Agnihotra

Agnihotra

Postautor: VesperLynd » 20 lut 2019, 12:40

Hej, czy ktoś z Was palił kiedyś agnihotrę? Sporo o tym czytam, ale jestem ciekawa, czy ktoś ma doświadczenia z tym rytuałem.

Agnihotra jest to oczyszczający, leczniczy ogień ofiarny palony w domach lub gospodarstwach dokładnie o wschodzie i zachodzie słońca. Paliwem jest suszony, czysty, krowi nawóz, klarowane masło i niełuskany ryż. (w naszym sklepie szamanskibeben.pl znajdziecie Państwo Agnihotrę zrobioną z czystych ziół oraz czystej parafiny). Wiedza o ogniu Agnihotra pochodzi z Ksiąg Wedyjskich i jest wiedzą objawioną przez święte anioły (bogów) za pośrednictwem starożytnych wieszczów. Źródłosłów terminu Agnihotra jest następujący: Agni – ogień, Hotra – ofiara, poświęcenie. Według Sanskrytu Agnihotra jest najmniejszą formą rytów Jadźńa (Yajńa). W Wedach, pradawnych świętych pismach indoaryjskich, zawartych jest wiele opisów misteriów poświęconych ogniom. Najstarszym i najprostszym z nich jest Agnihotra. Jest to oczyszczający ogień pobudzający przepływ prany, czyli ożywiającej i podtrzymującej życie energii. Nie wnikając zbytnio w sprawy duchowe zauważymy, że praktykowanie rytu Agnihotra jest ze wszech miar pożyteczne. Oczyszcza m.in. atmosferę wokół piramidki (około 100 m2 silnie, do 1 km2 słabiej) oraz nasyca ją praną, czyli energią życiową niezbędną do istnienia wszystkich żywych organizmów. Efektem tego są zmiany psychiczno-umysłowe, które z kolei dokonują zmian fizjologicznych człowieka. Oczyszczane jest też całe środowisko naturalne właściciela domu, gospodarza.
Agnihotra to ogień rytualny palony w celu oczyszczenia atmosfery dokładnie o wschodzie i o zachodzie słońca, w specjalnie do tego celu przygotowanych miedzianych piramidkach o określonych rozmiarach lub tradycyjnie w otoczonych polnymi kamieniami dołkach ofiarnych wykopanych w ziemi przed domem na posesji gospodarza. Pali się też ogień rytualny w piramidkach ze specjalnego stopu pięciu metali znanego w tradycji wedyjskiej. Jednym ze składników tego stopu jest miedź, ale jest też i złoto. Paliwem jest wysuszony krowi nawóz, który formuje się w postać placków, a następnie suszy na słońcu, sklarowane masło krowie służące do podtrzymania ognia (tzw. ghee, ghi) oraz nie połamane i niełuskane ziarenka ryżu, które wrzuca się do ognia z jednoczesnym śpiewaniem mantry. Agnihotra stosowana jako metoda oczyszczenia, praktyka lecznicza czy też terapia alternatywna, jest praktykowana bez względu na światopogląd i wyznawaną religię. W miejscach regularnego palenia ognia Agnihotra, życie ludzkie, zwierzęce i roślinne staje się o wiele łatwiejsze, zharmonizowane i szczęśliwe. Ci, którzy praktykują Agnihotrę, nie chorują, oddychają zdrowym powietrzem i chodzą po urodzajnej ziemi. Z piramidy Agnihotry emanują ogromne ilości uzdrawiających energii.
za: https://www.instytutnoble.pl/agnihotra/
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: Agnihotra

Postautor: Nut » 20 lut 2019, 14:43

Cudowne właściwości her. Coś za bardzo nie wierzę w artykuły w sumie reklamowe, pisane przez producentów czy sprzedających
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 525 razy
Otrzymał podziękowań: 408 razy
Droga życia: 0

Postautor: Piko » 10 wrz 2019, 20:36

VesperLynd pisze:Hej, czy ktoś z Was palił kiedyś agnihotrę? Sporo o tym czytam, ale jestem ciekawa, czy ktoś ma doświadczenia z tym rytuałem.

Agnihotra jest to oczyszczający, leczniczy ogień ofiarny palony w domach lub gospodarstwach dokładnie o wschodzie i zachodzie słońca. Paliwem jest suszony, czysty, krowi nawóz, klarowane masło i niełuskany ryż.
Z piramidy Agnihotry emanują ogromne ilości uzdrawiających energii.
za: https://www.instytutnoble.pl/agnihotra/

Brałem w tym udział o zachodzie słońca ,gdy miałem jakieś 13 lat. Nie pamiętam aby mnie to z czegoś uzdrowiło.

PS. Spiewa się przy tym specjalną hinduistyczną mantrę , którą pamiętam do dziś...
---------
nie wróże
IRC.pdf

Awatar użytkownika
Piko
Gawędziarz

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 168 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 11 wrz 2019, 15:18

Przeczytałam dokładniej... pierwszy raz słyszę o takim rytuale palenia ognia z krowiego łajna i czegoś tam jeszcze.

Kiedy ogień wygaśnie, energia zostaje zamknięta w uzyskanym popiele. Popiół ten używany jest do przygotowania wielu różnych leków

Ktoś ... coś wie na ten temat, stosował ?
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Piko » 11 wrz 2019, 15:25

Siedząc przy ogniu Agnihotra wdychamy dym, który bardzo szybko przedostaje się z płuc do krwiobiegu. Wpływa to doskonale na cały układ krwionośny. Działanie dymu może być dodatkowo wzmacniane przez zjadanie niewielkich ilości, szczypty popiołu z Ognia Agnihotra, najlepiej w miksturach z innymi lekami. Popiół ten można dodawać do pożywienia. Dym Agnihotry wpływa także pozytywnie na umysł i cały układ nerwowy.

Szczegóły tutaj: http://himalaya-wiki.org/index.php?title=AGNIHOTRA_-_Oczyszczaj%C4%85ca_Moc_Ognia
---------
nie wróże
IRC.pdf
Awatar użytkownika
Piko
Gawędziarz

Postautor: Elie » 11 wrz 2019, 15:29

Piko pisze:
Siedząc przy ogniu Agnihotra wdychamy dym, który bardzo szybko przedostaje się z płuc do krwiobiegu. Wpływa to doskonale na cały układ krwionośny. Działanie dymu może być dodatkowo wzmacniane przez zjadanie niewielkich ilości, szczypty popiołu z Ognia Agnihotra, najlepiej w miksturach z innymi lekami. Popiół ten można dodawać do pożywienia. Dym Agnihotry wpływa także pozytywnie na umysł i cały układ nerwowy.

Szczegóły tutaj: http://himalaya-wiki.org/index.php?title=AGNIHOTRA_-_Oczyszczaj%C4%85ca_Moc_Ognia

Nie o link do artykułu mi chodzi, a o prywatne doświadczenia. ;P

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Piko » 11 wrz 2019, 15:33

Elie pisze: a o prywatne doświadczenia. ;P

Niestety nie spożywałem w rzadnej formie oprócz dymu.
---------
nie wróże
IRC.pdf
Awatar użytkownika
Piko
Gawędziarz

Postautor: Elie » 11 wrz 2019, 15:52

Piko pisze:
Elie pisze: a o prywatne doświadczenia. ;P

Niestety nie spożywałem w rzadnej formie oprócz dymu.

:lol: :tomato:
Się nie spożywa łajna, sieM pali....

"Piko

Brałem w tym udział o zachodzie słońca ,gdy miałem jakieś 13 lat. Nie pamiętam aby mnie to z czegoś uzdrowiło.

PS. Spiewa się przy tym specjalną hinduistyczną mantrę , którą pamiętam do dziś...

Możesz zdradzić co to za mantra. W sumie ciekawy rytuał. Pytanie ... skąd wziąć łajno :th_holeinwall:

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Piko » 11 wrz 2019, 16:03

Elie pisze:
Się nie spożywa łajna, sieM pali....

No jasne, ale pisałem o popiele z tej mieszanki :lol: :tomato:
Elie pisze:Możesz zdradzić co to za mantra. W sumie ciekawy rytuał. Pytanie ... skąd wziąć łajno :th_holeinwall:

Proszszszsze:

Obrazek

Pytanie ... skąd wziąć łajno
Odpowiedź : z łąki.
---------
nie wróże
IRC.pdf

Awatar użytkownika
Piko
Gawędziarz

Postautor: Elie » 11 wrz 2019, 16:21

Obrazek

taaaaa.... jakąś muzyczną wersję poproszę zaloty

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Następna

Wróć do Rytuały