Znaki Zodiaku - RAK

Znaki Zodiaku - RAK

Postautor: Elie » 22 cze 2011, 04:47

Rak – znak Zodiaku

Znak żeński, żywioł woda, jakość kardynalna. Władca Księżyc. Receptywność, opiekuńczość, dobra pamięć i wyobraźnia, zmienność, ustępliwość i wycofywanie się.

Ascendent w Raku

Nieśmiałość, introwertyzm, wrażliwość na wpływy otoczenia, wyobraźnia, dobra pamięć, silne przywiązywanie się. Twarz zaokrąglona, duże okrągłe oczy.

Słońce w Raku

(22.06 – 22.07) Wrażliwość, marzycielskość, wielka wyobraźnia, intuicja, przywiązanie do ludzi i do własnych wspomnień. Lękliwość, mała samodzielność, niechęć do zmian
Rak - Nasze Gwiazdozbiory
Rak. Cancer, Cancri - Cnc. Powiekszenie. Gwiazdozbiór ten przypomina wielkiego kraba, wspomagającego hydrę w boju przeciwko Heraklesowi. ...

Księżyc w Wodniku nie potrafi kochać
30 Sie 2007 ... Cóż to znaczy? Księżyc władający znakiem Raka z natury swojej jest miękki, chłonny, przyswajający. Rak i dom.

Księżyc w Raku
Przywiązanie do rodziny i potrzeba posiadania własnej. Wrażliwość i wyobraźnia. Nadopiekuńczość, być może wynikająca z posiadania nadopiekuńczego rodzica.

Ptolemeusz: Tetrabiblos: 1.17 O godności planet
Ponieważ spośród dwunastu znaków najbardziej północnymi, znajdującymi się bliżej zenitu niż inne, i w związku z tym wytwarzającymi najwięcej ciepła są Rak i ...

Libra - Nasze GwiazdozbioryObrazek
Należą do nich: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Niedźwiadek, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby. Zodiak (koło zwierzyńcowe) to pas nieba po ...
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Rak- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 09:03

Rak(22.06 – 22.07)
Czuję, przeżywam, martwię się, kontempluję. Jestem delikatny, konserwatywny, uczuciowy.
Cechy charakteru
Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Czasem wręcz zachowują się tak, jakby cały świat stanowił dla nich zagrożenie. Bardzo silnie się przywiązują, zarówno do ludzi, jak i do rzeczy. Zdarza się, że gromadzą przedmioty z pozoru bezużyteczne ze względu na ich wartość sentymentalną i związane z nimi wspomnienia. Raki są niezwykle wrażliwe, także na własnym punkcie. Na urazy i przykrości zwykle reagują wycofaniem się i przeważnie unikają bezpośredniej konfrontacji. Chętnie otaczają się ludźmi, których starają się do siebie przywiązać przez okazywaną pomoc i opiekę, gdyż panicznie boją się opuszczenia.
Główne zalety
Raki mają wielką wyobraźnię i nieomylny instynkt prowadzący je do celu, choć często działają nie wprost. Potrafią wyczuwać myśli innych i reagować na nie. Są zdolne do przeżywania najgłębszych uczuć.
Główne wady
Raki bywają nieśmiałe i lękliwe. Bardzo podatne na zmiane nastrojów, mogą sprawiać wrażenie kapryśnych i nieprzewidywalnych. Problemem może być też brak samodzielności i kurczowe trzymanie się już poznanych, “oswojonych” sytuacji i wyobrażeń.
Kobieta
Jest czuła, romantyczna i delikatna, łatwo pada ofiarą złudzeń. Czasem typ kobiety-dziecka.
Mężczyzna
Uczuciowy i opiekuńczy, typ romantycznego wielbiciela bezgranicznie oddanego wybrance.
Przyjazne znaki:
Ryby, Skorpion, Byk, Panna

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:35

Rak w łóżku:

Raki w sypialni są prawdziwymi artystami wśród zodiakalnych kochanków, wrażliwi, romantyczni, otwarci na potrzeby drugiej strony.
Niezwykle emocjonalni potrzebują dużo ciepła, pieszczot i uczuć. Cechuje ich ogromna wyobraźnia. Jak w wielu dziedzinach życia także w miłości Raki kierują się intuicją. Zanim uda ci się poznać niesamowite wnętrze Raka przygotuj się na przebijanie się przez „jego” pancerz.
We wnętrzu kochanek spod znaku Raka jest niezwykle delikatny, subtelny, pomysłowy. Siła i energia Raków wyraża się w ich emocjach. Kiedy jesteście razem, może wydawać się bardzo ostrożny, jednak tak naprawdę Rak marzy o tym aby jak najszybciej znaleźć się w twoich ramionach.
Dlatego pomimo swoich zahamowań, czasem sam inicjuje miłosną zabawę. Może nie zawsze potrafi wyrazić wszystko słowami, ale co do wymowy jego czynów nie można mieć wątpliwości.
Zarówno Pani Rak jak i Pan Rak mają intuicyjny wgląd w potrzeby i fantazje partnera. Dokładnie wiedzą jak dotykać, jak całować czy co szepnąć do ucha aby partner poczuł się jak w niebie. Raki są bardzo uczuciowe i sentymentalne.Pani Rak sprawia wrażenie delikatnej istotki czekającej na silne męskie ramię, jednak potrafi w ułamku sekundy przeistoczyć się w wysublimowaną kokietkę, doprowadzającą mężczyznę do szaleństwa z pożądania.
Tu niezwykle kobieca kochanka, w sypialni uwodzi trzepotem rzęs, oddechem, odchylonym ramieniem, rozchylonym udem - po prostu wszystkim a do tego ma ogromną wyobraźnie.
Pan Rak to kochanek, który na pierwszym miejscu stawia sobie zadowolenie swojej partnerki a dopiero w dalszej kolejności zaspokojenie swoich zmysłów.
Czasem mylnie postrzegany jako niepoprawny romantyk - jest naprawdę bardzo męski. Nie musi „wziąć” kobiety gwałtownie, pospiesznie, aby wykazać się tą męskością, on sublimuje to w delikatnym wstępie, w czułym zespoleniu, w niespiesznej radości obdarowywania sobą partnerki.
Strefy erogenne Raka: Najwrażliwszymi częściami ciała Raka, czekającymi na czułe pieszczoty jego partnera lub partnerki są piersi i brzuch. Te części ciała są naturalnymi strefami erogennymi każdego człowieka, jednak w przypadku Raka to cos więcej.Raki niemal eksplodują pod czułym i umiejętnym dotykiem piersi czy brzucha. Jeśli delikatnie zaczniesz bawić się sutkami Raka, możesz spodziewać z jego strony istnych fajerwerków.
Czy to całowanie satynowej skóry na dekolcie Pani Rak, czy też muskanie ustami torsu Pana Raka - to zawsze pewna i sprawdzona droga do fantastycznej krainy rozkoszy.
Wytycz mapy na piersiach i brzuchu Raka, niech miastami, pasmami górskimi czy zatokami tej krainy będę piersi, sutki, pępek, a potem bądź podróżnikiem, błądzącym po tej mapie i wytyczającym nowe szlaki za pomocą języka i opuszków palców.
Miłosne amulety Raka: to co może wyczarować nastrój na randce z Rakiem, to z pewnością woda, w każdej postaci, zatem zaproś Raka na basen, popluskajcie się razem w wannie czy pod prysznicem.
Na kolacje zaserwuj ryby i owoce morza, to zadziała jak afrodyzjak
Anna Smolec

I po...

,,Kiedy się pobierzemy?"
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 14:52

Powinowactwo serc:

Rak z Baranem
Jeżeli uda się pogodzić wodę z ogniem, to dalsze pożycie będzie znośne. Czy jest to możliwe? Tak, ale wymaga obustronnego kompromisu i nie obejdzie się bez rozczarowań. Stroną częściej cierpiącą będzie z pewnością wrażliwy Rak.
Rak z Bykiem
Znakomita partia! Łączy was przede wszystkim dom i rodzina. Ponadto oboje jesteście wrażliwi i czuli. Ponieważ waszą wspólną cechą jest pracowitość, to i materialnie będzie powodzić się wam znakomicie.
Rak z Bliźniakiem
Potraficie zrozumieć się pod względem zawodowym. Rak będzie bardziej dbał o dom, a partner o sprawy zewnętrzne. Przed wami duże szanse na solidny związek partnerski.
Rak z Rakiem
Ponieważ pochodzicie spod tego samego znaku, to w jaki sposób będziecie się uzupełniać? Początkowo może być nawet bardzo romantycznie, ale potem przyjdą gorsze dni. Nie jest to najlepszy pomysł na życie.
Rak z Lwem
Rak żyje w świecie emocji, szuka ciepła i bezpieczeństwa. Lew jest na ogół daleki od delikatności, ale potrafi zapewnić bezpieczeństwo i dodać otuchy. Związek ten obojgu wyszedłby na korzyść, o ile zapanowałoby wzajemne zrozumienie.
Rak z Panną
Panna potrafi otoczyć Raka czułością odwzajemnioną. Oboje będą bardzo dbać o dom i swoje pociechy, ale będzie im czegoś brakować. Może odrobiny fantazji i szaleństwa?
Rak z Wagą
Korzystny układ znaków. Co prawda żyją innym rytmem, ale przyciągają się wzajemnie i pożądają. Spięcia wydają się nieuniknione, gdyż naburmuszony i obraźliwy Rak będzie wywoływać często frustrację Wagi, ale nie są to groźne przeszkody.
Rak ze Skorpionem
Wszystko może dobrze się ułożyć, o ile Rak zgodzi się dobrowolnie grać drugie skrzypce. Życie będzie jednak obfitować w burzliwe momenty, gdyż towarzyszyć im będzie niepewność i niepokój.
Rak ze Strzelcem
Nie jest to sprzyjający układ. Strzelec ma skłonności do stałego wylatywania z domowego gniazdka, a Rak - domator będzie to za bardzo przeżywał. Rakowi będzie towarzyszył brak pewności, a jego partnerowi poczucie braku swobody.
Rak z Koziorożcem
Potraficie się wzajemnie uzupełniać. Przeszkodą może być chłód na początku. Trzeba go przełamać i odkryć siebie, a dalej będzie już znacznie łatwiej. Wasze gniazdko małżeńskie może stanowić wzorzec i powód zazdrości innych.
Rak z Wodnikiem
Nie będzie to związek harmonijny, ale pożycie może układać się ciekawie. Wodnik będzie dążył do niezależności i realizacji czasem dziwnych pomysłów, a Rak, usiłując sprowadzać go na ziemię, zapewni ich rodzinie względną egzystencję.
Rak z Rybą
Będą oboje marzyć, rozumieć się bez słów, poświęcać wiele uwagi swojemu potomstwu i narzekać na trudności finansowe. Życie ich może być momentami jednostajne, nawet monotonne, ale czasem jest to lepsze od ekstrawaganckich zachowań obojga lub któregoś z partnerów.

Jak zdobyć Raka
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać
Przede wszystkim trzeba starać się ją zrozumieć i docenić jej walory. Komplementy są wskazane, ale stonowane i rzeczywiste. Chętnie słucha opowiadań o wspólnym gniazdku domowym i wielu wspaniałych dzieciach. Nie należy zbytnio nastawać na zdobycie jej wdzięków, gdyż może się bezpowrotnie zrazić. Pani Rak wystarczy zapewnić dom i zabezpieczenie socjalne a już będzie zadowolona. Do pełni szczęścia potrzebne jest jeszcze życie towarzyskie i chociażby odrobina rozrywki.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
To wyjątkowo trudne zadanie, gdyż kobieta spod znaku Raka wszelkie niedogodności, a nawet upokorzenia, znosi z miną męczennicy. Jednym ze sposobów jest udowodnienie na piśmie, że partner nie może mieć potomstwa.

ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Trzeba mu zapewnić ciepły, intymny nastrój. Przepada za kolacyjką we dwoje w przytulnym zaciszu domowym partnerki. Gospodyni może być ubrana skromnie, ale koniecznie gustownie. Nie może być to strój zbyt seksy, gdyż będzie onieśmielony, ale dekolt oraz tu i ówdzie rozcięcia z pewnością pobudzą jego zmysły. Należy interesować się pracą zawodową Raka oraz planami na przyszłość. W pożyciu na co dzień trzeba mu matkować. Ponadto żona powinna być oszczędna, praktyczna i gospodarna. Nie należy zwracać uwagi na jego zmienne humory, a wszystko będzie w porządku.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Tak samo trudne, jak w przypadku kobiety spod tego znaku. Rak potrafi znieść wiele, ale nie zdecyduje się pierwszy na odejście. Można go zniechęcić do dalszego pożycia, ale tylko po to, aby zbyt mocno nie przeżywał rozstania. Partnerka musi odejść pierwsza.
©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:03

Humorzasty pozer i egoista.

