7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

Postautor: Elie » 09 lip 2014, 07:18

7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

7 dom horoskopu, którego naturalnym władca jest planeta Wenus, symbolizuje partnerstwo usankcjonowane…
Zdolność i gotowość związania sie ( lub nie) z drugim człowiekiem..
Małżeństwo, trwale relacje, umiejętność dawania i brania…
Tu możemy ujrzeć , niczym na ekranie projekcyjnym, nasze wyobrażenia o partnerze idealnym, formie zwiazku!
7 dom powie nam co nieco o naszych realnych ( bądź wyimaginowanych ) deficytach psychicznych, które dyktują niejako nasze wybory matrymonialne..
W astrologi humanistycznej często dom ten opisywany jest jako sfera naszego doskonalenia sie i wzrastania dzięki faktowi zjednoczenia się z obiektem uczuć..
Chciałabym zakreślić obszar poszukiwań …analizując planete-władce descendentu ..
Skoro 7 dom ukęśla nam typ partnera , to możemy zaryzykować i nakreślić rewiry, rejony poszukiwań wymarzonego obiektu uczuć ..
Proszę nie traktować tego śmiertelnie poważnie …:)
Jako pierwszy przypadek pragne przybliżyć państwu os asc / dsc- w znakach Waga -Baran…


pachniewicz.wordpress
Zatem osoby z ascendentem w znaku Wagi na ogół to jednostki ugodowe, niezdecydowane , dystyngowane, czarujące..
Kochaja estetyczne wnętrza, piękne luksusowe miejsca, bywają nieco próżne badz snobistyczne…
Niezwykle ważne jest dla nich by nie wprowadzać w stosunkach międzyludzkich nerwowości , konfliktów , dusznej atmosfery „spraw niedogadanych”…
Ich problemem jest słaba decyzyjność, niewykształcona asertywność….,zbytnia ugodowość…
Na przeciw tym oczekiwaniom ‚wychodzi” władca znaku znajdującego sie vis-a -vis czyli Barana, zatem Mars..
Symbol wojownika, zdobywcy, silnej osobowości ktora nie waha sie błyskawicznie reagować i okazywać emocje!
(tych cech brak „pastelowej” Wadze…, która unika konfliktów oraz starć jak ognia…)
Dopełnieniem tejże jest właśnie osoba bezpośrednia, dynamiczna , władcza oraz spontaniczna…
Niezależnie od płci – to persona obdarzona przymiotami z gamy tzw „męskich” cech…
Gdzie szukać takich ludzi?
Sadze , ze w miejscach rzadko odwiezdanych przez nasza” Krolowa Estetów „- Wage…
Boisko, koszary wojskowe, otwarte tereny: gory, parki, obozowiska…
Parkingi, sklepy z meskimi akcesoriami, zamki…(turnieje rycerskie) …., tory wyscigowe…, siłownie…
Lasy, ogniska, karczmy, dzikie plaze…
Hmm…można mieć pewność ze w takim otoczeniu, osoba z asc Wagi poprzez swoja „nieprzystawalność” do tegoż miejsca…
zostanie błyskawicznie zauważona i „odnaleziona”..
Jeśli w dodatku wyda się nieśmiała , uroczo nieporadna…osoba Marsowa pospieszy jej z pomocą i …matrymonialna historia dopełni sie archetypowo…

Dom w horoskopie odpowiedzialny za zwiazki stale, malzenstwa to dom VII w horoskopie. Jesli nie ma planet w domu VII, to nie oznacza to, ze sie nigdy w zyciu nie zakochasz oraz nie wejdziesz w staly zwiazek. Patrzy sie na dom VII, takze ten dom ma swojego wladca, a ten wladca ma takze aspekty. Trzeba spojrzec takze na polozenie Wenus i jej aspekty w horoskopie, Wenus to miedzy innymi partnerstwo.

Dodatkowo: dom VII reprezentuje takze w horoskopie wszelkie umowy oraz kontrakty, to takze dom, ktory mowi w jaki sposob wchodzisz w relacje z innymi osobami, itd.

Jeśli ktoś ma planety w 7 domu, to może to oznaczać, że sprawy tego domu będą dla niego ważne. To zależy też od aspektów tych planet.
Aby określić, jaki jest ideał faceta, trzeba spojrzeć na Marsa w horoskopie,Wenus też sporo może nam powiedzieć, czego oczekujemy.

Dom odpowiedzialny za związki trwale, kontrakt - małżenstwo, itd, to dom VII w horoskopie. Patrzac na dom VII - Descendent w jakim jest znaku, planety w tym domu oraz ich aspekty, wladca tego domu, oraz aspekty planet do Descendentu, mozemy wyczytac duzo na temat naszego zyciowego partnera, szczegolnie małzonka. Przyklad: osoba ma Descendent w Strzelcu z Neptune w domu VII, partner tej osoby to obcokrajowiec (Descendent Strzelec - zagranica), neptun w domu VII, zza oceanu (Neptun - ocean, woda). Descendent Strzelec (partner otwarty na swiat, kochajacy podroze, zawodowy nauczyciel, optymista - Strzelec), oraz duzo ma cech zodiakalnych Ryb w swoim horoskopie, (Neptun w domu VII). Itd.


Z kolei zwiazki lużne, niezobowiązujace, gdzie jest fajne, milo, partnerzy szanuja swoja wolnosc, nie oczekuja zobowiazan, to dom V w horoskopie.

Gdy nie mamy zadnych planet w domu VII, absolutnie nie oznacza to, ze w zyciu danej osoby nie bedzie w ogole zycia uczuciowego, ono będzie. Poniewaz ten dom ma swojego wladce, i jego aspekty.

Zatem moga byc inne elementy w horoskopie tego partnera mocne.

Jest tak poniewaz dom VII w horoskopie to osoby, jakie bedziemy do siebie w zyciu przyciagac, czy to naszych partnerow, szczegolnie stalych, malzenstwo, oraz ogolnie ludzie wokol nas, dom VII to tez wszelkie umowy i kontrakty, relacje z innymi, to w jaki sposob wchodzimy w dialog z innymi osobami, to tez jawni wrogowie.

Moja znajoma ma Marsa w domu VII, jej partner jest dosc impulsywna osoba, narana.

Patrzymy nie tylko na znak na descendencie oraz planety w domu VII, takze aspekty do planet w domu VII i do wladcy descendentu, oraz aspekty do descendentu.

Astrologia profesjonalna.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31305
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2146 razy
Otrzymał podziękowań: 2087 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: 7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

Postautor: paloma » 16 sty 2015, 17:28

A co jeśli nie ma się żadnych planet w VII domu a descendent w Raku? Trudno znaleźć informacje na ten temat.
paloma
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2015, 15:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 5

Re: 7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

Postautor: Elie » 17 sty 2015, 12:51

Descendent w Raku znamionuje przywiązanie do domu rodzinnego. Lubi przyjemności życiowe, kocha harmonię uzyskaną dzięki wartościom materialnym (dom, samochód, itp…) To wszystko decyduje o równowadze w systemie uczuć i odczuć. Marzy w skrytości ducha o spokoju i równowadze życiowej.

VII dom odpowiada za stałe związki. Nie jestem specjalnie dobra w astro. Jednak na zdrowy rozsadek, prawdopodobnie dana osoba nie będzie w stałym związku - zalegalizowanym. Co nie oznacza kompletny brak związków. Wszak w obecnych czasach wchodzi moda na wolne związki. Poza tym, trzeba zwrócić uwagę na położenie Wenus. Tyle wiem.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31305
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2146 razy
Otrzymał podziękowań: 2087 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: 7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

Postautor: paloma » 17 sty 2015, 20:26

Dzięki Elie za pomoc. A z tymi związkami to zobaczymy w przyszłości :)
paloma
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2015, 15:09
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 5

Re: 7 dom w horoskopie – rewiry matrymonialne…

Postautor: Elie » 21 sty 2015, 14:34

Słońce w VII domu - korzyści płynące ze związków partnerskich i małżeńskich, szansa na udane małżeństwo, pod względem finansowym i zawodowym, uzyskanie pracy za pośrednictwem małżonka, lub jego bliskich, dobre stosunki z przełożonymi, umiejętność wypracowania dobrych układów w życiu towarzyskim i zawodowym, praca zawodowa polegająca na tworzeniu i rozwijaniu sieci układów biznesowych, praca w reklamie, praca w firmach rekrutacyjnych, pośrednictwo

Księżyc w VII domu - wpływ rodziny na zawierane związki małżeńskie, emocjonalne nastawienie do spraw partnerstwa i małżeństwa, związek, lub spółka handlowa z osobą wrażliwą, uczuciową, ale kapryśną i problematyczną we współpracy, zwierzchnicy niestali w planach i koncepcjach, podwładni zmienni w nastrojach i trudni do nadzorowania

Merkury w VII domu - partnerstwo oparte bardziej na porozumieniu intelektualnym, niż na głębokich uczuciach, szukanie przyjaciół wśród osób elokwentnych, o dużym zasobie wiedzy i podobnych zainteresowaniach, skłonnych do otwartej wymiany myśli i chętnych do nawiązania współpracy umysłowej, związki, lub spółki handlowe z osobami znacznie młodszymi, praca jako przedstawiciel handlowy, akwizytor

Wenus w VII domu - sprawy biznesowe prowadzone wspólnie z osobą o nieprzeciętnej urodzie i reprezentacyjnym wyglądzie, posiadającej szerokie grono znajomych i duże możliwości zdobywania nowych klientów, w drodze nieformalnych kontaktów towarzyskich, oczekiwanie od partnera, lub małżonka nienagannej prezencji, miłego sposobu bycia, oraz umiejętności odpowiedniego zachowania się na imprezach z udziałem przyjaciół, znajomych, lub w charakterze osoby towarzyszącej, w czasie spotkań biznesowych

Mars w VII domu - praca zawodowa oparta na twardej rywalizacji i pozyskiwaniu nowych kontaktów handlowych, utrzymywaniu silnych związków i tworzeniu zależności kapitałowych między inwestorami i przedsiębiorcami, praca doradcy handlowego, autoryzowanego przedstawiciela, akwizytora, rzecznika, kierownika personalnego, asystenta dyrektora, sekretarki


Jowisz w VII domu – korzystna sytuacja dla zawierania spółek handlowych, pozyskiwania wspólników do przedsięwzięć opartych na ścisłej współpracy z drugą osobą, praca w firmie małżonka, lub firmie będącej własnością kogoś z najbliższej rodziny małżonka

Saturn w VII domu – praca zawodowa związana z nadzorowaniem grup pracowniczych, realizujących wspólne przedsięwzięcia, wymagające dużego nakładu pracy i poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu roboczego, długoterminowa współpraca w ramach spółek i innych, jasno i konkretnie określonych, układów gospodarczych

Uran w VII domu – zajęcia zawodowe związane z internetem, nowoczesnymi środkami komunikacji interpersonalnej, współpraca z osobami posiadającymi wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii, handel elektroniką, praca w branży telekomunikacyjnej

Neptun w VII domu – praca jako przedstawiciel handlowy producenta alkoholu, koncernu tytoniowego, osoba odpowiedzialna za program artystyczny teatru, kabaretu, współpraca z osobami znanymi publicznie, prowadzenie agencji artystycznej, studia filmowego, zakładu fotograficznego, wspólnicy nieprzewidywalni, czasami zawodni w interesach

Pluton w VII domu – kontakty zawodowe z osobami pracującymi w wymiarze sprawiedliwości, policji, wojsku, korzystanie z poufnych informacji na temat strategii działania, lub technologii konkurencyjnych firm, udział w związkach, lub stowarzyszeniach kultywujących tradycyjne wartości, mających swoje korzenie w odległej przeszłości, lub zajmującymi się ukrytymi zdolnościami ludzkiego umysłu, wymagający, oraz dominujący w spółkach, lub związkach, partnerzy, oraz wspólnicy
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31305
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2146 razy
Otrzymał podziękowań: 2087 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Różne systemy astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości