Znaki Zodiaku - Panna

Znaki Zodiaku - Panna

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 09:06

Panna(24.08 – 22.09)
Porządkuję i segreguję, pomagam i służę. Moje motto to staranność, krytyka, rezerwa, dbałość o zdrowie.
Cechy charakteru
Panny cechuje szczególna umiejętność porządkowania, segregowania, oddzielania – tego co zdrowe, wartościowe i pożyteczne od tego, co niezdrowe, bezwartościowe i szkodliwe. Mogą wydawać się wybredne, ale wynika to właśnie z chęci wyboru tego, co najlepsze i najzdrowsze. Bardzo ważne są dla nich sprawy zdrowia i dbałość o ciało, a także czystość w bardzo szerokim rozumieniu tego słowa – czystość ciała, otoczenia, żywności (preferują naturalną, nie przetworzoną), ale też czyste motywy i intencje oraz uporządkowane i jasne sytuacje.
Główne zalety
Panny działają w sposób efektywny, ukierunkowany na osiągnięcie wymiernych rezultatów. Są uważne, wnikliwe i krytyczne.
Główne wady
Krytycyzm może się przerodzić w drobiazgowość, pedanterię i nietolerancję wobec cudzych słabości. Może wystąpic także obsesja na punkcie detali, nadmierne racjonalizowanie wszystkiego.
Kobieta
Reprezentuje typ pielęgniarki lub nauczycielki. Schludna, pilna, praktyczna, odpowiedzialna, godna zaufania, chętna do pomocy.
Mężczyzna
Jest to typ pedantycznego, schludnego perfekcjonisty, naukowca-badacza lub zręcznego, precyzyjnego rzemieślnika. Przewidywalny, opanowany i uzdolniony praktycznie.
Przyjazne znaki:
Byk, Koziorożec, Rak, Skorpion


Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:40

Panna w łóżku:

Panny z pozoru wyglądają na osoby skryte, skromne, wręcz wybredne. Jednak w sypialni można wydobyć z nich pokłady zapału i fantazji. W głębi duszy Panny są bardzo nerwowe, nazbyt krytyczne wobec siebie i innych, potrzebują zapewnieni a atmosfery spokoju, zaufania, bezpieczeństwa.
Kochankowie spod znaku Panny są bardzo rzetelni i konsekwentni, jeśli zaczynają igraszki to nie kończy się to tylko na grze wstępnej, najlepiej jak potrafią doprowadzą sprawę do finału. Zamiast pozostawać w wyimaginowanej krainie fantazji, woli zrobić wszystko, aby ta kraina stała się waszą rzeczywistością.
Także na polu seksu Panny mają wiele intensywnych uczuć, lubią przy tym troszczyć się o swojego partnera i dawać mu wiele przyjemności.Pani Panna potrzebuje czasu „na rozbieg”, nie tak prędko, powolutku, ale kiedy zaufa i pokocha praktycznie nie ma zahamowań.
Swoją siłę czerpie z zadowalania swojego mężczyzny. Używa do tego całej swoje zmysłowości. Radośnie chce zgłębiać tajniki seksu i szukać nowych dróg, po których możecie biec ku szczęściu.
Pan Panna potrzebuje kobiety, która odkryje w nim samym jego najskrytsze fantazje i pozwoli się im urzeczywistnić.
Tkwią w nim ogromne pokłady możliwości seksualnych a jego zmysły, pozornie uśpione są bardzo głodne wrażeń i doznań.Strefy erogenne Panny: Panna uwielbia pieszczoty brzucha, czy to dłońmi, czy w kąpieli, generalnie ośrodkiem pożądania Panien jest brzuch.
Obejmowanie w talii, poszukiwanie palcami pępka, żeber, nasady bioder - to wprawia kochanków spod znaku Panny w euforię.
Magiczny amulet Panny: Każdy orzech jest tak naprawdę talizmanem przynoszącym szczęście Pannom, a jeśli jest podarowany z miłości przez ukochana osobę, jeśli jest to mały orzech laskowy znaleziony na wspólnym spacerze w parku, to jego dobra energia pozytywnie wpłynie na waszą relację, także w sypialni.
Anna Smolec

I po...

,,Trzeba zmienić prześcieradło".
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 14:57

Powinowactwo serc:

Panna z Baranem
Panna może być zafascynowana jego witalnością i zapałem. On z kolei - urzeczony jej dobrocią, praktycznością i namiętnością. Wybuchowość i skłonność do zdobywania innych serc nie wieściach mogą jednak zrazić monogamiczną Pannę.
Panna z Bykiem
Związek ten jest z pewnością wart zachodu. Oboje dążą do urządzenia wygodnego i stabilnego pożycia rodzinnego. Byk zapewni jej czułość i bezpieczeństwo, a ona obdarzy go prawdziwym uczuciem.
Panna z Bliźniakiem
Doskonała para. Panna sprowadzi Bliźniaka na ziemię i swoim praktycyzmem ustabilizuje mu życie. On w ich związek wzniesie nieco improwizacji, szaleństwa i romantyzmu. Powinni żyć długo i szczęśliwie.
Panna z Rakiem
Potrafią doskonale się rozumieć i uzupełniać. Dla otoczenia mogą stanowić wzorcowe małżeństwo. Aby nad nimi nie pojawiały się jednak chmury, Panna powinna pozostawić partnerowi niezbędny margines swobody i intymności, inaczej ten zamknie się w skorupie.
Panna z Lwem
O dziwo, Panna może podporządkować sobie ryczącego Lwa. Z czasem zrozumie on, iż jej działania wychodzą mu na dobre i doceni zalety partnerki. Początek jednak może być burzliwy.
Panna z Panną
Jako przyjaciel będą bez zarzutu. Również sprzeczek między nimi nie powinno być wiele, gdyż oboje mają zamiłowanie do porządku i ładu w swoich sprawach. Może być jednak trochę nudno i monotonnie.
Panna z Wagą
Może to być bardzo interesujący związek. Jeśli jednak nie będzie łączyć ich wielka miłość, wówczas Waga może się znudzić i szukać czegoś zabawniejszego, a tego Panna nie wybaczy.
Panna ze Skorpionem
Mogą być wspaniałe okresy, wprost wymarzone, ale też z czasem Skorpiona będzie ciągnąć do nowych przeżyć. Jeśli Panna będzie jednostronna i ograniczy się tylko do solidnego wykonywania swoich obowiązków, on może wyfrunąć z gniazdka, które zacznie go parzyć tą dobrocią i czułością.
Panna ze Strzelcem
Panna ma szanse usidlić wolnego Strzelca. Będzie ustawicznie próbował się wyrwać, ale powróci i nadrobi zaniedbania. Jest w stanie rozpalić namiętność partnerki i dać jej satysfakcję jak rzadko który kochanek.
Panna z Koziorożcem
Będą ich łączyć bardziej interesy niż uczucia. Koziorożec jest zbyt zachowawczy w miłości, aby spełnił oczekiwania partnerki, chyba że udałoby się jej rozpalić w nim uczucia. Im dłużej, tym powinno być lepiej.
Panna z Wodnikiem
Życie z nim może byłoby i ciekawe, ale zbyt męczące na dłużej. Panna musiałaby sama zajmować się wszystkimi sprawami, a dodatkowo jeszcze karierą partnera. Dla niego byłby to układ ze wszech miar korzystny.
Panna z Rybą
Mogą bezpiecznie wyruszać we wspólną podróż przez życie. Nie będzie początkowo wielkich namiętności, ale stabilizacja i pewność, których mogą pozazdrościć inni. Oboje będą rozumieć celowość i korzyści wynikające z bycia razem.

Jak zdobyć Pannę
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać
Nie jest to zadanie łatwe. Wymaga bowiem wiele wytrwałości, cierpliwości i uporu. Przede wszystkim należy starać się pozyskać jej zaufanie. Następnie można posuwać się dalej, ale niezwykle ostrożnie i delikatnie. Ponieważ jest nieśmiała, partner musi wykazać zdecydowanie, lecz jeśli nie zrobi tego taktownie, przegra. W przeciwnym wypadku zedrze zelówki, zanim Panna pozwoli mu na zmniejszenie dystansu do siebie. Najlepiej starać się być dowcipnym, czułym i dbać o swój wygląd. Utrzymanie jej przy sobie jest już o wiele łatwiejsze, gdyż Panna przywiązuje się do swego mężczyzny na dobre i na złe. Nie można jednak pozwalać sobie na zdrady lub demonstrowanie w jej obecności zainteresowania innymi kobietami. Ponadto trzeba zachowywać się delikatnie i dbać o porządek.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
Nie jest w stanie znieść długo znieść przejawów zwykłego chamstwa ani zdrady. Jeśli jeszcze partner wygląda niechlujnie lub zagląda do kieliszka, to długo miejsca przy nim nie zagrzeje.
ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Ceni bardzo gospodarność i zamiłowanie do porządku u partnerki. Oddaje się często marzeniom o rozpasanych namiętnościach. Na spotkania z nim należy ubierać się efektownie, ale nie ekstrawagancko. Nie należy za wiele ukazywać, raczej pozostawić pole dla wyobraźni. Dotyczy to również rozmowy. Lubi, jeśli docenia się jego hobby, i na ten temat należy rozszerzyć swoją wiedzę, aby go nawet czymś zaskoczyć. Żeby utrzymać Pannę przy sobie, należy zachowywać się w sposób zrównoważony i kulturalny. Niedorzecznych nawet pomysłów nie należy mu wybijać z głowy, lecz starać się go od nich odwieść drogą łagodnej perswazji. Trzeba też wykazać zrozumienie i cierpliwość dla jego pasji życiowych.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Działania zniechęcające go do partnerki muszą być rozłożone w czasie. Systematyczny bałagan w jego rzeczach, namawianie go na częsty seks i wyśmiewanie jego nieporadności, niszczenie hobby partnera spowoduje wcześniej czy później jego odejście.
©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:05

Płaczliwa i strasznie uparta.

Jeśli ktoś nie potrafi ustąpić Pannie, naraża się na jej gniew i wrogość. Panny nie znoszą sprzeciwu, na wszelkie przeciwności losu reagują paniką i histerią. Przekonane o swojej nieomylności, bystrości umysłu i inteligencji nie znoszą jakiejkolwiek krytyki. Do tego są skąpe i strasznie wyliczone. Wszystko starają się przeliczyć, żyją z kalkulatorem w ręku. Wszystkie decyzje uzależniają od tego, czy im się to opłaca i co z tego będą miały. Nie mają poczucia humoru.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:54

ZNAK: Panna
SYMBOL: bogini zbiorów
POLARYZACJA: -
JAKOŚĆ: zmienna
ŻYWIOŁ: ziemia
PLANETA WŁADAJĄCA: Merkury
ZNAK PRZECIWNY: Ryby
MOTTO: Postrzegam
KOLOR: indygo
DOM I ZNACZENIE: VI – POTRZEBA BYCIA ODPOWIEDZIALNYM. OBOWIĄZKI, PRACA, ZDROWIE.
TAROT: Kochankowie, Sąd, Waler mieczy
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 11:09

Każdy człowiek ma w młodych latach pstro w głowie, albowiem lekkomyślność, beztroska i niefrasobliwy humor, to przywileje młodości. Tak już jest na naszym świecie. Wyjątkiem od tej reguły są ludzie urodzeni w znaku Panny. Można by o nich powiedzieć, że za wcześnie dojrzeli. Już w młodości są pilni, ostrożni, staranni. Wszystko badają na zimno, po czym wygłaszają swe zdanie. Bardzo, bardzo rzadko dają się ponieść szaleństwom młodości. Jakkolwiek postąpią, zawsze uprzednio dokładnie się namyślą. Improwizacja to nie ich dziedzina. Wszystko musi być szczegółowo przemyślane i rozważone.
Ludzie z tego znaku bardzo lubią porządek. Gdy mężczyzna ze znaku Panny idzie spać to obuwie stoi przy łóżku na "baczność", a spodnie leżą starannie złożone na kant, choćby to była noc poślubna.
Panna lubi systematyczność, czystość, dokładność, punktualność, wszystko co proste, zrozumiałe, jasne, nieskomplikowane, uczciwe, sumienne, staranne. Dalej: symetrię, uznanie jej osoby, rozsądny kompromis. W ogóle Panna lubi wszystko co ma coś wspólnego ze zdrowym rozumem, rzeczowym, trzeźwym myśleniem, porządkiem społecznym. Także ceni porządek w mieszkaniu, w aktach, w szufladach, w garderobie.
Panna zachowuje umiar w jedzeniu. Często miewa zainteresowania dietetyczne. Większość jaroszów i zwolenników racjonalnego odżywiania się pochodzi z tego znaku. Tylko rzadkie wyjątki odbiegają od tego schematu gastronomicznego.
Panna stroni od wszystkiego co potężne, nieforemne, nieokreślone, niejasne, bezgraniczne, bez umiaru, chaotyczne, nieuchwytne, nieobliczalne, asymetryczne, nieprzewidziane, krańcowe, nieporządne, nieczyste, co nie ma podstaw, co zeszło na psy. Dalej: co opiera się na wyczuciu, na domysłach, co jest niepewne, wątpliwe. Nie lubi rozrzutności, lekkomyślności, życia nad stan.
Jest charakterystyczne, że Panna rzadko kiedy coś zgubi (co często zdarza się Rybom a nieraz i Wodnikowi). Zawsze wie gdzie coś leży, gdzie jest schowane. Choćby od roku znajdowało się w trzeciej szufladzie od góry po lewej stronie w małym pudełku za dużym pudełkiem.
Nieraz zdarza się, że mania porządku jest u Panny wręcz chorobliwa oraz uciążliwa dla otoczenia. Jeżeli mówi się o kimś, że jest niewolnikiem swego mieszkania, że od rana do nocy czyści, szoruje, pastuje, froteruje, odkurza i myje, to taka pani na pewno ma słońce w Pannie.
U mężczyzny przejawia się ta cecha trochę inaczej. Na listach prywatnych będzie notował datę ich odbioru, będzie w domu do wszystkiego się wtrącał i zawracał głowę żonie, bo on wie wszystko lepiej. To mędrkowanie spotyka się bardzo często u ludzi z tego znaku. W biurze będzie taki osobnik czepiał się spóźnialskich, interesował się błahostkami. Niestety Pannie brak nieraz szerszego horyzontu myślowego, bardziej "kosmicznego" punktu widzenia. Pociąga to za sobą brak obiektywności, pozwalającej odróżnić rzeczy ważne od mniej ważnych.
Charakterystyczne zamiłowanie do porządku przejawia się u osób z Panny także w dziedzinie intelektualnej. Skrzętnie magazynowane wiadomości są systematycznie poukładane w pamięciowych szufladach. Na zadawane pytania Panna zawsze odpowie logicznie, rozsądnie i jasno, a tok jej myśli już na przeciętnym poziomie umysłowym jest ścisły, obiektywny i rzeczowy. W licznych ważnych dziedzinach dzisiejszego życia spotyka się Pannę na odpowiedzialnych stanowiskach, rzadko kto bowiem dorówna jej precyzyjnemu myśleniu. W przeciwieństwie do Ryb, których myśli biegną drogą uczuciowo--intuicyjną i nieraz bywają nawet nieco chaotyczne i zamazane, w myśleniu Panny brak podłoża emocjonalnego.
Godłem znaku Panny powinien być "OBOWIĄZEK", pisany dużymi literami, bo w tym właśnie znaku rodzą się ludzie, których celem życia jest wierna służba. Główni księgowi, niezawodni kasjerzy, sumienni i obowiązkowi lekarze, pielęgniarki oddane swemu zawodowi, a także dozorcy, pilnujący cudzego mienia, pochodzą często ze znaku Panny.
Najlepsi uczniowie w szkołach mają prawie zawsze słońce w Pannie, a także liczni nauczyciele. Nawet gdy Panna nie jest pedagogiem, miewa w sobie coś z moralizującego belfra. Chętnie robi uwagi i krytykuje cudze postępowanie.
Na dobro Panny należy zaliczyć fakt, iż jest ona ostoją solidności i stałości. Można na niej polegać. Co jakiś czas należy wyrazić jej uznanie. To jest jej nie tylko potrzebne do życia, lecz także jej się należy. Jest dla niej koniecznym bodźcem do dalszej wytrwałej pracy. Nie chodzi tu o pochlebstwa, które tak chętnie i gładko łyka Lew. Panna jest po prostu głęboko przekonana o swej wartości (bardzo często ma słuszność) i zwyczajnie żąda uznania tego faktu przez otoczenie. Również w życiu prywatnym powinno się pamiętać o tym, kiedy się jest w przyjaźni z jakąś Panną.
Panna jest prawie zawsze rozsądna, często mądra. Nie ma dla niej górnej granicy, gdy chodzi o zajęcie pozycji w hierarchii naukowej lub społecznej, choć na szczeblach szczytowych widuje się ją rzadko. Natomiast nauka nowoczesna nie mogłaby się obyć bez ludzi ze znaku Panny. Ceni się ich szczególnie za dokładność, niezawodność, za analityczny sposób myślenia i za sumienny krytycyzm. Wśród laureatów Nobla za prace naukowe stoją przedstawiciele znaku Panny na pierwszym miejscu! Jest ich tu trzykrotnie więcej niż Koziorożców.
W krańcowym przeciwieństwie do Barana i Bliźniąt oraz Wodnika, znak Panny odznacza się charakterystycznym konserwatyzmem. Lecz cecha ta nie wynika z jakiegoś zacofania, uwielbiania tego co stare, ale z obawy przed nowym. Pannie trudno przystosować się do nowych, odmiennych warunków, obojętnie jakich. Ona to wyczuwa. Dlatego też niechętnie zmienia otoczenie, miejsce pracy, mieszkanie i w ogóle dotychczasową drogę życia.
Kariery efektowne, błyskotliwe, "rakietowe", nie wchodzą w ogóle w rachubę dla osób ze znaku Panny. Można powiedzieć, że awans Panny jest zawsze wynikiem uznania jej zasług, kwalifikacji, wykazania się niezbędnymi umiejętnościami. Natomiast Baran, a w nieco mniejszym stopniu również Lew i Łucznik, zaufanie ludzkie często zdobywają na kredyt, swym obiecującym zachowaniem i pewnością siebie.
Panna ma świetną pamięć. Może sobie przyswoić bez trudu wręcz nieprawdopodobną liczbę wiadomości. Potrafi magazynować wiedzę jak Byk wartości materialne. Lecz wszystko co Panna robi, musi mieć sens, logiczne uzasadnienie, musi być celowe i zgodne ze zdrowym rozsądkiem. W związku z tym dawno temu ludzie nauki orzekli, że znak Panny jest "spowinowacony" z planetą Merkury, podobnie jak znak Bliźniąt. Celem Panny nigdy nie będzie władza, panowanie nad ludźmi. Nawet już trochę eksponowane stanowisko jest dla Panny uciążliwe. Chętnie natomiast będzie stała za plecami władców, dyskretnie służąc im swą wiedzą, radą, doświadczeniem i umiejętnością trzeźwego, beznamiętnego myślenia. Wielu wybitnych przyrodników, fizyków, chemików i lekarzy ma słońce w znaku Panny.
Sposób rozumowania Panny jest jasny, bystry, logiczny, ale w pewnym stopniu ograniczony. Nie spodziewajmy się po niej śmiałych, odważnych decyzji i pociągnięć, karkołomnych spekulacji, światoburczych wystąpień, stawiania swoich szans na jedną kartę. Żaden wielki żołnierz nie miał słońca w Pannie! Na to Pannie brak odwagi życiowej, odpowiedniego rozmachu, szerokiego horyzontu oraz beztroski, w czym będzie na przykład celował Baran.
Panna jest specjalistką od prac delikatnych i precyzyjnych, od roboty koronkowej. Przy pewnej zwinności w palcach nadaje się na zegarmistrza albo pracownika obsługującego precyzyjne obrabiarki.
Oczywiście, żadna Panna, kiedy będzie chodziło o podjęcie ważnych decyzji, nie przyzna się do nurtujących ją wahań, niepokojów i rozterek. Będzie się zastanawiała, powątpiewając przy tym o celowości imprezy, jeśli dla jej zorganizowania będzie brakowało rozsądnych i rzeczowych podstaw. Takie jest dla Panny wszystko, czego ona nie rozumie, co jest dla niej niejasne i niepewne. Rzeczy i działania, które mają znaleźć uznanie Panny powinny być wyrozumowane, oparte na realnych podstawach.
Czego Panna nie lubi? - Gdy ją ktoś ma za durnia. Znając z reguły swoją wartość, uzna Panna takie traktowanie za szczyt bezczelności, za osobistą obrazę jej osoby (Skorpion by sobie kpił z cudzej opinii o nim). Człowiek, który tak postępuje, jest w oczach Panny załatwiony na zawsze.
Do wszystkiego co wielkie, potężne, gigantyczne Panna odnosi się z niechęcią, podejrzliwością i rezerwą. To ją przygniata i oszałamia. Świetnie natomiast będzie się czuła nad mikroskopem lub w sali operacyjnej, lecz do zdobywania Everestu trudno ją będzie namówić. Lew by się tam wybrał z przyjemnością, aby dumnym i władczym okiem spojrzeć na wszystko to, co się znajduje poniżej. Baran i Skorpion wspięliby się tam chętnie dla samego wyczynu. Łucznik też by się do nich przyłączył. Rak byłby pełen obaw. Bliźniak taką wycieczkę potraktowałby jako ciekawe urozmaicenie szarej, codziennej egzystencji, a Byk zrobiłby na tym interes.
Ludzie ze znaku Panny nie pragną rządzić ani panować. Nie lubią stanowisk wysokich, reprezentacyjnych i odpowiedzialnych. Bardziej natomiast odpowiadają im pozycje drugoplanowe, gdzie potrafią być niezbędni. Ich zadaniem jest służba. Na wyższym szczeblu hierarchii społecznej, kiedy mają wyższy poziom intelektualny, chętnie zaciągają się na służbę określonej idei, dla której ziszczenia się potrafią odmówić sobie wielu rzeczy. Mogą latami żyć skromnie, bez pretensji do losu o to, aby osiągnąć wyznaczony wcześniej cel.
Na stanowisku odpowiadającym jej poziomowi umysłowemu Panna czuje się pewna swego, chociaż tego nie będzie oczywiście na zewnątrz okazywać. Gdy się ją wytrąci z równowagi życia codziennego i zażąda nagle podjęcia poważnej, decydującej rezolucji, będzie szukała cudzego wsparcia moralnego, czując się niepewnie. Samotna jest trochę bezradna, brak jej instynktu życiowego. Niezbędne jest jej otoczenie, które w chwilach zwątpienia będzie ją dopingowało do podjęcia decyzji i doradzi w razie pojawienia się wątpliwości. Niepewność powstająca w jej umyśle spowodowana jest także nadmiarem krytycyzmu.
W przeciwieństwie do Lwa, który tak sprytnie potrafi rozdzielić pracę podwładnym, że dla niego pozostaną tylko czynności nadzorcze, Panna będzie starała się wykonać wszystko sama. Trochę w tym braku zaufania do cudzych kwalifikacji, trochę braku zdolności organizatorskich, a przede wszystkim nadmierna pilność i sumienność.
Panna należy do tzw. znaków intelektualnych. Nie stawia ona więc -- podobnie jak i Bliźniak -- zagadnień seksualnych na miejscu naczelnym. Starych kawalerów spotyka się najczęściej wśród mężczyzn z tego znaku.
Z dziećmi ze znaku Panny nie ma kłopotów. Są pilne i pracowite. Tu rodzą się również "kujony" i "kowale", "pierwsi" i "zaufani" uczniowie, chluby klasy i duma nauczycieli. Dzieci te nie zawsze potrafią zdobyć się na koleżeńskie współżycie z rówieśnikami. Z tego powodu czasem bywają nielubiane wśród kolegów i koleżanek.
W domu chętnie pomagają matce, chociaż zazwyczaj całe popołudnie siedzą nad książkami ucząc się pilnie. Dzieci te są zadziwiająco oszczędne i gospodarne. Kiedy zaczną dorastać, bywają nieraz przemądrzałe.
Nie pozwalajmy dzieciom ze znaku Panny przebywać zbyt wiele w mieszkaniu. Zabierajmy je na przechadzki, namawiajmy aby zajęły się sportem i więcej przebywały na świeżym powietrzu.
Dziewczęta ze znaku Panny nadają się wspaniale na wychowawczynie. Chłodne, rozważne i opanowane, nigdy nie dadzą się ponieść nerwom, ulec wybuchowi złości, nigdy nie zdarza im się popełnić błędów wychowawczych. Także należy zaznaczyć, iż dziewczęta z Panny i z Koziorożca mają w sobie najmniej kokieterii ze wszystkich dwunastu znaków.
W porównaniu z niektórymi znakami zodiaku, Panna ma skłonności do życia seksualnego raczej umiarkowane. W sprawach matrymonialnych często cechuje ją brak odwagi, zdecydowania, śmiałości. Jeżeli więc kandydat na partnera nie weźmie się energicznie do rzeczy, obojętnie czy to będzie mężczyzna lub kobieta, z małżeństwa mogą być nici. Dopiero po trzydziestce impulsy erotyczne w tym znaku się wzmagają, lecz nie oznacza to, aby trzeźwość i rozsądek przestały dominować.
Panna to wzorowy partner w małżeństwie. Spokojna, zrównoważona, nigdy nie wpada w histerię. Wierny, uczciwy towarzysz. Ale nie należy się po niej spodziewać szałów miłosnych, zatracenia się w namiętności lub broń Boże jakichś głupstw, do których zdolni są zakochani z niektórych innych znaków, na przykład ze Skorpiona.
Żony ze znaku Panny to często nieszczęśliwe istoty. Od rana do nocy "muszą" ciężko pracować, dbając o porządek w domu. Wyraz "muszą" dajemy w cudzysłowiu, gdyż z tym musem na dwoje babka wróżyła. Nikt tych pań do niczego specjalnie nie zmusza... Z manią robienia porządków, jak i z występującą często pewną oschłością, należy się pogodzić, bo pani Panna ma wiele innych zalet, może niezbyt błyskotliwych, ale cennych. Potrafi mężowi służyć dobrą radą, dbać o to, by nikt z domowników nie wydawał niepotrzebnie pieniędzy, jest bezpretensjonalna, nigdy nie robi scen małżeńskich, potrafi się ubrać ładnie i tanio, a kiedy w domu ktoś za- choruje mama Panna będzie świetną pielęgniarką, bez obawy zarażenia się, przed czym drżą ze strachu panie z Byka i z Lwa.
Pracowitość żony - Panny jest nadzwyczajna. Będzie się zamęczała, nie chwaląc się, nie wymagając współczucia, nie skarżąc się. Dla urozmaicenia będzie prowadziła skrupulatną kuchenno-domową rachunkowość.
Baran nie namyślając się rozetnie węzeł gordyjski jednym cięciem. Byk sprzeda go zbieraczowi osobliwości: Rakowi. Bliźnięta będą szeroko dyskutowały nad tym, jakby go można było rozwiązać. Rak będzie się z daleka nieufnie przyglądał. Lew zleci rozwiązanie węzła podwładnym i przestanie się tym interesować. Panna zaś cierpliwie i starannie węzeł rozsupła.
U Panny występują nieraz kompleksy seksualne, z którymi miewa kłopoty. Powodem zazwyczaj są jakieś stłumione pragnienia, które ona chciałaby zignorować.
Tak kobiety jak i mężczyźni ze znaku Panny miewają w sobie czasami coś ze starej panny, choćby śmieszną nieraz pedanterię, przesadne zamiłowanie do porządku. Także robienie zgryźliwych, kostycznych uwag, to ich cecha.
Dziewczęta z tego znaku są często ładne, ale ich uroda jest jakby zimna. Może jest to określenie niezupełnie właściwe. W każdym razie jest w nich coś trzeźwego, zbyt rozsądnego, krytycznego. Czasem ma się wrażenie, że wieje od nich pustka i chłód. Celowość w ich postępowaniu, rozważna kalkulacja, często peszą, mrożą i odstraszają adoratorów o usposobieniu bardziej romantycznym.
Jest chyba zrozumiałe, że ludzie z tego znaku nie są przez wszystkich lubiani. Może dlatego, że nie potrafią być wylewni, że nie ponosi ich temperament ani inne namiętności, że są opanowani i pełni rezerwy. Nie można się przy nich "ogrzać", chociaż nieraz spotyka się i tu wyjątki.
U Panny widzimy także jakby pewną nieśmiałość życiową. Ludzie tłumaczą to sobie nieraz jako nieszczerość. Tymczasem wynika ona z zupełnego braku władczych cech, braku zamiaru imponowania komuś lub braku chęci sugestywnego oddziaływania na otoczenie.
Panna jest nastawiona do życia raczej pesymistycznie i negatywnie. Prawie do wszystkiego w życiu odnosi się z powątpiewaniem i z niedowierzaniem. Może ma i przez taki sposób bycia mniej rozczarowań?...
Panna jest oszczędna, a często i trochę kutwa. Nigdy nie robi długów. Do spekulacji nie nadaje się, bo jest strachliwa. Lubi odkładać grosz do grosza, nawet z drobnych oszczędności potrafi uciułać dużo. Dla większych interesów brak Pannie odwagi. Mężom ze znaku Panny na ogół trudno dogodzić. Zawsze będzie im się zdawało, że wszystko wiedzą lepiej, że są oszczędniejsi, gospodarniejsi i mniej wymagający niż ich żony. Ich roztropność i praktyczne podejście do życia są dla kobiety bardziej uczuciowej wręcz irytujące. Można przypuszczać, że człowiek, który wymyślił planowanie na pewno miał słońce w znaku Panny.
Kiedy w domu coś się zepsuje, można być pewnym, że mąż Panna bez niczyjej pomocy naprawi uszkodzenie. Umoralniające kazania do niesfornych dzieci najlepiej wygłasza ojciec z tego znaku. Panna jako mąż bardzo lubi, gdy żona zasięga jego opinii i rady. Tę przyjemność można mu zrobić łatwo. Męża Pannę trudno owinąć sobie dookoła palca, ale można na nim polegać.
Jakiś stary człowiek umierając powiedział: żałuję wszystkich głupstw, których w młodości nie popełniłem. Prawdopodobnie miał on słońce w znaku Panny.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:47

Główne cechy pozytywne:
pracowitość, skromność, praktyczność, zapobiegliwość, skrupulatność.

Główne cechy negatywne:
zmienność, chłód, zrzędliwość, sztywność, małostkowość.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Panna- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 12:58

Panny popadają w zajmowanie się sprawami najmniej (w danym momencie) ważnymi. Dlatego legendą jest, że Panny wszystko co robią, starannie kończą i dopieszczają. Jest inaczej. Kiedy dzieło jest prawie skończone (np. dom), Panna zaczyna zajmować się jakimiś mało istotnymi szczegółami, np. kolorem klamek w drzwiach, a to, że np. jeszcze brakuje dachówki na dachu, jakoś nie wydaje jej się ważne.


Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości