12 anielskich zwierzchników

12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:05

Anioł na styczeń – Cambriel


Na „Szmaragdowych Tablicach” w kabalistycznej księdze Jecirah według boskiego porządku zapisano imiona 12 anielskich zwierzchników. To aniołowie 12 miesięcy roku, wyznaczający na zodiakalnym niebie kosmiczne znaki i prądy.

Jest aniołem sprawującym opiekę nad światem w styczniu. W grupie zodiakalnej przyporządkowany jest mu Wodnik, który w swoim królestwie obejmuje istoty świetlne należące do Urana. Materialna forma anioła z pozoru podobna jest do skostniałej ziemi w porze mrozów i zlodowaceń. Ale pamiętajmy, że siły życia jedynie przysnęły na czas astronomicznej zimy.

Cambriel jest zwierzchnikiem sześciu aniołów kabały z chóru Archaniołów. W okresie, któremu patronują, działania będące pod ich opieką przyniosą największe korzyści. Na przykład, jeśli szukasz miłości, poproś o pomoc Umabela najlepiej między 21 a 25 stycznia.

* Nemamiach
opiekun urodzonych od 1 do 5 stycznia
Ofiaruje przyjaźń i zrozumienie. Jego podopieczni podejmują słuszne decyzje, nie gubiąc się w chaosie niepokoju i zmagań z własnym sumieniem.

* Yeyalel
opiekun urodzonych od 6 do 10 stycznia
Jest uzdrowicielem. Leczy oparzenia, bezpłodność oraz choroby oczu, ale wysłuchuje modlitwy wszystkich chorych. Przynosi radość w czasie smutku lub trudnych doświadczeń.

* Harahel
opiekun urodzonych od 11 do 15 stycznia
Pobudza intelektualną myśl, inspiruje do trafnych finansowych przedsięwzięć. Za mądrość i aktywną działalność nagradza fortuną. Jest patronem gier liczbowych, giełdy oraz naukowych olimpiad. Czuwa nad pracującymi nocą.

* Mitzrael
opiekun urodzonych od 16 do 20 stycznia
Leczy depresję, uzależnienia oraz wszystkie choroby umysłowe. Oferuje energetyczną osłonę przeciwko złym skłonnościom, jak i ludziom mającym negatywny wpływ na otoczenie. Jest mocny i skuteczny, a jego działanie nie wymaga ponownej interwencji.

* Umabel
opiekun urodzonych od 21 do 25 stycznia
Pociesza samotnych. Pomaga odnaleźć właściwego partnera, przemieniając smutek w radość. Zapewnia o stabilności uczuć i o wierności. Ponadto jest aniołem pozyskującym przyjaciół i ofiarującym przyjaźń.

* Iah-hel
opiekun urodzonych od 28 do 30 stycznia
Pomaga w duchowym oświeceniu. Skuteczny w rozwoju osobowości, moralności a także osiągnięciu stabilizacji w życiu rodzinnym.

To anioły fioletowego światła. Wspomagają nas w walce ze złymi skłonnościami. Unikajmy więc – zwłaszcza w styczniu – fałszywych osądów, sztywnych postaw, a przede wszystkim obojętności.

Rytuał wezwania Cambriela

W styczniu dzięki energii Cambriela wyzwolimy się ze skostniałych poglądów, odnajdziemy w sobie miłość. Pomoże nam w tym wizualizacja, prośby i modlitwa.
W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i oliwną lampkę (może być biała świeca). Wyobraź sobie okrągłą świątynię ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do jej środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę. Wskazówkę zegara umieść na godzinie pierwszej symbolizującej pierwszy miesiąc roku, styczeń. Teraz wpatruj się w pierwszą komnatę, wyobrażając sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Również mentalnie zapal oliwną lampkę, stawiając ją przed wejściem do komnaty. W świetle jej płomienia ujrzysz nad komnatą imię anioła Cambriela, wypisane złotymi literami. Siedząc na wprost komnaty poproś:
W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę cię, aniele Cambrielu, o opiekę. Niech w styczniu posłani przez ciebie aniołowie: Nemamiah, Yeyalel, Harahel, Mitzrael, Umabel i Jah-hel będą moją osłoną i prowadzą mnie drogą światłości.

Cechy Cambriela:

* barwa – fiolet, indygo, niebieskozielony
* litery hebrajskie – Tzaddi
* kamienie – turkus, topaz, chryzokola
* forma – promień
* świetlista liczba – 1
* rośliny i kadzidła – tybetańskie zioła
rytualne, korzeń dzięgla.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:09

Anioł na luty
– Ammixiel

Anielski opiekun lutego obdarzy nas męstwem. Uda się nam wyjść poza własne ograniczenia, dzięki czemu będziemy działać łatwiej i pewniej.

Ammixiel posiada siłę inspirującą do działania w okresie „zimowego snu”. Jego imię przyporządkowane jest znakowi Ryb. Anioł ten patronuje sześciu aniołom Kabały rozpisanym na luty według porządku astrologicznego. Pochodzą oni z chóru archaniołów i z chóru aniołów będących w najbliższej przyjaźni z ludźmi. Sprawdźcie, jakimi dziedzinami się opiekują i w razie potrzeby wezwijcie ich na pomoc.

* anioł Anauel
opiekun urodzonych od 31 stycznia do 4 lutego
Wspiera bankowość, handel i finanse, dlatego możesz w lutym poprosić go o wsparcie w działaniach związanych z finansami. Inspiruje mądrością i wyższą świadomością. Działa też jako uzdrowiciel we wszystkich chorobach, dodając otuchy i ufności w Bożą pomoc.

* anioł Mehiel
opiekun urodzonych od 5 do 9 lutego
Wspiera poetów i pisarzy. Ożywia myśl, posługując się pięknym językiem i niepowtarzalnym stylem. Zapewnia sukces. W chwilach zagrożenia zwróć się do niego o pomoc, jako że chroni przed napadami, gwałtem i agresją.

* anioł Damabiah
opiekun urodzonych od 10 do 14 lutego
Obdarza zdolnością radiestezyjną oraz mocą potrzebną w wykonywaniu tego zawodu. Wycisza, uspokaja i ochrania przed negatywną energią. Opiekun marynarzy i wszystkich wyruszających w morską podróż.

* anioł Manakel
opiekun urodzonych od 15 do 19 lutego
* Lekarz specjalizujący się w niekonwencjonalnych metodach leczenia. Asystuje w walce z bezsennością, epidemią, a także z powodziami. Wspiera „zielone ręce”, czyli ludzi zajmujących się roślinami i ziołami. Do niego zwracaj się, gdy korzystasz z ziołolecznictwa lub zajmujesz się ogrodem.

* anioł Ayael
opiekun urodzonych od 20 do 24 lutego
Przekazuje witalne siły, zapewniając długie i zdrowe życie. Pomaga w wędrówkach po poprzednich żywotach, potrzebnych do zrozumienia rzeczy wyższych. Uzdrawia, napełnia optymizmem.

* anioł Habuhiah
opiekun urodzonych od 25 do 29 lutego
Uzdrawia ludzi, zwierzęta i rośliny. Skuteczny w leczeniu chorób dziecięcych. Jest symbolem żyzności i płodności ziemi oraz obfitości materialnej.

Rytuał wezwania Ammixiela

W lutym dzięki energii Ammixiela będziemy odważni, skłonni pokonać zahamowania, bariery i uprzedzenia. Pomoże nam w tym wizualizacja, prośby i modlitwa.
W ustronnym pomieszczeniu zapal kadzidło i białą świecę. Wyobraź sobie okrągłą świątynię ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do jej środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę. Wskazówkę zegara umieść na godzinie drugiej symbolizującej drugi miesiąc roku, luty. Wpatruj się w drugą komnatę, wyobrażając sobie jej piękno i 6 aniołów zamieszkujących jej wnętrze. Mentalnie zapal świecę i postaw ją u progu świątyni, pamiętając, że opiekę nad aniołami sprawuje Ammixiel. Jego imię lśni złotymi literami i unosi się nad komnatą. Towarzyszy Ci błogi nastrój i pewność, że Ammixiel ochrania Cię i wspiera. Możesz powiedzieć:
W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię aniele Ammixielu o opiekę. Niech w lutym posłani przez Ciebie aniołowie: Anauel, Mehiel, Damabiah, Manakel, Ayael oraz Habuhiah strzegą mnie i prowadzą drogą światłości.

Cechy Ammixiela:

* barwa – purpurowa
* litery hebrajskie – Qoph
* kamień – diament
* forma – linia
* świetlista liczba – 2
* kadzidła – kamfora.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:14

Anioł na marzec
– Malahidael


Gdy wiosną ruszają soki, anioł przemiany
i odrodzenia budzi w nas radość i tętniące życiem serce.


Malahidael, obejmujący sferę Jowisza i zodiakalnego Barana, otwiera nową porę roku – wiosnę. W Kabale postrzegany jest jako dynamiczny i pełen energii anioł, który patronuje światu minerałów, roślin, zwierząt i ludzi. Działając w sferze duchowej, rozbudza siłę woli konieczną w okresie transformacji. Pod jego wpływem będziemy skłonni do najbardziej szalonych pomysłów, odważnych decyzji, a przede wszystkim do wewnętrznej odbudowy.
Malahidael jest zwierzchnikiem czterech aniołów z chóru Aniołów i dwóch aniołów z chóru dostojnych Serafinów. To dzięki tym właśnie Serafinom zmienia się cała przyroda Ziemi, ponieważ sprowadzają na nas pierwsze światło Boga. W marcu spływa na nas pastelowożółty promień, pomagając roślinom wzrastać, a ludzi obdarzając nowymi, duchowymi wibracjami.
Spójrz, jakimi dziedzinami życia opiekują się poszczególne anioły, aby wiedzieć, jakie działania powiodą się nam w marcu.

* anioł Rahael
opiekun urodzonych od 1 do 5 marca
Patron sądownictwa. Interweniuje w bardzo trudnych i pilnych sprawach. Obdarza zmysłem wiedzy i orientacji w dziedzinie prawa cywilnego. Przywraca utracone mienie i honor.

* anioł Yabamiah
opiekun urodzonych od 6 do 10 marca
Wspiera filozofów i religioznawców. Oświeca, rozwija dar jasnowidzenia, pomaga wejść na ścieżkę duchowego rozwoju. Wnosi w nasze życie równowagę i harmonię z otaczającym światem.

* anioł Haiiael
opiekun urodzonych od 11 do 15 marca
Pomaga w walce ze złymi skłonnościami. Nawraca ze złej drogi. Anioł transformacji, ochrony i niezwykłej siły. Obdarza mądrością i umiejętnością właściwego postępowania.

* anioł Mumiah
opiekun urodzonych od 16 do 20 marca
Uzdrowiciel – leczy i obdarza zdolnością uzdrawiania. Czuły, łagodny, opanowany. Emanuje bardzo pozytywną wibracją, wprowadzając harmonię ducha. Anioł miłości i zrozumienia.

* anioł Vehuiah
opiekun urodzonych od 21 do 25 marca
Dodaje energii psychicznej i fizycznej. Niesie pomoc chorym, słabym, wyczerpanym pracą. Podnosi upadających na duchu. Daje męstwo, odwagę i radość. Zapewnia bezpieczeństwo.

* anioł Yeliel
opiekun urodzonych od 26 do 30 marca
Obdarza mądrością, autorytetem i sprawiedliwym osądem. Anioł płodności, partnerstwa, przyjaźni i miłości. Zapewnia dostatek, godziwą pracę, stały dochód. Przyjaciel rodziny i dzieci.

Rytuał wezwania Malahidaela

W marcu dzięki energii Malahidaela będziemy skłonni do podejmowania odważnych decyzji, które mogą zmienić nasze życie. Poprośmy anioła o mądrość i opiekę. Pomoże nam w tym wizualizacja, prośby i modlitwa.
Usiądź w ustronnym miejscu, zapalając białą świecę i kadzidło. Wyobraź sobie okrągłą świątynię ze sklepieniem w kształcie kopuły. Wejdź do jej środka i usiądź w centralnym miejscu. Na posadzce świątyni wytwórz mentalnie wielki zegar z tarczą i 12 godzinami. Przy każdej godzinie zbuduj osobną komnatę.
Wskazówkę zegara przesuń na godzinę trzecią, symbolizującą trzeci miesiąc – marzec i usiądź na wprost trzeciej magicznej komnaty. W jej środku mieszkają cztery anioły z chóru Aniołów oraz dwa anioły z chóru Serafinów. Wizualizując zapaloną oliwną lampkę, umieść ją nad komnatą, dostrzegając w jej świetle imię Malahidaela pisane złotymi literami. Zwróć się do tego anioła z następującą prośbą:
W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) wzywam Cię, aniele Malahidaelu, bądź dla mnie w marcu opiekunem i odnowicielem mojego ciała i ducha. Niech Twoi aniołowie – Rahael, Yabamiah, Haiiel, Mumiah, Vehuiah i Yeliel patronują moim zamiarom i błogosławią mi w każdy czas.

Cechy Malahidaela

* barwa – żółta, różowa, biała
* litery hebrajskie – Heh
* forma – trójkąt
* świetlista liczba – 3
* kamienie i minerały – bursztyn, akwamaryna, niebieski topaz
* rośliny i kadzidła – szafran, nasiona lnu, liście brzozy, kadzidło bursztynowe.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:17

Anioł na kwiecień – Asmodel

To najbardziej kontrowersyjny anioł Kabały. Ma w sobie tyle samo mądrości, ile chęci kuszenia do lubieżnego zachowania. Jest opiekunem kwietnia – miesiąca zapładniającego i urodzajnego we wszystko. Pod wpływem Asmodela będziemy dynamiczni, kochliwi, a przede wszystkim szczęśliwi.

Anioły lubieżności i pokus zawsze traktowano jak złe duchy, zapewne ze względu na niechętny stosunek chrześcijan do seksu, zmysłowości i wszelkich przyjemności życia. Asmodel, potocznie zwany Asmodeuszem, zalicza się do grupy aniołów z niskiego pułapu nieba, ale sąsiadującego z Ziemią. Jego ogromna zmysłowość, a także niepospolity fallus potrzebne są w procesie rozrodczym naszej planety. Inaczej mówiąc – bez tej „złej” siły nie byłoby życia.
Aniołowi patronuje siła zodiakalnego Byka oraz piękno Wenus. Wspierany przez istoty świetlne Jowisza, Asmodel umiejętnie włada mądrością i intelektem. Posyła nam sześć kwietniowych aniołów z chóru Serafinów, którzy będą kierować naszą wrażliwością, sprawiedliwością, jasnością umysłu, miłością, sławą i szczęściem.

* anioł Sitael

opiekun urodzonych od 31 marca do 4 kwietnia
Walczy w obronie prawdy. Opiekun uczciwych, sprawiedliwych i ufnych. Anioł zaufania – pomaga w dotrzymaniu danego słowa, przyrzeczeń oraz obietnic. Jako lekarz pielęgnuje trudno gojące się rany.

* anioł Elemiah
opiekun urodzonych między 5 a 9 kwietnia
Kontroluje stan duszy. Wpływa na uczucia takie jak: wrażliwość, zmysłowość, miłość. Pobudza odwagę, dynamizm, ambicję i poczucie godności osobistej. Patron kondycji fizycznej oraz regeneracji sił.

* anioł Masahiah

opiekun urodzonych między 10 a 14 kwietnia
Zwiastun szczęścia i radości. Wprowadza spokój, harmonię, akceptację, zrozumienie. Pomaga w nauce.

* anioł Lelahel
opiekun urodzonych od 15 do 20 kwietnia
Troszczy się o wybitne zdolności w każdej dziedzinie nauki. Zsyła oświecenie, mądrość i rozum, dając ogromne poczucie szczęścia. Zapewnia rozgłos. Wynosi swoich podopiecznych na szczyty sławy, dając fortunę umożliwiającą dostatnie życie.

* anioł Achajah

opiekun urodzonych od 21 do 25 kwietnia
Pomaga odnaleźć drogę życia poprzez umiejętny kontakt z otoczeniem. Anioł zdolności manualnych oraz płynących z tego korzyści materialnych.

* anioł Cahethel
opiekun urodzonych od 26 do 30 kwietnia
Ochrania przed wypadkami, kradzieżami i napadami. Eliminuje wszystkie niepomyślne wydarzenia, a osoby mogące zaszkodzić – oddala z otoczenia. Jest też patronem rolnictwa.

Rytuał wezwania Asmodela

W zacisznym miejscu zapal jedną białą świecę oraz kadzidło. Usiądź wygodnie, wyobrażając sobie wnętrze okrągłej świątyni z ogromną tarczą zegarową na posadzce. Gdy znajdziesz się w samym środku tarczy, przesuń wskazówkę zegara na godzinę czwartą, symbolizującą czwarty miesiąc roku – kwiecień. To również wyobrażenie czwartej komnaty, nad którą czuwa anioł Asmodel. W jej środku mieszka sześć aniołów kwietnia. Możesz wizualizować imiona aniołów wypisane złotymi literami, gdy przed komnatą zapalisz oliwną lampkę. Jeśli zechcesz, możesz wizualizować też imię Asmodela, prosząc, by umiejętnie obdarował Cię tymi cechami, których w tym właśnie czasie brakuje w Twoim życiu. Powiedz: W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) proszę Cię Asmodelu, poślij do mnie Sitaela, Elemiaha, Masahiaha, Lelahela, Achajaha i Cahethela ze wszystkimi ich błogosławieństwami na okres kwietnia, aby wspierali mnie i chronili przed wszelkim złem.

Uwaga: Biblia ukazuje Asmodeusza w Księdze Tobiasza jako złego ducha zabijającego siedmiu mężów Sary. Apokryfy wspominają o tajemnych, duchowych związkach Salomona z siłami Asmodeusza. Dlatego właśnie Kabała zaleca ostrożność w kontaktowaniu się z tym aniołem. Gdy mimo wszystko zechcesz poprosić go o opiekę lub prowadzenie, posługuj się zawsze świętym imieniem JHWH (Jahwe). Gwarantuje to, że bezpieczne granice nie zostaną przekroczone.

Cechy Asmodela:

* barwa – pomarańczowo-czerwona, różowa
* metal – cyna
* litery hebrajskie – Vau
* kamienie – akwamaryna, niebieski topaz
* forma – czworokąt
* świetlista liczba – 4
* rośliny i kadzidła – szafran, piwonia.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2009, 11:23 przez margo1517, łącznie zmieniany 1 raz
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:20

Anioł na maj – Ambriel

Za jego sprawą nauczymy się kochać, wybaczać i umacniać rodzinne więzi. Staniemy się szczęśliwsi i bardziej pogodzeni z życiem.


Ambriel otrzymał z chóru Cherubinów dar wiedzy. Patronują mu Bliźnięta i ich planetarny opiekun Merkury. W Kabale symbolizuje sferę Jowisza. Anioł wysyła na Ziemię dwa promienie: pomarańczowy, dzięki któremu możemy rozwinąć wyższą świadomość, i różowy, którego wpływ ułatwi nam wtajemniczenie w uniwersalną miłość.
Obecność Ambriela objawi się nam przez wielką chęć poznania i potrzebę odkrycia własnej intuicji. Za jego sprawą poczujemy miłość i podziw dla świata, a także chęć życia – dlatego właśnie maj jest miesiącem romantycznie zakochanych.
Ambriel patronuje sześciu aniołom. Każdy z nich pośpieszy nam na pomoc, jeśli tylko go wezwiemy. Są patronami czuwającymi nad wybaczaniem, rodzinną zgodą, lepszym życiem i trwałą miłością. Mogą ochronić nas przed wypadkami, pomóc wytłumaczyć sny i zadbać o sprawiedliwość w naszym życiu.

* anioł Haziel
opiekun urodzonych od 1 do 5 maja
Łaskawy i współczujący. Pomaga nam wybaczyć winy i zapomnieć urazy. Jego miłość jest czysta i nieegoistyczna. Zwróć się do niego, jeśli chcesz komuś przebaczyć. Pomoże Ci także, gdy męczą Cię wyrzuty sumienia, nie możesz uporać się z własną winą.

* anioł Aladiah
opiekun urodzonych od 6 do 10 maja
Motywuje do lepszego i bardziej szlachetnego życia. Może obudzić sumienie i zawrócić ze złej drogi. Pokazuje najważniejsze błędy i skutki nieetycznego postępowania. Jest aniołem wewnętrznego oczyszczenia.

* anioł Lauviah
opiekun urodzonych od 11 do 15 maja
Ochrania przed wszystkimi tragicznymi wydarzeniami, ogniem, wodą i piorunami. Nie dopuszcza do nieszczęśliwych sytuacji. Dzięki mądrości oraz wyostrzonej intuicji jego podopieczni pomyślnie załatwiają swoje sprawy, cieszą się w życiu wyjątkowym powodzeniem.

* anioł Hahaiah
opiekun urodzonych od 16 do 20 maja
Jest przewodnikiem po krainie snów. Zsyła wizje i prorocze sny i w ten sposób ujawnia boskie tajemnice. Obdarza zdolnością prawdziwej i mądrej ich interpretacji. Często objawia się wynalazcom, naukowcom i twórcom.

* anioł Yezalel
opiekun urodzonych od 21 do 26 maja
To stróż domu i rodziny. Dba o prawdziwą miłość i zgodę pomiędzy domownikami. Jest patronem rodzinnego biznesu, pomaga zdobyć majątek i przeobrazić małą spółkę w wielkie rodzinne imperium.

* anioł Mebahel
opiekun urodzonych od 27 do 31 maja
Stoi na straży sprawiedliwości. Obrońca bezbronnych i poszkodowanych. W rozprawach sądowych opiekuje się ofiarami fałszywych zeznań i bezpodstawnych oskarżeń. Jest patronem urzędów, sądownictwa i wszystkich spraw mających związek z prawem.


Rytuał wezwania Ambriela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i wyobraź sobie wnętrze okrągłej świątyni z ogromną tarczą zegarową na posadzce. Na tarczy wskazówka zegara właśnie przesuwa się na godzinę piątą, symbolizującą maj, piąty miesiąc roku. Jesteś w mistycznej komnacie sześciu majowych aniołów. Czuwa nad nimi anioł Ambriel. Jego imię możesz wizualizować wypisane złotymi literami. Wyobraź sobie, że litery unoszą się w powietrzu. Poproś anioła o opiekę mówiąc:
W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) wzywam Cię aniele Ambrielu prosząc o pomoc i ochronę. Niech światło Twoich aniołów Haziela, Aladiaha, Lauviaha, Hahaiaha, Yezalela, i Mebahela oświeca mnie i pobudza, i stanie się moim drogowskazem.

Cechy Ambriela

* barwa – różowa, pomarańczowa
* litery hebrajskie – Zajkin
* forma – pięciokąt
* świetlista liczba – 5
* kamienie i minerały – jaspis, granat
* rośliny i kadzidła – rumianek, mięta, ruta, pokrzywa.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:25

Anioł na czerwiec – Muriel

Porywa nas w świat radości, może też sprawić, że całkiem zmienimy styl życia. Doda nam duchowych skrzydeł i wiary w potężne siły.

Jako istota ze świetlnej sfery Jowisza, Muriel jest szóstym z dwunastu aniołów. Domeną jego działania jest pomoc ludziom w głębszym zrozumieniu zjawisk zachodzących w świecie materialnym i duchowym, a także w duchowym i doczesnym rozwoju. Muriel działa przy pomocy sześciu aniołów czerwca, uwalniając nas od największych obciążeń. Jego towarzysze to Hariel i Hekamiah – anioły z chóru Cherubinów, oraz Lauviah, Caliel, drugi Lauviah i Pahaliah z chóru Tronów.

* anioł Hariel
opiekun urodzonych od 1 do 5 czerwca
Posłaniec wiary, nadziei i miłości. Wyzwala z wszystkich ograniczeń blokujących duchową wolność. Za jego pośrednictwem odzyskujemy ufność, że droga, którą podążamy, jest jasna i prosta.

* anioł Hekamiah
opiekun urodzonych od 6 do 10 czerwca
Inspiruje do walki. Porywa do boju i podejmowania słusznych decyzji w ważnych sprawach. Sprawia, że słabi nabierają mocy dzięki niezwykłej sile otrzymanej od boskiego posłańca. Również anioł pracy wszystkich dziedzin. Jeśli potrzebujesz wsparcia w podejmowaniu decyzji, zwróć się do niego.

* anioł Lauviah
opiekun urodzonych od 11 do 15 czerwca
Leczy depresje oraz bezsenność, podnosi na duchu. Usuwa stan beznadziei, zmieniając psychiczne nastawienie człowieka. Najlepszy uzdrowiciel, anioł czyniący cuda. Otacza szczególną opieką osoby samotne lub starsze.

* anioł Caliel
opiekun urodzonych od 16 do 21 czerwca
Chroni ofiary niesprawiedliwości, błędów, jest obrońcą osób uwikłanych w trudne sprawy. Szczególną opieką otacza wdowy, sieroty, biedaków i bezdomnych. Jest przewodnikiem na życiowej ścieżce, gdy trzeba spłacać karmiczne długi.

* anioł Lauviah drugi
opiekun urodzonych od 22 do 26 czerwca
Przywraca radość życia. Pozwala wznieść się na wyżyny duchowego szczęścia i pociągnąć innych za sobą. Jest radością Stwórcy i aniołów. Odkrywa tajemne skarby na dnie duszy i to, co zagubiliśmy. Wprowadza w ekstazę podczas medytacji, kontemplacji i modlitwy. Jest lekarzem, pocieszycielem i wybawcą.

* anioł Pahaliah
opiekun urodzonych od 27 czerwca do 1 lipca
Uczy szacunku i nawiązywania dobrych stosunków z ludźmi. Nauczyciel dobrych manier i zasad. Wprowadza podopiecznych w towarzystwo dobrych, wartościowych ludzi. Buduje trwałe związki, uczy przyjaźni, miłości oraz wzajemnego szacunku. Anioł wynoszący na szczyt sławy i dający chwałę.

Rytuał wezwania Muriela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i oliwną lampkę (może być biała świeca). Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Przy każdej godzinie wyobraź sobie komnatę. Wskazówkę zegara umieść na godzinie szóstej symbolizującej czerwiec. Poczuj piękno tej komnaty i zobacz sześć aniołów mieszkających w jej wnętrzu. Zapal w myślach oliwną lampkę i postaw przed wejściem. W świetle jej płomienia ujrzysz nad komnatą wypisane złotymi literami imię anioła Muriela. Stojąc na wprost komnaty, poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię, aniele Murielu, prosząc o opiekę. Niech posłani przez ciebie w czerwcu aniołowie Hariel, Hekamiah, Lauviah, Caliel, drugi Lauviah i Pahaliah wzniosą mnie na wyżyny mądrości, miłości oraz światła.

Cechy Muriela:

* barwa – wszystkie odcienie zieleni
* litery hebrajskie – Cheth
* świetlista liczba – 6
* forma – sześciokąt
* kamienie i minerały – malachit, szmaragd, bursztyn, miedź
* rośliny i kadzidła – mirra, kwiat lilii, cynamon.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:28

Anioł na lipiec – Verchiel

Dzięki mocy tego anioła rozwiną się w nas talenty artystyczne i zdolności parapsychiczne. Łatwiej nauczymy się języków obcych i poznamy sekrety zielarstwa. Anioł będzie naszym obrońcą przed napadami i gwałtem, doda sił na sali sądowej.

Verchiel zsyła w lipcu – tylko raz w roku! – na Ziemię złocistożółte światło, które emanuje energią wyższych istot świetlnych, tworzących harmonię na świecie. Za jego sprawą rośliny i owoce nabierają mocy, a ludzie rozwijają swoją świadomość i duchowość. Verchielowi patronuje zodiakalny Lew – święte zwierzę symbolizujące siłę i witalność.
Verchiel działa przy pomocy trzech aniołów z chóru Tronów i trzech z chóru Panowań.

* anioł Nelchael
opiekun urodzonych od 2 do 7 lipca
Trzyma pieczę nad artystami i naukowcami, pomaga tworzyć dzieła sztuki. Obdarza mądrością, intuicją oraz wyczuciem piękna. Zdolnym i wytrwałym przynosi uznanie, nagrody i dobrobyt. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zwróć się właśnie do niego.

* anioł Yeiayel
opiekun urodzonych od 8 do 12 lipca
Pomaga w kontaktach z zagranicą. Uczy języków obcych i sprzyja dobrym kontaktom z cudzoziemcami. Ułatwia znalezienie stałej i dobrze płatnej pracy za granicą, więc to jego poproś o pomoc w tych sprawach. Opiekuje się także podróżnymi i wszystkim, co ma związek z wyjazdem. Chroni wolność i niezależność w obcym kraju.

* anioł Melahel
opiekun urodzonych od 13 do 17 lipca
Odkrywa tajemnice zielarstwa, sprzyja osobom szukającym ratunku w ziołowych lekach. Ma dar szybkiego i skutecznego uzdrawiania.

* anioł Hahuiah
opiekun urodzonych od 18 do 22 lipca
Chroni przed gwałtem, napadami i agresją zwierząt. Kieruje losami swych podopiecznych tak, by uniknęli złych wydarzeń i zagrożeń. W nagłej i niebezpiecznej sytuacji natychmiast śpieszy z pomocą. Zwracaj się do niego w trudnych chwilach.

* anioł Nith-Haiah
opiekun urodzonych od 23 do 28 lipca
Pomaga zrozumieć tajniki parapsychologii. Niesie mądrość i zdolność pojmowania wiedzy duchowej. Odkrywa niewidzialne światy. Przekazuje dar jasnowidzenia i jasnosłyszenia. Otwiera czakram koronny i przekazuje nową świadomość. Jest z nami podczas medytacji i modlitw.

* anioł Haaiah
opiekun urodzonych od 29 lipca do 2 sierpnia
Broni skazanych w procesach sądowych, ochrania winnych i niewinnych. To niebiański adwokat i Anioł Miłosierdzia, poucza, nawraca i pokazuje właściwą drogę życiową.

Rytuał wezwania Verchiela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę siódmą, symbolizującą lipiec. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów lipca. Czuwa nad nimi anioł Verchiel, którego imię napisane złotymi literami unosi się nad komnatą. Poproś:
„W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) proszę Cię, aniele Verchielu, o pomoc i ochronę. Niech światło Twoich aniołów: Nelchaela, Yeiayela, Melahela, Hahuiaha, Nith-Haiaha oraz Haaiaha opromieni mnie blaskiem mistycznego Słońca, odrodzi mnie i prowadzi drogą miłości”.

Cechy Verchiela

* barwa – złocistożółta, pomarańczowa, niebieska, fioletowa
* litery hebrajskie – Teth
* świetlista liczba – 7
* forma – siedmiokąt
* kamienie – kamień słoneczny, cytryn, bursztyn
* rośliny i kadzidła – drewno sandałowe, aloes, mirra, liście laurowe.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:32

Anioł na sierpień – Hamaliel

Za sprawą tego anioła nauczymy się rządzić, wydawać polecenia oraz panować nad własnym życiem i emocjami.


Hamaliel stoi na straży władzy i porządku, jest również przewodnikiem zodiakalnej Panny. To istota wyższa ze sfery Jowisza, anioł prawdziwego światła mądrości. Ma wielki wpływ na ludzki umysł i siłę woli. Jeśli zwrócimy się do niego o pomoc, odzyskamy kontrolę nad własnym życiem, będziemy umieli pokierować ważnym przedsięwzięciem. A co najważniejsze, da nam zdolność panowania nad sytuacją, sprawi, że nic ważnego nie wymknie się spod kontroli. Hamaliel sprawuje władzę nad sześcioma aniołami: Yerathelem, Seheiahem, Reielem, Omaelem, Lekabelem i Vasariahiem z chóru Panowań.

* anioł Yerathel
opiekun urodzonych od 3 do 7 sierpnia
Patron sprawiedliwości. Demaskuje kłamców, oszczerców oraz wrogów. Eliminuje z najbliższego otoczenia fałszywych przyjaciół i intrygantów. Anioł szczerości, prawdomówności i bożego światła. Pomaga w respektowaniu praw człowieka.

* anioł Seheiah
opiekun urodzonych od 8 do 13 sierpnia
Zapobiega pożarom. Niesie pomoc wszystkim, którzy boją się ognia albo zostali poparzeni płomieniami. Patron strażaków i uzdrowiciel chorób na tle psychosomatycznym.

* anioł Reiel
opiekun urodzonych od 14 do 18 sierpnia
Jest tarczą ochronną egzorcystów, pozwala uwolnić się od czarów i klątw. Anioł ma szczególną moc w walce z siłami zła. Jest przeciwnikiem czarnej magii i pogańskich obrzędów.

* anioł Omael
opiekun urodzonych od 19 do 23 sierpnia
Obdarza płodnością, opiekuje się dziećmi i rodzicami. Czuwa nad porodami, nie dopuszczając do powikłań. Anioł troszczący się o zdrowie potomstwa, pomaga w wyleczeniu wielu chorób.

* anioł Lekabel
opiekun urodzonych od 24 do 28 sierpnia
Pomaga osiągnąć sukces zawodowy. Jest przychylny osobom ambitnym i operatywnym zawodowo. Zwróć się do niego, jeśli chcesz awansować. Anioł postępu zawodowego. Przynosi mądrość, a wytrwałym również finansowe korzyści.

* anioł Vasariah
opiekun urodzonych od 29 sierpnia do 2 września
Uzdrawia dźwiękiem. Patron śpiewu, tańca i muzyki. Obdarza podopiecznych talentem muzycznym. Inspiruje tancerzy, śpiewaków, kompozytorów, dyrygentów. Opiekun nauczycieli i wykładowców muzyki. Zdolnych nagradza fortuną.

Rytuał wezwania Hamaliela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę ósmą, symbolizującą sierpień. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów sierpnia. Czuwa nad nimi anioł Hamaliel, którego imię napisane złotymi literami unosi się nad komnatą. Poproś: W majestacie boskiego imienia JHWH (Jahwe) wzywam Cię aniele Hamalielu do pomocy i ochrony. Niech światło twoich aniołów - Yerathela, Seheiaha, Reiela, Omaela, Lekabela oraz Vasariaha udzieli mi daru mądrości i pouczy, jak rozporządzać swoją wolą.

Cechy Hamaliela

* barwa - żółtozielona
* metal - mosiądz
* litery hebrajskie - Yod
* forma - ośmiokąt
* świetlista liczba - 8
* kamienie i minerały - akwamaryn, cytryn, ametyst
* rośliny, kadzidła - mastyks, goździki, drewno jałowcowe, rumianek
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:35

Anioł na wrzesień – Zuriel

Jest patronem pokoju, pojednania i prawości charakterów. W kabale symbolizuje duchowy klucz otwierający drzwi do prawdziwego szczęścia, jakim jest poznanie własnego pierwiastka boskości. Anioł mądrości, bożego światła i życiowych nauk.

Zuriel, mający wysoką pozycję wśród istot świetlnych sfery Jowisza, jest zwierzchnikiem sześciu aniołów z Chóru Mocy działających od 3 września do 3 października.

• anioł Yehujah
opiekun urodzonych od 3 do 7 września
Otacza opieką osoby naiwne i łatwowierne, ze słabym charakterem. Ujmuje się za ofiarami sprytnych kombinacji i oszustw. Dodaje wewnętrznej siły do przezwyciężenia lęku, wspomaga asertywność. Utwierdza w poczuciu własnej wartości. Anioł godności i silnej woli.

• anioł Lehahiah
opiekun urodzonych od 8 do 13 września
Patron politycznych interesów, ale tylko mądrych i szlachetnych. Wprowadza pokój, harmonię, obdarza umiejętnością negocjowania. Sprzyja rozwojowi ekonomii i polityki pieniężnej. Zapewnia sukces zawodowy.

• anioł Khavakiah
opiekun urodzonych od 14 do 18 września
Przynosi pokój i pojednanie. Doprowadza do zgody zwaśnionych. Anioł miłości, przebaczenia i miłosierdzia. Działa jak sprawiedliwy dobroczyńca, ożywia serca z kamienia.

• anioł Menadel
opiekun urodzonych od 19 do 23 września
Pomaga znaleźć i utrzymać pracę. Patron dobrej i stałej pracy zarobkowej, również firm rodzinnych, które długo utrzymują się na rynku. Zapewnia godziwe zarobki. Anioł dóbr materialnych oraz pomnażania majątku poprzez pracę.

• anioł Aniel
opiekun urodzonych od 24 do 28 września
Zsyła pomoc w trudnej sytuacji materialnej. Patron biednych i opuszczonych, którzy znikąd nie spodziewają się ratunku. Wysłannik miłosierdzia w nagłych potrzebach finansowych. Anioł inspirujący do działalności charytatywnej.

•anioł Haamiah
opiekun urodzonych od 29 września do 3 października
Pomaga odnaleźć duchowego mistrza. Towarzysz poszukiwań na drodze rozwoju duchowego. Objawia boskie prawdy i tajemnice bytu. Wybiera dla swoich podopiecznych najlepszego duchowego przewodnika. Anioł bożego światła.

Rytuał wezwania Zuriela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę dziewiątą, symbolizującą wrzesień. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów września i wpatruj się w nią. Nad komnatą ujrzysz imię anioła Zuriela wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) proszę Cię, aniele Zurielu, o opiekę. Niech we wrześniu posłani przez Ciebie aniołowie: Yehujah, Lehahiah, Khavakiah, Menadel, Aniel i Haamiah pomogą mi w poszukiwaniach duchowego miejsca na Ziemi, zapewnią stabilność zawodową, ochronią mnie i dodadzą wewnętrznej mocy.

Cechy Zuriela

• barwa: seledynowa, zielona
• litery hebrajskie: Lamed
• świetlista liczba: 9
• forma: dziewięciokąt
• metal: srebro
• rośliny i kadzidła: aloes, kamfora, styraks, biały mak.
margo1517
 

Re: 12 anielskich zwierzchników

Postautor: margo1517 » 04 lis 2009, 11:37

Anioł na październik – Barchiel


Jest opiekunem zodiakalnego Skorpiona. Jego wpływ porządkuje sprawy ziemskie i niebiańskie. Umacnia nasze charaktery i obdarza siłą, równowagą umysłową i niezachwianą wolą.

Przewodniczy dwóm aniołom z Chóru Mocy i czterem aniołom z Chóru Cnót, działającym od 4 października do 2 listopada.

* anioł Rehael
opiekun urodzonych od 4 do 8 października
Jest uzdrowicielem, który dodaje sił witalnych, wzmacnia kondycję fizyczną, psychiczną i duchową. Uwalnia od negatywnych energii i przynosi ulgę w cierpieniu. Sprzyja poszukiwaniom korzeni genealogicznych.

* anioł Yeiazel
opiekun urodzonych od 9 do 13 października
Uwalnia od złych przyzwyczajeń, złego towarzystwa i od wrogów, dodaje sił do walki z nałogami. Jest również patronem pisarzy, poetów i literatów.

* anioł Hahahel
opiekun urodzonych od 14 do 18 października
Posłaniec niosący boską miłość. Ułatwia kontakt z Bogiem, wprowadza w stan duchowego uniesienia. Usuwa lęki i obawy. Napełnia radością, szczęściem i ufnością w opiekę sił wyższych. W medytacjach i modlitwach przyczynia się do rozwoju duchowego.

* anioł Mikael
opiekun urodzonych od 19 do 23 października
Patron podróżników, ochrania wszystkie środki lokomocji. Anioł wierności, posłuszeństwa, zgody, porządku i harmonii. Demaskuje fałszerzy i ludzi obłudnych.

* anioł Veuliah
opiekun urodzonych od 24 do 28 października
Patron niewolników, więźniów i zesłańców. Pomaga ratować krzywdzonych i uciskanych. To niezwykle silny anioł, obrońca sprawiedliwości. Obdarza rozlicznymi talentami i umiejętnością zarabiania pieniędzy. Kto cierpi biedę, powinien zwracać się do niego o pomoc.

* anioł Yelahiah
opiekun urodzonych od 29 października do 2 listopada
Niebiański posłaniec przynoszący zwycięstwo w życiowych zmaganiach. Anioł walczących w wojnach i rewolucjach. Wspiera wojsko, urzędy, wszystkie instytucje państwowe. Ochrania ludzi odważnych, mądrych i sprawiedliwych. Pomaga w działaniach na rzecz dobra i uczciwości.

Rytuał wezwania Barchiela

W zacisznym miejscu zapal kadzidło i jedną białą świecę. Wyobraź sobie wnętrze świątyni z ogromną, dwunastogodzinną tarczą zegarową na posadzce. Wskazówka przesuwa się na godzinę dziesiątą, symbolizującą październik. Wyobraź sobie mistyczną komnatę sześciu aniołów października. W świetle płomienia ujrzysz nad komnatą imię Barchiela – anielskiego zwierzchnika, wypisane złotymi literami. Stojąc na wprost komnaty poproś: W majestacie boskiego imienia JHVH (Jahwe) wzywam Cię aniele Barchielu o opiekę. Niech w październiku posłani przez Ciebie aniołowie Rehael, Yeiazel, Hahahel, Mikael, Veuliah i Yelahiah umocnią mój charakter, dodadzą sił i uwolnią od wszelkiego zła.

Cechy Barchiela

* barwa: niebiesko-zielona, turkusowa
* litery hebrajskie: Nun
* świetlista liczba: 1
* forma: punkt
* metal: platyna
* kamienie: turkus, niebieski topaz, chryzokola
* rośliny i kadzidła: korzeń dzięgla, zioła tybetańskie
margo1517
 

Następna

Wróć do Opisy Kart Anielskich

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie