10 Fenomenów transu hipnotycznego

10 Fenomenów transu hipnotycznego

Postautor: Elzbieta » 27 sty 2012, 04:57

Czy tego chcesz, czy też nie, codziennie wchodzisz w trans i korzystasz z tych fenomenów.
1. Progresja czasu
Gdy zaczynamy śnić na jawie o tym kim chcemy być lub co robić na wakacjach to często odcinamy się od tego co się dzieje wokół nas i automatycznie wpadamy w trans. Możemy spędzić w ten sposób bardzo przyjemnie swój czas.
2. Regresja
Jest to najprawdopodobniej najczęściej występujący fenomen, który może występować wiele razy w ciągu dnia. Czy to gdy zaczynamy się zachowywać jak dzieci podczas zabawy lub podczas kłótni zachowujemy się jak dziecko to jest to sugestia że cofnęliśmy się do jakiegoś wcześniejszego okresu naszego życia.
3. Dysocjacja
Gdy odłączamy się od odczuwania jakiejś emocji, np. nie pozwalamy sobie przeżyć gniewu, lub innego nieprzyjemnego doświadczenia. Można też się zdysocjować od części ciała. Czy ktoś z was słyszał kiedyś zdanie Mężczyzny na temat swojego penisa w stylu: To jest „Janek” i poczekaj muszę go spytać. To samo może być przyczyną że kobieta może sama osiągnąć orgazm a z mężczyzną już nie.
4. Sugestia post-hipnotyczna
Podstawa pracy każdego hipnotyzera. Umiejętność prawidłowego podawania sugestii post-hipnotycznej jest kluczowa w tym zawodzie. A w życiu codzienny gdzie możemy odnaleźć ten rodzaj fenomenu. np. gdy myślimy o kimś w sposób „Gdy tylko go zobaczę to będę zdenerwowana.”
5. Amnezja
Komu z nas nie zdarza się zapomnieć czyjegoś imienia lub tego gdzie położyliśmy klucze, nasza podświadomość w doskonały sposób potrafi nas odciąć od różnych informacji.
6. Hipermnezja
Odwrotność amnezji. Doskonały dostęp do pamięci na temat jakiegoś zdarzenia lub cyklu zdarzeń. Czy zdarzyło ci się mieć partnera który potrafił w ciągu minuty wypowiedzieć całą listę twoich błędów na przestrzeni kilku lat? To jest doskonały przykład tego jak wybiórczo pod wpływem emocji może działać nasza pamięć.
7. Negatywne Halucynacje
Znowu szukasz kluczy lub pilota? Przetrząsnąłeś cały dom i nie możesz znaleźć tego co leży na stole przed twoimi oczami? Wystarczy że przy pierwszym zerknięciu powiesz sobie sugestie: Nigdzie nie widzę kluczy. Lub coś podobnego i może się okazać że twój umysł wykasuje ze świadomego postrzegania te klucze. Pamiętacie wiersz Juliana Tuwima – Okulary
8. Pozytywne Halucynacje
Czasami widzimy rzeczy nie takimi jakie one są w rzeczywistości ale tak jak nasz umysł jest nauczony je postrzegać. Gdy on modyfikuje informacje które dostajemy z naszego środowiska to możemy dostać różne wersje tej „rzeczywistości”. Za przykład mogą posłużyć dwie osoby. Jedna wchodzi do lokalu i powie: Gdy wchodzę na pubu to wszędzie widzę przyjazne twarze. Inna osoba może powiedzieć wchodząc do tego lokalu: Ci ludzie dziwnie się na mnie patrzą coś musi być ze mną nie tak. Bardziej spektakularne będzie wykorzystanie halucynacji w celach rozrywkowych, ale o tym kiedy indziej :)
9. Dystorsja Czasu
Czy zauważyłeś jak szybko potrafi mijać czas gdy robisz coś przyjemnego. A jak potrafi się wlec gdy robisz coś mniej przyjemnego. Myślisz że czas może biec z różnymi prędkościami? Otóż nasz umysł potrafi zmieniać postrzeganie czasu. Wydłużać go lub skracać. Co ciekawe ty możesz się nauczyć to wykorzystywać by przyjemne rzeczy trwały dłużej a te mniej przyjemne szybko mijały.
10. Dystorsja Sensoryczna
Jest to ciekawe zjawisko w którym nasze odczucia są potęgowane lub wyciszane. Może też nastąpić ich przemieszczenie. Jednym z ciekawszych przypadków jest ból fantomowy. Można też na przykład potęgować i przemieszczać orgazm podczas seksu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31618
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Hipnoza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości