Znaki Zodiaku - Wodnik

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: xMoni7 » 27 mar 2012, 17:38

"Wodnik.
Przemądrzały, roztargniony fanfaron, podczas dyskusji obstaje przy swoim i żaden argument do niego nie dociera. Nie zdziw się, gdy na umówione spotkanie przyjdzie spóźniony godzinę i do tego w inne miejsce. Myli mu się wszystko. Jest w stanie pomylić Holendra z Norwegiem, Fina z Chińczykiem, a nawet Włocha z Włoszką. W miłości rozwiązły jak stare sznurowadła.
Strzeż się Wodnika." - Wiesław Tupaczewski (Kabaret OT.TO)

:lol:
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej
 
Posty: 3672
Rejestracja: 01 lis 2011, 18:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:16

Wodnik(20. 01 – 18. 02)
Wolność i równość, przekraczanie granic. Moje motto to niezależność, humanitaryzm, wynalazczość.
Cechy charakteru
Wodniki nie lubią utartych schematów i ustalonych reguł. Zamiast tkwić w tym, co sprawdzone, wybiegają myślą w przyszłość. Przeważnie sa tolerancyjne i niewiele rzeczy jest w stanie je zdziwić. Choć otwarte na nowości, potrafią byc bardzo uparte i trudno je przekonać do zmiany poglądów. Przyjacielskie i lubiane, ale zwykle zachowują pewien dystans, wynikający z potrzeby zachowania niezależności.
Główne zalety
Wodniki cenią wolność i indywidualność. Są niezależne i samowystarczalne. Myślą przyszłościowo, wyprzedzają swoją epokę. Mają zdolnośc obiektywnej oceny sytuacji, gdyż potrafią się zdystansować od emocji.
Główne wady
Oryginalność i nowatorstwo Wodników może łatwo przerodzić się w ekstrawagancję i trudności w przystosowaniu się do otoczenia, a przekraczanie granic w anarchię i bunt dla samej zasady, nawet jeśli nie ma konkretnego powodu. Podkreślanie niezależności i nieangażowanie się może być odbierane jako chłód emocjonalny.
Kobieta
Typ bardziej przyjaciółki niż ukochanej, przyjacielska, niekonwencjonalna, niezależna.
Mężczyzna
Typ kolegi, genialnego wynalazcy owładniętego wizją, nawet nieco zwariowany. Raczej unika trwałych więzi.
Przyjazne znaki:
Bliźnięta, Waga, Strzelec, Baran

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:59

Wodnik w łóżku:

Wodniki są najbardziej pomysłowymi i oryginalnymi kochankami w całym zodiaku. Poza tym cechuje ich ogromna niezależność. W łóżku sam chętnie inicjuje zabawę. Lubi badać nieznane.
Wodnik jest bardzo „humanistycznym” kochankiem, czy to kobieta czy mężczyzna spod tego znaku, zawsze kocha się z drugim człowiekiem a nie tylko z ciałem czy fantazją.
Wie, że po miłosnej uczcie, nikt nie powinien czuć, że dostał za mało czy za dużo. Oboje macie czuć się zwycięzcami i zwyciężonymi.
Pani Wodnik to kochanka wyzwolona, świadoma siebie, swojej kobiecości i seksualności. Bardzo zależy jej na prawdziwym porozumieniu z partnerem.
Jest niemal wizjonerką, odgaduje wasze wspólne pragnienia zanim tak naprawdę się one narodzą. Fantastycznie realizuje się na planie fizycznej miłości.
Pan Wodnik swój niesamowity urok objawia w tym, że dla niego partnerka nie jest tylko obiektem seksualnych pragnień, ale przede wszystkim człowiekiem.
Bardziej niż jakikolwiek inny mężczyzna patrzy na kobietę i widzi jej osobowość, marzenia, obawy, wnętrze, a dopiero potem jej fantastyczne ciało.
Wodnik kocha się bardzo intensywnie i prawdziwe, i w swoim seksie nigdy niczego nie udaje tylko obdziela kobietę sobą.
Strefa erogenna Wodnika: Jeśli wciąż zastanawiasz się co wprawi ciało Wodnika w dreszcze ekstazy, to odpowiedź brzmi pobudzanie jego najwrażliwszych części ciała tj. łydek i kostek.
Wspólna kąpiel a w niej obsypywanie pocałunkami tej partii nóg Wodnika to rozpędzanie się Formuły1, kilka sekund i wasz bolid mknie z zawrotną prędkością.Czy to jest Pani Wodnik czy Pan Wodnik to dotykanie kostek i łydek wprawia ich w stan hiper podniecenia.
Jeśli to Pani Wodnik załóż jej na kostkę bransoletkę, albo wykonaj bransoletkę „wirtualną” swoim językiem.
Pan Wodnik będzie zachwycony, gdy podczas kolacji pod stołem twoja stopa delikatnie wślizgnie się pod jego nogawkę od spodni i odszuka kostkę, a potem zacznie jak żmijka „pełznąć” w górę. Spodziewaj się po kolacji nocy pełnej eksplozji i fajerwerków.
Miłosne amulety Wodnika: Niech wasza sypialnia zamieni się w egzotyczny ogród, postaw w niej orchidee. Szczęśliwe rośliny dla Wodników to drzewa owocowe, latem wybierzcie się na spacer po sadzie lub na bazarek z wiklinowym koszem aby kupić świeże owoce.
Zróbcie sobie w łóżku rajską - owocową ucztę.
Anna Smolec

