Ascendent

Re: Ascendent

Postautor: Nut » 02 cze 2015, 10:15

Wrażenie, jakie tworzy się w otoczeniu powstaje dość spontanicznie, wręcz instynktownie, jednak nie każdemu udaje się z taką samą łatwością zaprezentować swój znak Ascendentu. Owa łatwość lub trudność zależna jest przede wszystkim od aspektów do Ascendentu oraz położenia świateł w znakach, czyli Słońca oraz Księżyca. Trudności z wyrażaniem cech Ascendentu są obecne zwłaszcza przy kwadraturze i opozycji do któregoś ze świateł. Przykładowo - łatwiej będzie wyrażać cechy ascendentalnego Barana osobie spod znaku Strzelca (który należy do tego samego żywiołu) niż Raka, dla którego “odgrywanie roli” śmiałego Barana przychodzi z większym trudem (nieharmonijne żywioły, dodatkowo kwadratura). Nie zmienia to faktu, że przykładowy solarny Rak z Ascendentem w Baranie nadal będzie robił wrażenie pewnej siebie i energicznej osoby, jednak będzie to dla niego duży wysiłek wymagający pewnego rodzaju samooszukiwania się lub wewnętrznego przymuszania - dochodzi do pewnego wewnętrznego rozdarcia między tym kim się jest, a tym kim chce się zaprezentować. Z kolei solarnemu Strzelcowi identyfikacja z energią ascendentalnego Barana przychodzi “lekko” i dość naturalnie (ten sam żywioł ognia). Szczególnie uciążliwy konflikt wewnętrzny występuje u osób, w których horoskopie zarówno Ascendent, jak i Słońce leżą w znakach jakości stałej cechującej się brakiem elastyczności. Ciągła “walka” pomiędzy cechami obu znaków, w której każdy chce przeforsować swoją “energię” nie chcąc nikogo udawać, może prowadzić do silnych blokad samoekspresji, a w skrajnych przypadkach do problemów z tożsamością i akceptacją siebie. Przeważająca ilość nieharmonijnych aspektów pomiędzy planetami, a Ascendentem zwiększa także prawdopodobieństwo, że u osoby dominować będzie wyrażanie negatywnych cech dla danego znaku Ascendentu.
Najbardziej “komfortowe” jest położenie Słońca i Ascendentu w tym samym znaku. Daje to naturalne umiejętności pokazania się, gdyż to jacy jesteśmy jest zgodne z tym w jaki sposób chcemy się zaprezentować. Szczególnie jeśli Słońce jest przy Ascendencie lub w domu pierwszym, osoba w oczywisty sposób jest popularna i zwykle w centrum zainteresowania. Jest to bardzo dobre położenie np. dla ludzi występujących na scenie. Znane osoby ze słońcem na Ascendencie to m.in. Benny Hill, Freddie Mercury.


Era Astrologii - Tomasz Kiedos
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2555
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 482 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy
Droga życia: 0

Re: Ascendent

Postautor: Nut » 02 cze 2015, 10:20

Cechy fizyczne:
Najbardziej wyróżniającym elementem twarzy jest charakterystyczne głębokie spojrzenie. Bez względu na to czy oczy są duże czy małe, wzrok ascendentalnego Skorpiona przyciąga uwagę i intryguje, a niektórych może deprymować z uwagi na wrażenie “bycia prześwietlonym”. Spojrzenie może przybierać różne formy, najczęściej jednak jest tajemnicze, mroczne, “psychopatyczne” (z powodu umiejętności patrzenia bez przerwy w jeden punkt przez długi czas) lub ironiczne, cyniczne, sarkastyczne, szydercze, ale praktycznie zawsze przenikliwe. Kształt oraz wyraz twarzy przypomina czasem “przebiegłego szczura” (lub “szczwanego lisa”). Opanowanie - “twarz pokerzysty”. Oczy nierzadko głęboko osadzone w oczodołach w ciemnej oprawie, a podczas uśmiechu przymrużone. Nos czasem o “orlim”, “rzymskim”, garbatym kształcie. Ostre rysy twarzy.
Ciało najczęściej szczupłe, ale mocne i wytrzymałe, zbite. Chód szybki i lekko “skoczny”, ale ogólnie ruchy dość oszczędne.
Sposób bycia i wizerunek zewnętrzny:
Ascendentalny Skorpion odbierany jest jako tajemniczy, mroczny, poważny, a czasami w ogóle nie jest zauważalny właśnie z uwagi na “oszczędność” w wyrażaniu siebie i skrytość. Jednak gdy już się odezwie, zazwyczaj szokuje otoczenie dosadnością lub kontrowersyjnością tematu bądź poglądu. Czasem robi to chociażby w celu sprawdzenia czyjejś reakcji. Ma wiele pasji, pociągają go tematy tabu oraz wszystko co tajemnicze i niezbadane. Jest doskonałym psychologiem i obserwatorem. Dzięki temu, a także magnetyzmowi, opanowaniu, aurze tajemniczości oraz intrygującemu spojrzeniu jest jednym z najlepszych uwodzicieli. Dużą wagę przywiązuje do seksu. Mimo szerokiego spectrum emocji (które najczęściej przybierają skrajne formy) na zewnątrz chłodny i opanowany. Nieufny, uczucia okazuje tylko najbliższym. Wszystko pragnie kontrolować. Duża siła psychiczna dzięki wytrwałości oraz umiejętności głębokiej transformacji.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2555
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 482 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy
Droga życia: 0

Re: Ascendent

Postautor: KociImperator » 22 wrz 2018, 11:58

To, w jaki sposób doświadczyłem ascendu, to natura i predyspozycje umysłu. Umysł jako komputer posiadający własną inteligencję, naturę i predyspozycje. To jest definiowane przez znak, w którym został ukształtowany. Jest to pierwsza rzecz, którą otrzymałem. Rzeczywistość umysłem doświadczana.
,,Myśl dobrze, mów dobrze, rób dobrze a będzie dobrze"
Awatar użytkownika
KociImperator
 
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2018, 15:41
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 3

Re: Ascendent

Postautor: Elie » 22 wrz 2018, 13:28

Nie tylko powierzchowność
Znaczenie Ascendentu jest dość rozległe i nadal w jakimś stopniu tajemnicze, ale na pewno jest czymś więcej niż tylko powierzchowną naturą. Stephen Arroyo pisze o żywiole Ascendentu, iż „ukazuje przy jakim podejściu do życia zewnętrznego człowiek czuje się swobodny i nieskrępowany”. To stwierdzenie należałoby potraktować jako kluczowe, jeśli chcemy zrozumieć głębszy wymiar Ascendentu. Jednak uważam, iż sformułowanie to można śmiało odnieść do samego znaku Ascendentu, a nie tylko żywiołu, natomiast owe “podejście do życia” przenika całą osobowość i manifestuje się w ogólnym sposobie bycia nie tylko w sytuacjach społecznych. Styl bycia zgodny ze znakiem Ascendentu sprawia, iż człowiek czuje się spełniony oraz zjednoczony ze światem i samym sobą. Reasumując, znak Ascendentu wskazuje bardziej na to kim pragnie się być, a cały horoskop urodzeniowy (z naciskiem na Słońce) kim się jest.
Często Ascendent związany jest z drogą życiową, jaką człowiek wybiera i nierzadko dotyczy ona pracy zawodowej. Ludzi po prostu instynktownie ciągnie do dziedzin związanych ze znakiem Ascendentu. Dlatego na przykład osoby z Ascendentem w Bliźniętach zostają pisarzami, a Lwy aktorami. Życie w sposób zgodny z tematem Ascendentu sprawia, że ludzie czują się swobodnie w tej “roli”, czują się po prostu sobą, a dodatkową satysfakcję przynosi im fakt, że w oczach innych są identyfikowani z tą właśnie dziedziną życia. Jeśli ktoś ma problemy z wybraniem ścieżki zawodowej, a w horoskopie urodzeniowym brak jest dominujących energii pod tym kątem (domy 2,6,10), to często polecam drogę związaną właśnie ze Znakiem Wschodzącym, uwzględniając oczywiście predyspozycje i umiejętności danej osoby.


Ascendent w Skorpionie mają min;
Władimir Putin;
Obrazek

River Phoenix oraz Julian Assange
Obrazek
Natalie Portman i Joseph Goebbels
ObrazekObrazek

Jimmy Page i Jim Carrey
ObrazekObrazek


Ascendentem w Baranie:Cristiano Ronaldo
Obrazek

Ascendentem w Wadze:Leonardo Di Caprio
Obrazek


Żródło - Era Astrologii
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31090
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 1914 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Ascendent

Postautor: Ejbert » 22 wrz 2018, 21:32

Cokolwiek by nie powiedzieć o ascendencie jest on środkiem wyrazu całego horoskopu. To przez asc. przejawiają się horoskope cechy, nie odwrotnie.
Natomiast wyraźnie zaznaczone (tzw. archetypowe) cechy ascendentu można między bajki włożyć, jeśli znajdują się tam jakieś planety, bo one po prostu wnoszą swoją charakterystykę i to zarówno pod względem zachowania jak i wyglądu. Nie można się też opierać na wyglądzie człowieka przy ustalaniu znaku ascendentu (np. przy próbie rektyfikacj), to jest bardzo zwodnicze i niepewne. Dlatego wymienione opisy są tylko małą wskazówką a nie kanonem, o czym niewielu chce pamiętać, że już nie wspomnę o takim "drobiazgu" jak rasa i związany z nią typ budowy (wizerunku) fizycznego.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Re: Ascendent

Postautor: Elie » 23 wrz 2018, 14:49

Nie można się też opierać na wyglądzie człowieka przy ustalaniu znaku ascendentu (np. przy próbie reaktyfikacj), to jest bardzo zwodnicze i niepewne. Dlatego wymienione opisy są tylko małą wskazówką a nie kanonem, o czym niewielu chce pamiętać, że już nie wspomnę o takim "drobiazgu" jak rasa i związany z nią typ budowy (wizerunku) fizycznego.


Powyżej podałam orientacyjnie przykłady ( nie moje przy tym), które w żaden sposób nie są normą. Znam na przykład osobę, która ma ascendent w Wadzie i absolutnie nie przypomina Leonardo DiCaprio - chodzi o wygląd zewnętrzny, o charakterze Leonardo DiCaprio nic mi nie wiadomo.Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że Leonardo DiCaprio też jest Skorpionem ( data i miejsce urodzenia: 11 listopada 1974 43 lata, Hollywood, Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone Wzrost: 1,83 m) na dodatek również wysokiego wzrostu, jakiegoś tam podobieństwa można się doszukiwać. ;P

W innym poście wspominałam o moim dyletanctwie jeśli chodzi o astrologię, proszę więc bez krytykanctwa, bo nawet krytyką nie można nazwać wpisu na czacie.
Nie można jednocześnie uczyć się wszystkiego i jeszcze prowadzić forum. Coś na tym ucierpi, a wiedza będzie powierzchowna, czego bym nie chciała. Nie można być dobrym we wszystkim.Ale może przyszedł czas na zainteresowanie się teraz astrologią 035 w sumie czemu nie, jakieś orientacyjne podstawy już znam.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31090
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 1914 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Ascendent

Postautor: Nut » 23 wrz 2018, 15:26

Zauważyłam coś charakterystycznego, wspólnego dla osób z ascendentem w Skorpionie. Są to oczy, świdrujący , przenikliwy wzrok.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2555
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 482 razy
Otrzymał podziękowań: 383 razy
Droga życia: 0

Re: Ascendent

Postautor: Ejbert » 23 wrz 2018, 16:25

Nut pisze:Zauważyłam coś charakterystycznego, wspólnego dla osób z ascendentem w Skorpionie. Są to oczy, świdrujący , przenikliwy wzrok.


Tak, dużo jest osób z takim wzrokiem przy tym ascendencie, ale jak zwykle są i wyjątki, szczególnie właśnie wtedy, gdy znajdują się tam planety i jeszcze przy tym wpływ cech znaku Słońca jest wyraźnie zaznaczony, np. aspektami WH ze Słońcem. Do tego dochodzi zagwózdka w postaci dekanatów, bo np. ktoś ma asc. w Skorpionie ale w dekanacie Ryb lub Raka, to oczy mogą być rybie lub racze (lub kształt twarzy itd) - i wtedy po oczach nie poznasz kto zacz ;)
Spotkałem się też z przypadkami, jakby to powiedzieć, "wymiany" cech planet podobnych, gdzie trudno jest się zorientować, które to cechy wpływają na wygląd. Np. Asc Skorpion z Wenus i Księżycem albo asc. w Raku, ale jego władca - Księżyc w Skorpionie - to też może dać przenikliwy wzrok.
A bywa i tak, że sugerujemy się wyglądem publicznym i na tej podstawie wysnuwamy wnioski, np. w przypadku Violetty Villas, której z racji włosów sugerowano znak Lwa, chociaż cała reszta Lwa nie przypomina, zarówno w młodszym jak i starszym wieku, a naturalny jej wygląd podpowiada właśnie bardziej Skorpiona, niektórzy zaś wskazują też na znak Raka. Ja miałem okazję widzieć ją na żywo, w tym w starszym już wieku i - co by o niej nie powiedzieć - wzrok nawet wtedy miała uważny, bystry, przenikliwy.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Zbiorczy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości