53. Deszcz

Dyskusje o pozostałych kartach

53. Deszcz

Postautor: Agolinka » 14 sie 2012, 23:28

Obrazek

Wsparcie harmonia w rodzinie, zrozumienie.
odwrócona: Fałszywy alarm plotka zagrożenie.

Woda to emocje , oczyszczanie, uczucia wylewanie tych uczuć, cierpienie także, parasol by mówił o ochronie emocji nie trzymanie się tak kurczowo plotka może dużo zepsuć i w emocjach uczuciach te łzy później są i zagrożenia.
Jeżeli w śnie chronisz się przed deszczem pod parasolem to zapowiedz że należysz do ludzi przedsiębiorczych, którym sprzyja szczęście, a ponadto czekają cię miłe niespodzianki.
Jeżeli podczas deszczu w śnie nie możesz otworzyć parasolki to znaczy, że masz kłopoty ze zrealizowaniem własnych planów, dobrze się zastanów zanim podejmiesz następny krok. Przemyśl to.
W sferze duszy konieczne jest odcięcie się od łez i nie realnych marzeń.
Kobiety częściej płaczą i dlatego są zdrowsze. Prawdziwy głośny płacz jest najbardziej naturalną formą uwalniania energii. Zauważcie że zawsze kiedy sobie porządnie popłaczecie czujecie ulgę i jest wam lżej. Powstrzymywanie płaczu powoduje powstawanie blokad na czakrach ,a później chorób, stresu, lęku, depresji, uwolnienie tłumionych emocji, pogodzenie się z czymś trudnym i bolesnym, co prowadzi do złagodzenia cierpienia.
Awatar użytkownika
Agolinka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: 53. Deszcz

Postautor: Bender » 15 sie 2012, 08:08

Gdyby na obrazie był sam deszcz, to nadałabym mu znaczenie oczyszczające, ponieważ jednak są parasole, to bardziej skłonna jestem dopatrywać się w przesłaniu karty roli ochronnej. Taka asekuracja przed oczyszczeniem, uwolnieniem i swobodą...
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: onaion » 15 sie 2012, 09:43

deszcz tez mi sie z oczyszczaniem kojarzy..moze to byc tez cos co nagle splywa na nas z '"nieba", jakies nieoczekiwane dobrodziejstwa, cos niespodziewanego...kojarzy mi sie rowniez z bogactwem, ktore niespodziewanie na na splywa..takie nagle, na ktore nie liczylismy..
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: katarynka » 16 sie 2012, 11:06

Z książeczki Lo Scarabeo:
"Wsparcie, harmonia w rodzinie, zrozumienie. Odwrócona - zmiany, krótkotrwałość, ulotne uczucie."

Mi się sam deszcz kojarzy z:
1. nadchodzącym urodzajem
2. łzami (płaczące niebo)
3. spleenem (zachmurzone, szare niebo jest melancholijne i smutne)
4. powodzią gdy jest go za dużo (zalew smutku, nurzanie się we własnym pesymiźmie)

Ale w tej karcie pierwsze co mi się rzuca w oczy to wcale nie deszcz a parasole. Dużo małych, słabych ludzików pod wielgachnym parasolem uśmiechniętego dużego faceta - ochrona ("rozpiąć nad czymś parasol"), wzajemna pomoc, wsparcie w takich "depresyjnych sytuacjach".
katarynka

Postautor: Lidka. » 16 sie 2012, 11:44

Parasol oznacza zamknięcie się w sobie.
Mężczyzna z parasolem w ręku - lęk przed kłopotami (deszcz), ucieczka przed rzeczywistością.
Dla kobiety - osładza stan wewnętrzny, ale uniemożliwia zobaczenie nieba i światła.

Karta została ciekawie zilustrowana - mężczyzna trzymający parasol ściska jednocześnie w talii kobietę mającą własny parasol. Jakby jej nie wystarczała ochrona dawana przez partnera i asekuracyjnie tworzy własną.
Lidka.
Niewymowny

Postautor: katarynka » 16 sie 2012, 11:52

Lidka. pisze:Parasol oznacza zamknięcie się w sobie.

Faktycznie, jest w tym coś. Będąc pod parasolem nie widzisz innych ludzi, którzy tez są osłonięci parasolami. Ludzie chodzą w swoich małych schronach, nikt z nikim nie gawędzi, nie zatrzymuje się, każdy chce jak najszybciej dotrzeć do swojego własnego celu... Tak, o tym nie pomyślałam a bardzo mnie to przekonuje!
katarynka

Postautor: Lidka. » 16 sie 2012, 12:26

Parasol jest wytworem cywilizacji. Nie zawsze ludzie kryli się przed deszczem pod parasolem.
Znajdując suche miejsce gromadzili się na czas burzy w większych grupkach. Nawet teraz, gdy nie masz parasola pod ręką, a rzęsiście pada, wolisz skryć się w pobliskim sklepie lub wiatą. W takich okolicznościach już nie jest samotnie, zazwyczaj wywiązuje się rozmowa.
Patrząc jeszcze inaczej - chowamy się pod parasolem z jakichś powodów. Nie chcemy przemoknąć do suchej nitki i wylądować zaziębieni w łóżku. Panie drżą o swoje fryzury i makijaż, nie mówiąc już o drogim ciuszku. Chcemy dotrzeć do jakiegoś miejsca i jakoś się prezentować, a nie wyglądać, jak zmokłe ...
Tylko dzieci i zakochani i nie mający czasu myśleć o sprawach pobocznych (jak również nie mający innego wyjścia w danej sytuacji), pozwalają sobie moknąć w strugach deszczu.
Lidka.
Niewymowny

Postautor: Mewa » 16 sie 2012, 12:33

Lidka. pisze:Karta została ciekawie zilustrowana - mężczyzna trzymający parasol ściska jednocześnie w talii kobietę mającą własny parasol. Jakby jej nie wystarczała ochrona dawana przez partnera i asekuracyjnie tworzy własną.
Miałam podobne skojarzenie - nadopiekuńczość.
Mewa

Postautor: Agolinka » 18 sie 2012, 22:14

Parasol to jest symbol na karcie jako ochrona przed , próbujesz ochronić swoją psychikę przed bodźcami dochodzącymi z zewnątrz osoby na karcie są obok oderwane od podłoża czyli tu chodzi też o psychikę człowieka jego emocji to co czuje co chroni być może karta obok wskaże co takiego chce uronić i przed kim.
Awatar użytkownika
Agolinka

Wróć do POZOSTAŁE KARTY