tylko Lwu, możemy je łączyć w innych zestawach ziołowych, po rozpatrzeniu horoskopu
astromedycznego.
Podaję zestaw ziół ogólnie przyjęty dla Lwa

- wzmacniający serce:
Kwiat głogu 50 g
Lebiodka 30 g
Melisa 20 g
Zioła zalać wytrawnym czerwonym winem w zielonym szkle w ilości 11, odstawić na 7 dni w ciemnym miejscu, pić wino – rano o godz. 11, wieczorem o 17 po 50 g aż do wyczerpania nalewki. Z tych ziół można też robić napar ziołowy i pić 2 razy dziennie w postaci herbatki.

-Przy dolegliwościach układu oddechowego:
100 g owocu kaliny utrzeć z miodem – 200g, rano i wieczorem zjadać bardzo powoli l łyżkę mikstury. Jeśli Lew ma chrypkę, zniknie ona po kilku dniach.
100 g płatków słonecznika zasypać cukrem – 200 g; po kilku dniach otrzymamy syrop, który należy podawać do herbaty -l łyżeczkę kilka razy dziennie, szczególnie polecany jest dzieciom. Płatki świeże lub wysuszone możemy zalać wrzątkiem na kilkanaście minut i podawać
przy wysokiej gorączce i kaszlu.

- Przy bólach reumatycznych: 20 g zmielonej kozieradki zalać wrzątkiem – 1/2 szklanki, papkę rozprowadzić na szarym lnianym płótnie i robić okłady na chore dało przez kilkanaście
dni. Okłady leczące zawsze robimy na noc. Dodatkowo należy pić sok z czereśni i wiśni.
Imira
 

Re: Lew

Postautor: Imira » 12 lut 2012, 19:43

LEW

Słońce patronuje osobom urodzonym pod znaku LWA, między 24 lipca a 23 sierpnia. Są to ludzie pełni temperamentu, bardzo energiczni. Wierzą w swoje ogromne możliwości, cieszą się dobrym zdrowiem i przekonaniem, że ich siły są niewyczerpane.
Rośliny Słońca symbolizują piękno i szlachetność. Są aromatyczne, często o kwaskowatym smaku. Ich charakterystyczną cechą jest podążanie za Słońcem, a po zmierzchu niektóre kwiaty Słońca zamykają swe kielichy. Potrzebne są osobom spod znaku Lwa potrawy, w skład których wchodzi jęczmień, pszenica, żyto albo owies.
Ziarenka zbóż stanowią całości pokarmowe zawierające wszystko to, co człowiekowi potrzebne do życia. Trudno byłoby wyobrazić sobie nasze menu bez produktów zbożowych.
Z przypraw szczególnie wskazana dla Lwów jest aromatyczna pietruszka - skarbnica zarówno witamin, jak i składników mineralnych. Także tymianek służy Lwom. Jego listeczki mają mocny i przyjemny zapach. Tymianek poprawia smak tłustych mięs, ułatwia ich trawienie. Ma też właściwości lecznicze. Jaka szkoda, że polska kuchnia nie dostrzega w pełni jego zalet.
Niech nie gardzi Lew miętową herbatką, która ułatwia trawienie, poprawia samopoczucie po przejedzeniu, czasem skuteczna jest przy migrenach. Zimna miętowa herbata doskonale gasi pragnienie. Kieliszek miętowego likieru też jest bardzo zachęcający, tym bardziej, że stanowić może składnik koktajli i kruszonów, dodając im aromatu. Filiżanka dobrej, aromatycznej herbaty wspaniale uspokaja rozbiegane myśli dużych i małych Lewków.

Szczególne miejsce wśród roślin, którym patronuje Słońce, zajmuje słonecznik. Jak zdrowy jest olej słonecznikowy, wiemy wszyscy. A pestki słonecznika! Nic, tylko chrupać je zamiast landrynek. Najprawdziwszą rośliną Słońca jest dziurawiec. To nie tylko lek skuteczny w wielu dolegliwościach, to także roślina magiczna (niech wierzy, kto chce). Ponoć jego gałązki, gdy znajdują się w domu, przepędzają od nas złe duchy. Złocienie, peonie, lawenda i jaskier też są przychylne Lwom.
Imira
 

Re: Lew

Postautor: xMoni7 » 27 mar 2012, 17:28

"Lew.
Zarozumialec i narcyz. Jest jedna osoba, którą ceni i szanuje ponad wszystko – zgadnij kto to. Często rozmawia sam ze sobą, bo lubi inteligentnych rozmówców. Za przyczynę swoich niepowodzeń uważa zawsze innych. Uwielbia wydawać rozkazy, najczęściej sprzeczne. W miłości – samowystarczalny. Tylko czasami odczuwa brak drugiego lustra.
Strzeż się Lwa." - Wiesław Tupaczewski (Kabaret OT.TO)

:lol:
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej
 
Posty: 3672
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Re: Lew

Postautor: onaion » 27 mar 2012, 21:14

no ja zwykle niedogaduje sie z lwami, choc moj jeden fajny kolega jest spod tego znaku
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak
 
Posty: 1981
Rejestracja: 29 lut 2012, 16:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Re: Lew

Postautor: Olenka74 » 28 mar 2012, 10:52

Mój syn jest lwem, także chcąc, nie chcąc muszę się z nim dogadać :lol: Czasami jest ciężko, syn jest głośny, a jak coś jest nie po jego myśli to kłóci się strasznie :lol: A ma dopiero 7 lat :)
Awatar użytkownika
Olenka74
Gawędziarz
 
Posty: 684
Rejestracja: 17 gru 2011, 16:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Re: Lew

Postautor: onaion » 28 mar 2012, 12:23

moj syn jest blizniakiem i ma juz 11 lat..oj z nim tez mam..A lwy, to chyba gagatki .. :) mialam kolezanke z pracy i nie lubila jak jej sie odmawialo
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak
 
Posty: 1981
Rejestracja: 29 lut 2012, 16:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Re: Lew

Postautor: Olenka74 » 28 mar 2012, 12:35

Mój synek też tego nie lubi :) Ile się wtedy człowiek na niego powkurza :lol: Ale cieszę się, że jest lwem, przynajmniej w życiu mu będzie łatwiej ;)
Awatar użytkownika
Olenka74
Gawędziarz
 
Posty: 684
Rejestracja: 17 gru 2011, 16:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości