Alergia na zapachy i dym z kadzideł

Postautor: Mandragora » 11 wrz 2014, 11:09

Lubię zapalić kadzidełko, lubię kiedy po domu roznosi się przyjemna woń.Najbardziej lubię zapach róż, jednak ostatnio nie mogę palić kadzidełek. Łzawią mi oczy i kręci się w nosie.
Mandragora

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Nut » 14 wrz 2014, 08:03

Łzawią mi oczy i kręci się w nosie.

Sprawdź na jakie zapachy jesteś uczulona, być może na dym. Można uniknąć dymu w prosty sposób - należy wsypać ziółka do naczynia z odrobiną wody i podgrzewać. Świetnym sposobem jest umieszczenie pojemnika z ziołami i wodą na kaloryferze.Tym sposobem przez cały dzień będzie odczuwalny ładny zapach.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 512 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Postautor: koles » 15 wrz 2014, 09:54

Mandragora pisze:Lubię zapalić kadzidełko, lubię kiedy po domu roznosi się przyjemna woń.Najbardziej lubię zapach róż, jednak ostatnio nie mogę palić kadzidełek. Łzawią mi oczy i kręci się w nosie.

generalnie to pachnie nie kadzidlo lecz olejek eteryczny uwalniany z rosliny w trakcie wzrostu temperatury
zwykle kadzidla w ktorych nastepuje spalanie poza olejkami przede wszystkim kopca weglem i pewnie to dym cie podraznia.
w sprzedazy sa takze kadzidla sypkie gdzie sypiesz je na metalowa tacke i prazysz nad plomieniem - nie ma spalania - nie ma dymu - a olejki uwalniaja sie dosyc szybko
Awatar użytkownika
koles

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy
Droga życia: 1

Wróć do Świece, kadzidła, olejki