Raki najbardziej lubią chwalić się i opowiadać wszystkim jak wiele robią dla innych i do jakich poświeceń są zdolne. Najczęściej kończy się na gadaniu, bo osoby spod tego znaku to wyjątkowi egoiści. Humorzaści i kapryśni, chcą aby wszystko kręciło się wokół ich osoby. Do tego mają wyjątkową zdolność do ranienia swoich bliskich świadomie lub nie, nieustannie wygadując przeróżne bzdury. Bywają złośliwe i wręcz chorobliwie zazdrosne, a do sukcesu dążą nie zważając na ofiary.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 18:05

ZNAK: Rak
SYMBOL: krab
POLARYZACJA: -
JAKOŚĆ: kardynalna
ŻYWIOŁ: woda
PLANETA WŁADAJĄCA: Księżyc
ZNAK PRZECIWNY: Koziorożec
MOTTO: Troszczę się
KOLOR: srebrny
DOM I ZNACZENIE: IV – TO POTRZEBA BEZPIECZEŃSTWA EMOCJONALNEGO. TO BLISKA RODZINA, ZYCIE RODZINNE. LEWA PÓLKULA MÓZGU.
TAROT: Kapłanka, Księżyc, królowa kijów, Królowa monet
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 10:57

Osoby urodzone w Raku są wrażliwe i łatwo ulegają wzruszeniom. Tak jak mimoza składa liście, gdy się jej dotknie, tak Rak się zamyka w sobie, jeżeli go coś urazi z zewnątrz. A jak się potrafi martwić! Często nawet na zapas lub w każdym razie bez powodu. Wśród osób z tego znaku spotykamy też często hipochondryków oraz ludzi widzących przyszłość w czarnych kolorach. Kasandra na pewno miała słońce w Raku. Rak nie może uwierzyć, że mu się wszystko powiedzie, że nie będzie miał kłopotów. Jest przekonany, że gdzieś tkwi niebezpieczeństwo, tym większe, bo niewidzialne i nieznane.
Naprawdę dobrze czuje się Rak dopiero u siebie w domu, w swych czterech ścianach. Tu może spokojnie odetchnąć, tu się czuje bezpieczny, niczym nie zagrożony.
Ta cecha Raka łączy się z jego charakterystycznymi skłonnościami do bogatego życia wewnętrznego. Do tego przyczynia się w pewnym stopniu także jego łagodność i uczuciowość. Rak zna swój charakter i zdaje sobie sprawę z lego, dlatego też odczuwa pewien lęk przed światem, po prostu obawia się, by go twarde życie nie zdusiło, nie przygniotło, nie uczyniło mu krzywdy lub szkody.
Zabawne, ale nasz Rak w swej wrażliwości przypomina chwilami swego imiennika raka skorupiaka na wiosnę, w okresie zmiany skorupy. Będąc przez jakiś czas niechronionym przez pancerz i bezbronnym, czuje się on bezpieczny tylko w swej norce.
Tymczasem receptywność, subtelność i delikatność uczuć Raka są tak silne, że w ogóle trudno go oszukać. Natychmiast wyczuje on obecność osoby nieprzychylnej, nie mającej w stosunku do niego uczciwych intencji. Tak więc obawy jego są płonne, jego przesadna ostrożność zbędna, niepotrzebna.
Współżycie z Rakiem nie jest szczególnie trudne, lecz należy szanować jego poglądy, jego sposób bycia. Nie wolno wobec Raka być szorstkim, porywczym. Nie wolno zadrasnąć jego miłości własnej, jego ambicji, Nie wolno go oszukać, choćby chodziło o domowe drobnostki. Rak jest przywiązany do swego mieszkania, ogródka, do rodziny i do życia domowego. Lubi stawy, rzeki, morze, ploteczki, wygody. Zawsze zwraca uwagę na dobre wychowanie, na grzeczność, uprzejmość, takt. Nie znosi natomiast chamstwa, brutalności, oschłości serca, bezczelności, arogancji, cwaniactwa, łobuzerstwa, kpin (z jego osoby) oraz ośmieszania go. Także nie lubi, gdy o nim plotkują, co na przykład Skorpionowi będzie obojętne. Rak zwraca dużą uwagę na pozory. Często przejmuje się tym, co powiedzą ludzie i rzadko kiedy uczyni coś wbrew ogólnym poglądom. Skłonić mogą go do tego tylko sprawy związane z uczuciem. W tym wypadku z pewnością postąpi właściwie, bo intuicja i domyślność Raka są niezrównane i niezawodne.
Im wyższy poziom Raka, tym silniej jest u niego rozwinięte poczucie własności. Nie ma ono jednak nic wspólnego z pozornie podobnym objawem u Byka, któremu daje zadowolenie sam fakt posiadania czegoś wartościowego, co wynika z jego skrajnego materializmu. Poczucie własności Raka jest spowodowane przywiązaniem do czegoś, na przykład do starannie, według własnego gustu urządzonego mieszkania, do nabytego obrazu, do celowo skompletowanej biblioteki. Wzmożone poczucie własności ma u Raka podłoże emocjonalne.
Ciekawe, że z tego znaku wywodzi się większość zbieraczy antyków, kolekcjonerów różnych dziwacznych przedmiotów, zawziętych i wytrwałych poszukiwaczy rzeczy spotykanych rzadko, choć nieraz o małej wartości. Tej manii nie wolno mylić ze spotykanym u Wagi zwyczajem bezplanowego zbierania różnych bibelotów i pamiątek, często bezsensownych i zaśmiecania nimi mieszkania.
Przywiązanie Raka nie dotyczy wyłącznie tylko jego najbliższego otoczenia. Silne więzy mogą go łączyć także z osiedlem, w którym mieszka, z miastem lub gromadą. Tam nieraz Rak lubi udzielać się społecznie, zajmować stanowisko radnego lub w inny sposób być pożytecznym dla ogółu.
Nieraz zdarza się, że Rak (a także i Ryby) udaje twardego, energicznego człowieka, ciesząc się w duszy, że go się ktoś boi, że go się ktoś wystraszył, że ma przed nim respekt. Kto się zna na ludziach, łatwo przejrzy tę maskaradę i nie da się zwieść pozorom.
Według prastarych reguł, znak Raka jest symbolicznie jakoś "spowinowacony" z Księżycem, któremu znów "podlegają" wszelkie wody i płyny. Z doświadczenia wiadomo, że to niczym niewytłumaczalne "powinowactwo" dochodzi nieraz do granic śmieszności. I tak na przykład Rak lubi mieszkać nad wodą, wakacje, urlopy chętnie spędza nad jeziorami, lubi podróże statkiem, wycieczki kajakiem, często uwielbia pływanie.
Niech nikt nie myśli, że charakterystyczna uczuciowość Raka przejawia się u niego jakimś niedołęstwem życiowym! Wśród Raków spotyka się wielu dzielnych ludzi zajmujących nieraz stanowiska wysokie i odpowiedzialne.
Wiadomo, że Raki dobrze nadają się do pracy samodzielnej, niezależnej od cudzej decyzji. Ich sposób postępowania bywa przemyślany i cechuje je poczucie odpowiedzialności. W pracy bywają Raki małostkowe, lecz dokładne.
Na wyższym poziomie intelektualnym spotyka się w znaku Raka często archeologów, geologów, geografów, językoznawców, a także i historyków. Wśród laureatów Nobla stoją Raki na czwartym miejscu.
Rak jest człowiekiem o zmiennych nastrojach. Nikt bowiem nie jest tak zależny od otoczenia jak Rak. Na nikogo innego nie działa tak silnie środowisko, towarzystwo i obce indywidualności. Nikt tak nie kieruje się sympatiami i antypatiami jak ludzie, którzy mają słońce w znaku Raka.
Gdy Rak znajduje się w otoczeniu, z którym duchowo nie harmonizuje, staje się wręcz chory. Będzie mrukliwy, zgryźliwy i zamknięty w sobie. Będzie siedział w towarzystwie mu niesympatycznym i będzie cierpiał. Na jego miejscu Baran by poszedł do domu, Byk by w ogóle nie przyszedł, Bliźniak by sobie z tego nic nie robił, a Skorpion by wszystkim złośliwie dogryzał.
Z tym największy jest ambaras, żeby dwoje chciało naraz -- powiedział Boy w wierszu: "Stefania", napisanym w młodości. Możliwe, że był wówczas pod wrażeniem niekonsekwentnego postępowania jakiejś dziewczyny, mającej słońce w Raku. Panie te bywają nawiedzane przez tęsknoty, fantazje i marzenia. A gdy się kiedyś szczęśliwie zdarzy okazja urzeczywistnienia pragnień, wtedy okaże się, że im tego dnia właśnie brak nastroju.
Dzieci ze znaku Raka są wyjątkowo przymilne, czułe i uczuciowe, tak iż rodziców często ogarnia obawa, czy aby ich dziecko da sobie radę w życiu. Nieraz występuje u nich marzycielskość oraz miłość do zwierząt. Należy popierać kontakty towarzyskie małego Raka, pozwalać mu na zapraszanie kolegów i koleżanek, co go ośmieli i przyczyni się do ułatwienia jego kontaktów z ludźmi. Gdyby mały Rak miał trudności z nauką, nie należy go ganić. Nagany tylko go wystraszą i speszą. Raczej powinno się przyjść mu z pomocą, wyszukać trudności i je usunąć. Rzadko jednak który wychowawca potraf i zrozumieć psychikę młodego Raka.
Pan Rak nie mógłby raczej liczyć na medale i ordery za dzielność w życiu seksualnym, gdyby takie odznaczenia przyznawano. Natomiast jego ofiarność i czułość w stosunku do partnera wysuwa go wśród znaków zodiaku na czołowe miejsce. Zakulisowym motywem postępowania Raka będzie zawsze łagodna uczuciowość.
Pan Rak nie zawsze umie się właściwie rządzić pieniędzmi. Jest więc wskazane, aby w takich wypadkach, co prawda dość rzadkich, żona miała pewien wgląd w te sprawy, o ile nie uda się jej całkowicie przejąć rodzinnego budżetu. Oczywiście, mam na myśli żonę oszczędną i gospodarną.
Czasem spotyka się w tym znaku obrażalskich, co to dotknięci jakimś niecierpliwym, nieopatrznie powiedzianym słowem małżonki, potrafią się zasklepić w -sobie, usztywnić jak rak w skorupie, milcząc zawzięcie nieraz przez kilka dni. W takich wypadkach trzeba uzbroić się w cierpliwość i spokojnie odczekać, aż pan i władca raczy odtajać. Tu dobra kuchnia może też zdziałać cuda.
Przedstawicieli ze znaku Raka łączą bardzo silne więzy rodzinne. W okolicznościach niekorzystnych może się zdarzyć, że więzy te stają Rakowi na przeszkodzie w jego ekspansji zawodowej.
Nieraz widuje się u Raka jakby pewną towarzyską nieśmiałość i zażenowanie. To nie ma większego znaczenia, bo gdy zajdzie potrzeba, Rak potrafi wykrzesać z siebie dużo inicjatywy, przedsiębiorczości i energii.
Do serca męża mającego słońce w znaku Raka wiedzie niezawodny szlak. Hasło: "do serca przez żołądek" ma tutaj szczególne ucieleśnienie. Należy jednak pamiętać, iż dla pana Raka nie wystarczy samo dobre jedzenie. Musi ono być przy tym podane estetycznie. Wszelkie gastronomiczne akcesoria, jak ładna porcelana, serwetki, kwiaty na stole oraz cisza w trakcie posiłku, to dla pana Raka rzeczy równie ważne. Pan Rak jest dobrym i zgodnym mężem, ale nie wolno mu podczas jedzenia pokazywać złych humorów, kaprysów, grymasów. Tego bardzo nie lubi.
W życiu miłosnym Raków na pierwszym miejscu stoją nie tyle problemy seksualne, co sprawy uczucia, harmonijnego współżycia i wzajemnego zrozumienia się. Żaden ze znaków nie jest tak oddany tradycji i sprawom rodzinnym, jak Rak. Jego usłużność i chęć niesienia pomocy bliźnim, czyni z niego bardzo pożądanego w małżeństwie partnera.
Żony mające słońce w Raku prawie wszystkie wyszły za mąż z miłości. Zdarza się jednak, że nieśmiałość tych pań nabiera cech kompleksu i że na skutek różnych wewnętrznych oporów pozostają one nieraz starymi pannami.
Pani Rak ciężko przeżywa wszelkie rozczarowania w miłości i małżeństwie, a biedaczka w swej dobroci zasługuje na to, aby nie robić jej krzywdy. Mama Rak będzie przypominała zawsze kurę nad kurczętami; stale będzie w strachu, że coś mogło się stać jej dzieciom, bo świat jest przecież pełen niebezpieczeństw i ponurych niespodzianek. Mało kto kocha swe dzieci tak mocno jak mama Rak.
Żony z tego znaku najchętniej same wykonują wszystkie prace domowe. Należy im w tym pomagać, bo nie zawsze mają odwagę zaprząc do roboty kogoś z domowników. Dla większości mężczyzn są w ogóle za dobre. Egoistyczni mężowie nieraz zbytnio wykorzystują tę cechę małżonki z Raka.
Raki nie lubią rozwodów. Realiści przywiązani do rodziny. Często pantoflarze, których żony łatwo urabiają na swą modłę. W sprawach seksualnych niezbyt skomplikowani. Pan Rak lubi i ceni wygody. Po pracy chętnie przebiera się w stare spodnie i nakłada pantofle. Siada w wygodnym fotelu, aby w spokoju przeczytać gazetę. Podkreślamy: w spokoju! Nie wolno mu w takich chwilach zawracać głowy domowymi troskami.
Miejmy dla pana Raka trochę wyrozumiałości. Patrząc obiektywnie, musimy przyznać, że do szczęścia potrzeba mu stosunkowo niewiele. Nie odmawiajmy mu drobnostek, schodźmy mu z drogi, gdy powróci z pracy zmęczony, starajmy się ułatwić mu życie, a odpłaci nam się stokrotnie miłością i dobrocią.
Panie ze znaku Raka robią wrażenie łagodnych, cichych i cierpliwych. Takimi też są w większości wypadków. W swoisty sposób, okrężnymi drogami, potrafią jednak przeprowadzić swą wolę. Bez krzyków, hałasów, grzecznie, uprzejmie, umieją zjednać partnera dla swych myśli, dyplomatycznie podsuwając mu autorstwo swych pomysłów.
Kobieta urodzona w Raku nie szuka miłosnych przygód. Przypomina ona fiołek pod listkiem. Pragnie być znaleziona, chce by ktoś odkrył jej istnienie. W sprawach erotycznych jest pani Rak mało aktywna. Potrzebuje więc partnera zdecydowanego. W małżeństwie jest pani Rak czuła i uległa, łatwo ją jednak dotknąć, urazić nieopatrznym słowem. Jej sarnia płochliwość to cecha wrodzona temu znakowi. Często więc bywa w życiu przeoczona, zapomniana, choć mało kto ma tyle zalet matrymonialnych co pani Rak. Jej erotyka jest prymitywna i nieskomplikowana. Lecz pani Rak potrafi się przystosować i pojętna z niej uczennica, co poniekąd uzupełnia jej brak fantazji erotycznej.
W miarę narastania ilości obowiązków domowych, łatwo następuje u pani Rak zanik zapotrzebowania erotycznego. Wówczas staje się ona często kłótliwa i zgryźliwa. I tak jak kiedyś w młodości jej charakter wydawał się prosty i nieskomplikowany, tak z czasem może stać się trudno zrozumiały, jeżeli partner traktuje panią Rak niewłaściwie. Pani Rak to typ szukający oparcia, typ wrażliwy, ofiarny i nieco boleści wy, który jednak mimo licznych oporów wewnętrznych jest dobrym materiałem na żonę. Należy jednak pamiętać, iż Rak wymaga traktowania delikatnego, oględnego i subtelnego. Kto będzie próbował przy pannie Rak zbyt obcesowo zabierać się do dzieła, jest u niej z góry przegrany.
Baran, Byk i Bliźnięta wyżywają się na zewnątrz. Rak żyje poniekąd "do wewnątrz". Wszelkie zdarzenia, przejścia i przygody wchłania w siebie, przetrawia i przeżuwa. Określając go terminem naukowym, szwajcarski profesor psychologii, doktor Jung powiedziałby o Raku, że jest to typ introwersyjny, receptywno-intuicyjny. Dlatego też częściej niż u innych, spotykamy u Raka choroby przewodu pokarmowego pochodzenia psycho-somatycznego, jak na przykład wrzody żołądka.
Doceniajmy dobroć Raka, lecz ... nie przeceniajmy jej! Może się bowiem zdarzyć, że cnota ta może się sprzykrzyć, jeżeli partner nie lubi jednostajności. Oskar Wilde wygłosił kiedyś dowcipną maksymę, że kobiety kochają nas nie za nasze cnoty, a za nasze wady.
W sprawach pieniężnych jest Rak nastawiony oszczędnościowo, ma zwyczaj myśleć kategoriami gospodarczymi, graniczącymi ze sknerstwem. A spekulacje? - Owszem, lecz bez ryzyka.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:44

Znak żywiołu wody, kardynalny, planeta opiekuńcza Księżyc. Symbolem graficznym Raka przypominającym nożyce czy szczypce, są dwie odwrócone do siebie spirale symbolizujące wstępująca i zstępująca ekliptykę. Znak Raka kojarzy się z wielką matką, opieką, troską, powrotem do łona matczynego, do korzeni, do ojczyzny, domu.

Wszelkie emocje z tym związane jak rozpamiętywanie, marzenia, sentymentalizm są domeną czwartego znaku zodiaku.

Rak w przeciwieństwie do Wodnika czy Strzelca całą swą postawą skierowany jest wstecz, ku przeszłości. To, co ma dopiero nastąpić, interesuje go średnio, a przyszłość napawa go lękiem. Dlatego tez zawsze ma w domu pełną spiżarnię, na wypadek klęski głodu czy innej niespodziewanej katastrofy.

Znak Raka, planeta Księżyc związana jest z odżywianiem, podtrzymaniem, na ciele i duchu, stąd wśród Raków spotkać można wybitnych restauratorów (np. Magda Gessler) czy pedagogów (np. Janusz Korczak).

Ale nie tylko, jak wiadomo Księżyc to planet wielkich romantyków, mistyków, poetów, pisarzy i trubadurów. Rak, którego dewizą jest "czuję", to zazwyczaj introwertyk, który chłonie wszystko niczym gąbka. Jego pamięć nie ma sobie równych, jest mistrzem anegdot, uwielbia fotografować i zbiera przeróżne pamiątki. Łatwo go zranić, nieopatrznym krytycznym słowem, kpina czy brakiem zrozumienia dla potrzeby jego intymności.

Autorytetem i wyrocznia dla Raka jest rodzina a zwłaszcza matka, to z jej zdaniem liczy się najbardziej. Najważniejszym zadaniem dla raka jest odciąć pępowinę i dorosnąć, a wyzwaniem samodzielne wspinanie się po szczeblach kariery i niezależność ( domena leżącego w opozycji do Raka - Koziorożca).

Rak to bardzo ambitny człowiek, acz jego talenty niełatwo przedostają się na światło dzienne. Potrzebuje życzliwego otoczenia, by ujawnić bogactwo swej osobowości w pełnej krasie. Brakuje mu asertywności i przebojowości.

Częstą negatywną reakcją w ich przypadku jest obrażanie się, wycofanie i kumulowanie pretensji, których nie potrafią wyrzucić z siebie od razu. Stąd właśnie, pojawiające się często u przedstawicieli tego znaku, stwierdzenia "nie trawię tego".

Księżyc, władca znaku Raka rządzi piersiami i przewodem pokarmowym, zwiększając podatność osób spod tego znaku na dolegliwości w tych obszarach. Osoby te powinny szczególnie dbać o dietę i dobór produktów spożywczych, by utrzymać w zdrowiu wspomniany wcześniej układ pokarmowy i kontrolować wagę. Solą komórkową raka jest fluorek wapnia, który łączy się z białkiem i olejem w organizmie i utrzymuje w zdrowiu tkanki łączne i elastyczne. Źródłem fluoru wapnia są: żółtka jajek, jogurt, buraki, rzeżucha, ryby i ostrygi. Unikać powinny potraw pikantnych, smażonych, soli i cukru.

Osoby, które urodziły się pod znakiem tajemniczego Raka, są zmienne i pełne sprzeczności, jak przypływy i odpływy, rak jest znakiem potężnych sił działających pod powierzchnią, którą jednak trudno jest przebić, gdyż Raki maja skłonność do wznoszenia szeregu misternych barier, by ukryć swe uczucia i wyjątkową wrażliwość. To bardzo złożony, kruchy, nieprzewidywalny i kapryśny typ.

Wielką lekcją dla raka jest rozpoznanie ukrytego głęboko gniewu i nie pozwolenie by niszczył związki, które dają mu tak ważne wsparcie emocjonalne.

Ci, którzy sprawiają ze Rak poczuje się bezpiecznie zjednują sobie jego dozgonną lojalność. Jego czułym punktem jest fakt niedostrzegania wad u osób które kocha. Silny instynkt rodzinny sprawia, iż naturalne dla niego jest tworzenie wokół siebie rodzinnej aury oraz opiekowanie się otoczeniem, któremu ufa i które dobrze zna, nie tylko jeśli są to członkowie jego własnej rodziny.


Główne zalety:
opiekuńczość, lojalność, zapobiegliwość, współczucie, empatia.

Główne wady:
zmienność, nadwrażliwość, zależność, lękliwość, złośliwość.


Źródło: www.eraastrologii.pl
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Rak- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 12:53

Raki mają wrodzone zamiłowanie do kryjówek, do miejsc zamkniętych, zamaskowanych i niedostępnych dla innych. Mówiąc wprost, uwielbiają wchodzić do nor! Raki są zafascynowane wszelkimi dziurami, strychami, piwnicami i lamusami, a w miastach najciekawsze dla nich są ciasne uliczki i niektórym się nawet udaje, aby w takim miejscu zamieszkać. Otwarta przestrzeń peszy Raki, i jeśli mają duże mieszkanie, to je pracowicie zapełniają meblami i ozdobami, aż pozostaną dla nich i ich gości tylko wąskie przejścia.

Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości