4. Czakram Serca

4. Czakram Serca

Postautor: Elie » 15 mar 2012, 13:26

Obrazek
Kolor : zielony i różowy
Położenie
Serce

Urzeczywistnienie : harmonia, miłość, akceptowanie, zrozumienie, wybaczenie, łagodność, wrażliwość, uczuciowość, uzdrawianie, pojednanie, pomaganie

Blokady i dysharmonie:
1. przewrażliwienie, histeria, lęki, noszenie urazy, pogrywanie na emocjach, negatywizm, dołki emocjonalne, depresje, brak wiary i nadziei w życiu, stłamszenie

2. chłód emocjonalny, okrucieństwo, sztywne podejście, dystans, mściwość, kłótliwość, interesowność

Efekty nieprawidłowego działania czakramu widoczne w ciele:
choroby klatki piersiowej, serca i płuc(astma), (większość raków = niewybaczanie, nienawiść, uraza, poczucie skrzywdzenia!), alergie, bóle pleców

Rozwój
12 – 15,16 lat

Zmysł
Dotyku

Żywioł
Powietrze

Uzależnienia
Palenie, cukier, marihuana

Metody uzdrowienia
- kontakt z naturą w deszczowy dzień,
- obserwacja zachmurzonego nieba, „przetaczania się chmur” (wizualizacja „przepływania emocji”)
- kontemplacja koloru zielonego i różowego, np. różowych, zwłaszcza dziko rosnących kwiatów
- „brodzenie” w trawie
- afirmacja „Obdarowuję miłością i zasługuję na miłość”

Tematy do afirmacji i medytacji :
„Żyje w harmonii z innymi ludźmi”
”Zasoby miłości są niewyczerpane”
”Kocham i akceptuję – siebie i innych”
”Wybaczam sobie i innym”

Wyzwanie

1) Nauczyć się współczuć
2) Nauczyć się wybaczać
3) Kochać miłością bezwarunkową

Kamień harmonizujący
Szmaragd, Kwarc różowy, awenturyn, zielony i różowy turmalin, malachit, zielony jadeit, chryzopraz, chalcedon, rodonit

Olejek
Cynamonowy, lipowy, różany, sosnowy

Demon
Zachłanność

Dzwięk:
YAM

Urzeczywistnienie jogiczne:
telepatia(empatia), uzdrawianie

Poziom społeczny:
Podstawowa relacja z wewnętrznym Ja

Orientacja:
Samoakceptacja

Prawo:
Aby kochać i być kochanym

Identyfikacja:
Społeczna

Planeta:
Saturn i Wenus

Znaki zodiaku:
Strzelec, Waga

Popularne skojarzenia
Bardzo rozpowszechniony symbol uczuć, miłości, kolorystyka różowa łatwo kojarzona z delikatnością, wrażliwością, wzruszeniem, emocjami.

„ściskanie w sercu” – to nic innego jak blokada na czakrze wywołana przez przykre wydarzenie, „Złamane serce”, to czyjś energetyczny atak na naszą czakrę.

Czakra ta bywa obiektem ataku – zarówno ze względu na swoje centralne w ciele położenie, kluczową wagę (kiedy człowiek doznaje miłości, cały świat przestaje istnieć) jak i zwykle łatwość w otwieraniu się(naiwność). Czakra ta może nawet pęknąć, ulegając rozciągnięciu na boki, objawia się to bólem w klatce piersiowej, płucach, uczuciem że serce PĘKŁO.

Leczenie jej możliwe jest poprzez wizualizacje prawidłowego przepływu energii oraz jej samej, jako nienaruszonej i silnej
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2192 razy
Otrzymał podziękowań: 2143 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: 4. Czakram Serca

Postautor: xMoni7 » 04 kwie 2012, 16:31

Jedna z piękniejszych czakr, pod warunkiem, że jest czysta, beż żadnych blokad. Miłość, dobro, zrozumienie, to wszystko z niej płynie.
Życzę każdemu dobrego oddziaływania tej czakry, na jego życie. :)
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga

Postautor: Elie » 04 kwie 2012, 16:45

To oznacza
harmonia, miłość, akceptowanie, zrozumienie, wybaczenie, łagodność, wrażliwość, uczuciowość, uzdrawianie, pojednanie, pomaganie

Ja bym radziła,aby otwieranie się na ludzi nie mylić z naiwnością czy zbytnią wiarę w siebie,bo może skończyć się tak;
przewrażliwienie, histeria, lęki, noszenie urazy, pogrywanie na emocjach, negatywizm, dołki emocjonalne, depresje, brak wiary i nadziei w życiu, stłamszenie

Cokolwiek robimy w życiu należy brać pod uwagę nasze możliwości i REALNE ograniczenia.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Paulina303 » 15 maja 2012, 17:17

Niestety mam chyba problem z tą Czakrą. Czy mogę prosić o więcej materiałów na temat pracy z nią?
....Ich kenne nichts
Ich kenne nichts
das so schon ist wie du....
Paulina303
Wpadłem na chwilę

Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 11

Postautor: Agamus » 24 cze 2012, 00:04

Czy ktoś może podzielic sie jakimis sensownymi wnioskami z wlasnej pracy z ANAHATĄ, czy tylko nadal będę czytał kopie z internetu, to co moge sam sobie ściągnąć i nagzrebać ilke wlezie? czy jest wogóle ktoś taki?
Agamus
Zbanowany

Postautor: Paulina303 » 24 cze 2012, 10:29

Ja słucham nagrań typu Miłość i Światłość, muzykę reiki, medytacje, staram się zapisywać uczucia i je analizować, kontakt z przyrodą i problem jest jeszcze czasami, ale to już mniejszy niż wcześniej. Staram się wysyłać dobro i miłość sobie i innym.
....Ich kenne nichts
Ich kenne nichts
das so schon ist wie du....
Paulina303
Wpadłem na chwilę

Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 11

Postautor: Agamus » 24 cze 2012, 13:36

W człowieku jest krzyż, zbudowany on jest z czakr, jego ramie pionowe to wszystkie czakry od dołu do góry oprócz Anahaty, te 6 czakr pracuje tylko w systemie pionowym, Anahata jest czakrą szczególna bo pracuje w systemie poziomym, zawiera miłość, jeżeli została pzrepracowana włąściwie rozrasta w się w rozszerzającą się miłość - bo tylko Anahata ma właściwość rozszerzania sie bezkońca, ale oczywiście w pewnych granicach. Pracuje jak rozpościerające się ramiona i obejmujące coraz więcej. Jeżeli nie jest przepracowana to zgodnie z zasadą każdej czakry otwiera się zawsze ze znakiem (-) czyli Nienawiścią. Każda czakra ma w sobie Demony (energie, których nie potrafimy opanować, a które opanowują nas) lub Anioły (energie służace nam i innym). Anahata ma swoja nazwe tejemną - dźwięk bez instrumentu, Adept, który pzrebija się nieodwracalnie i bezpowrotnie do Anahaty (wielu ludzi zajmujacych sie pobudzaniem czakr dociera chwilowo, momentami do Anahaty, nie ma to większego znaczenia, a może byc szkodliwe, takie szarpanie Anahaty,a nie sytemowa konsekentna praca z nią.
Anahata jako ramie poziome krzyża w czlowieku kosmicznym jest jednocześnie wagą, wyważającą rownowage między niższymi czakrami świata materialnego, a czakrami wyższymi, świata duchowego, sama anachata jest czakra czysto duchową. Ramię jakim jest Anahata jest jednoczesnie barierą w czlowieku, strażą, która nie puszcza ignoranta w góre do wyższych czakr, znów mam na mysli pracę stała z nimi i korzystanie z nich stale, chwilowo można podrażnić, powtarzam podrażnić wishudhę, czy ajnę, ale to tylko rozdraznia człowieka i nie ma nic wspólnego z harmonijna praca z czakrami. Malo kto o tym wie, że tak jest z czakrami, a to jest podstawa do pracy z wizualizowaniem czakr.
Agamus
Zbanowany

czakry

Postautor: Emi421 » 19 cze 2015, 18:18

Proszę o rady .Mam zablokowanych 5 czakr a 2 mam słabe. Jestem trochę zielona w temacie . ponoć moja czakra jest serce.
Emi421

Podziękował : 1 raz
Droga życia: 0

Re: czakry

Postautor: Elie » 19 cze 2015, 18:19

Skąd o tym wiesz ?
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Re: czakry

Postautor: Emi421 » 19 cze 2015, 18:23

Dowiedziałam się od wróżki
Emi421

Podziękował : 1 raz