akupresura, akupunktura

akupresura, akupunktura

Postautor: Elie » 21 gru 2011, 02:47

Czym jest akupresura?

Akupresura jest najstarszą i najbardziej rozpowszechnioną metodą masażu leczniczego na świecie. Metoda ta liczy kilka tysięcy lat, a jej odkrycie i rozpowszechnienie zawdzięczamy Chińczykom. Odkryli oni, że poprzez naciskanie odpowiednich punktów na ciele, można złagodzić lub usunąć zaburzenia organizmu. Istnieje kilka metod masażu uciskowego, a akupresura jest najstarszym i najprostszym z nich. Jedną z odmian takiego masażu, polegającą na nakłuwaniu igłami określonych punktów na ciele jest akupunktura. Inną metodą może być oddziaływanie na punkty na ciele za pomocą ciepła, strumieni wody, promieni laserowych oraz masażu podwodnego.
Obrazek
Zalety akupresury

Akupresura przestała być jedynie metodą alternatywnego leczenia. Liczne uniwersytety (ostatnio niemieckie) wprowadziły do swojego programu nauczanie akupresury i akupunktury. Co roku tysiące lekarzy rozpoczyna naukę tej metody leczenia na licznych seminariach i kursach, w zakresie akupresury, klasycznej akupunktury ciała oraz akupunktury ucha. Akupunkturę może uprawiać tylko odpowiednio przeszkolony lekarz, jednak akupresura może być stosowana przy współpracy samego chorego. Nauka tej techniki nie jest trudna i może być wszędzie stosowana. Nie powoduje ona żadnych efektów ubocznych, nic nie kosztuje i staje się coraz popularniejsza, a zalety w likwidowaniu schorzeń za jej pomocą są nieocenione. Akupresura łagodzi zaburzenia czynnościowe narządów, powodując ustąpienie bólu. Pozwala też na złagodzenie dokuczliwego bólu zanim pacjent skonsultuje się z lekarzem. Umożliwia zastosowanie profilaktyki w celu zapobiegania nawrotom choroby, zwiększaniu ogólnoustrojowej wydolności organizmu oraz wspomaganiu postępowania lekarskiego. Jest też metodą stosowaną w ramach „pierwszej pomocy” w nagłych wypadkach.

Akupresura w walce z bólem

Akupresura jest nieocenionym sposobem walki z bólem. W Chinach metoda ta jest stosowana nie tylko przez lekarzy, ale znajduje też zastosowanie w prywatnych domach, nawet wśród dzieci. Trzeba pamiętać jednak, że ból jest zawsze sygnałem alarmowym wysyłanym przez organizm. Dlatego przed podjęciem leczenia przez akupresurę należy skonsultować dolegliwości z lekarzem. Kiedy jednak znamy wcześniej przyczynę bólu ( bóle głowy związane z pogodą, zwyrodnieniowe zmiany kręgosłupa, bóle stawów), można tę metodę zastosować. Dr Nogier, autor podręcznika do akupresury twierdzi, że :„Należy unikać wyłączania bólów, które poddawane są koniecznej obserwacji w celu śledzenia przebiegu choroby lub mają być uwzględnione w ustaleniu wskazań do wykonania zabiegu operacyjnego"
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: akupresura, akupunktura

Postautor: Cecylia » 13 mar 2014, 12:07

Ciekawa jestem Waszych doświadczeń z akupunkturą. Czy i na co Wam to pomogło?
Ja chodzę od jakiegoś czasu na akupunkturę i babka powiedziała mi ,że taka terapia trwa z rok...a nieraz dwa :).
Cecylia

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 3

Postautor: Elie » 13 mar 2014, 12:15

Koleżanka chodziła z kręgosłupem. I gdyby nie akupunktura, już by dawno nie chodziła.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: pat_jo » 30 mar 2015, 15:15

Zajmuję się akupunkturą od kilku lat. Udało mi się pomóc pacjentom, których nie byłam w stanie wyleczyć narzędziami medycyny akademickiej (czyli głównie chemią).
Metoda niedoceniana w naszym kraju, chociaż w ostatnich latach obserwuje się coraz większe zainteresowanie i świadomość pacjentów dotyczącą tego tematu:)
pozdrawiam

pat_jo

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 30 mar 2015, 17:53

Jak wyżej wspomniałam, koleżance w walce z kręgosłupem pomogła akupunktura.Problem w tym, że takie zabiegi dostępne są jedynie prywatnie i niestety, nie stać ją było na następne zabiegi z powodu wysokiej ceny.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Wróć do Medycyna chińska