I po...

,,A teraz zróbmy to bez ubrań!"
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 15:09

Powinowactwo serc:

Wodnik z Baranem
Nie jest to najszczęśliwsze skojarzenie. Baran jest zbyt gwałtowny i gruboskórny dla wrażliwego Wodnika. Po początkowym wzajemnym zauroczeniu, natura Barana do o sobie znać. Lepiej uniknąć wcześniej przyszłych spięć i nerwowości.
Wodnik z Bykiem
Związek niezwykle trudny. Byk potrzebuje więcej ekspresji i spontaniczności, a nie tylko biernego poddania się jego woli. Ponadto będą istnieć stałe spory w związku z fantastycznymi planami Wodnika i konserwatyzmem Byka.
Wodnik z Bliźniakiem
W tym związku zaznaczy się przede wszystkim brak stabilności. Będzie wam towarzyszył nieustanny ruch i poczucie tymczasowości. Dodatkowo będzie was różnić sposób bycia i odmienne podejście do spraw seksu.
Wodnik z Rakiem
To jest to! Możecie się znakomicie uzupełniać. Inwencja Wodnika spowoduje, że Rak często będzie decydował się wyjść ze swojej skorupy. Niesnaski, chociaż liczne, nie będą mieć istotnego znaczenia dla waszego pożycia.
Wodnik z Lwem
Możecie wspólnie wiele dokonać. Lew jest silny i hojny, Wodnik za to doskonałym psychologiem, mogą więc fantastycznie się uzupełniać. Szczególnie Lew zyska dużo, chociażby dzięki intuicji Wodnika i jego pomysłowości. Temu ostatniemu przyda się poczucie bezpieczeństwa, które może mu zapewnić partner.
Wodnik z Panną
To dwie różne osobowości. Wodnik buja w obłokach, Panna mocno trzyma się ziemi. Łączy ich inteligencja i wzajemny szacunek. Związek ma poważne szanse przetrwać próbę czasu, jeżeli domowym ogniskiem będzie zawiadywać Panna.
Wodnik z Wagą
Wspólnie możecie podbić każde towarzystwo, będą wam zazdrościć takiego skojarzenia. Proza życia jednak będzie o wiele bardziej trywialna. Same rozmowy mogą wszystkiego nie wyjaśnić, a namiętność w waszym wydaniu będzie ledwie namiastką.
Wodnik ze Skorpionem
Tajemniczość Wodnika pociąga Skorpiona. Ponadto docenia walory umysłowe partnera. Początek może być bardzo obiecujący, zaś o trwałości związku zdecyduje zapewne cierpliwość obojga. Natomiast jako przyjaciele przetrwalibyście wieki.
Wodnik ze Strzelcem
Oboje jesteście idealistami. Potraficie znakomicie się rozumieć, odbywać wspólne eskapady i czynić rzeczy szalone. Czy to jednak wystarczy na związek na całe życie? Warto chyba spróbować.
Wodnik z Koziorożcem
Koziorożec jest również poważny, ale bardzo mocno chodzi po ziemi. Umożliwia to temu związkowi względną egzystencję, a zarazem duże uduchowienie. Co prawda Wodnika może nieraz irytować zachowawczość partnera, ale nie przecież róży bez kolców.
Wodnik z Wodnikiem
Będziecie się znakomicie rozumieć w sferze sztuki, szczytnych idei i podejścia do życia w ogóle, natomiast wasze uczucia pozostaną na niskim poziome. Oboje nie wychylicie się poza kredytowe koło waszych samo ograniczeń.
Wodnik z Rybą
Połączą was marzenia, wrażliwość i lęk przed światem. Dzielić zaś mogą kłopoty materialne i bytowe. Jeśli będziecie połączeni jakimś nadrzędnym celem, wówczas będzie łatwiej. W przeciwnym wypadku możecie uważać, że świat was nie rozumie.

Jak zdobyć Wodnika
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać?
Najwłaściwsze wydaje się podejście partnerskie. Płaszczyzna koleżeńska umożliwia zaprezentowanie własnych atutów oraz zdobycie jej zaufania. Ona docenia szerokie horyzonty umysłowe partnera, ale domaga się docenienia własnej inteligencji i wiedzy. Należy uważać, aby jej nie zrazić dążeniem do zbliżenia seksualnego ani przejawami zazdrości. Współżycie z nią nie będzie trudne, jeśli spełni swoje ambicje zawodowe oraz nie będzie przeciążona obowiązkami domowymi. Również musi mieć niezbędny margines swobody.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
Ograniczenie jej aktywności zawodowej i swobody oraz sceny zazdrości powinny już w wystarczającym stopniu zniechęcić ją do partnera. Nadmiar obowiązków domowych powinien jeszcze to przyspieszyć.

ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Marzy o kobiecie, dla której stanowiłby centrum zainteresowań. Chciałby, żeby dla niego zrezygnowała z własnych ambicji i stworzyła mu wygodny dom oraz była jego cichą przystanią wśród życiowych trudności. Współżycie z nim może być trwałe, jeśli partnerka pogodzi się z brakiem praktycyzmu u niego, nie będzie czyniła mu częstych wymówek o raz potrafi zaprezentować jego osiągnięcia w ich otoczeniu.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Sposobów jest w tym przypadku wyjątkowo dużo. Jednym z bardziej skutecznych jest wywieranie na niego presji, aby o wiele intensywniej wywiązywał się ze swoich obowiązków w łóżku. Ponadto można krytykować jego małą praktyczność życiową, niewielkie zarobki itp. Czułym punktem jest jego hobby. Deprecjonowanie tej pasji lub utrudnianie jej kultywowania przeżyłby bardzo ciężko.©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:12

Przemądrzały intrygant, ciągle knuje.

Uwielbia kombinować, knuć intrygi, spiskować. Wodnik to najbardziej przebiegły i nieobliczalny znak zodiaku. Osoby spod znaku Wodnika żyją we własnym świecie, w którym wiecznie planują nowe wojny i bitwy. Nieufne i zadziorne, nie potrafią dyskutować, bo nie umieją słuchać. Zamęczają wszystkich użalaniem się nad sobą i opowiadaniem o swoich kłopotach. Próbują wzbudzić litość byle tylko osiągnąć cel. Żyją w przekonaniu o swojej oryginalności, ekstrawagancji i elokwencji. Niezwykle skomplikowana natura, histeryczna i pełna sprzeczności.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:48

ZNAK: Wodnik
SYMBOL: człowiek niosący wodę
POLARYZACJA: +
JAKOŚĆ: stała
ŻYWIOŁ: woda
PLANETA WŁADAJĄCA: Saturn i Uran
ZNAK PRZECIWNY: Lew
MOTTO: Odróżniam się
KOLOR: elektryczny błękit
DOM I ZNACZENIE: XI – TWOJE ŻYCIE SPOŁECZNE. PRZYJACIÓŁ, KOLEGÓW Z PRACY, SUMIENIE SPOŁECZNE.
TAROT: Wieża, Walet monet.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 11:35

Najbardziej uduchowieni ludzie rodzą się w znaku Wodnika. W żadnym innym odcinku zodiaku nie spotykamy tylu poetów, myślicieli, wynalazców i innych ciekawych ludzi, co tu. Wielu z nich to duchowi samotnicy, nie nadający się do życia kolektywnego, chyba... że sami propagują ideę wspólnoty.
Baran wykona to, co wymyślił Wodnik. Byk wykorzysta pomysł i potrafi go spieniężyć. Bliźniak zainteresuje się nowym pomysłem i napisze o nim artykuł. Rak będzie się przyglądał nowości z daleka, odnosząc się do niej podejrzliwie. Lew nada Wodnikowi odznaczenie za wspaniały koncept. Panna będzie Wodnika krytykowała. Waga uzna wynalazek za rewelacyjny, choć nie będzie się starała go zrozumieć. Może wyjdzie za Wodnika za mąż, oczywiście jeśli jest kobietą. Skorpion będzie się wściekał, że zagadnienie jest w niewłaściwych rękach. Łucznik wzruszy ramionami, bo go to nie będzie obchodziło, a Koziorożec postanowi sprawę dokładnie zbadać i przemyśleć, zanim ostatecznie wypowie swe zdanie.
Tu, jak i w innych znakach, zakres zainteresowań będzie zależał od poziomu inteligencji, od środowiska, od wychowania. Jest to zrozumiałe. W każdym razie, na niższym poziomie będą Wodnika interesowały wszelkie nowości, nowiny, wynalazki, odkrycia, ulepszenia, nowe prądy w dziedzinie mody, nowe znajomości. Natomiast na wyższym stopniu rozwoju zajmą go idee i problemy.
Wodnik ma umysł wynalazcy i może dlatego patrzy dalej i głębiej w przyszłość niż inni. Czasem spogląda za daleko. Wówczas jego rówieśnicy nie rozumieją go i traktują jako dziwaka i fantastę. Wodnik się tym nie przejmuje. Niewzruszony idzie dalej swą samotną drogą.
Nie myślmy jednak, że Wodnik jest wyłącznie tylko teoretykiem. Doskonale potrafi przeprowadzić w czyn swe abstrakcyjne idee. Chętnie eksperymentuje jak np. Edison. Pierwszy wzbija się w stratosferę i opuszcza w batysferę, jak profesor Piccard (ur. 27 stycznia).
Wodnik lubi myślenie, życie towarzyskie, organizację, technikę, nowe wynalazki, wszystko co nieprzeciętne, oryginalne, fascynujące, niezwykłe, dziwaczne, tajemnicze, prowokujące, niesłychane, niezrozumiałe, zagadkowe. Lubi także rozwiązywać zagadki, nieraz interesuje się parapsychologią.
Wodnik nie znosi rutyny, konwencjonalizmu, pedanterii, uporu, tępoty, głupoty, nudziarstwa, niezdecydowania, rzeczy nieprzemyślanych, przymusu, ograniczeń, skrępowania, wszystkiego, co narzucone, co może w jakiś sposób hamować jego wolność ruchów, swobodę myślenia i wybór poglądów. Nie lubi przestrzegać tradycyjnych zwyczajów, form i obrzędów.
Wodnik chętnie przebywa w samotności, w przeciwieństwie do Barana, Lwa i Łucznika, a trochę także i Bliźniąt, które bez towarzystwa czują się opuszczone, zapomniane. Wodnik nie stroni od ludzi, lecz może się bez ich towarzystwa doskonale obyć.
Tak jak Wodnika fascynują zjawiska w przyrodzie, niezrozumiałe dla dzisiejszej wiedzy, tak on intryguje, a nieraz nawet odstręcza innych od siebie swym dziwnym, ekscentrycznym zachowaniem.
Wielu majsterklepków ma słońce w Wodniku. Na jednego Edisona bowiem przypada ze sto tysięcy dyletantów, partaczy i innych potencjalnych wynalazców, konstruktorów perpetuum mobile i autorów najbardziej dziwacznych pomysłów.
Wodnik ma swój własny styl pracy. U ludzi nie rozumiejących jego psychiki, często uchodzi za lenia i nieroba. Całymi dniami może Wodnik obijać się bezczynnie. Potem, gdy zabierze się do dzieła, potrafi w ciągu tygodnia zrobić więcej, niż inni w trzech miesiącach. Oczywiście, że taki sposób pracy wywiera fatalne wrażenie na współpracownikach i na podwładnych, tym gorzej, jeżeli urodzili się oni w Pannie lub w Koziorożcu.
Zdarza się dość często, że Wodnik jest trochę wyniosły w stosunku do innych ludzi i tym ich sobie zraża.
Sympatie Wodnika są na ogół dość trzeźwe i zachowujące pewien dystans, mimo nurtujących go idei braterstwa i równości. Nierzadko Wodnik uważa ludzkość za szczyt ideału i doskonałości. To bywa później przyczyną licznych rozczarowań.
Często spotykamy u Wodnika zdolności aktorskie. Można nawet powiedzieć, że bez Wodnika nie byłoby dobrego teatru i filmu.
Byk, Waga, Wodnik, to znaki artystów z tym, że w Wodniku spotykamy wszystko co nowe, dziwne, nieprzeciętne, a więc między innymi także surrealistów, kubistów, taszystów, a w dziedzinie literatury często okultystów, jak Strindberga, Meyrinka (ur. na granicy Koziorożca) i innych.
Lew chciałby być pierwszy, jeżeli chodzi o hierarchię społeczną. Także Baran i Łucznik lubią być dowódcami lub zajmować stanowiska czołowe. Wodnik natomiast dąży do zdobycia prymatu w dziedzinie ducha. Przykłady: Lindberg (ur. 4.2.) jako pierwszy przeleciał Atlantyk. Stanley (ur. 28.1) pierwszy przeszedł Afrykę od Oceanu Indyjskiego do Atlantyku. Prof. Steinach (ur. 27.1.) pierwszy wpadł na myśl przeszczepienia gruczołów. Sławni konstruktorzy, jak Junkers (samoloty), Maxim (karabin maszynowy), Girard (maszyny tkackie) także urodzili się w Wodniku.
Jeżeli się kiedyś zdarzyło, że jakiś Wodnik zajął wysokie stanowisko na drabinie społecznej, można być pewnym, że nie zawiodło go tam dążenie do władzy, lecz wzniosłe idee wolnościowe lub tym podobne motywy, których celem jest walka z uciskiem, z tyranią i z przemocą. Wspaniałymi przykładami z przeszłości są postacie Lincolna i Kościuszki, obu urodzonych 12 lutego. Pewnym wyjątkiem od tego idealistycznego typu będzie Wodnik urodzony tuż przed zachodem Słońca. Podczas jego urodzin bowiem, na wschodzie wznosił się znak Lwa. Ze znaku tego Wodnik przejął niektóre cechy.
Rzadko kiedy Wodnik ma za życia uznanie wśród ludzi. Współcześni często mu się dziwią, a jeszcze częściej uważają go za ekscentryka. Nieraz mówią, że jest dziwny, niesamowity i niejednokrotnie mają słuszność.
Wśród przedstawicieli znaku Wodnika najczęściej spotyka się wypadki szczerej przyjaźni, pozbawionej egoizmu i samolubstwa. Inna cecha Wodnika to koleżeńskość, życzliwość i wierność.
Sprawy życia seksualnego traktuje Wodnik trochę marginesowo, aczkolwiek w niektórych okresach życia jest zdolny do nadużywania swych możliwości. Będzie to czynił jednak nie z nadmiaru energii, lecz z przyczyn psychologicznych. Jego postępowanie bywa krańcowo różne. Jest także bardziej lekkomyślny, niż namiętny.
Pod tym względem przypomina trochę Wagę. Większość Wodników to esteci. Ich przeżycia zatem, tak krańcowo różne od przeżyć Skorpiona, będą się realizowały poniekąd na wyższym poziomie.
Należy przyjąć jako pewnik, że takie określenia jak: kobieta-sfinks, kobieta-zagadka, mogły powstać tylko w związku z dziewczętami urodzonymi w Wodniku. Pań tych nie można mierzyć zwykłą, pospolitą miarą. Również porównywanie ich z innymi kobietami, obojętnie z którego znaku, niczego nam nie wyjaśni.
Panie z Wodnika są kapryśne i zmienne jak marcowa pogoda. Różnią się pod każdym względem od swych towarzyszek z pozostałych znaków zodiaku. Nigdy nie wiadomo z góry, jak postąpi pani Wodnik. Należy o tym zwyczajnie pamiętać i mieć w stosunku do nich cierpliwość. Nie wolno też krępować ich indywidualności.
Kobiety z Wodnika są często bardzo powabne. Bezwiednie potrafią oczarować partnera, bez żadnych ukrytych myśli. Można by im może zarzucić pewną niestałość w sprawach gospodarki domowej. Mniejsza z tym. Wodniczki mają natomiast swoisty wdzięk i są przemiłymi, wiernymi towarzyszkami. Trzeba im więc niejedno wybaczyć, bo ideałów na świecie nie ma.
Słusznie powiedział kiedyś Bernard Shaw, że łatwiej można wytrzymać z kobietą nieobliczalną (a taką jest bezsprzecznie Wodniczka), niż mdłą, nudną, bezbarwną. Co prawda zdarzało się już nieraz, że taką nieobliczalną mąż zamordował, ale nie zdarzyło się jeszcze, aby od niej uciekł.
Wodniczka śmieje się z przysiąg i zaklęć miłosnych. Aby ją zdobyć, trzeba wykazać się inteligencją, zaimponować nieprzeciętnym poziomem umysłu, udowodnić, że się ma to, co Francuzi nazywają "esprit".
Panna Wodnik ma oryginalną urodę. Jest w niej coś fascynującego. Wspaniała z niej towarzyszka, bardzo atrakcyjna, chociaż może trochę chłodna, na dystans, jakby miała odrobinę za mało temperamentu.
Panie z Wodnika są nadzwyczajnymi organizatorkami. Kiedy zajdzie potrzeba, potrafią rozwinąć nieprawdopodobną rzut-kość, ruchliwość i przedsiębiorczość. Wodniczki zazwyczaj prezentują wysoki poziom intelektualny, chętnie więc obierają sobie wolne zawody.
Poglądy Wodnika są na wskroś demokratyczne. Ma on najmniej przesądów klasowych ze wszystkich ludzi. Nie znaczy to, że Wodnik będzie się spoufalał lub bratał z pierwszym lepszym. Otóż dla Wodnika pochodzenie socjalne nie oznacza nic, a poziom intelektualny wszystko. Pod tym kątem widzenia będzie też dobierał sobie partnera, względnie partnerkę do małżeństwa. Wręcz odwrotnie postąpi mężczyzna ze znaku Skorpiona, który szukając dla siebie małżonki, przede wszystkim będzie miał na celu wzajemną harmonię seksualną, wychodząc z założenia, że zasoby jego kwalifikacji umysłowych starczą dla obojga małżonków.
Tak jak dla Skorpionek wczesne małżeństwa są bardzo wskazane, tak z Wodnikami jest odwrotnie. Jak wykazuje doświadczenie, Wodniki wchodzące w stan matrymonialny przed trzydziestym piątym rokiem życia, prawie wszystkie rozwodzą się i dopiero później natrafiają na odpowiedniego partnera życiowego. Dotyczy to przede wszystkim wspaniałych dziewcząt z tego znaku. Ich oryginalność i subtelność nie przez każdego mężczyznę bywa zrozumiana i doceniana.
Wodnik rzadko się czemuś dziwi. Nie mając żadnych konwencjonalnych poglądów nie jest obarczony balastem przesądów, zacofanych poglądów, zapatrywań i opinii. To co dla innych ludzi jest może cudowne, niesamowite, wyjątkowe, nieprzeciętne -- dla Wodnika jest właściwie normalne.
To, że świat nie zawsze go rozumie, że jest on w oczach ludzi dziwny, zagadkowy i jakby obcy, Wodnikowi nie przeszkadza. Czasem go to nudzi, częściej śmieszy.
Kiedy w grę wchodzą pieniądze, Wodnik jest często wręcz nieobliczalny. Małostkowy bywa tylko w drobiazgach,- w sprawach ważnych miewa szeroki gest. W gronie przyjaciół nie liczy się z wydatkami.
Wodnik może chodzić na wielogodzinne, dalekie, samotne przechadzki. Pół dnia potrafi przesiedzieć w swym pokoju nad ciekawą książką, choćby obok za ścianą hałasowało wesołe towarzystwo. Wodnik nigdy nie czuje się samotny, nawet wtedy, gdy jest sam. Jego myśli zastępują mu najciekawsze towarzystwo.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:53

Główne cechy pozytywne:
tolerancja, niezależność, oryginalność, pomysłowość, wyrozumiałość.

Główne cechy negatywne:
obojętność, buntowniczość, nieobliczalność, chłód, bezosobowość.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Iza74 » 15 gru 2016, 13:11

Wodniki są często nierozumiane, bo myślą skrótami myślowymi i kojarzą ze sobą różne rzeczy ze świata na swój własny sposób, który zwykle jest niepojęty dla innych.


Wojciech Jóźwiak
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1877
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Poprzednia

Wróć do Znaki Zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości