Znaki Zodiaku - Wodnik

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Adzik19 » 14 wrz 2010, 19:02

A ja znalazłam coś takiego:


Znak zodiaku a dieta


DIETA
Zodiakalne Wodniki rzadko odżywiają się zdrowo. Zwykle jedzą tłuste potrawy, szybko i byle jak. Wodniki powinny jeść więcej owoców, szczególnie jabłek i pomarańczy oraz dużo gotowanych warzyw. Zaleca się im unikanie tłustych, ciężkich sosów i kalorycznych mięs oraz wystrzeganie się czekolady i innych słodyczy. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć kasz oraz produktów mlecznych.

Źródło: http://horoskopy.atcsites.com/dieta_a_z ... /index.php
Awatar użytkownika
Adzik19
 
Posty: 63
Rejestracja: 28 lip 2010, 15:34
Lokalizacja: Łódź
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Gina » 04 lis 2010, 22:51

WODNIK - kobieta
Zdecydowanie uważasz sprawy ducha za ważniejsze od spraw ciała. Żaden inny znak Zodiaku nie wydał tylu wybitnych myślicieli, poetów, wynalazców i uczonych. Najczęściej idziesz przez życie samotnie. Działasz zdecydowanie, ale nie za wszelką cenę. Mając umysł twórczy, patrzysz dalej i głębiej niż otoczenie, które nie rozumiejąc Cię, uważa za dziwaka i fantastę. Nie zwracasz jednak uwagi na obiegowe opinie krążące na twój temat, lecz idziesz konsekwentnie swoją drogą; jesteś bowiem nie tylko teoretykiem, ale również potrafisz swoje idee wprowadzać w życie. Pociąga Cię wszystko, co niebanalne, lubisz dobrą organizację, nowe wynalazki, fascynują Cię rzeczy niezwykłe, tajemnicze, zagadkowe. Jesteś wrogiem rutyny, głupoty, zbędnych konwenansów, nudziarstwa, niezdecydowania, ograniczeń, przymusu. Nie stronisz od ludzi, ale stwierdzasz, że "im lepiej poznajesz ludzi, tym bardziej szanujesz zwierzęta".
Masz specyficzny sposób bycia, dotyczy to również pracy zawodowej: potrafisz całe dnie spędzać bezczynnie, ale jest to coś w rodzaju "ładowania akumulatorów", by następnie w ciągu kilku dni zdziałać więcej, niż inni w ciągu miesięcy. Zdarzają się Wodniki o wyniosłym sposobie bycia, ale również o zdolnościach aktorskich; bez nich nie byłoby dobrego teatru czy filmu.
Dążysz do przewagi we wszystkim, co dotyczy ducha. Jeśli zdarzy Ci się zająć wysokie stanowisko, można być pewnym, że nie przywiodła Cię chęć zdobycia władzy, lecz wzniosłe idee (przypuszczalnie stąd tak mało jest Wodników na wysokich stanowiskach).
Z dużymi oporami zawierasz przyjaźnie, ale osoby, które obdarzysz przyjaźnią, mogą zawsze na Ciebie liczyć. Jesteś wówczas szczera, koleżeńska, życzliwa i wierna.
Życie seksualne traktujesz marginesowo, jesteś w tej dziedzinie bardziej lekkomyślna niż namiętna.
Mimo ciągot do życia w świecie fantazji, mimo licznych fanaberii, jesteś kobietą ciekawą, oryginalną, niepodobną do innych. Poglądy masz zdecydowanie postępowe, demokratyczne, nie masz przesądów. Pochodzenie społeczne znaczy dla Ciebie niewiele, natomiast poziom i możliwości intelektualne niemal wszystko, dlatego bardzo często wybierasz tzw. wolny zawód.
Wodniczki wychodzą za mąż zwykle przed 30-tym rokiem życia i niestety, prawie wszystkie się rozwodzą. Dopiero znacznie później trafiają na właściwego partnera.
Nikt i nic nie jest w stanie Cię zadziwić; co dla innych niesamowite, cudowne, fantastyczne, dla Ciebie jest po prostu zwyczajne. W drobnych sprawach jesteś małostkowa, w poważnych masz zwykle szeroki gest. Lubisz długie, samotne spacery, bezpośredni kontakt z przyrodą. Nigdy nie odczuwasz samotności - Twoje myśli, pomysły, nowe idee zastępują najciekawsze towarzystwo. Masz naturę i psychikę uczonego, rozumiesz przyrodę i jej tajniki i osiągasz w tej właśnie dziedzinie zadziwiające rezultaty.
Jako przełożona występujesz bardzo rzadko, nuży Cię biurowa monotonia, niechętnie podejmujesz decyzje, nie znosisz tzw. "nasiadówek". Jesteś mimo to - a może dlatego - uważana za wzór szefa i ogólnie lubiana przez pracowników. Wynika to z faktu, że zdecydowanie wyrastasz ponad biurową przeciętność, jesteś wrażliwa i inteligentna, masz ponadto intuicję, która pozwala omijać rafy biurokratycznych anachronizmów oraz ludzi konfliktowych. Jesteś uzdolniona, szczególnie w kierunku badań i organizacji.
Wśród Wodniczek częste są przypadki szczerej przyjaźni, pozbawionej egoizmu i samolubstwa, gdyż są koleżeńskie, życzliwe i lojalne.
Jesteś kapryśna i zmienna jak pogoda w marcu i pod tym względem najmniej sympatyczna ze wszystkich znaków Zodiaku. Nigdy nie wiadomo, co za chwilę strzeli Ci do głowy. Może dla zrekompensowania, tej wady jesteś powabna, kobieca i czarująca. Gospodyni z Ciebie również nie najlepsza, ale masz dużo osobistego wdzięku, przy którym mąż zazwyczaj zapomina, że trzeci dzień dostaje na obiad tę samą zupę, okraszoną czarującym uśmiechem. Nie łatwo Cię zdobyć - nie trafiają do Ciebie najżarliwsze wyznania miłosne, cenisz natomiast inteligencję i nieprzeciętne cechy umysłu. Bez względu na wiek, jesteś energiczna i przedsiębiorcza, zwykle na poziomie umysłowym wykraczającym ponad przeciętność. Najczęściej odnosisz sukcesy w zawodach lekarza, prawnika czy aktorki. Panna Wodnik jest oryginalną, wspaniałą towarzyszką w nauce i zabawie, bardzo atrakcyjną, choć nieco chłodną.
Planetą, która Ci sprzyja, jest tajemniczy Uran. Najbardziej odpowiednimi partnerami w przyjaźni i miłości są Bliźnięta, Lew, Skorpion i Waga. Szczęśliwe kamienie to beryl, szafir, diament i ametyst, kwiat to mimoza, szczęśliwe dni tygodnia - środa i piątek, a liczby - 5, 6 i 10. Gwiazdy sprzyjają Ci szczególnie w lecie. Mocny punkt to rzeczowość, a słaby - agresywność. Cechy dominujące to inteligencja i sceptycyzm.
Najczęściej jesteś typem żółciowo-sangwinicznym.


WODNIK - mężczyzna
Zdecydowanie uważasz sprawy ducha za ważniejsze od spraw ciała. Żaden inny znak Zodiaku nie wydał tylu wybitnych myślicieli, poetów, wynalazców i uczonych. Najczęściej idziesz przez życie samotnie. Działasz zdecydowanie, ale nie za wszelką cenę. Mając umysł twórczy, patrzysz dalej i głębiej niż otoczenie, które nie rozumiejąc Cię, uważa za dziwaka i fantastę. Nie zwracasz jednak uwagi na obiegowe opinie krążące na twój temat, lecz idziesz konsekwentnie swoją drogą, jesteś bowiem nie tylko teoretykiem, ale również potrafisz swoje idee wprowadzać w życie. Pociąga Cię wszystko co niebanalne, lubisz dobrą organizację, nowe wynalazki, fascynują Cię rzeczy niezwykłe, tajemnicze, zagadkowe. Jesteś wrogiem rutyny, głupoty, zbędnych konwenansów, nudziarstwa, niezdecydowania, ograniczeń, przymusu. Nie stronisz od ludzi, ale stwierdzasz, że "im lepiej poznajesz ludzi, tym bardziej szanujesz zwierzęta".
Masz specyficzny sposób bycia, dotyczy to również pracy zawodowej; potrafisz całe dnie spędzać bezczynnie, ale jest to coś w rodzaju "ładowania akumulatorów", by następnie w ciągu kilku dni zdziałać więcej, niż inni w ciągu miesięcy. Zdarzają się Wodniki o wyniosłym sposobie bycia, ale również o zdolnościach aktorskich; bez nich nie byłoby dobrego teatru czy filmu.
Dążysz do przewagi we wszystkim, co dotyczy ducha. Jeśli zdarzy Ci się zająć wysokie stanowisko, można być pewnym, że nie przywiodła Cię chęć zdobycia władzy, lecz wzniosłe idee (przypuszczalnie stąd tak mało jest Wodników na wysokich stanowiskach).
Z dużymi oporami zawierasz przyjaźnie, ale osoby, które obdarzysz przyjaźnią, mogą zawsze na Ciebie liczyć. Jesteś wówczas szczery, koleżeński, życzliwy i wierny.
Wśród Wodników częste są przypadki szczerej przyjaźni, pozbawionej egoizmu i samolubstwa, gdyż są koleżeńskie, życzliwe i lojalne. Najbardziej odpowiednimi partnerami w przyjaźni i miłości są Bliźnięta, Lwy, Skorpiony i Wagi. Wodniki żenią się zwykle przed 30-tym rokiem życia i niestety, prawie wszystkie się rozwodzą. Dopiero znacznie później trafiają na właściwego partnera. Jako mąż i ojciec jesteś absolutnym optymistą, bujającym w obłokach. Nie lubisz zajmować się sprawami przyziemnymi, z których niestety składa się tzw. "życie". Musi to robić za Ciebie żona, patrząca zwykle na życie trzeźwo i realnie. Życie seksualne traktujesz marginesowo, jesteś w tej dziedzinie bardziej lekkomyślny niż namiętny.
Nikt i nic nie jest w stanie Cię zadziwić; co dla innych niesamowite, cudowne, fantastyczne, dla Ciebie jest po prostu zwyczajne. W drobnych sprawach jesteś małostkowy, w poważnych masz zwykle szeroki gest. Lubisz długie samotne spacery, bezpośredni kontakt z przyrodą. Nigdy nie odczuwasz samotności - Twoje myśli, pomysły, nowe idee zastępują najciekawsze towarzystwo. Masz naturę i psychikę uczonego, rozumiesz przyrodę i jej tajniki i osiągasz w tej właśnie dziedzinie zadziwiające rezultaty.
Mimo ciągot do życia w świecie fantazji, mimo licznych fanaberii, jesteś człowiekiem ciekawym, oryginalnym, niepodobnym do innych. Poglądy masz zdecydowanie postępowe, demokratyczne, nie masz przesądów. Pochodzenie społeczne znaczy dla Ciebie niewiele, natomiast poziom i możliwości intelektualne niemal wszystko, dlatego bardzo często wybierasz tzw. wolny zawód. Jako przełożony występujesz bardzo rzadko, nuży Cię biurowa monotonia, niechętnie podejmujesz decyzje, nie znosisz tzw. "nasiadówek". Jesteś mimo to - a może dlatego - uważany za wzór szefa i ogólnie lubiany przez pracowników. Wynika to z faktu, że zdecydowanie wyrastasz ponad biurową przeciętność, jesteś wrażliwy i inteligentny, masz ponadto intuicję, która pozwala omijać rafy biurokratycznych anachronizmów oraz ludzi konfliktowych. Jesteś uzdolniony, szczególnie w kierunku badań i organizacji.
Planetą, która Ci sprzyja, jest tajemniczy Uran. Szczęśliwe kamienie to beryl, szafir, diament i ametyst, kwiat to mimoza, szczęśliwe dni tygodnia - środa i piątek, a liczby - 5, 6 i 10. Gwiazdy sprzyjają Ci szczególnie w lecie.
Mocny punkt to rzeczowość, a słaby to agresywność. Cechy dominujące to inteligencja i sceptycyzm. Najczęściej jesteś typem żółciowo-sangwinicznym.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: teye » 15 lis 2010, 12:43

"Kochana kobieta spod znaku Wodnika"
Czy znacie tę panią, która co kilka miesięcy przestawia meble w całym domu? Urodziła się w znaku Wodnika i lubi zmiany. W ten sposób informuje swoje zdziwione otoczenie, że nie podoba jej się coś w danym momencie w jej życiu. Dlatego pragnie zmiany.
Kobieta spod znaku Wodnika odreagowuje tez w ten sposób swoją nierówną naturę, czym może działać bliźnim na nerwy. Chciałaby zostać tą słodką istotą, którą w niej do tej pory postrzegano. (...)
(...) kobieta spod znaku Wodnika jest stale w opozycji. Potężna awantura oczyszcza jej zdaniem, atmosferę. Może ją wszcząć z błahego powodu: jedno słowo pociąga drugie i nie ma końca przytykom, aż w powietrzu czuje się swąd. Ona dolewa jeszcze oliwy do ognia, by równocześnie gasić pożar wodą.
Pozostają zniszczeni ludzie i wycofująca się, nadąsana kobieta spod znaku Wodnika, gdyż czuje się niezrozumiana.
To osoba o bardzo zmiennym charakterze, której mężczyźni prawie nie mogą zrozumieć. Ale to właśnie powoduje ich zaciekawienie kobietą spod znaku Wodnika. (...)
Reakcje kobiety spod znaku Wodnika są nieobliczalne. To czyni ją bardzo interesującą.(...)
Osoby spod znaku Wodnika często powierzchownie oceniają innych ludzi. Mają skłonność do nadmiernej afektacji oraz doktrynerstwa. Dla odmiany stale szukają zaczepki. Ze względu na przecenianie własnych możliwości podejmują się spraw, które im nie odpowiadają.
Swoje względy rozdają arbitralnie każdemu, kto im schlebia. (...)
Potrafią niezłomnie obstawać przy własnym zdaniu, mimo iż być może dawno już zauważyły, że cudze może być słuszne.
(...)Urodzeni w znaku Wodnika są aktywni i mają silną wolę.
Spotykają się z sympatią bliźnich, gdyż są uprzejmi dla nich. (...)
Osoby te mają jeszcze zasady i zrozumienie dla każdego, kto tak jak one potrafi stawiać opór. Ta pozytywna postawa Wodników powoduje, że nie są postrzegani jako niesympatyczni, nawet gdy znajdują się w opozycji.
Humor jest ich mocną stroną. (...)
fragmenty "Wielka księga horoskopów" Erika Sauer
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Morgaine » 15 sty 2011, 19:30

20 stycznia- na niebie dwie wielkie gwiazdy Saturn i Uran.
Mimo trzaskającego mrozu, zaczynają gorąco bić maleńkie serduszka dzieci Wodników. Oczka w głowie rodziców, ozdoby nudnego świata. Od niemowlęctwa niezwykłe i niekonwencjonalne, przeważnie śliczne i sprawiają, że dookoła ich kołyski trwają godzinami osłupiali dorośli, słuchając łacińskich sentencji dobywających się z różanych usteczek.

PANI WODNIK
Prześliczna panienka o wspaniałej figurze i harmonijnych ruchach, wprawia adoratorów w osłupienie swoim dowcipem i wiedzą. Chętna do zabaw, wymyśla rozrywki całemu swojemu otoczeniu, sama niby królewna kierując każdą zabawą. Jest bezgranicznie dobra i ciepła. Bezinteresowna i niewyrachowana. Tak aktywna,że wszyscy z jej otoczenia z przyjemnością patrzą jak wykonuje za nich absolutnie wszystkie czynności. Jedyna rzecz, której nie robi sama, to skomplikowana operacja własnego woreczka żółciowego, acz w trakcie jej trwania mądrze poucza lekarzy. Jest wielkim dyrygentem rodzinnej orkiestry. Nie odpoczywa ani sekundy, gani słabości innych, wyszydza i piętnuje leniwych. Ozdabia dom w sposób wyrafinowany.Zalotne falbanki dookoła wycieraczki kontrastują doskonale z małą łazienkową fontanną. Lubi czytac i rozmawiać o wszystkim co ją interesuje. W pracy zawodowej stara się miec zawsze rację i przyłapywać głupszego szefa na ewidentnych błędach. Gra w ping- ponga, świetnie jeżdzi samochodem, wygrywa w karty i potrafi załatwić każdą sprawę. Pewna swej racji, do póżnej starości przewodzi gronu fanów- emerytów, z którymi pędzi po ścieżkach zdrowia, kościstym paluszkiem wskazując cel.

PAN WODNIK
W porównaniu z nim, mężczyżni z innych znaków to niewyrafinowana hołota. Pełen fantazji, oryginalny pod każdym względem, pogodny, piękny, świetnie zbudowany o białych , delikatnych dłoniach, nie ma Pan Wodnik żadnej konkurencji. Szlachetny, wrażliwy na krzywdę innych jest niestrudzonym obrońcą słabszych, przeprowadzaczem staruszek przez jezdnię, podawaczem pomocnej dłoni z szalupy ratunkowej. Od dziecka niezwykły, pełen intelektualnego ciepła, bez trudu zdobywa wiedzę i pozycję. Błyszczy niczym brylant na przyjęciach i w auli uniwersyteckiej. Pozbawiony żółci, łagodny, otoczony jest zawsze ludżmi potrzebującymi pomocy. Jego zagadkowy uśmiech przyprawia kobiety o szaleństwo. O ile pójdzie za głosem serca, zostaje misjonarzem lub założycielem światowej fundacji " Jakiejkolwiek Pomocy Komukolwiek". Jego niepraktycznośc jest wzruszająca, a uczciwość przekracza granice zdrowego rozsądku. Pieniądze, o ile ma, nie mają dla niego żadnego znaczenia.W miłości altruistyczny i ofiarny. Świetny, oryginalny kochanek, wymyśla dla wybranki najwymyślniejsze prezenty i rozrywki. Stara się nie urazić żadnej z wielbicielek, nie zna słowa NIE, dlatego czasami ma niesłusznie opinię lowelasa. Życie u jego boku wymaga ciągłej uwagi i odwagi. Jest jak rtęć. Dlatego czasami kobiety pozbawione fantazji uciekają od niego z jakimś bardziej stabilnym i obiecującym życiowo mężczyzną. Wodnik wspaniale znosi porażki. Po prostu ich nie zauważa. Poświęca się projektowaniu lodowych katedr dla uciskanych Murzynków w RPA. Najchętniej przebywa sam i o ile ma mieszkanie, zasiada w fotelu z ulubioną książką, oddając się marzeniom.Wodnik- żona
Idealna dla sfrustrowanego lenia. Wczesnie zakochuje się w poznanym na wakacjach ratowniku z Mazur, za którego wychodzi za mąż, nie zważając na protesty swojej matki hrabiny. Jest ponad to,że nie ma on nic poza slipkami z literą " R ".Jego głośne mlaskanie wyzwala w niej macierzyńską czułość. Cierpliwie wychowuje męża niby średniowieczna madonna, wdzięcznie przegięta, mimo skomplikowanej ciąży, ma czas na wicie przyszłego gniazdka. Mąż wcześnie upewnia się ,że żyje tylko dla i dzięki niej. Jako matka niczym wilczyca niestrudzenie uczy dziecko gaworzenia. Są momenty ,że wzruszony mąż nie rozróżnia raczkującej żony od maleństwa. Po lekkim odchowaniu rodziny, zajmuje się Pani Wodnik dalszą edukacją obojga. Chętnie pomaga im w odrabianiu lekcji, znajdując czas na absolutnie wszystkie prace domowe.

Wodnik- mąż
Idealista bujający w obłokach. Jest dowcipny, inteligentny i wykształcony. Od pierwszej chwili żona zauwaza, że pomimo jego pozornej delikatności nie można nim kierować. Wodnik powinien żenić się jak najpóżniej i najlepiej od razu mieć pięcioletnie wnuki, bo dzieci i pieluch nienawidzi. O ile żona jest sprytna, ustawi małżeństwo w kategoriach lużnej przyjażni, gdyz Wodnik jest przede wszystkim oddanym kolegą. Małżeństwo z nim oparte na więzi intelektualnej ma duże szanse powodzenia. Wtedy pan Wodnik , który jest równiez ciepłym, zabawnym kochankiem, bardzo lubiącym seks, rozkwita niczym piwonia, zapominajac o zagrożeniu dla swojej niezależności, jakim jest rodzina.

" Jak zyskać przyjaciół. Poradnik astrologiczny " Hanna Bakuła
Morgaine
Pleciuga
 
Posty: 954
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:25
Lokalizacja: PolandHolland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Morgaine » 15 sty 2011, 22:44

c.d. ale teraz w negatywie ;)

20 stycznia. Zimna, ponura i tajemnicza planeta Saturn straszy ciągle nad horyzontem.
Na świat przychodza Wodniki, dzieci wampiry wysysające soki z Bogu ducha winnych matek. Sprytne i wścibskie, i tak wiedzą lepiej.

PANI WODNIK
Sprytna histeryczka. Niezwykle sprzeczna natura. Pod bardzo wieloma względami przypomina mężczyznę z tego znaku, dla którego o dziwo jest idealną partnerką. Jako nastolatka - infantylna, lodowata w środku, gaworzy i chichocze niczym dziecina. Żałosna i nie mająca pojęcia o autentycznych emocjach, jest urodzoną aktorką . Jako dziecko- gra wspaniale dziecko, jako kobieta- gra kobietę. Jest sentymentalna i nierówna. Na wszelki wypadek zasypuje wszystkich laurkami, mając jednocześnie uczucie niedowartościowania i niespełnienia. Za mąż wychodzi wcześnie nie znając prawie swojego partnera, głównie po to żeby zaimponować koleżankom. Infantylna i bez powodu pewna siebie, nienawidzi kontaktów fizycznych z partnerem, zastepujac je bezsensownymi aktywnościami gospodarczo- finansowymi. Jak Pani Panna jest urodzoną przełożoną zakładu dla dziewcząt. Prawdziwa tragedia zaczyna sie po ucieczce zdominowanego męża. Wtedy Pani Wodnik obnosi gdacząc swoją klęskę i całą energię kieruje na wysysanie resztek indywidualności z dziecka, które choćby było Leonardem da Vinci, dla niej jest zbyt lekko ubranym idiotą ze żle ostrzyżonymi włosami. Na starość zostaje radiestetką mierzącą wahadełkiem swoje ciśnienie i sprawdzającą przy pomocy jajek na bekonie stan swojej wątroby.Wyjątkowa kretynka.

PAN WODNIK
Mizogeniczny,agresywny upiór. Infantylny bufon osądzajacy bez żadnej podstawy cały świat. To, co w Wodniku sugeruje posiadanie wyobrazni jest histerycznym usiłowaniem bycia za wszelką cenę innym od otoczenia. Czarujący przy pierwszym zetknięciu, jest Pan Wodnik neurastenicznym gęgałą, zanudzającym otoczenie swoimi pseudooryginalnymi pomysłami. Z rozpaczy, że nie wszyscy padają na kolana przy pierwszym z nim zetknięciu, dość wcześnie siwieje lub łysieje " w placek". Jest hipochondrykiem, który dla popisu skłonny jest demonstracyjnie umrzeć na katar. Opiekuńczy i pogodny narzeczony po ślubie zmienia się w zamkniętego, ponurego egoistę bez przerwy robiącego małostkowe uwagi. Gardzi kobietami. Nie znosi mężczyzn. Wszystkich uważa za gorszych od siebie podludzi. Jego schizofreniczna osobowość sprawia, że Pan Wodnik w domu i poza domem, to dwie różne osoby. Nikt go nie lubi, czego absolutnie nie potrafi przyjąć do wiadomosci. Uważa,że jest fantastyczny. Jego stosunek do ludzi sprawia, ze nie sposób z nim pracować. Będąc wożnym drze się na dyrektora, będąc dyrektorem opluwa ministra. Seksualnie nadpobudliwy, usiłuje zdobywac kobiety idiotycznymi uwagami i żartami. Jako kochanek niezwykle męczacy i nierówny jak klimakteryczna primabalerina. Na starość dziwaczeje paskudnie i rosną mu włosy w uszach, co dodane do siwizny i łysiny odstręcza resztkę wielbicielek. Biedny bo pieniędzy nigdy nie ma. Zdziczały jest plagą darmowych odczytów, gdzie wymądrza się zadając podchwytliwe pytania. Coś okropnego.

Wodnik- żona
Idealna partnerka dla głuchoniemego. Rozgdakana histeryczka mówiąca bez przerwy, ciągle gdzieś pędzi, ciągle czegoś nowego wymaga. W domu nigdy nie wiadomo gdzie stoi fotel, bo namiętnie dokonuje bezsensownych przemeblowań. Pozornie pełna fantazji i bezinteresowna, lubi pieniądze i potrafi je bezpardonowo wyłudzić od męża. Dzieci zadręcza ciągłą kontrolą i tyradami wychowawczymi. Nawet dorosły syn nie ma szansy wykąpać się w spokoju- mama z pewnością wpadnie do łazienki pod byle pretekstem. Jako żona niezwykle ruchliwa w dzień a klocowata w nocy.

Wodnik- mąż
Idealny partner dla głuchoniemej. Żeni się niechętnie. O ile to zrobi, nie przestaje ani na sekundę pouczać żony. Psychopatyczny besserwisser, pedantyczny i skąpy wpędza otoczenie w stresy. W domu jest ponury i zasadniczy. A w stosunku do nawet nic go nie obchodzących osób obcych udaje uroczego bawidamka. Dzieci nie lubi, zwierzęta prędko go nudzą . Często popada w tandetne romanse, wtedy niewybrednie kłamie. Buduje egzystencję rodziny na bezpodstawnej wierze w swoje szczęście , którego nie ma. O ile żona nie zatka sobie uszu i nie przejmie spraw finansowych, może być krucho.

" Jak stracić przyjaciół. Poradnik astrologiczny " Hanna Bakuła

A ja Wodniczka :D
Morgaine
Pleciuga
 
Posty: 954
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:25
Lokalizacja: PolandHolland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 23 sty 2011, 12:23

Wodniku, zintegruj Się sam


Temat powyższy przyłasił się do mnie tak trochę w ramach komentarza astrologizującego do postu na blogu Marii Sobolewskiej, a trochę w ramach przygotowania wszystkich do nadchodzącego za 2 tygodnie nowiu w Wodniku, na którym czekają nas Ciekawe Wyzwania.

Nie mniej ciekawe niż te, które mamy dziś, na pełni, u progu jutrzejszego wejścia Słońca do znaku Wodnika, oraz u progu wejścia Jowisza do Barana w sobotę, a które dają nam szansę na rewidowanie swoich ocen i opinii na bardzo wiele tematów.

Dlaczego era dzieci Wodnika sprawia wszystkim coraz większy ból głowy (od mikrofal płynących z telefonów komórkowych i metanu, który już płynie coraz bardziej wartkim strumieniem z… kranów wody pitnej)?

Wodnik ma dosłownie przechlapane. Zwłaszcza taki, który już nie reaguje złością na (wypowiedziane przez Wodnika) oskarżenie pod adresem wszystkich innych Wodników, że to znak spod którego jest najwięcej i najgorszych zakapiurów. Taki, który próbuje coś zrobić, by stać się Lepszym od tych Innych Wodników.

Wodnik stoi „w poprzek” do trzech pozostałych, spośród czterech najsilniej oddziałujących na świat i najwyraźniej reprezentujących cztery żywioły, stałych archetypów Zodiaku.

Jest z definicji przeciwny Lwu, bo ów jest autokratyczny (zabija demokrację), autorytarny (zabija rozwój innych), śmie mówić innym swoją rację (zabija wolność słowa) i o zgrozo, lubi siebie (narcystyczny terrorysta kontrolujący innych) i jeszcze o tym mówi (ekspiacje hipokryty), obgadując przy okazji bezlitośnie innych (że niby taki wyjątkowy).

Ma na pieńku z Bykiem, bo ów próbuje zbudować piękną fasadę (pozoranctwo) do willi z ogródkiem (burżujstwo), ozdobioną obrazami (nawet Matejki, który przekłamał historię) i (weneckimi, a tak naprawdę bawarskimi) krasnalami (zaplutymi karłami reakcji), wokół (z gruntu przecież fałszywego) modelu rodzinnego życia (który on …. kontestuje).

Nienawidzi się z wzajemnością ze Skorpionem, bo ów (idiota) myśli, że zna Prawdę przed duże pe (a ta przecież jest względna), że ma prawo jej zawsze i wszędzie dociekać (permanentna inwigilacja), że może innym ją udowodnić (co za zniewolenie i terroryzm mentalny), oskarżać o fałsz innych (manipulator), a przede wszystkim za to, że jak mu się przerwie w pół zdania to ów i tak wróci dokładnie tam, gdzie mu przerwano (a na dodatek posądzi o spam).

W sumie Wodnik najmniej ma do roboty z integrowaniem jakości właściwych Lwu… z którym nieoficjalnie lubi się napić wódki i (lub) wiązać luźno i przelotnie w najróżniejszych konfiguracjach romansowo-miłosnych, bo to przecież taki czarujący drań.

Co do integrowania wątpliwych jakości reszty towarzystwa, to konieczny jest głęboko demokratyczny proces grupowy, na którym nie może zabraknąć biznesmena (Byk), najlepiej z top-listy „Wprost”, ale obok niego kloszarda (też Byk, ale bardziej otwarcie hedonistyczny), który z pewnością będzie miał wiele ciekawszych rzeczy do powiedzenia.

Nie może zabraknąć uniwersyteckiego profesora nauk społecznych (Skorpion), lub księdza po KUL’u (też Skorpion) a obok któregoś z nich prawdziwego gita z wyrokiem za wielokrotną recydywę (też Skorpion), no bo tylko on tak naprawdę poznał życie.

Aktorowi, politykowi lub piosenkarce można wybaczyć spóźnienie (jak to Lew, musi przecież skupić uwagę swoim wejściem), bo i tak znajomy malarz (lub fotograf) przy wódce (w końcu też Lew) opowie kulisy wszystkiego, o czym tamci nakłamali.

Jak już towarzystwo się zbierze w odpowiedzi na zaproszenia rozesłane na facebooku, smsami, e-mailami, fizycznie i (obowiązkowo) również w formie internetowej telekonferencji, Wodnik stanie przed dylematem… w którym momencie się ulotnić (w końcu Wodnik to tak naprawdę… Płanetnik, czyli Powietrznik) ?

Po pierwsze, całe to spotkanie jest bez Celu, bo przecież Celu nie ma.

Po drugie, jeśli nawet Cel jest, to się nie liczy, bo liczy się Droga, a tej nie ma – bo gdyby była, to nie można by o niej mówić, więc patrz punkt pierwszy.

Po trzecie, nawet jeśli jest Cel i jest do niego Droga, to przecież nie on ma problem z całym tym towarzystwem, tylko oni z nim. A skoro to oni mają problem, to niech sobie z nim radzą sami.

Po czwarte, nawet jeśli to Wodnik ma problem z integrowaniem czegokolwiek, to przecież nie będzie z idiotami na jego temat rozmawiał.

Po piąte, i tak wyjdzie, bo jest już umówiony na spędzanie miłego wieczoru w towarzystwie jedynej naprawdę inteligentnej osoby, która go rozumie. Czyli – swoim własnym.

… a tak gwoli ostatniej złośliwości pod adresem uwiedzionych urokiem Zwodnika, popatrzcie się na odpowiadający mu Wielki Arkan Tarota numer XIV, kartę „Umiarkowanie”. Jest na niej dwóch zespolonych ze sobą aniołów, którzy wlewają jakiś płyn do jednego kotła z dwóch dzbanów. Jeśli usłyszycie o kimś, że to taki Anioł, Nie Człowiek – spytajcie: „to kto był alkoholikiem w bliskiej rodzinie?”.

Jeśli to usłyszy Ten Lepszy Wodnik – doceni wasze poczucie humoru i uśmieje się. Obrażalstwem Reszty Wodników nie przejmujcie się, bo nie dość, że wam wybaczą – to jeszcze podziękują później.

Czego serdecznie życzę wszystkim posiadaczom wyróżnionego w horoskopie urodzeniowym (nie tylko poprzez Słońce) znaku Wodnika, którzy w czasie najbliższych kilku dni czują się tak, jakby na ich atlasowych barkach spoczął obowiązek dźwigania głupoty całego świata.


http://www.gwiazdydzisiaj.pl/2011/01/19 ... j-sie-sam/
Małgośka
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: teye » 04 lut 2012, 09:18

WODNIK
Wodnik wizje i marzenia
W rzeczywistość umie zmieniać.
Jeśli ma tylko okazję,
Wykorzysta swą fantazję!

Zrobi rzeźbę lub obrazek,
Machnie jakiś wynalazek...
Sto pomysłów w jednej chwili
Ma, choć wcale się nie sili!

autorka: Małgorzata Strzałkowska
teye
Grafoman
 
Posty: 1493
Rejestracja: 28 sie 2010, 09:10
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Imira » 05 lut 2012, 23:03

Wodnik
20 stycznia – 18 luty
Nauka zalicza ten znak do znaków stałych, osoby urodzone w Wodniku są konkretne, zdecydowane i sumienne, zdarza się jednak, że są także ograniczone.
Wodnik przypisany jest żywiołowi powietrza, a znaki powietrza charakteryzuje wrażliwość, intelekt i ambicja.
Wodnikiem rządzą dwie planety – Saturn i Uran.
Saturn nie cieszy się wśród astrologów dobrą opinią, ale akurat dla dzieci Wodnika planeta ta jest szczególnie łaskawa, obdarza je łatwością w kontaktach z ludźmi, skłonnością do filantropu, wiernością w przyjaźni i dużą
inwencją.
Dzięki wpływowi Saturna Wodniki są powściągliwe i potrafią pohamować złe instynkty tam, gdzie inni dążą na ślepo do zguby.
Także Uran – niezbyt przyjazna planeta, akurat Wodnika wyraźnie wyróżnia przydając ludziom urodzonym pod tym znakiem niezależną osobowość oraz ogromne talenty umysłowe.
Wodniki mają oryginalny, nieco dziwny charakter, są uduchowione
i romantyczne, cechuje je duża intuicja.
Są to ludzie wszechstronni, umiejący i lubiący posługiwać się rozlicznymi
talentami zarówno w naukach ścisłych, jak i w dziedzinie metafizyki.
Wodnik jest nie tylko teoretykiem, ale i praktykiem.
Potrafi wprowadzić w czyn swoje, zdawałoby się, abstrakcyjne idee.
Jest błyskotliwym wynalazcą, a przy tym doskonałym organizatorem. Natomiast nie znosi wszelkiej rutyny, przesadnej pedanterii, tępego uporu, niezdecydowania czy przymusu.
Osoby wybrane przez Wodnika na przyjaciół mogą być pewne jego niezawodnej lojalności.
Te cechy i korzystny układ gwiazd zapewniają Wodnikowi ludzką przyjaźń oraz uznanie.
Wodniki łatwo osiągają zaszczyty i sławę, ale chętnie przebywają w samotności, aby oddawać się rozmyślaniom i kontemplacji.
Ale, o dziwo, ten intelektualista nigdy nie czuje się samotny.
W przeciwieństwie do materialistycznego Koziorożca jest na wskroś idealistyczny.
Ujemne wpływy innych planet w horoskopie Wodnika przejawiają się jego skłonnością do kaprysów, dziwnych niekiedy zachowań, niezrozumiałych dla innych.
Osoby spod tego znaku cechuje także wpadanie z hura optymizmu w skrajny pesymizm.
Dla Wodnika szczęśliwym dniem jest sobota – właśnie w ten dzień wszystko najlepiej m się udaje i wtedy najlepiej zwrócić się do niego o pomoc, choć jako osoba niezwykle uczynna i nastawiona filantropijnie, z pewnością nie odmówi jej Wam i w pozostałe dni tygodnia.
Wodnik nie jest specjalnie chorowity.
Jednak jego wybujała psychika jest bardzo delikatna.
Dlatego też Wodniki mają skłonności do chorób na tle nerwowym – męczą je niekiedy stany lękowe, a nerwica potrafi objawiać się u nich np. niedomaganiami wątroby.
Wodniki powinny uważać też na oczy i chronić swoje ciało, ponieważ mają predyspozycje do poważnych zranień.
Z innych chorób zagrażają im choroby przewodu pokarmowego i układu
krwionośnego, mają także skłonności do żylaków.
Gwiazdy i planety dla ratowania zdrowia przydały Wodnikowi wspaniałe zioła – miodunkę leśną, kozika lekarskiego, serdecznika, wawrzyn, majeranek, nasturcję, szałwię, lipę, prawoślaz i kwiat kasztanowca – doskonałe na wzmocnienie całego organizmu.
Mikroelementy, których najczęściej brakuje Wodnikowi, to sód i fosfor. Dlatego polecam wszystkim osobom urodzonym pod tym znakiem uzupełnienie diety o zboża – żyto, jęczmień, ryż, proso oraz rodzynki
i owoce morwy.
Zwłaszcza Wodniki, którym dokucza jakaś choroba, powinny pamiętać o mikroelementach.
Jeśli męczą Cię, drogi Wodniku, dolegliwości układu pokarmowego, możesz ratować się herbatką majerankową (łyżkę ziół zalać szklanką wrzątku, pozostawić pod przykryciem na 15-20 min.), pić 2 razy dziennie – rano i wieczorem ciepły napar.
W przypadku stanów lękowych polecam picie na noc naparu z mieszanki ziołowej (l łyżka ziół zalana szklanką wrzątku):
Kwiat lipy 100 g
Kozłek lekarski 30 g
Werbena
(lub kwiat kasztanowca) 30 g
Lebiodka 100 g
Fiołek leśny 50 g
Prawoślaz 100 g
Kwiat maku 100 g
Herbatkę z tej mieszanki trzeba pić przez 7-21 dni.
Przy żylakach ulgę przynoszą okłady z kwiatu kasztanowca (l łyżeczkę ziół zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy na 15-20 min., aby naciągnęły).
Pół szklanki otrzymanego naparu wylewamy na lniane płótno i nakładamy je na chore miejsce.
Okład (ciepły) należy przykryć ceratką i przytrzymać bandażem (oczywiście okłady stosujemy na noc).
Pozostałe pół szklanki naparu należy wypić.
Co drugi dzień w chore miejsca trzeba lekko wcierać maść z ziela prawoślazu (do kupienia w aptekach).
Dodatkowo raz w tygodniu można brać kąpiele w kozieradce: 0,5 kg kozieradki gotujemy przez 15 min. w 2 l wody, wlewamy do wanny i uzupełniamy wodą z kranu, a w tej „kozieradkowej”
kąpieli możemy wypoczywać do pół godziny.

http://tadeuszczernik.files.wordpress.c ... /ziola.pdf
Imira
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Elie » 11 lut 2012, 00:03

1. Ogolne cechy znaku:
analiza naukowa, eksperyment, oderwanie sie i stanie z boku
przyjazn, uprzejmosc, sympatia, wyciszenie
tajemniczosc, intrygi, magia, geniusz, oryginalnosc
ekscentrycznosc
niezaleznosc, problemy pomocy humanitarnej
slawa, uznanie, polityka, sztuka i tworczosc
elektrycznosc, magnetyzm, telekomunikacja
2. Cechy elementu:
Wodnik - to w zodiaku niezmienny znak powietrza. Mozna go porownac do lotniarza odbijajacego sie od ziemi, zeby zbadac tecze - ktory jednak pamieta o pradach wznoszacych i o tym, jak i gdzie najlepiej wyladowac. Powietrze jest symbolem umyslu i umiejetnosci myslenia. Idee i pomysly Wodnika sa z reguly niezwykle, a niekiedy oryginalne, ale gdy juz sie skrystalizuja, w zasadzie ich nie zmienia. Niezmienny znak powietrza, mowiac skrutowo jest metafora ustalonych opinii.
3. Cel duchowy:
Dowiedziec sie, jak rozwinac prawdziwa wiare w siebie.
4. Ososbowosc Wodnika:
Cechy pozytywne:

latwo sie porozumiewa z ludzmi
opiekunczy
mozna na nim polegac, chetnie nawiazuje wspolprace
ma zaciecie naukowe
wierzy w reformy, ktorych celem jest dobro czlowieka
mysli i dziala niezaleznie
pasjonuje sie ludzmi
jest oddanym przyjacielem
jest tworczy
Cechy negatywne:
niechetnie zdradza mysli i dzieli sie swoimi pomyslami
bywa nietaktowny i szorstki
ma osobowosc ekscentryka i odmienca
jest zainteresowany samym soba
nie chce walczyc o przekonania
niepewny, brakuje mu wiary w siebie
pochlania go niezdrowa ciekawosc ludzi :P
5. Wodnik utajony:
W kazdym, kto jest pod silnym wplywem ukladu gwiazd Wodnika, znajdziemy ososbe krancowo niepewna tego, kim naprawde jest. Ego wodnika - to najbardziej niepewny element w zodiaku, prawdopodobnie dlatego, ze Wodnik to znak nieprzystosowania i buntu. Geniusz intelektualny, ekscentrycznosc w codziennych sprawach i dziwactwa osobowosci wiaza sie bardzo mocno ze znakiem Wodnika. Typowy Wodnik jest wyposazony w magnetyczna sile umyslu. Praktyczne wyzyskanie intelektu w dobrej sprawie - to dla Wodnika najlepszy sposob zbudowania wlasnego ja.
6. Planeta, ktora rzadzi znakiem i jej wplyw:
W zodiaku Wodnikiem rzadza Uran i Saturn, a zatem jezeli w czyims ukladzie planet znajduje sie silny wplyw Wodnika, to ta osoba bedzie miala oryginalne, nieoczekiwane pomysly. Uran w astrologii jest planeta czegos niespotykanego i nieoczekiwanego, a Saturn symbolizuje modrosc stosowana i planowanie na przyszlosc.
7. Szczesliwe polaczenia:
kolory: fiolet i jasnozolty
roslina: drzewko oliwne, osika
zapach: galban
drogie kamienie: szklo, onyks, topaz, szafir
metal: olow
karta tarota: gwiazda
zwierzeta: golab, orzel
8. Wyglad Wodnika:
Wyglad ludzi, ktorzy wykazuja cechy fizyczne typowe dla znaku Wodniak, czesto kojarzy sie z nonknformizmem i buntem.
Cechy fizyczne:
w oczach ma dalekie, senne i nieobecne spojrzenie
sylwetka czesto goruje wzrostem nad innymi
glowa: zarys profilu jest zawsze szlachetny
szyja: zwrocona w jedna strone, poniewaz glowa jest zwrocona w bok lub tyl, kiedy Wodnik mysli
w ruchach nie ma wiele gracji, ale widac stanowczosc
Mezczyzna Wodnik - wyglad zewnetrzny
czesto guruje nad innymi wzrostem
ma dlugie kosci
moze miec szerokie biodra
jest mocno zbudowany
ma wyrazisty profil
ma wysokie i szerokie czolo
9. Zachowanie i cechy osobowosci.
Typowy mezczyzna spod znaku Wodnika:
niechetnie ukazuje uczucia
zachowuje sie przyjaznie wobec wszystkich
lubi towarzystwo
jest uczciwy i postepuje wedlug wlasnych, jasnych regol moralnych
ma szerokie zainteresowania
pociaga go to, co tajemnicze i nieznane
mysli intuicyjnie, ale nie odrywa sie od ziemi
zazwyczaj nie pragnie bogactwa - interesuja go idee i pokazywanie ich swiatu.
10. Wodnik w domu.
Wodnik traktuje dom jako miejsce, w ktorym mozna bez ograniczen opowiadac o swoich niekonwencjonalnych pomyslach. Sa dwa typy Wodnikow: elegancki i wykwintny oraz balaganiarz :-))).
W domu wykwintny Wodnik
mieszka w przestronnym, eleganckim mieszkaniu, w ktorym znajduje sie duzo bardzo interesujeacych przedmiotow
delektuje sie egzotyczna lub niecodzienna kuchnia
lubi zapraszac gosci z roznych sfer i z roznych czesci swiata
Wodnik balaganiarz: :P :P
mieszka w malenkim, zagraconym mieszkaniu pelnym niezwyklych przedmiotow
probuje dziwacznych kombinacji bardzo prostych potraw
lubi, kiedy wpadaja do niego przyjaciele i znajomi, ktorzy dobrze sie czuja w atmosferze tworczego balaganu
wszedzie lezy pelno wynalazkow
zmywa naczynia tylko wtedy, gdy jest we wasciwym nastroju (a moze, gdy juz nie na na czym jesc? hi,hi)
11. Wodnik w pracy
lubi pracowac w grupie
lubi wysilek umyslowy
nie lubi rutyny i podejmowania decyzji
lubi roznorodnosc
Wodnik jako pracodawca:
postepuje uczciwie i placi za dobrze wykonana prace
jest hojny wobec pracownikow wykonujacych zadania, ktore nie mieszcza sie w kontrakcie
chociaz nie ma naturalnych kwalifikacji dyrektorskich, bedzie gral role szefa korzystajac ze wszystkich atrybutow Wodnik, ktory szybko mysli i wnikliwie analizuje
spodziewa sie ze wykonana praca bedzie odzwierciedlala wyplacone wynagrodzenie
nie lubi nieuczciwosci w zadnej formie
trudno go czymkolwiek zaskoczyc
nie zapomina o nie dotrzymanym slowie
pokaze kazdemu, za ktora line trzeba ciagnac (nawet te, na ktorej najlepiej sie powiesic)
Wodnik jako pracownik:
jest troche ponad wszystko i wszystkich, ale ma szeroki krag przyjaciol i znajomych
bedzie sie regularnie wybieral na ekspedycje badawcze w kraine nowatorskich pomyslow i zawsze przywiezie cos tworczego
ma swierze podejscie do kazdego problemu i zadania
w mlodosci czesto zmienia zawody i zajecia - a kiedy dojrzeje, ustatkuje sie i bedzie pracowal w jednej firmie.
jest sumienny, uprzejmy i ma doskonale wyczucie tego, co sie psuje w maszynerii
12.Otoczenie, w ktorym pracuje:
Miejsce pracy Wodnika:
moze byc absolutnie gdziekolwiek
jest wyposazone w najnowoczesnieszy sprzet telekomunikacyjny
czesto sie zmienia
powinno byc wolne od zawirowan i napiec uczuciowych oraz od halasu
Typowe zajecia i zawody:
Znak Wodnika kojarzy sie z eksperymentem, nowymi pomyslami, dochodzeniem do sedna sprawy i mysleniem przyszlosciowym. typowe zawody to: tancerz, naukowiec, fotograf, astrolog, piosenkarz, prezenter telewizyjny lub radiowy, pisarz, opiekun akcji charytatywnej, wynalazca, archeolog, specjalista w dziedzinie radieografii, inzynier elektronik, prowadzacy akcje pomocy humanitarnej.
13. Wodnik i milosc
kiedy Wodnik zakocha sie przejmuje sie cala ludzkoscia. U zakochanego Wodnika znajdueje sie wiele z wymienioenych cech:
przyciaga przeciwna plec przede wszystkim dlatego, ze jest otwarty i sympatyczny
moze sie wydawac, ze jest wspaniale wzniesiony ponad przecietnosc
boi sie glebokiego zaangazowania emocjonalnego
naprawde chce sie zaprzyjaznic z ukochana ososba
zazdrosnie chroni swojej niezaleznosci
nie ma nic przeciwko mieszkaniu ososbno
Oczekiwania:
tego, ze zona zostanie w domu
ze maz bedzie pomagal lub przejmie prowadzenie domu
wolnosci osobistej - zarowno podrozowania jak i dzialania
lojalnosci i wiernosci, ktora Wodnik szczesliwy w malzenstwie sam bedzie dawal bez ograniczen
zrozumienia i tolerancji dla soich dziwnych zachowan i przyzwyczajen
ze wspolmalzonkowi beda sprawialy radosc odwiedziny roznych jego przyjaciol
14. Zakonczenie przygody milosnej
Typowy Wodnik przezywa tylko jedna przygode naraz i jest oddany partnerce do momentu, kiedy ciekawosc zaprowadzi go dodkad indziej. Wodniki obojga plci lubia gorowac nad partnerem (jesli sposob panowania nad emocjami, ktorych tak bardzo sie boja). Partner, ktory zada zbyt wiele, robi sie zazdrosny, albo probuje ograniczyc wolnosc Wodnika, moze byc zupelnie nagle odrzucony i poczuc sie jak ktos calkowicie obcy. Jezeli nie zrozumie delikatnej sugestii, Wodnik jest zdolny porwac sie na cos, co powoduje, ze jego partner lub partnerka sama postanowi zakonczyc romans. Kiedy Wodnik juz sie ustatkuje i ozeni lub wyjdzie za maz, nie bedzie chcial sie rozwodzic i bedzie chcial zyc w przyjazni z bylymi partnerami.
15. Osoba spod znaku Wodnik i seks
W przypadku Wodnik seks jest w wiekszym stopniu doswiadczeniem intelektualnym niz emocjonalnym. Wodniki sa bardzo uwazne w kwestiach higieny i zapobiegania ciazy. Wodnik czesto przysluchuje sie wlasnemu wnetrzu, ale nielatwo mu sluchac partnera , kiedy mo wi o uczuciach. Partnerzy spod znaku Wodnika czesto wdaja sie w utarczki slowne, ktore zastepuja kontakt fizyczny. Przygody milosne niezbyt obchodza Wodnika, ktory rzadko bywa zazdrosny. Wielu Wodnikow lepiej sie sprawdza jako przyjaciele niz kochankowie. Potrafia byc skromni, a nawet pruderyjni, jesli chodzi o seks.
16. Wodnik i partner
Osoba, ktora zdecyduje sie na partnera zyciowego lub w interesach spod znaku Wodnika , musi sobie zdawac sprawe z tego, ze Wodnik potrzebuje nieograniczonej wolnosci. Bedzie chcial dominowac w zwiazku, zeby miec pewnosc, iz jego zainteresowaia - z nim wlacznie - nie beda niczym ograniczone. Przyjawszy to zalozenie, partner Wodnika moze sie po nim spodziewac lojalnosci, wziecia na siebie sporej czesci odpowiedzialnosci i tego, ze interes pozostanie pod jego kontrola do konca. Wodniki nie maja z natury ogromnej ambicji, ale typowy Wodnik ma bardzo bystry i przenikliwy umysl (jeden z najlepszych w zodiaku), co sie liczy w kazdym przedsiewzieciu. jesli nadazy sie okazja, zeby zostac slawnym, partner spod znaku Wodnika z radowscia z niej skorzysta. Wodnik jako partner - mezczyzna Bedzie chcial byc z kims, kto doceni jego pomyslowosc i nowatorskie idee, dzieki ktorym moze ozywic firme, i kto mu pozwoli wprowadzic je w zycie. Wspolnicy w inteesach, ktorzy chca aby Wodnik przylaczyl sie do firmy, powinni sie najpierw upewnic, czy zna sie na mechanizmach jego dzialania. Mezczyzna Wodnik szuka w malzenstwie partnerki, ktora zajmie sie domem i dziecmi, bedzie lojalna i zostanie jego przyjacielem na cale zycie. Chce byc z kobieta, ktora potrafi sama o siebie sie zatroszczyc i nie bedzie chciala sie wylacznie na nim opierac. Kobieta, ktora pragnie stalego dochodu i mieszczanskeigo modelu zycia, powinna poszukac mezczyzny gdzie indziej.
17. Wodnik i przyjazn
Wodnik ma wielu znajomych, ale tylko kilku bliskich przyjaciol. najogolniej mowiac, Wodnikowi podobalby sie przyjaciel intelektualista, ktorego interesuja niezwykle i ekstremalne obszary zycia. Wodnik jest w stosunku do wszystkich przyjaznie nastawiony i ma sklonnosc do traktowania kazdego zwiazku w sposob platoniczny.
Czynniki pozytywne:
Wodniki rzadko wypowiadaja sady na temat systemow wartosci swoich przyjaciol, ale oczekuje, iz beda sie trzymali tych wartosci. Wodnik stara sie byc w dobrych stosunkach ze wszystkimi i miec wszedzie przyjaciol: wsrod bogatych i biednych, bialych i czarnych, dobrych i zlych. Przyjaciel spod znaku Wodnika stanowi niewyczerpalne zrodlo inspiracji, informacji i pomocy w zalatwianiu codziennych spraw.
Czynniki negatywne:
Wodnika interesuja pomysly i idee innych ludzi - nie wykluczone, ze w koncu uzna je za swoje i bedzie z nich korzystal, kiedy mu wygodnie. Wodniki maja sklonnosci do powolnego, lecz nieuchronnego przejmowania kontroli nad przyjaznia i wiazania przyjaciol oddawaniem przyslug. Wodnik wylewa przed nimi swoje troski i klopoty w przekonaniu, ze nie ma ponad to nic wazniejszego.
Jezeli tylko ktorys z jego przyjaciol przyjdzie do niego z prosba o pomoc, Wodnik sie wycofuje i powiada, zeby sie tak nie przejmowal, a sprawa sama ucichnie. Zwiazki z innymi znakami zodiaku:
harmonijne: Wodnik , Ryby, Baran, Bliznieta, Waga, Strzelec, Koziorozec
trudne: Byk, Lew, Skorpion
burzliwe: Rak, Panna
18. Wodnik - rozrywki i zainteresowania
chodzi do teatru i jest zwolennikiem sztyk tradycyjnych
lubi muzyke, rytm, taniec kontrolowane cwiczenia fizyczne
sztuki cyrkowe: klownow, zonglowanie i teksty kabaretowe
latanie, skoki spadachronowe, szybowce i lotnie
pisanie autobiografii i dziennikow
naukowe lub tworcze hobby
powiatowa polityke
19. Co lubi Wodnik
slawe i uznanie
rozmyslania o duszy
cisze i samotnosc
tecze, marzenia i magie
zmiane, ekscentrycznosc, niespodzianki
karty kredytowe
mowic innym, co trzeba zrobic - a potem przygladac sie jak to robia
dziwacznych przyjaciol
utrzymywac sie bez zastawiania rzeczy w lombardzie
Czego nie lubi Wodnik
emocji, uczuc i bliskosci
ludzi, ktorzy sie popisuja
zaszuflatkowania
przypierania do muru
"twardej" sprzedazy
pozyczania
konwencjonalnych autorytetow
ujawniania wlasnych motywow
ekstrawagancji
20. Wodnik wypoczywa najchetniej w hamaku, w ogrodzie, gdzie moze przelezec caly dzien marzac i wymyslajac cos nowego - to wspaniale poprawia samopoczucie Wodnika.
From: Jolanta Niechwiadowicz
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30987
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2075 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Imira » 12 lut 2012, 19:51

WODNIK

Osobom urodzonym pod znakiem Wodnika, pomiędzy 21 stycznia a 20 lutego, patronuje Uran symbolizujący niezależność i oryginalność, a także postępowość.
Wodnikom sprzyjają rośliny o przyjemnym zapachu, wilgotne.

Jeśli jesteś Wodnikiem, nie zapomnij, że szczególnie sprzyja Ci łopian. Roślina ta już w starożytności uważana była za leczniczą. W średniowieczu o cennych jej właściwościach wspominali tacy znawcy przyrody, jak słynna św. Hildegarda z Bingen. Łopian działa moczopędnie, usuwa z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii. Zalecany jest przy trądziku, łojotoku i wypadaniu włosów.
Sprzyja Ci także dzięgiel. Roślina ta użytkowana była już w czasach przedhistorycznych, a w Polsce znana jest z biskupińskich wykopalisk. Jego działanie zbliżone jest do znanego arcydzięgla litworu, który wchodzi w skład niektórych ziołowych leków uspokajających. Wodniki to istoty o wrażliwym systemie nerwowym, dobrze więc zrobi im picie ziołowych herbatek, kojących nerwy, uspokajających, wprowadzających w miły, domowy nastrój. Bo czy sama czynność parzenia ziółek nie działa uspokajająco?
Rumianek, lipa, chmiel, trochę mięty to to, co jest potrzebne na słotne i zimne wieczory.
Jeśli jesteś Wodnikiem, nie zapomnij o nostrzyku. Używany jest on do produkcji nalewek, likierów, do aromatyzowania tytoniu, także w przemyśle perfumeryjnym. Medycyna ceni tę roślinę, bo działa ona na krzepliwość krwi, a nawet powoduje - u osób cierpiących na niedobór leukocytów - wzrost liczby białych ciałek krwi. Niektórzy są zdania, że nostrzyk może być stosowany pomocniczo przy leczeniu niektórych chorób nowotworowych.

Nie zapominaj o koperku, który nie tylko poprawia smak potraw, ale - dzięki zawartości witaminy C, żelaza, wapnia, magnezu i fosforu - dodatnio wpływa na organizm nie tylko Wodników.
Imira
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości