Akwarium a Feng Shui

Re: Akwarium a Feng Shui

Postautor: Imira » 17 wrz 2012, 22:19

Wlade ...
To juz nic nie rozumiem... :roll:
Nie znam sie na FS, poczytalam troche, zrobilam miarke do mebli, uzywam w domu kompasu do ustalenia kierunkow, uwazam na kwiaty jakie mam, staram sie miec meble z zaokraglonymi brzegami, mam dzwonki powietrzne, posilki jadamy z mezem siedzac twarzami na poludnie, jedynie spania nie moge zmienic,
spimy w b, niekorzystnym kierunku, uwazam na "strzaly", stosuje sie do mapki baqua, mam remedia w domu ...
a tu czytam :
(oczywiście nie mówię w tej chwili o "mapce bagua"
ze strefami kariery, bogactwa itd, poniewaz to nie jest prawdziwe FS)

Moge Cie prosic o pare slow wyjasnienia?
W ksiazkach traktujacych o FS, jest wszedzie mapka baqua zalecana ... :?
Imira

Postautor: kama8 » 17 wrz 2012, 22:39

Feng Shui to jeno pic na wodę i młyn na wyciąganie kasy od naiwnych :mysliciel:
Żyły wodne, to jest to na co należy zwrócić uwagę.
kama8

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: xuan » 06 lis 2012, 19:44

Imira pisze:Wlade ...
Nie znam sie na FS, poczytalam troche, zrobilam miarke do mebli, uzywam w domu kompasu do ustalenia kierunkow, uwazam na kwiaty jakie mam, staram sie miec meble z zaokraglonymi brzegami, mam dzwonki powietrzne, posilki jadamy z mezem siedzac twarzami na poludnie, jedynie spania nie moge zmienic,
spimy w b, niekorzystnym kierunku, uwazam na "strzaly", stosuje sie do mapki baqua, mam remedia w domu ...
a tu czytam :
(oczywiście nie mówię w tej chwili o "mapce bagua"
ze strefami kariery, bogactwa itd, poniewaz to nie jest prawdziwe FS)

Imiro,

Co prawda nie jestem wlade, ale pozwolę sobie napisać parę słów :)
Feng Shui z "kącikami" bogactwa, rodziny, kariery itd. zostało wynalezione na potrzeby świata Zachodu w latach 70-tych XX wieku. To ma korzenie gdzieś tam w Feng Shui, ale nie może działać prawidłowo, ponieważ nie ma tam czynnika czasu. Feng Shui nie jest takie proste, że wszystkie domy na jednej ulicy dzielą taki sam los. A w sumie tak by było jeśli brać pod uwagę "kąciki" Ba Gua. Prawdziwe Feng Shui to forma czyli jak to wszystko wygląda. To też czas, który jest niezmiernie ważny. Dwa takie same domy obok siebie, tak samo umeblowane i mające w środku takie same kolory i gadżety w tych samych miejscach - nie będą miały takiego samego losu jeśli zostaną zbudowane w różnym czasie.
W Ba Gua nie ma czasu, są tylko miejsca czyli jak gdyby połowa Feng Shui :)

Feng Shui to energie kosmiczne i energie ziemskie które łączą się w jakimś miejscu i dają jakiś efekt - czyli wydarzenia. Energie ziemskie są niezmienne, bo przecież mamy ciągle w tym samym miejscu północ, południe, wschód, zachód itd. Ale zmienia się układ Nieba, wciąż przychodzą stamtąd nowe energie, wciąż inne. I one mieszają się, łączą z tymi ziemskimi. I właśnie prawdziwe Feng Shui bada te połączenia. Nawet z każdym rokiem i miesiącem trochę się te energie zmieniają i musimy reagować - coś postawić, dodać, odjąć w jakimś miejscu. Dlatego piszę te comiesięczne prognozy - aby wskazać czytelnikom na jakie miejsca zwrócić uwagę w danym miesiącu i jak wykorzystać na "maxa" dane miejsce :)
Z pewnością doświadczasz różnych rzeczy w ciągu różnych lat i miesięcy, mimo że masz coś tam postawione w jakimś sektorze, tak? To właśnie wpływ czasu, zmienności. Wszystko płynie jak mawiał pewien filozof :) I wszystko się zmienia, a my musimy za tymi zmianami podążać. To jest prawdziwe Feng Shui - dostosowanie się i korzystanie z energii Wszechświata tak, aby jak najwięcej pomyślności uzyskać :)

Jeśli chcesz korzystać z książek - najlepsza na naszym rynku jest "Feng Shui dla Żółtodziobów". Tam można przeczytać jak się robi wykres energii i dlaczego samo Ba Gua to za mało.

Pozdrawiam serdecznie (alem się rozpisała :gafa: )
xuan
xuan
mistrz Feng Shui i ba zi

Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 11

Postautor: xuan » 06 lis 2012, 19:49

kama8 pisze:Feng Shui to jeno pic na wodę i młyn na wyciąganie kasy od naiwnych :mysliciel:
Żyły wodne, to jest to na co należy zwrócić uwagę.

kama8,

Z tymi żyłami wodnymi masz rację. Ale przez ileś już lat pracy doszłam do wniosku, że Feng Shui potrafi obliczyć za pomocą kompasu i wykresu to, co radiesteta czuje. Wielokroć analizowałam domy, gdzie na przykład w sypialni były bardzo niedobre, chorobotwórcze energie Feng Shui. Gdy mówiłam to mieszkańcom oni ze zdumieniem mawiali "A wie Pani, ze dwa tygodnie temu był radiesteta i mówił to samo!". :)

Ja mam wielki szacunek dla radiestezji, widziałam w akcji radiestetę który (oprócz badania żył wodnych w domach) na mapie miasta znajdował ukradzione przedmioty i policja to potwierdzała...To niesamowita umiejętność. Świat jest taki ciekawy i tyle jest do zaobserwowania i nauczenia....:)
xuan
mistrz Feng Shui i ba zi

Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 11

Postautor: wlade » 06 lis 2012, 20:44

Imira pisze:Wlade ...
.............

W zasadzie to Małgorzata już wszystko wyjaśniła podczas mojej nieobecności :wink:
Mi pozostaje polecić Tobie oraz innym nieświadomym pasjonatom tematu, stronę edukacyjną stworzoną właśnie na takie okoliczności - www.fengshuitradycyjne.pl
Pod nazwą Feng Shui można znaleźć wiele fałszywych technik, dlatego najlepiej szukać w internecie informacji na temat Feng Shui Tradycyjnego :)
inż Włodzimierz Buliński
Konsultant Feng Shui i Ba Zi
Senior Practitioner FSRC Canada
www.fengshuiwlade.com
www.fengshuitradycyjne.pl
https://www.facebook.com/groups/fengshuiibazi/
Awatar użytkownika
wlade
Konsultant Feng Shui i Ba Zi inż. Informatyk

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Droga życia: 1