Znaki Zodiaku - Waga

Znaki Zodiaku - Waga

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 12:46

Waga(23.09 – 22.10)
Dążę do równowagi, sprawiedliwości i bezstronności. Jestem sprawiedliwy, wyrafinowany, dyplomatyczny.
Cechy charakteru
Dla Wag najważniejsza jest równowaga i harmonia. Może ona być pojmowana na różne sposoby, zarówno jako harmonia formy w sztuce czy dekoratorstwie, jak i harmonijne relacje międzyludzkie. Ponieważ konflikty zakłócają równowagę, Wagi nie lubią ich i unikają za wszelką cenę. Przez to mogą stwarzać wrażenie, że nie potrafią zając zdecydowanego stanowiska, a nawet że grają na dwa fronty. Mówi się też, że Wagi przeważnie nie postrzegają ludzi, rzeczy czy sytuacji w kategoriach absolutnych, tylko w odniesieniu do czegoś – nie stwierdzają na przykład “To był ładny dzień” tylko “Dzisiaj było ładniej niż wczoraj”.
Główne zalety
Wagi są eleganckie, wyrafinowane, obdarzone dobrym gustem i zawsze taktowne. Łatwo zjednują sobie innych, gdyż są uprzejme i dbają, by nikogo nie urazić.
Główne wady
Mają problemy z podejmowaniem decyzji i unikają odpowiedzialności za nie. Nie radzą sobie z konfliktami, w których nie umieją zają jednoznacznego stanowiska. Dążą do ugody nawet za cenę bycia w niezgodzie z samymi sobą.
Kobieta
Jest towarzyska, wyrafinowana, bywalczyni salonów, koneserka sztuki i/lub mody.
Mężczyzna
Jest zadbany i z klasą, typ dandysa, szarmanckiego uwodziciela.
Przyjazne znaki
Wodnik, Bliźnięta, Lew, Strzelec

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:42

Waga w łóżku:

Zodiakalne Wagi kochają się z niewiarygodną gracją, są prawdziwymi artystami miłości, w akt miłosny wkładają wiele wyrozumiałości i wytworności, wciąż dążąc do pełnej harmonii ciał i serc.
Kochankowie spod znaku Wagi mają wiele uroku, jednym uśmiechem czy dotykiem potrafią sprawić, że ich partner czuje się wyjątkowo. Są to bardzo tolerancyjni partnerzy, ich sztandarową cechą jest partnerstwo. Także na polu seksualności dążą do równouprawnienia.
Seks w wykonaniu Wag, ma zawsze w sobie wiele poetyckiej wymowy, wiele malarskiej perspektywy czy harmonii sonaty fortepianowej - tworzycie żywe dzieło sztuki.Pani Waga to artystka sztuki miłości, z waszego seksu czyni niemal dzieło sztuki. Ona nie chce się „najadać” tylko „delektować” zbliżeniem.
Kocha całą tę otoczkę, kolacja, spacer, kwiaty, szampan, bielizna, świece itp.
To kobieta, która przeżywa seks na poziomie emocjonalnym, upaja się fantazjami, aurą romantyzmu, podniecenia i pewnym niedopowiedzeniem w romansie.
Fizyczna strona seksu jest niejako na końcu jej zmysłowej listy przebojów. Dlatego odrzuci przyziemnego kochanka, aby poszukać delikatnego i wyrafinowanego.
Pan Waga uwielbia kobiety, ich dusze i ciała. Docenia kobiecą urodę i przyjemność płynącą z kochania się.
Jest królem kobiecego ciała, intuicyjnie wie, czego ono w danej chwili potrzebuje i z radością spełnia jego kaprysy. A do tego w każdym swoim geście i pocałunku wkłada całą swoją wyobraźnię, zawsze, więc zaskakuje czymś nowym.Strefa erogenna Wagi: Najwrażliwszymi miejscami na ciele Wagi jest jej dolna część pleców oraz pośladki. Idąc razem obejmuj Wagę w pasie, tańcząc trzymaj dłonie w okolicy krzyża, kapiąc się wspólnie dokładnie namydlaj miejsce gdzie plecy przechodzą w pośladki, a twój partner spod znaku Wagi będzie pojękiwać z rozkoszy!
Kiedy się kochacie i zastygacie w ekstazie chwyć pośladki Wagi a zobaczysz jak odlatuje w gwiazdy!
Różany olejek i delikatny masaż palcami po pośladkach to też niezły pomysł na pobudzenie Wagi. Narysuj na pośladkach wagi serce albo wasze inicjały, a zrób to paznokciem…
Magiczne amulety Wagi: Szczęśliwymi roślinami Wag są róże, cyprysy i migdałowce. Miej w zasięgu ręki kilka migdałów, do schrupania po upojnym wieczorze.
Zanim zaczniesz kochać się z Wagą, rozsyp po sypialni płatki róż, czy twoja Waga jest Panem czy Panią, z pewnością na ten widok serce zabije jej mocniej. Poczujecie się przy tym jak w orientalnym ogrodzie różanym.
Anna Smolec

I po...

,,Podobało mi się dokładnie tak, jak tobie"
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 14:59

Powinowactwo serc:

Waga z Baranem
Wydaje się być znakomitym układem. Wzajemnie świetnie się uzupełniacie. Waga potrafi łagodzić i równoważyć dynamizm partnera, a on jest w stanie prowadzić ja przez życie i pokonywać piętrzące się przed nimi trudności. Waga musi jednak przymknąć oko na ciągotki Barana do swobody.
Waga z Bykiem
Łączy was silne uczucie, które pomoże pokonać wzajemne animozje, dotyczące odmiennego widzenia wielu spraw życiowych. W tym związku może panować wzajemne zaufanie, pewność i spokój. Niezbędny powinien być obopólny margines swobody, wynikający z różnic osobowościowych.
Waga z Bliźniakiem
Trudno budować na tym związku przyszłość. Oboje spontanicznie podchodzicie do życia, często zmieniacie poglądy i plany. W przypadku trudności będzie wam trudno je przezwyciężyć, a to zrodzi dalsze konflikty. Lepiej zostańcie dobrymi przyjaciółmi.
Waga z Rakiem
Będziecie lgnąć do siebie, ale nie ujawnicie swoich uczuć. Zdacie się instynkt i intuicję. Po tzw. Cichych dniach padniecie sobie w ramiona, aby znów wkrótce obruszyć się na podobne zachowanie drugiej strony.
Waga z Lwem
Elegancka i mająca duże powodzenie Waga zawróci w głowie, pyszałkowatemu Lwu. Zacznie się prężyć, dumnie potrząsać grzywą i zjednywać sobie jej względy. Aby jednak zaistniało w tym związku trwałe uczucie. Lew musi być naturalny i życzliwy.
Waga z Panną
Początki może nie będą fascynujące, ale gdy Waga zechce dostrzec zalety Panny, macie szanse na stabilne życie. Co prawda Waga, jak sroczka, będzie się nieraz oglądać za błyskotkami, ale nie zagrozi to waszemu związkowi.
Waga z Wagą
Będzie wam najłatwiej porozumieć się ze sobą. Wspólny punkt widzenia ułatwi wiele spraw, ale czasem będziecie się z sobą nudzić. Przeciwdziałać temu może, oprócz wspólnego, odrębne życie towarzyskie.
Waga ze Skorpionem
Związek dość ryzykowny. Skorpion potrafi zdobyć partnerkę i zaimponować jej, ale czy potrafi ją też utrzymać? Delikatności i wrażliwości Wagi przeciwstawia bowiem gwałtowność i popędliwość.
Waga ze Strzelcem
Wzajemna sympatia jest tu bardzo widoczna, ale różnice w temperamencie są aż zbyt duże. Oboje przepadacie za towarzystwem i nuda wam nie grozi, lecz co ze stabilnością i codziennymi, jakże żmudnymi obowiązkami domowymi i rodzinnymi?
Waga z Koziorożcem
Towarzyszyć wam będą stałe konflikty, gdyż on będzie oskarżał partnerkę za jej lekkomyślne podejście do życia, a ona jego za ponuractwo i sknerstwo. Lepiej rozstać się po przyjacielsku.
Waga z Wodnikiem
Tyle samo jest argumentów za, co i przeciw. On jest daleki od realizmu. Pożycie z nim może być ciekawe, ale gdy zaczną się konflikty, wraz z nimi może przyjść i wzajemna niechęć.
Waga z Rybą
Potraficie zafascynować się bogactwem waszej osobowości, ale brak wam stałości, wytrwałości i przebojowości życiowej. Jeżeli górę u was weźmie rozsądek, pożycie może ułożyć się bardzo interesująco.

Jak zdobyć Wagę
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać
Nie jest to sprawa prosta, gdyż pani Waga zwraca szczególną uwagę na takt i dobre maniery. Trzeba wiedzieć, co mówić i jak się wysławiać. Sprawy materialne są u niej na dalszym planie, przynajmniej w początkowym okresie. Nie trzeba też jej zanudzać ciągłym zapewnianiem o swoim uczuciu. Lepiej błysnąć niekonwencjonalnym dowcipem i elokwencją. Jeśli zapraszasz ją do kawiarni lub do swojego domu, wszystko musi być na odpowiednim poziomie, bo może szybko się zrazić. Utrzymanie pani Wagi przy sobie jest już znacznie łatwiejsze., gdyż nawet w przypadku niezadowolenia z partnera będzie przy nim trwać. Należy zwracać uwagę na kulturę dnia codziennego, zapewnić jej godziwe życie i pomagać w obowiązkach domowych lub zapewnić pomoc z zewnątrz.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
Wymaga to czasu. Jedynie prostackie zachowanie, wywoływanie sprzeczek, zwalanie na nią wszystkich obowiązków może ją zniechęcić do takiego partnera życiowego.

ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Należy okazywać zainteresowanie jego pracą zawodową, poglądami i pasjami. Partnerka powinna wzbogacić swoją wiedzę na temat sztuki i tych dziedzin, którymi on się interesuje. W rozmowie dobrze jest podkreślić swoją dążność do sprawiedliwości i walki z wszelkim złem Na spotkanie z nim można wkładać nawet najbardziej ekstrawagancki stój, aby tylko był w dobrym guście. Nie można używać w swoim słownictwie zbyt wielu uproszczeń, dosadnych stwierdzeń i słów wulgarnych. Dobrze będzie się z tobą czuł, jeśli zapewnisz mu spokój i harmonię życiową. Niezbędne jest też stałe grono towarzyskie i rozrywki, które obojgu z was sprawią przyjemność.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Szybko zniechęca się częstymi sprzeczkami i awanturami domowymi, niechlujnością i zaniedbaniem swoich obowiązków przez żonę. Najbardziej jednak uraża go publiczne robienie scen i podważanie jego autorytetu w oczach otoczenia.
©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:06

Niezdarna i niezdecydowana.

Wagi strasznie nie lubią podejmować samodzielnych decyzji. Są zmienne, niezdecydowane, chwiejne. Wszelkie decyzje starają się starannie przemyśleć, a i tak nie są zadowolone ze swoich wyborów. Są mało ambitne, unikają ryzyka jak ognia, boją się nowych wyzwań. Zwykle nie potrafią się śmiać z samych siebie, obrażają się o wszystko bez powodu. Nie mają dystansu do życia oraz ani odrobiny luzu. Zakompleksione i zazdrosne, nie potrafią walczyć o swoje.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:52

ZNAK: Waga
SYMBOL: szalki wagi
POLARYZACJA: +
JAKOŚĆ: kardynalna
ŻYWIOŁ: powietrze
PLANETA WŁADAJĄCA: Wenus
ZNAK PRZECIWNY: Baran
MOTTO: Harmonizuję
KOLOR: bladoniebieski
DOM I ZNACZENIE: VII – TWOJA POTRZEBA POSIADANIA PARTNERSTWA. MAŁŻEŃSTWO, ZWIĄZKI, WROGOWIE.
TAROT: Diabeł, Rydwan, Rycerz mieczy
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 11:15

W znaku Wagi rodzą się ludzie mili, sympatyczni i... ładni. Ludzie dążący intuicyjnie do harmonii, równowagi (Waga) wewnętrznej. Spokojni, weseli, zgodni. Można uważać za pewnik, że na świecie nie byłoby wojen, gdyby naszą kulę ziemską zamieszkiwali tylko ludzie urodzeni w Wadze. Jest jednak bardzo wątpliwe, czy potrafiliby doprowadzić naukę i technikę do dzisiejszego poziomu, czy zdobyliby się na odkrycie nieznanych zakątków świata. Nie znaczy to wcale, że w Wadze rodzą się tchórze i niedołęgi. Bezsprzecznie są Wagi zwolennikami zgody i pokoju, lecz nie za każdą cenę. Bezwiednie unikają w życiu utarczek, walk i kłótni, lecz nie z braku odwagi lub aktywności. Zamiłowanie do pokoju jest po prostu ich pozytywną cnotą. Nie boją się wojny, lecz wolą pokój. Jeżeli jednak widzą, że nie ma innego wyjścia, potrafią się rzucić w wir walki z niespodziewaną gwałtownością. Starajmy się zatem nie wyprowadzać Wagi z równowagi.
Łatwo można zaobserwować, że ludzie urodzeni w tym znaku mają duże wyczucie prawa, uczciwości, sprawiedliwości i porządku społecznego. Cechuje ich także skłonność do rzetelnych kompromisów. Od tej właściwości już tylko jeden krok do kwalifikacji dyplomatycznych.
Umiejętność lawirowania, uprzejmość, grzeczność, dyskrecja, wyczucie taktu, wyrobienie towarzyskie, zamiłowanie do eleganckich form - to także cechy spotykane w Wadze. Cóż więcej potrzeba na dyplomatę? Oczywiście, że te właściwości nie dadzą jeszcze Taylleranda, lecz dla przeciętnego dyplomaty są wystarczające.
Wiadomo jednak, że i w innych znakach rodzą się dyplomaci i nie wszyscy ludzie ze znaku Wagi obierają kariery dyplomatyczne. U wielu spotyka się kwalifikacje artystyczne. Wyczucie równowagi, harmonia ruchów, poczucie piękna przyczyniają się często do występowania zainteresowań sztuką i dziedzinami pokrewnymi. Rzadki przypadek, aby Waga nie potrafiła tańczyć. Większość osób z tego znaku tańczy dobrze i z przyjemnością. Lecz na tym nie koniec. Do wielu przemawia także muzyka, która jest poniekąd syntezą rytmu i harmonii; nawet głos osób urodzonych w Wadze jest miły, dźwięczny, melodyjny i umiejętnie modulowany, z czego można wnioskować o pewnym słuchu.
Poczucie rytmu i harmonii jest dla ludzi ze znaku Wagi poniekąd sensem i treścią życia, a rytm jest też pewnego rodzaju równowagą.
Na człowieku, w którego życiu harmonia nie jest pustym dźwiękiem, musi robić silne wrażenie wszystko, co piękne. Dlatego też liczne Wagi przebywają chętnie w środowiskach, gdzie piękno jest związane albo z wykonywanym zawodem, albo w jakiś inny sposób odgrywa ważną rolę.
Znakowi Wagi, "spowinowaconemu" z planetą Wenus, "podlega" między innymi wszystko co uważane jest za modne, co upiększa, ozdabia, błyszczy, migoce, świeci. Tak więc ludzie z tego znaku pracują nie tylko jako sędziowie, adwokaci, dyplomaci, artyści i wojskowi. Widuje się ich także w takich zawodach jak: fryzjerzy, jubilerzy, kosmetyczki, manikiurzystki, modniarki i dekoratorzy. Jak widzimy, skala zainteresowań bywa tak rozległa, że niedopuszczalny jest schematyczny Przydział pewnych określonych grup zawodowych do poszczególnych znaków zodiaku. W grę wchodzą bowiem czynniki w ujęciu naszych dwunastu typów nieuchwytne.
Ludzie ze znaku Wagi lubią spokój, sprawiedliwość, ugodę, porozumienie, kompromis, komplementy, dobre zachowanie taniec, muzykę, dobry gust, swe odbicie w lustrze, okna wystawowe, zwłaszcza z towarami luksusowymi, piękne stroje dobrze skrojone ubranie. Wszystko co miłe, łagodne, przymilne. Występy, balety, ozdoby, rozwlekłe opowiadania, a nieraz i gadulstwo.
W życiu codziennym Waga chciałaby wszystkim w miarę możności dogodzić, co jak wiadomo, jest niemożliwe. Wynikają z tego później komplikacje.
Waga odnosi się z niechęcią do wszystkiego co ordynarne, brutalne, chamskie, pospolite, niezgrabne, nieokrzesane, kołtuńskie, gwałtowne (wyjątek: wojskowość). Waga nie potrafi walczyć na straconych pozycjach, gdzie nieraz widuje się Koziorożca, a czasem nawet i Ryby.
W znaku Wagi nie spotyka się rewolucjonistów, burzycieli starych porządków świata, wielkich malkontentów, naprawia-czy ustrojów, proroków lub reformatorów. Ludzie z tego znaku starają się dostosować do otoczenia i do warunków już istniejących.
Przysługujące jej prawa Waga zawsze będzie starała się wywalczyć uprzejmością i perswazją, wyciągając do zgody rękę uprzejmym gestem.
Niech nikt nie przypuszcza, że Wadze brak może cech pozytywnych! - Wielu ludzi nauki ma słońce w tym znaku. Wśród laureatów Nobla Waga i Łucznik stoją na równych pozycjach, tuż za Panną.
Do ważniejszych cech przeciętnej Wagi należy próżność. Ludzie ci słuchają chętnie swego głosu. Potrafią opowiadać historie bez znaczenia, rozwlekle i z detalami. Listy pisywane przez Wagę należałoby czytać od końca. W ostatnich kilku zdaniach mieści się bowiem właściwa treść. Początek to rzeczywiście tylko wstęp, uprzejmościowe zwroty, frazesy bez znaczenia.
Pannie Baran jest prawie zawsze obojętne jak wygląda lub powiedzmy, że przykłada ona stosunkowo mniej znaczenia do ubioru niż liczne jej koleżanki z innych znaków. Potrafi na przykład powiedzieć: - Wyglądam dziś jak straszydło - lub - ręce mam brudne, że się chce rzygać. - Takimi to słowami, szokującymi otoczenie, potrafi odezwać się panna Baran. Pannie Wadze nigdy nie jest obojętne, jak jest ubrana i jak wygląda. Cóż jestem temu winna, że ludzie się oglądają za mną - potrafi powiedzieć panna Waga ze skromną minką. My jednak wiemy, dlaczego ona nie wie, że tak jest.
Uroda Wagi jest poniekąd odbiciem jej charakteru, jest pośrednio związana z jej losem. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, mężczyzn zaś rzadziej.
Ostra odmowa jest u Wagi nie do pomyślenia. Może jej brak cywilnej odwagi, by komuś wręcz czegoś odmówić? Waga woli obiecać, a przyrzeczenia nie dotrzymać. Jej delikatność nie znosi widoku rozczarowania na czyjejś twarzy, irytacji, zawiedzionych nadziei. Niech się wielbiciel dowie później o czczej obietnicy, po co być świadkiem przykrych scen? Lepiej trochę nakłamać, obujać partnera. Waga potrafi to doskonale. Jest pod tym względem bardzo sprytna.
Szczególnej pilności nie ma się co po Wadze spodziewać, aczkolwiek zdarzają się czasem chlubne wyjątki. Na ogół Waga ma duże zdolności w wysługiwaniu się innymi osobami.
Typy ujemne ze znaku Wagi, bo i takie istnieją, są leniwe i flądrowate. Tu spotyka się panie wylegujące się chętnie przed południem w łóżku, a ubierające się potem przez trzy godziny. Mężczyzna będzie wymuskanym fircykowatym typem, niepoważnym letkiewiczem, traktującym pracę jako osobistego wroga.
Gdy Waga jest kobietą, nie potrzebuje nigdy o nic prosić lub czegoś żądać. Tak się zawsze jakoś "dziwnie składa", że każdy adorator, nie wyłączając męża, czyta w jej myślach i - oczywiście w granicach swych możliwości - skwapliwie spełnia życzenia swej lubej, choć nasza pani Waga twierdzi, że nikomu nie dawała niczego do zrozumienia.
Gdy pani Waga przeholuje, wówczas widzimy przed sobą kobietę ubraną krzykliwie, pstro i bez gustu. Za wiele na niej pudru i różu. W mieszkaniu ryczące jelenie, malowane przez jakiegoś pacykarza, "zdobią" ściany, a sztuczne kwiaty stoją w wazonach. Gdzie spojrzeć tylko jakieś gipsowe figurki, muszle, pamiątki znad morza i tym podobne ozdoby bez smaku szpecą mieszkanie.
Na urodziwą pannę Wagę często pada wzrok uwodziciela. Lecz kto by chciał Wagę zdobyć przebojem, poniesie klęskę. Należy pamiętać o tym, że Waga jest człowiekiem nastrojów. Zaloty do niej wymagają więc swoistego zaaranżowania akcji i Odpowiednich akcesoriów, wywołujących pożądany stan uczuć. Mówiąc prościej: łatwiej będzie można przekonać Wagę o swych uczuciach do niej przy muzyce, sztucznym, nastrojowym świetle, w ładnie urządzonym pokoju, niż na przykład na łące.
Rzadko się zdarza, by panna Waga od razu trafiła na właściwego partnera. Większość bardzo długo wybiera, przebiera, dobiera i namyśla się, nim zdecyduje się na właśnie tego mężczyznę.
Ludzie ze znaku Wagi są najsilniej przywiązani do siebie. Dlatego też może jest im trochę łatwiej niż innym rozstać się z partnerką, rozwieść się ze swym mężem. Co najciekawsze: chociaż panna Waga ma powodzenie wśród mężczyzn, lubią ją również kobiety. Przyczyną jest chyba niezwykły wdzięk, jaki roztaczają wokół siebie przedstawicielki tego znaku.
Panowie z tego znaku bardzo dbają o swój wygląd. Lepiej więc zawczasu przyszywać im brakujące guziki, nie czekając, aż z tego powodu zrobią w domu piekło. Stół do spożycia posiłku powinien być nakryty tak, jakby się spodziewano przybycia ważnych gości Takie drobne na pozór szczegóły wpływają bowiem dodatnio na humor męża z Wagi. Panowie ci cenią sobie także w domu grzeczność i uprzejmość na codzień.
Trzeba się liczyć też z pewnym egoizmem pana Wagi. Trudno, są gorsze jeszcze wady...
Aby wywołać u pani Wagi dobre samopoczucie, mąż powinien jej okazywać dużo względów i uwielbiać ją dość demonstracyjnie. Pewna zamożność jest mile widziana, bo pani Waga lubi żyć w luksusie i wygodach. Beztroskie życie to jej ideał. Na prowadzeniu domu i kuchni pani Waga zna się nie za bardzo i nie czuje wielkiego zamiłowania do zajęć gospodarskich.
Na pierwszy rzut oka pani Waga jest ideałem kobiety. Uroda, czar, wdzięk, melodyjny głos i towarzyski takt. Jakkolwiek nasza pani Waga postąpi, zawsze zrobi to z wdziękiem. Jej podświadoma dewiza życiowa to wywieranie miłego wrażenia na otoczeniu. Pragnie ona błyszczeć urodą, ujmować powierzchownością. W tym celu będzie posługiwała się umiejętnie nie tylko atutami danymi jej przez naturę, ale także będzie korzystała umiejętnie z ludzkiej pomysłowości, jak moda i kosmetyki.
Pani Waga czuje się stworzona do luksusu, przyjemnego i wygodnego życia. Pragnie być kochana i podziwiana. W warunkach odmawiających Wadze radości życiowej, biednej pani Wadze łatwo opadają skrzydełka. Uroda jej więdnie wcześnie i zniechęcona ulega szybko szarzyźnie życia.
Prawdziwa, głęboka miłość polega między innymi także na wyrzeczeniach na rzecz partnera. O tym powinny pamiętać panie z tego znaku, jeżeli chcą zachować w małżeństwie szczęście, o którym dużo się mówi, lecz dla którego na ogół mało się robi.
Ideałem pani Wagi nie jest piękny, muskularny sportowiec jakby można było spodziewać się. Raczej robią na niej wrażenie dobre maniery i intelekt.
Pani Waga chętnie bywa wśród ludzi. Nieraz z przyjemnością posłucha dobrej muzyki lub popatrzy na ciekawą sztukę w teatrze. Nie należy odmawiać jej takich drobnych przyjemności. Są one podstawą szczęścia w małżeństwie.
Kto chce na żonę dobrego towarzysza, dzielnego i zaradnego kolegę na dobre i na złe czasy, niech weźmie sobie pannę Baran. Komu zależy na żonie wiernej, oszczędnej, gospodarnej i domatorce, niech wybierze pannę z Byka. Kto lubi wesołe, błyskotliwe dysputy, humor, mentalną ruchliwość, a boi się nudów, niech pomyśli o dziewczynie z Bliźniąt. Komu się podoba dobra, czuła towarzyszka, która będzie ozdobą ogniska domowego, niech się rozejrzy za panną z Raka. Amatorzy dobrej kuchni, ceniący reprezentację, którzy pragną, aby goście spoglądali na jego żonę z podziwem, powinni poszukać sobie partnerki ze znaku Lwa. Kto nie obawia się krytyki, a w domu lubi porządek, zawsze przyszyte guziki, czystość i planową gospodarkę, niech poprosi o rękę dziewczynę ze znaku Panny. Ale kto jest szczególnie czuły na punkcie urody partnerki, potrafi się zachwycać wdzięcznymi ruchami jej postaci oraz gracją i miłym kobiecym głosem, nigdzie nie znajdzie dla siebie partnerki odpowiedniejszej niż w znaku Wagi.
Dziecko ze znaku Wagi ma umysł lotny, chociaż trochę powierzchowny. Stosunkowo wcześnie klasyfikuje odbierane wrażenia na "ładne" i "nieładne". Rozmowne, żywe, małe Wagi są lubiane przez rówieśników i dorosłych. Dziewczęta już wcześnie zwracają uwagę na ładny ubiór i chętnie zaglądają w lustro. Kieszonkowym gospodarują trochę lekkomyślnie i skarbonki miewają z reguły puste.
Uroda i wdzięk panny Wagi rzuca się w oczy już w latach dziecięcych, szczególnie kiedy urodziła się rano, o wschodzie Słońca.
Z dawien dawna Waga symbolizuje nie tylko równowagę i harmonię, ale także i prawo. Starożytna bogini sprawiedliwości Aequitas, której posągi oglądamy często w gmachach sądowych, ma w ręce wagę. Tymczasem wyraz "aeąuitas" w języku łacińskim jest synonimem nie tylko sprawiedliwości, lecz także równowagi wobec prawa, równowagi psychicznej (np. w tańcu) oraz spokoju ducha, równowagi umysłu, spokoju i wyrozumiałości. Jak wynika z naszych wywodów, określenia te wiążą się wyraźnie z tak różnorodnymi cechami charakteru osób urodzonych w znaku Wagi.
W interesach Waga jest chytra i wytrwała. Miewa dobry nos do interesów. Niektóre typy niechętnie oddają pożyczki. Około 20% generałów, którzy walczyli na różnych frontach w minionym stuleciu, miało słońce w znaku Wagi! Spośród marszałków Napoleona zaś, na pierwszym miejscu stał Skorpion. Widocznie wymogi stawiane dowódcom w międzyczasie uległy zmianie.
Mężowie ze znaku Wagi powinni pamiętać, że prawdziwa miłość musi polegać na wzajemności. Mieć powodzenie, dać się kochać, to za mało. Harmonia w małżeństwie wymaga też stałości uczuć.
Bardzo często tak się dziwnie składa, że panu Wadze w robieniu życiowej kariery jest potrzebny doradca, wspólnik, pomocnik. Takim moralnym oparciem pana Wagi bywają zazwyczaj małżonki działające dyskretnie, za kulisami życia męża.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:48

Główne cechy pozytywne:
obiektywizm, towarzyskość, łagodność, dyplomacja, ugodowość.

Główne cechy negatywne:
niezdecydowanie, nieasertywność, lenistwo, próżność, zależność.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Waga- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 12:59

Wagi mają dar przystosowywania się (z wielkim wdziękiem) do każdej sytuacji, co dla tych, którzy nie znają dobrze ich natury, może być mylące. Bo oto kiedy Waga z promiennym uśmiechem słucha Twoich propozycji i towarzyszy Ci w poszukiwaniach, możesz mieć wrażenie, że oto zyskałeś serdecznego przyjaciela albo wiernego wspólnika. Tymczasem zwykle wcale tak nie jest, a złudzenie bierze się stąd, że Waga jest tak uprzejma i akceptująca wobec każdego...


Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 115 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości