Ascendent w znakach zodiaku

Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 09 mar 2009, 12:23

Ascendent w dwunastu znakach zodiakuBARAN

Znak Barana, gdy chodzi o charakter ludzi urodzonych z tym znakiem wschodzącym - pokrywa się z baranem ze świata zwierzęcego.
Ciało człowieka typu Barana jest suche, mocno zbudowane, muskularne i twarde. Szyja i głowa są szczupłe; głowa jest nieco klinowata, u dołu węższa - czoło szerokie. Włosy i broda przeważnie brązowe; wąsy jaśniejsze. Włosy rudawe wpadające w czerwień miedzi, albo koloru lnu - mają miejsce wtedy, kiedy Mars przebywa w znaku Barana, będącym równocześnie w Ascendencie, czyli wschodniku.
Nos silnie odznacza się i wystaje. Typ Barana ma przeważnie szczególne znaki na twarzy, jak blizny, plamy, brodawki, względnie znakowana jest głowa.
Charakter jest gwałtowny, porywczy, prędki, samodzielny, niezależny od wczesnej młodości, kierowniczy i panujący nad innymi, czyli despotyczny i często stosuje rzadko u innych typów ludzkich spotykany upór, bez względu też na przeciwności i otoczenie oraz jego potrzeby, egoistycznie nieraz zdobywa to, czego pragnie, dając więcej wysiłku oraz tracąc logicznie więcej, niż zyskuje, toteż u tego typu, raczej bezwzględnego, nie brak zła i dobra. Władczy. Kroczy wszystkimi drogami do obranych celów. Stosunkowo łatwo osiąga kierownicze stanowiska, ale też łatwo je traci. Jest bardzo dużo pewności siebie, która często graniczy z cynizmem, ale w ogóle ludzkim taka cecha daje raczej sukcesy. Odwaga rzadko spotykana, graniczy często z szaleństwem, stąd też astrologia naukowa łączy typ Don Kichota z typem Barana, ponieważ Baran również staje w obronie rzekomo uciśnionych i podejmuje się nieraz zadań ponad swe siły i uzdolnienia.
Siłą swej woli typy Barana pokonują nieraz duże w życiu przeszkody i przeciwności, oraz choroby, a gdy chodzi o znoszenie np. bólu przez brak cierpliwości, ten typ chętnie daje się operować, byle najszybciej usunąć trwanie dolegliwości.
Typy Barana, to przeważnie wybitni kierownicy na każdym stanowisku, przywódcy, pionierzy, nieraz wyrywający się z pomysłami i nowościami przedwcześnie. Wszystko zaczynają, ale rzadko do końca prowadzą zaczęte dzieło. Nie znoszą monotonii, ciągłości, zjawiska, czy pracy; cieszą się świetną pamięcią, stąd duża bystrość i orientacja w życiu, które szwankują u kobiet typu Barana przy odbytych porodach, bo po matkach te zdolności zwykle dziedziczą ich dzieci. Mamy tu wielu fanatyków, ludzi o skłonności bałamucenia siebie i innych, nieczystych duchów, krętaczy, ryzykantów i przestępców typowych.
Typy Barana lubią wysoką temperaturę i w wypadku, kiedy zachorują, brak wysokiej gorączki, jest tu zjawiskiem o znaczeniu ujemnym i przeciwnie, gorączka wysoka to zapowiedź zwalczania choroby przez bardzo żywotny i czynny organizm typu Barana. U typu Barana spadek temperatury o jeden tylko stopień niżej granicy przeciętnej - jest już znakiem niebezpieczeństwa zapowiadającym.
Każda ocena tego typu ludzi, jak też i innych znaków, zależną jest jednak od tego, na który stopień znaku Barana wypada Ascendent, oraz jakie są planety w I domu, jakie też są aspekty planet do Ascendentu oraz aspekty do planet znajdujących się w Ascendencie.
Niemniej ważną też jest sprawa ulokowania się Marsa, regenta znaku Barana oraz regenta I domu w każdym horoskopie, nawet jak Ascendent wypada na inne znaki, ponieważ pierwszym domem, czyli Ascendentem zawsze dysponuje znak Barana. Od aspektów Marsa, planety oznaczającej czynność, ruchliwość człowieka w życiu - w dużym stopniu zależne jest układanie się spraw w życiu danej jednostki oraz modelowanie się i urabianie cech charakteru.
Zasadniczo lepsze są nawet złe aspekty Marsa, niż ich brak zupełny, ponieważ brak aspektów od innych planet do Marsa, a specjalnie od Księżyca i Słońca - świadczy o braku wszelkiej woli u człowieka, posiadającego taką konstelację z Marsem "obcym" niejako w horoskopie urodzenia.BYK

Znak ten wschodzący w Ascendencie, zapowiada u urodzonego postać niską, krępą, przysadzistą o karku krótkim, co w wieku starczym daje złudzenie przygarbienia, przy tym kark jest zwykle wydatny, rzucający się w całości budowy, jako charakterystyczny jej szczegół. Członki krótkie i silne, zaokrąglone, ręce szerokie o krótkich palcach. Twarz okrągła i pełna, czoło szerokie i niskie. Część czaszki, gdzie znajduje się tzw. wzgórze miłości bywa często silnie rozwinięte, chodzi tu oczywiście o miłość seksualną, płciową. Wargi grube, nos krótki i tępy w nasadzie głęboko osadzony. Oczy mają spojrzenie przyjacielskie, są też przeważnie ciemne z silnym zarostem ciemnych brwi; włosy obfite i bardzo często kręcone, kasztanowate lub nawet czarne. Oczy typu Byka nie mają tego ognia i tych błysków, co np. oczy u typu Barana, które nieraz zdają się być jak świdry wkręcające się w głębię człowieka, ale oczy typu Byka nabierają specjalnego wyrazu, jak ich właściciel jest rozgniewały i podniecony, wtedy zachodzą one jakąś mgłą i zaczerwieniają się, jak też silnie rozszerzają i typy Byka w pasji są nieobliczalne, bo w takim stanie przybywa im wiele siły fizycznej i są skłonni nawet do zabójstwa, lecz takie stany na szczęście tych typów zdarzają się bardzo rzadko.
Typ Byka, jest wyjątkowo ostrożny i długo nieraz obmyśla pierwszy krok w każdym przedsięwzięciu, zanim zdecyduje się do czynu. Jest to też typ wytrwały, stały i cierpliwy, ale np. wytrwałość da się zauważyć tak w miłości, jak i nienawiści, w pracy i grze, oraz zabawie. Jest to jedyny typ, który lubi życia używać i nadużywać bez opamiętania się, przy tym są to typy silnie obstające przy swojej racji, lecz jak zorientują się, że jednak jej nie posiadają - ustępują sami. Są rozwlekli, przekonywujący, kiedy chodzi o ich interesy osobiste i korzyści własne, czy też przedsięwzięcia, które zamierzają wykonać. Nie brak im też ostrożności, dokładności oraz dobrej orientacji w sprawach materialnych, toteż są z natury swojej najlepszymi materialistami i kapitalistami, bo umieją i mają ku temu okazję - gromadzić bogactwa doczesne.
Każdy nowy pomysł jest przez typ Byka traktowany wpierw krytycznie i z dużym niedowierzaniem, ale przy nabieraniu pewności i przekonywaniu się o korzyściach nowego pomysłu w realizacji, szybko uczą się i wprowadzają nowość w życie, stając się nieraz najlepszymi wykonawcami w rzeczach nowych. Musi tu być tylko podkreślona ich korzyść, zysk, inaczej odstępują od tego, co tylko daje idealne jakieś sukcesy, o znaczeniu moralnym.
Jeżeli w Byku, znajdującym się w Ascendencie przebywa również Słońce - urodzona osoba z taką konstelacją będzie się odznaczała dużą siłą, właściwą u Byka ze świata zwierzęcego, przy tym taka konstelacja czyni charakter dumnym i mocnym.
Księżyc w znaku Byka ulega tzw. wywyższeniu, czyli zdobywa większą siłę dodatnią, względnie znaczenie dodatnie i przy obecności Księżyca w znaku Byka, w Ascendencie - zapowiada to osobie urodzonej bogactwo, to samo zapowiadane jest też przy obecności Księżyca w V domu przy Ascendencie wypadającym na znak Byka.
Wenus w znaku Byka w Ascendencie, zapowiada piękną postać, zdolności i zamiłowanie do sztuk pięknych, muzyki i śpiewu.
W 29 stopniu Byka znajdują się tzw. Plejady i kiedy Księżyc lub Słonce albo też Ascendent wypadają na ten stopień w momencie urodzenia, względnie gdy te elementy wypadają na bliskie 28 lub 30 stopień Byka - jest to zapowiedzią utraty wzroku, lub oczu, zapowiedź ślepoty.BLIŹNIĘTA

Znak ten wschodzący w momencie urodzenia, zapowiada postać wysoką, długą, proporcjonalną, szczupłą o długich ramionach, rękach krótkich i wysmukłych palcach. Typ Bliźniąt przy chodzeniu porusza ramionami, a ręce u tego typu nie są w spokoju nawet, jak typ Bliźniąt odpoczywa. Twarz jest wąska o nosie szpiczastym, ostrym, który nazywa się nosem jastrzębim. Oczy ciemne o spojrzeniu przenikliwym, ostrym. Włosy ciemne, często szybko siwiejące, co związane jest z czynnościami nadnerczy u tego typu.
Typ Bliźniąt jest niecierpliwy, szybki, prędki i niespokojny. Sam nierzadko nie wie, na jakim miejscu znajduje się. Łatwo się rozdwaja i gubi w szczegółach, mając zasadniczo umysł bardzo spokojny i przebywający więcej w abstrakcji, jak rzeczywistości. Umysł u tego typu jako bardzo aktywny i ruchliwy, łatwo czyni odkrycia, spostrzeżenia, których inne typy nie są w stanie dokonać. Bliźnięta - typ rzadko do końca doprowadza swoje prace i zaczęte zadania, oraz często usiłuje od razu kilka wykonywać czynności np. przy czytaniu jednej książki posiada więcej książek koło siebie, celem kontrolowania, ich w toku czytania zasadniczej i tak samo bywa w życiu, miłości, gdzie przeważnie przejawia się pewna doza dualizmu, podwójności.
Typy Bliźniąt mają wrodzoną inteligencję i odznaczają się we współżyciu dużą dozą taktu, jakkolwiek umieją te typy być bardzo interesowne i traktować wszystko po handlowemu. Łatwo obrażają się i wtedy potok wymowy zabija logikę, są bardzo samolubni, a namiętności typu Bliźniąt nigdy nie są zbyt głębokie.
Odróżniamy dwa typy Bliźniąt - mianowicie: typ niższego rozwoju umysłowego, stojący też niżej umysłowo, jest bardzo podatny, ucieka się do kpin, kłamstwa, chytrości, przebiegłości, podstępów nawet tam, gdzie one są zgoła niepotrzebne, a typ wyższy umysłowo okazuje się powściągliwy, wybitny w nauce, orator dobry i wykładowca, czy wykładowczyni, jak chodzi o uzdolnienia pedagogiczne, które w takim wypadku są wrodzone u typu wyższego Bliźniąt,
Słońce w Ascendencie wypadającym na Bliźnięta, podkreśla dodatnie cechy charakteru, które też górują nad cechami ujemnymi. Urodzeni z taką konstelacją są wybitni, wyróżniają się w życiu społecznym i są dla ogółu fascynującymi ludźmi, spokojnymi z natury, pełnymi godności, wytrwałości i zdrowia. Taka konstelacja przy pomyślnych aspektach od innych planet do Słońca zapowiada też często sławę w dziedzinie sztuki i literatury.
Merkury, regent znaku Bliźniąt - znajdując się w Bliźniętach, jak są one na szczycie I domu, Ascendentu, zapowiada zależnie od aspektów od innych planet do Merkurego - cechy ujemne lub dodatnie, zależnie od tego, czy Merkury ma aspekty krytyczne, czy dodatnie od innych planet, przede wszystkim Merkury przy takim położeniu i pomyślnych aspektach zapowiada uzdolnienia literackie oraz krasomówcze (oratorskie), ale też czyni osobę urodzoną przy takiej konstelacji - niepewną i zmienną w swoim usposobieniu, co w życiu zewnętrznym nie sprzyja zbyt dużym sukcesom.RAK

U tego typu człowieka ciało jest wrażliwe, przeczulone, słabe. Przy tym obie strony ciała są rożnie silne, wygląd niewieści, a starsi w latach typu Raka stają się otyli.
Członki u typu Raka są wysmukłe, przy tym górna połowa ciała jest silniejsza od dolnej. Głowa okrągła, oczy wodniste, niebieskie i małe, podbródek słabo zaznacza się, nos tępy, na końcu nieco wydęty, cera blada, usta duże i wyraziste, włosy brązowe.
Typy Raka lubią swoją rodzinę, tradycję, pamiątki rodzinne, mają dużo snobizmu, tak samo lubią Ojczyznę, dom rodzinny, są przy tym spokojni, powściągliwi, a ich gniew trwa zawsze krótko i szybko przemija, a przyczyny jego są łatwo zapominane. Chociaż siła żywotna szwankuje, nie psuje im nastroju taki stan i nie psuje im nastroju i humoru. Typy te mają odwagę, którą przejawiają w momentach bronienia swojej własności, rodziny, bliskich. Są to osoby jednak zmienne w usposobieniu, kapryśne, niestałe w uczuciach i dążeniach., tak samo zmieniają łatwo swoje ideały, ale czasami umieją przy ich obronie wytrwać do ostatniego tchu i postawić na swoim.
Słońce w znaku Raka wypadającym na I dom, czyli Ascendent - daje temu typowi pewną ważność oraz znaczenie w życiu społecznym, wybitność oraz okazje do zaszczytów, poza tym dużo siły do życia.
Księżyc w Ascendencie, jako zresztą regent znaku Raka - działa na żołądek, jelita, organy trawienia, błony śluzowe i zależnie od pomyślnych względnie krytycznych aspektów od innych planet - poraża lub zasila te części organizmu.
Lew ze Słońcem dysponuje sercem i drogami krwionośnymi, więc jak Słońce znajduje się w znaku Raka w Ascendencie - zapowiada to długie życie, a przy złym aspektowaniu - Słońca przez inne planety - wiele chorób.
Księżyc w swoim znaku i Ascendencie zapewnia duży niepokój, niedomagania i dużą zmienność, kaprysy.
Jowisz w Raku ulega tzw. wywyższeniu, toteż w tym znaku w Ascendencie zapowiada wiele zadowolenia, szczęścia oraz zaszczyty w życiu urodzonej osoby z taką konstelacją.
Rak oraz znak Lwa to dwa gwiazdozbiory w Zodiaku, które dotyczą najważniejszych części ludzkiego organizmu, bo pierwszy dotyczy piersi i żołądka, a Lew dotyczy serca - organu, bez którego nie można wyobrazić sobie istnienia żywego człowieka, poza tym znak Raka uważany jest za Ascendent w momencie powstania naszego systemu słonecznego, z Ziemią - jako planetą, na której żyjemy, oraz ten znak symbolizuje ludzkość, będąc też w Ascendencie horoskopu urodzenia Chrystusa. Wybawiciela ludzkości z pęt materii.LEW

Osoby urodzone w znaku Lwa, mając najczęściej ciała duże, dobrze rozwinięte w górnej połowie, przy tym cała postać odznacza się dobrą budową. Część dolnej połowy ciała jest słabiej rozwinięta i słabsza.
Głowa owalna, twarz różowa, w gniewie staje się czerwona, oczy niebieskie względnie niebiesko-siwe, broda wystająca, czoło silnie zaznaczone, nieco wysunięte. Włosy przeważnie blond.
Lew rządzi sercem, toteż typy Lwa w swoim charakterze mają wiele serdeczności, która jako uczucie góruje często nad rozumem posiadanym i materializmem, do którego są jednak skłonności. Typ Lwa daje pieniądze lub wiedzę bez oglądania się na podziękowanie i wdzięczność, jest przy tym wspaniałomyślny, zwłaszcza jak w Ascendencie Lwa znajdzie się również Słońce - regent tego znaku,
Saturn w znaku Lwa w ascendencie jest złym znakiem i zapowiada niepowodzenia.
Typy Lwa lubią zaszczyty oraz honory i dużo nieraz poświęcają dla osiągnięcia sławy, popularności, ale też te rzeczy osiągną, bo mają niezłą znajomość ludzkiej psychologii i umieją otoczenie i ludzi podporządkowywać swojej woli.
Są to typy ludzi wiernych, oddanych, dzieci Słońca, lubiące światło i prawdę oraz zmierzający po prostych liniach do obranych celów. Są dobrymi mówcami, działają przez osobisty magnetyzm na otoczenie i swoją autorytatywność, do drugiej płci mają szczególny pociąg i swoje zmysły, jak też skłonności muszą nieraz poskramiać inaczej popełniają nadużycia w dziedzinie seksualnego życia, flirtujące za poważnie z płcią drugą, przez co nie braknie wielu przykrości.
Słońce w znaku Lwa - nie uszkodzone daje silne ciało o dużej odporności i wytrzymałości.
Mars w Lwie w Ascendencie - krytycznie aspektowany - zapowiada choroby serca i przeważnie nagłe przyczyny śmierci.
Znajdujący się w 6 stopniu Lwa - gwiazdozbiór Osła jest jako punkt niebieski ujemnym znakiem, jeżeli na ten stopień wypadają: Słońce, Księżyc lub szczyt Ascendentu, jak też ujemnym punktem w znaku Lwa jest miejsce stałej gwiazdy zwanej Regulusem. W obu tych wypadkach zagrożone są oczy osoby urodzonej, jeżeli podane ciała kosmiczne lub Ascendent znajdą się w momencie urodzenia w tych wrażliwych miejscach znaku Lwa.
Znak Lwa odznacza się też impulsywnością niespotykaną u typów innych znaków zodiakalnych. Pod wpływem impulsywności człowiek popełnia czyny nieodżałowane, a wrodzona u typu Lwa wspaniałomyślność rzadko pozwala przebaczać doznane urazy i przedwcześnie spalone mosty rzadko typy te mogą odbudować.PANNA

Postać człowieka urodzonego z ascendentem znaku Panny jest średnia, nieco przysadkowata, kolana są często na wewnątrz zwrócone, przy tym nogi wąskie i małe, oraz górna część ciała silnie rozwinięta, oblicze o pięknych zwykle rysach, zwłaszcza nad nosem i na środku twarzy, broda nieco cofnięta i przeważnie za słabo rozwinięta; oczy ciemno brązowe względnie siwe - włosy brązowe, twarz jest w budowie szczupła i najczęściej owalna.
Typy Panny są szybkie, ruchliwe i bardzo czynne w młodości, przy tym łatwo się uczą i mają też zamiłowania do nauk ścisłych, praktycznych. Szybko nabierają wprawy w nowych dziedzinach nauki i pracy, jak również w opanowaniu obcych języków, wymowie; są biegli w pracach mających związek z pismami, mamy tu też urodzonych pisarzy. Często cyniczni, zimni, zapominają z trudem doznane obelgi i długo czują się obrażeni. Bardzo krytyczni. Są to zwolennicy skrajnego kierunku odżywiania się, higieny, na czym jeżdżą dosłownie, jak na przysłowiowych konikach. Z budowy ciała fizycznego są raczej słabi, mimo tego rzadziej chorują przez umiejętność stosowania umiarkowania i diety, jak też higieny, jak typy silniejsze od nich. Panna dysponuje VI domem w horoskopie, a jest to dom choroby, toteż typy Panny potrafią nieraz w siebie chorobę wmówić i znaleźć ją w odpowiednim miejscu w organizmie. Równocześnie mają zdolność wrodzoną do pielęgnowania innych i leczenia, jak też stawiania diagnoz lekarskich stąd mamy tu typowych lekarzy.
Merkury - będąc regentem znaku Panny - jeżeli przebywa w tym znaku w Ascendencie, zapowiada sukcesy w życiu osoby urodzonej, szczególnie w pobliżu Słońca, które w dobrych aspektach powiększa sukcesywność Merkurego w tym znaku. Typy Panny w swojej młodości są budowy szczupłej, w latach średnich stają się te typy muskularne i korpulentne, szczególnie dolna połowa ciała ulega otłuszczeniu łatwiej, niż górna i znak Panny dysponuje też więcej dolną połową ciała. Typy Panny niechętnie poddają się ćwiczeniom gimnastycznym, zatruwając tym samym swoje ciało i deformując je w latach starszych, co specjalnie jest charakterystyczne u tego typu tak, że nawet przeważnie te typy zapadają na choroby wewnętrznych organów i lubują się we własnych cierpieniach fizycznych znosząc je lepiej od innych typów zodiakalnych, lubią też o swoich dolegliwościach rozprawiać i objaśniać z detalami ich objawy. Są tu osoby obdarzone skłonnościami do hipochondrii, onanii.
Saturn w znaku Panny w ascendencie powiększa tylko skłonności do chorób i wypadków, także ten typ przy takiej konstelacji jest więcej chory jak zdrowy. Mamy tu dobrych pielęgniarzy, jeżeli sami nie chorują, typy z taką konstelacją, lub personel nadający się do pracy ciężkiej i wymagający dużej dozy cierpliwości, niemal cierpliwości benedyktyńskiej.
Typy Panny są krytyczne, a przy niższym rozwoju umysłowym - silnie egoistyczni. W żadnym znaku zodiakalnym egoizm nie ma tak wybitnego charakteru osobistego, jak przy znaku Panny.
Znak Panny ze względu na małą dozę odwagi u siebie, oraz brak woli w przeciwstawianiu się innym, często popada pod wpływem też nieraz osłabienia woli przez nałogi ukryte - kompleksowi niższości, co paraliżuje śmielsze w życiu poczynania. Krytycyzm i samokrytycyzm u typu Panny są najlepiej rozwinięte wśród innych znaków zodiakalnych, ale często i tu spotyka się wiele przesady, co w konsekwencji daje osobę skwaszoną i niezadowoloną nie tylko z otoczenia, ale i samej siebie. Cechy takie wnoszą nieraz, o ile nie opanują swoich przesądnych krytyk - niepokój do otoczenia i hamują wszelki postęp działając sugestywnie i przewidując najgorsze rzeczy w pierwszym rzędzie.WAGA

Ludzie posiadający w momencie urodzin w Ascendencie znak Wagi mają budowę ciała długą i szczupłą, dobrze jednak zbudowani i fotograficzni, harmonijnie W wieku starszym są te typy podatne na tycie, lecz zachowują jednak harmonijne linie. Spojrzenie łagodne czyste. Nos regularny, brwi brązowe, włosy ciemne, lecz nie brak w tym znaku i blond włosów. Ładna forma ust przy uśmiechu i ładne regularne zęby; budowa rąk i nóg należy do pięknych, a nogi przeważnie małe i bardzo zgrabne.
Typ Wagi posiada, wrodzony pociąg do płci drugiej i skłonności do wczesnego zawierania małżeństwa, co jest charakterystyczniejsze u tego typu, jak wszystkich innych.
Typy Lwa lubią, kochają familię, ale swoje serce mają też dla innych, znajdujących się poza kołem rodzinnym, natomiast typ Wagi jest oddany bez reszty rodzinie, lecz z zastrzeżeniem, o ile to okazuje się za wskazane i konieczne, bo jako typy ulegają nieraz abstrakcjom i łatwo zakochani, umieją tak kobiety jak i mężczyźni typu Wagi - szukać nowych wrażeń i uwielbień, pozostawiając nieraz dzieci na łasce losu lub powierzając je na wychowanie innym osobom, ażeby w pełni używać wolności i miłości nowego typu.
Typ Wagi umie być bardzo zmienny, abstrakcyjny i kapryśny. Łatwo zapomina, ma raczej pamięć złą, oraz lubuje się w afektach.
Saturn w Wadze i Ascendencie Wagi, ponieważ w tym znaku ulega wywyższeniu, wpływa silniej na ducha. Typy te szwankują na krańcowość we wszystkim niemal. Umieją jednak cele zamierzone osiągnąć, wytrwale będą zmierzać, unikając walki, stosując najlepiej ze wszystkich ludzkich typów dyplomację, znajomość ludzkiej psychiki, oraz umiejętnie wyręczając się innymi, co czynią po mistrzowsku. Umieją nieraz nagle odmieniać swoje zamiary, zmieniać też drogę, po której idą bez ostrzegania innych i skutkami takich przemian tak u siebie, jak i u zainteresowanych ludzi. Często te typy stają się niewolnikami swoich uczuć i skłonności.
Znak Barana oraz Wagi to odcinku Zodiaku, na których toczy się bitwa pomiędzy życiodajnym Słońcem, a śmiercionośnym Saturnem, jest to bitwa cierpienia z zadowoleniem, życia ze śmiercią, przyjaźni z wrogością, dobra ze złem, toteż typy Wagi często całe życie poświęcają jednemu celowi: osiągnięciu równowagi pomiędzy duchem, a materią. W znaku Barana Słońce jest wywyższone, a w znaku Wagi ulega tzw. upadkowi, a z Saturnem jest przeciwnie - w Wadze jest on wywyższony, natomiast w znaku Barana ulega upadkowi, czyli siły jego dodatnie ulegają wypaczeniu i działa raczej ujemnie.
Typy Wagi mają odwrotność cech znaku Barana, to znaczy u nich nie ma szorstkości i ruchliwości typu Barana, tym samym stanowią typy o oktawę wyższą od typu Barana, co do cech ujemnych charakteru. Baran walczy, Waga ucieka się do dyplomacji. Pierwszy naraża się i wysila, często ginie, Waga w ostateczności umie się wycofać, a w najgorszym wypadku wygrywa nawet przez uciekanie się do kompromisu.
Wenus regentka znaku Wagi, nie we wszystkich swoich cechach odpowiada znakowi Wagi, bo np. w znaku Byka Wenus posiada cechy zmysłowości jeszcze przyziemnej, czysto fizycznej, w Wadze są już te dane subtelniejsze, nierzadko nawet wkraczają w abstrakcję i idealizm nieosiągalny na ziemi w życiu materialnym. W znaku Wagi Wenus zapowiada uzdolnienia do sztuk pięknych; Saturn w tym znaku i Ascendencie zapowiada wiadomości z zakresu ducha, naukowe uzdolnienia i kierunek życia nastawiony na naukę, powagę.SKORPION

Ludzie z Ascendentem w znaku Skorpiona mają postać krótką i grubą, nieproporcjonalnie zbudowaną, lecz na ogół silną, muskularną. Podbródek silny, ramiona szerokie, twarz kanciasta, o rysach nieregularnych, wygląd często niesympatyczny, spojrzenie posiada coś z pożądliwego i ostrego.
Nos duży, mocny i haczykowaty, brwi ciemne, krzaczaste, oczy wyraziste, fascynujące, spoiste, często wskazują na rezolutność, a barwa ich bardzo często brązowa lub nawet czarna. Włosy ciemne z czerwonym odcieniem, szczególnie jak w Ascendencie znaku Skorpiona - znajduje się Słońce. Usta zwyczajne, zęby duże i ulegają szybkiemu psuciu się, najczęściej na skutek próchnicy, co powoduje ich utratę przez wypadanie lub wyjęcie.
Typy Skorpiona opierają się na swoim prawie, są dumni, mają poczucie swojej własnej godności, nie brak im sarkazmu i nieraz w rozmowie, lub mowie okazują się cierpkimi i sarkastycznymi.
W uczuciach silni, tak samo w miłości i zazdrości, ale w namiętnościach spokojni, tak samo jak w złości, tym bardziej są w tych dziedzinach niebezpieczne te typy, bo umieją porywać lub niszczyć bez reszty. Jest to jeden jedyny typ człowieka, którego porównać można w zemście do Skorpiona rzeczywistego, od którego ukąszenia nie ma ratunku, a śmierć przychodzi powoli, ale pewnie, toteż typ Skorpiona u ludzi jest mściwy i cierpliwy zarazem - bo wiele potrafi znieść przeciwności, które czasami sam poszukuje, tak samo jak walczyć lubi i narażać się na niebezpieczeństwo.
W tym znaku mamy dwie natury Skorpiona, jedną wybitnie szlachetną, pełną altruizmu i zaparcia się siebie, niespotykanego u innych typów, bo Skorpion posiada najbardziej silną i wolną wolę, chociaż tego na zewnątrz nie przejawia, oraz mamy typ drugi niższego rozwoju o skłonnościach do rzeczy najpodlejszych i czynów najgorszych. Dwie krańcowo różne możliwości u typu Skorpiona są charakterystyczne, a która bierze górę mówią aspekty planet do Ascendentu.
Wyższy typ to wybitny idealista, mistyk, a niższy jest mściwy, zazdrosny. Typ Skorpiona jest wojowniczy i skory do walki, przy tym mężny, waleczny o silnej woli, umysł przenikliwy i skrupulatny, sprzyja zdolnościom detektywistycznym.
Słońce w Skorpionie zapowiada dobre właściwości, a Mars jako regent tego znaku - zapowiada skłonności do szyderstwa i sceptycyzmu. W ogóle jest to jeden z najoryginalniejszych typów ludzkich, czy człowiek typu Skorpiona.STRZELEC

Ludzie urodzeni w czasie, kiedy na wschodzie ukazuje się znak Łucznika, mają przeważnie - co zależy też od stopnia tego znaku postać wysoką, chudą, proporcjonalną, o rękach i nogach nieco większych niż korpus. Kościec silny, twarz długa i charakterystyczną, czoło wysokie, nos prosty, nie wygięty, oczy niebieskie lub też siwe ze spojrzeniem dziecinnym, dobrym, jowialnym, o ile planety nie zmieniają ich koloru i wyrazu przez aspektowanie Ascendentu.
Włosy jasne, lub kasztanowate, cały wygląd do późnych lat jest świeży i kwitnący. Mamy tu najwybitniejsze typy ludzi wysportowanych.
Typy Łucznika dzielą się na dwie kategorie, gdzie jedna jest o niższym rozwoju umysłowym skłonnym do życia awanturniczego, pełnego zmian i nowości. Taki typ oddaje się sportom, ryzykowaniu stawiając nieraz wszystko na jedną kartę, bo zasadniczo więcej ich nic posiada w swoim ręku, a optymizm wrodzony u typu Łucznika w ogóle - u niższego typu znaku stwarza pole do stwarzania humburgów, rzeczy nierealnych, planów nieosiągalnych. Mamy tu typy tzw. parobków wiejskich odzianych w szaty dziedzica, które za cenę błyszczenia przez dobę dają nawet długie lata wolności. Nie brak tu też ryzykantów, graczy, szczególnie na konnych wyścigach, zakładających się pod byle pretekstem, typy nieobliczalne, nielogicznie postępujące.
Typ wyższy oddaje się również sportom, ale unika przy tym okrucieństwa szaleństwa, czy kłamstwa lub oszustwa. Typ niższy skłonny do morderstwa, typ wyższy do wspaniałomyślności nawet wobec wroga. Wyższy typ daje filarów kościoła, jednostki wznoszące się wysoko pod względem umysłowym, odkrywców nowych kierunków filozofii, nowych religijnych przywódców i rządców krajem, nie przekupnych i nie ulegających pieniądzom, oddanym dobru i sprawiedliwości, o którą szlachetnie umieją walczyć i zwyciężać przeciwników.
Słońce w znaku Łucznika i Ascendencie czyni urodzonych wielkimi, nawet jak urodzona osoba jest ze sfer najniższych. Dobre właściwości charakteru potęgują się, jak w Ascendencie znajdzie się regent Łucznika - Jowisz.
Łucznik rządzi lędźwiami i złe planety w tym znaku porażają tę część ciała, stwarzając niedomagania lędźwi, jak też czyniąc podatnym na złamanie kości, szczególnie nóg oraz na inne wypadki dotyczące kończyn dolnych.
W 8-ym stopniu Łucznika znajduje się stała gwiazda o nazwie ANTARES, która posiada charakter krytyczny, tak samo, jak nałogowiec Plejady oraz Północny Osioł. W tych punktach znajdujące się takie ciała niebieskie, jak Księżyc lub Słońce czy też taki punkt wypadający jak szczyt I domu zwanego wschodnikiem, oraz przy towarzyszeniu krytycznych aspektów do tych ciał, lub Ascendentu od planet takich, jak Saturn, Mars, Uran lub Neptun - zapowiada to choroby oczu, a nawet ślepotę. Ma to też miejsce, jeżeli w tych punktach nieba znajdą się złe planety, a aspekty od Słońca lub Księżyca do nich są krytyczne, przy tym, jeżeli te złe planety ulegają tzw. retrogradacji, czyli pozornemu cofaniu się względem Ziemi (ruch wsteczny), ujemne znaczenie takich konstelacji jest wtedy spotęgowane dwukrotnie, ponieważ retrogradacja planety daje dwukrotne przejścia przez to samo miejsce na niebie w stosunku do Ziemi.
Antares jest gwiazdą stałą, której Arabowie jako trzeciej z kolei tego rodzaju gwiazd przypisują charakter krytyczny.
Typy Łucznika muszą się nauczyć swoje ideały realizować i nie zmieniać swoich planów, oraz nie zmieniać stale miejsca pobytu, lecz ustalić się muszą na jednym miejscu i znaleźć w nim swoje zadowolenie, jak też powziąć na stałe jedno stanowisko w życiu społecznym, religii, czy nawet zainteresowaniach, bo inaczej będą rozpraszać się na rzeczy rozbite, muskając nieraz wszystko po trochu, by inni dokańczali do reszty zadania, pracę czy przedsięwzięcia. Typy Łucznika muszą się też wyzbyć przesady w twórczym optymizmie. Miewają te typy oryginalne sny, które są prorocze, nie brak im przeczuć przyszłości i orientacji w życiu, ale optymizm przesadny jest tak samo destruktywny, jak pesymizm, bo daje przeliczanie się z przeciwnościami i przeciwnikami, które w końcu wyczerpują w walce o byt i przyczyniają się do końca raczej smutnego i krytycznego.
Typy Łucznika winny też panować nad swoim językiem, gdyż ich prawdomówność jest wybitna a słowa czasami padają, jak strzały z łuku wprost w serce przeciwnika. Łucznik cierpi moralnie, jak jest na odpowiednim poziomie, kiedy widzi naruszenie sprawiedliwości i to nie tylko w sprawach bezpośrednio jego dotyczących, ale też i ludzi obcych nieraz. Jest gotów pomagać i litować się, na czym zwykle źle wychodzi i czasami demoralizuje tymi cechami szlachetnymi przeciętnych zjadaczy chleba urodzonych raczej do oszukiwania bliźnich. Łucznik jest urodzonym kupcem mimo cech charakteru dających umysł i nastawienie bardziej abstrakcyjne i tym kupcem staje się w życiu z biegiem lat, ponieważ szybko orientuje się, że życie to jedna wielka walka, w której zwycięża kapitał, a ten płynie przez handel, a życie jest jednym wielkim kramem, gdzie można wszystko sprzedać i kupić, tylko zależy jak się sprzedaje i jak się kupuje. Łucznik ryzykuje, ale rzadko traci!KOZIOROŻEC

Przy Ascendencie w znaku Koziorożca postać jest średnia, krótka, chuda i wątła. Kark silny, pierś silna, członki ciała niezbyt foremne. Twarz przeważnie piękna, chociaż kolor twarzy blady, czoło szerokie, nos szpiczasty i nieco zgięty, oczy piwne - głęboko osadzone. Broda wybitna i wystająca, oczy czarne nieraz, głębokie osadzone i o tragicznym spojrzeniu, rzadko zdolne do patrzenia w oczy innym zwłaszcza w rozmowie. Włosy ciemne i czarne, mowa słaba i bardzo rzadko płynna.
Siła życiowa bardzo słaba i typy te dopiero z biegiem lat życia nabierają siły i w latach starszych są silne, w każdym razie pilniejsze, jak w młodości, toteż mimo złego stanu w początkach życia osiągają wiek późny.
Typy te wcześnie robią na innych wrażenie starców, ze względu na szybko ukazujące się zmarszczki i ze względu na swoją chudość ciała.
Typy Koziorożca są bardzo ambitne i usiłują być postępowymi i zdążać naprzód, przeważnie też cele zamierzone osiągają przez pracę twórczą, przez pilność i wytrwałość. Czują się nieco osamotnione i biedne i takie samopoczucie daje im też usposobienie melancholików, jak też nastroje melancholiczne, zwłaszcza jak Saturn jest krytycznie przez inne planety aspektowany. Typy te nie poszukują przyjemności dla siebie, nawet usiłują unikać tego, co daje zadowolenie, a powinni właśnie otaczać się ludźmi wesołymi i znajdywać się w gronie ludzi z dobrym humorem. W żadnym innym znaku zodiakalnym nie mamy tak poważnych ludzi, jak właśnie spośród typów Koziorożca.
Typy Koziorożca są dobrymi detektywami, wytrwali w śledzeniu, szczególnie jak chodzi o tajemnice ludzkie i nie spoczywają przy tym tak długo, jak długo tajemnic tych nie wyświetlą.
Znak Koziorożca krytycznie aspektowany przez planety i ich układ, daje ludzi o charakterze bardzo mściwym, a przy krytycznych aspektach od Marsa do Ascendentu w znaku Koziorożca mamy u tak urodzonych skłonności oraz w ich życiu okazje do przelewania krwi przez mściwość u tych ludzi.
Słońce wschodzące w Ascendencie w Koziorożcu zapowiada, dla urodzonych takie cechy w charakterze, jak sprawiedliwość, czystość, honorowość, oraz okazję do osiągnięcia stanowisk przedsiębiorców w wielkich działach przemysłu. Regentem znaku Koziorożca jest Saturn.WODNIK

Przy Ascendencie w znaku Wodnika postać jest piękna, tak u kobiety jak i u mężczyzny, szczupła, prosta i symetrycznie zbudowana.
Głowa kwadratowa, tył głowy długi, twarz długa i męska, owalna, broda wystająca, nieco duża. Oczy przeważnie piękne, ciemne lub jasne, czynią wrażenie nieustraszonych.
W żadnym znaku nie na tak dużych różnic w wpływach planet, jak w Wodniku, jak chodzi o budowę i zdrowie ciała fizycznego u osoby urodzonej z Ascendentem w tym znaku, tylko oczy u tych typów mają wiele podobieństwa z typami znaku Skorpiona.
Wodnik jako typ posiada pociąg do odosabniania się i separowania od ludzi, oraz do szukania samotności. Są to typy oddanych przyjaciół. Świetnie znają sposoby do osiągania sukcesów w sprawach pieniężnych i przeważnie są one dzięki cierpliwej pracy zdobywane, jak chodzi o pieniądze. Chętnie rozmawiają i zastanawiają się w sprawach handlowych przedsięwzięć i mają powodzenie przez rozsądek oraz wyczuwania sytuacji życiowych.
Uczucia u typu Wodnika są widoczne we współżyciu i przeważnie mocne, przy tym interesują się bardzo żywo problemami z zakresu nauk okultnych jak też astrologią i dziedzinami nauki abstrakcyjnej. Niemniej interesuje ich wszystko, co ma związek z nowoczesnością, sportem, techniką i wynalazczością.
Słońce oraz Saturn w Wodniku posiadają wpływy dodatnie, przy tym regentem tego znaku jest Saturn, a według nowszych badań ten znak podporządkowuje się również Uranowi, jako planecie o charakterze ekscentrycznym, rewolucyjnym, reformistycznym.
Wodnik posiada w swoim charakterze inklinacje do różnych ekstrawagancji, jak chodzi o życie praktyczne i pracę w życiu.
Ekscentryzm ten będzie się przejawiał w momentach najmniej spodziewanych. Co jest charakterystyczne u tego typu ludzi, że umieją oni zapalać się w pierwszej fazie każdego przedsięwzięcia i egzaltować, ażeby wkrótce po ochłonięciu zrezygnować, względnie zmienić swoje przyrzeczenia. Typ Wodnika przy współpracy jak i współżyciu szybko zmienia postanowienia i przyrzeczenia, toteż na obiecankach Wodnikowca nigdy polegać nie można, bo zawsze zmieni to, co przyrzekał czy obiecywał.
Kobiety typu Wodnika są oryginalnymi matkami dla dzieci. Nie mają wielkich uczuć macierzyńskich i starają się przeważnie unikać roli matek, intuicyjnie wyczuwając też nieraz mające tu miejsce komplikacje przy porodach. Wodnikowcy łatwo ulegają sugestii ludzi z otoczenia, w jakim przebywają i wykonują nierzadko to, czego nie pragną przez narzuconą wolę innych.RYBY

Ascendent w znaku Ryb zapowiada postać krótką, mięsistą, skłonną do tycia. Chód nierówny, ramiona okrągłe, postawa pochyła ku przodowi, ręce i nogi krótkie i niezgrabne. Forma głowy owalna i nieco szpiczasta, twarz nieforemna o matowym wyglądzie, nos wielki i płaski, usta duże, broda słabo wystająca, oczy wodnisto - niebieskie, czyli tzw. rybie oczy; włosy cienkie, jedwabiste. Siły żywotne słabe.
Typy Ryb są silnie medialne, co dla nich stwarza większe niebezpieczeństwo. Są narażeni na straty, kiedy poddają się hipnozie, bo tracą wolę. Mają pewien pociąg do pracy na kolejach i poczcie, ale nie są to chętni pracownicy.
Są przywiązani do dobrych spraw, a jedzą i piją bardzo dobrze, szczególnie piją dużo, tak samo lubią się narkotyzować i spośród tych typów mamy najwięcej pijaków nałogowych, jak też narkomanów.
Jeżeli więcej planet znajduje się w znaku Ryb, to ten typ ma życie utrudnione i zdrowie słabe. Istnieje u tych typów pewna sprzeczność pomiędzy wyobraźnią, a pracą i dla nich jest to bardzo ważne, bo żyją więcej w swojej wyobraźni i często myślami sięgają do przeszłości, w której żyją.
Te osoby uciekają chętnie do samotności i poświęcają się tajemnym naukom, oni też chętnie unikają kierowania się rozsądkiem, natomiast korzystają z tego, co daje tzw. ochota lub chęć. Łatwo zrażają się i nierzadko bez istotnej przyczyny.
Tu też mamy jednostki poświęcające się czarnej magii oraz walczą te typy często z niedolą, przy tym odznaczają się dużą wytrwałością, ale też i nieufnością w stosunku do innych i łatwo zrażają się, bo są też zmienni w usposobieniu. Przeważnie osiągają wyższe stanowiska i stosunkowo ławo przychodzi im to, ponieważ typ Ryb jest jednym, który z zimną krwią potrafi denuncjować i niszczyć swoich domniemanych przeciwników przez donosicielstwo złośliwość. Typy te mają też skłonności do procesowania się w sądach. Silnie reagują te typy przy zarzucie, że posługują się kłamstwem. Mają oni spiralę własnej ewolucji i postępu ku nowościom, są też przeważnie oddanymi chrześcijanami, aż do dewocji, ale szczęście ich jest zmienne, bo często brak im jest woli i poddają się falom życia, które niosą je jak balon gdzie chcą. Na ich życie ma duży wpływ emocja i żyją też snem o własnej wielkości i niezwykłej przyszłości:, jaką tylko oni widzą dla siebie, często mamy tu typy kandydatów i kandydatek na chorych umysłowo, wielkich snobów.
Małgośka
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Fahaheel » 02 kwie 2009, 20:25

Jeśli chodzi o wpływ ascedentów na zdrowie, to najzdrowsze są ogniste ascedenty (Baran, Lew, Strzelec), za to najsłabsze zdrowie maja ascedenty wodne (Ryby, Rak, Skorpion ) .
Jeśli pokonałeś siebie, widać nie byłeś dość silny ...
Fahaheel
 
Posty: 42
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: margo1517 » 02 kwie 2009, 21:02

święte słowa, potwierdzam to w 200% z jednej choroby popadam w druga i końca nie widać, czasami żyć się już odechciewa , nie mówię tu o bólu gardła czy głowy :roll:
margo1517
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 02 kwie 2009, 21:56

a co z ziemskimi asc - koziorożec :?: (przy słońcu w wodniku)
Małgośka
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Fahaheel » 09 kwie 2009, 17:42

Powiem tak, może i łapie, ale nigdy nie zwala z nóg na dłużej. Musimy też patrzeć czy nie mamy kwadratur malefików do ascedentu . To są szkodliwe aspekty dla zdrowia (np. kwadratura Marsa lub Plutona ) .
Jeśli pokonałeś siebie, widać nie byłeś dość silny ...
Fahaheel
 
Posty: 42
Rejestracja: 28 mar 2009, 18:05
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 17 cze 2009, 10:43

ASCENDENT W BARANIE

Urodzeni z tym ascendentem lubią nowatorskie przedsięwzięcia i cieszy ich zwycięstwo. Większość ascendentalnych Baranów jest odważna i śmiała, z ochotą próbuje wszystkiego... przynajmniej raz. Aktywność usposobienia kreuje ich na wyróżniających się pracowników i entuzjastów sportu. Większość z nich ma tak dużo naturalnej energii, że jeśli nie uda się dla niej znaleźć właściwego ujścia w konstruktywnym działaniu - staje się kłopotliwa. Jeśli nie mają dostatecznej ilości zajęć o charakterze fizycznym są kapryśne i awanturnicze. Generalnie ascendentalne Barany są mądre i miewają zdolności z dziedziny mechaniki. Dzięki tym właśnie zdolnościom i swej monstrualnej energii wywodzący się spośród nich inżynierowie i producenci są znakomici. Mają skłonność do traktowania każdego osobistego doświadczenia jako coś w rodzaju wyzwania lub przygody. Ich entuzjazm jest zwykle bezgraniczny, czego konsekwencją jest ograniczona możliwość dostrzeżenia właściwych wymiarów spraw, co doprowadza często do niefortunnych skutków. To, co inni znoszą z trudnością, to właściwa Baranom energia i skłonność do optymizmu, które powodują że odnoszą sukcesy. Namiętne i idealistyczne usposobienie czyni z ludzi urodzonych pod tym znakiem odważnych żołnierzy, entuzjastycznych kochanków i niezwykłych artystów w wielu dziedzinach. Ich natychmiastowy, popędliwy sposób reagowania na wszystko prowadzi do sytuacji i układów, których często żałują, ale także stwarza okazje do zadowolenia z wielkiej różnorodności prób i doświadczeń na drodze życia. Ascendentalne Barany mogą w swoim życiu doznać tak wielu doświadczeń i przygód, że innym starczyłoby ich na dwie lub trzy jego długości.
ASCENDENT W BYKU

Byk jest znakiem związanym z uporem i większości ascendentalnych Byków trudno jest zrezygnować z raz podjętych postanowień. Ich upór odpowiada jednakże za tak godne podziwu cechy zachowania jak zdolność do oddania się całkowicie projektom czy związkom, w których wartości głęboko zawierzą - jest to cnota, którą prawie wszyscy podziwiają, lecz niewielu ją posiada. Ona właśnie często sprawia, że Byki odnoszą sukcesy. Ascendentalne Byki charakteryzuje również głęboko zakodowana potrzeba osobistego bezpieczeństwa. Dla niektórych z nich utożsamia się ona z gromadzeniem bogactwa, w celu uzyskania zabezpieczenia ekonomicznego. Oni właśnie, gdy utracą nad nią kontrolę stają się chciwcami. Dla innych bezpieczeństwo osobiste ma charakter emocjonalny, czyni ich w szczególny sposób ciepłymi i kochającymi członkami rodziny i przyjaciół. Te, jeśli nie są pewne wzajemności uczuć, mogą stać się zazdrosne i przejawiać skłonność do zniewalania innych. Byki nie łatwo godzą się z porażkami. Mają naturalna skłonność do pokładania wiary w ludzi i do tworzenia stałych układów. Potrzebują długiego czasu na zerwanie nieudanego związku lub układu. Dysponują wielką siłą i są bardzo odważne, lecz potrzebują czasu - by poczuć się naprawdę pewnymi tego co robią. Niekoniecznie akceptują nieoczekiwane i zaskakujące zmiany. Większość ascendentalnych Byków przejawia skłonność do osobistych wygód i przyjemności cielesnych. Byki lubią być dobrze ubrane i dobrze sytuowane. Kochają wygodę. Doceniają uroki i subtelności życia, a w tym... dobre jedzenie, muzykę, sztukę, przedmioty zbytku... i piękno otoczenia. Wiedzą, jak żyć dobrze.
ASCENDENT W BLIŹNIĘTACH

Nietrudno określić zainteresowania urodzonych z ascendentem w znaku Bliźniąt z tej prostej przyczyny, także nie ma rzeczy, która by ich nie interesowała. Ich ciekawość nie ma końca i nie ma również rzeczy, która by ich bardziej cieszyła niż zbieranie informacji o dowolnej skali wartości - od trywialnych zdarzeń i plotek do poważnych badań naukowych. Urodzeni informatorzy - w większości gadatliwi. Niektóre z Bliźniąt zadowalają się wszakże innymi metodami przekazywania informacji takimi jak pisanie czy nauczanie, są wymowne i gotowe do dzielenia się posiadanymi informacjami, natomiast wykazują niezwykłą tajemniczość, jeśli chodzi o ich osobę. Naturalna skłonność do wglądu w cudze myśli sprawia, że często mówią to, co inni chcieliby usłyszeć, zamiast wyrazić własną opinie. Wiele z nich angażuje się w intrygi i plotki, podczas gdy inne ograniczają się do rozwiązywania zagadek, układania i czytania powieści sensacyjnych.
Urodzonych z ascendentam z znaku Bliźniąt charakteryzuje szeroki wachlarz zainteresowań, wzbogacony różnorodnością zdolności, pozwalających działać w rożnych dziedzinach, co sprawia, że jawią się jako wszechobecne. Aby poświęcić się gruntownym studiom lub kształceniu własnych zdolności muszą one uczyć się ograniczenia przyrodzonego im talentu przyswajania sobie tylko powierzchownych informacji. Umiejętność gromadzenia informacji i nadawania im właściwego biegu sprawia, że są wyróżniająco zdolne, a ich działanie niezwykle skuteczne. Bliźnięta maja ogromna łatwość przystosowania się do rożnych sytuacji i rozmaitych ludzi,w rezultacie często osiągają niezwykle sprawność w udawaniu kogoś kim nie są. Wrodzona umiejętność imitacji i naśladowania wielu rodzajów oddźwięku emocjonalnego sprawia na otoczeniu wrażenie, że są ludźmi o wielu rożnych osobowościach.
ASCENDENT W RAKU

Bez wątpienia łatwość, z jaką można zranić ich uczucia jest szczególnym wyróżnikiem tych, którzy urodzili z ascendentem w Raku. Ci wrażliwi osobnicy wszystko biorą do siebie. Okazują otwarcie swe uczucia i nie są w stanie ukryć głębokiego rozczarowania, gdy ktoś nie odwzajemnia ich uczuć. Muszą się wtedy wystrzegać nadmiernej kapryśności w zachowaniu - rezultatu utraty kontroli nad własnymi emocjami. Ci sami osobnicy są wielce przywiązani do domu i rodziny lub w ostateczności do idei domu i rodziny. Nie znoszą wyrzucania czegokolwiek, gromadzą całymi masami przedmioty i niepotrzebne rzeczy. Ktoś inny musi je zawsze uprzątać. Umieją postępować z innymi i właściwie oceniają każdą sytuację. Często umieją zdobywać ogromne pieniądze i wiele wielkich światowych fortun przechodzących z jednej generacji do drugiej w postaci trustów rodzinnych - jest dziełem ascendentalnych Raków.
Urodzeni z ascendentem w Raku są również powszechnie znani ze swej potrzeby obdarowywania innych. Ich troska o dobrobyt innych przejawia się wobec każdego, kto czuje się pokrzywdzony duchowo, uczuciowo lub materialnie. Dla Raków dbanie o kogokolwiek wyraża się w dostarczaniu pożywienia i aczkolwiek nie są one wyróżniającymi się kucharzami - często używają jedzenia jako środka pacyfikującego i kojącego emocje. Wrażliwość jest często źródłem twórczości artystycznej, a wielu z nich ma zamiłowania artystyczne.
Także ci, którzy nie mają szczególnych uzdolnień lub zdecydowanych talentów mogą wykorzystywać nawet mierne umiejętności w niektórych formach życia artystycznego - jako niezwykle wartościowego sposobu do emocjonalnego wyżycia się. Wszystkie ascendentalne Raki cechuje wielki szacunek dla sztuki.
http://labeata.w.interia.pl/asc_znaki.html
Małgośka
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 17 cze 2009, 10:48

ASCENDENT W LWIE

Zaraźliwy i inspirujący entuzjazm ożywia urodzonych z ascendentem w Lwie. Mają one niezwykłą wręcz predyspozycje do odczuwania radości i zadowolenia. Istnieć znaczy dla nich żyć jak najpełniej, a każde kolejne doświadczenie przeżywane jest jak przygoda. Chcą w równym stopniu nieść radość jak i przeżywać ją sami. Ta właśnie cecha czyni z nich idealnych gospodarzy, organizatorów rozrywek, a poważniejszym wymiarze filantropów i przejętych sprawami innych humanitarian. Z całym swym entuzjazmem i dobrym usposobieniem ascendentalne Lwy bywają zaskakująco uparte i konsekwentne w swych poglądach. Niechętnie je zmieniają, ponieważ mają bardzo silne ego - i w przypadku konieczności rezygnacji z czegokolwiek, lub podjęcia wymuszonej decyzji niezmiennie odczuwają to jak podeptanie własnego �ja�. Lwy są namiętne i idealistyczne, co wielu z nich prowadzi do filozofii, szczególnej religijności i sztuki. Znak Lwa wyzwala inicjatywę twórcza, ale nie wszyscy pod nim urodzeni mają talenty artystyczne. Nie ma jednak takiego Lwa, który nie żywiłby podziwu dla sztuki i uznania dla rozrywki. Z definicji Lwy są ryzykantami, entuzjastami sportów, miłośnikami zwierząt, zachwyca je dostojeństwo i piękno przyrody. Właściwa im siła może się przejawiać w wielu rodzajach aktywności fizycznej. Lecz są i takie, a jest ich całkiem dużo, które tak przyzwyczajają się do wygodnego życia, ze stają się leniwe lub przesądzają w stosowaniu najłatwiejszych rozwiązań. Urodzeni z ascendentem w Lwie pragną być w centrum uwagi i pochlebstw.
ASCENDENT W PANNIE

Urodzeni z ascendentem dążą do perfekcji i maja bujnie rozwiniętą potrzebę ulepszania zarówno szeroko pojętego otoczenia, jak i ludzi. Ta właśnie cecha decyduje o usługowym charakterze prac, które wykonują i zawodów, które wybierają. Dążącym do doskonałości Pannom zdarza się wykazywać nadmierny krytycyzm w stosunku do swego otoczenia, a w szczególności, gdy krytyka bliźniego dotyczy własnego poczucia winy. Aczkolwiek Panna jest znakiem związanym ze schludnością i zorganizowaniem, wiele osób spod tego znaku jest nie tylko mało schludne ale i całkowicie nie zorganizowana, nie znaczy to jednak, że nie doceniają, i to w wielkim stopniu, tych cech u innych. Z urodzenia są Panny nastawione na pobieranie informacji, są również niezwykle komunikatywne. Mogą być wstydliwe w sprawach osobistych, ale zaangażowane w aktywność, skierowana na zewnątrz, stają się świetnymi handlowcami, skutecznymi negocjatorami i pełnymi zapału doradcami. Mają również nieprawdopodobną zdolność adaptacji w rożnych okolicznościach i silny instynkt bycia użytecznymi. Panny lubią czuć się dobrze poinformowane - lubią też sama czynność zbierania informacji - najchętniej przez podróżowanie, niezależnie od tego czy jest to wycieczka, czy wyprawa dookoła świata Aczkolwiek wiele osób z ascendentem w Pannie ma raczej skromną i raczej stonowaną zewnętrzną warstwę osobowości nie znaczy to, ze suszą fiołki w swych sypialniach i że są tak powściągliwe w swych osobistych gustach, jak z pozoru należałoby sądzić. Pod nieustanną troską o rzeczy praktyczne o "prozę życia" - kryją się umiłowania przyjemności cielesnych, wygód, piękna i luksusu.
Ascendent w Pannie daje skłonność do poświęcania uwagi drobnostkom. Urodzony z tym ascendentem zawsze stara się zachować pewien dystans. Posiada stosunkowo duże zdolności odkrywania i wyszukiwania rzeczy drobnych, uchodzących oku innych, które mają jednak duże znaczenie. Zaleta ta jest szczególnie cenna w handlu i interesach. Zmysł porządku i punktualności, systematyczny podział pracy i celowość zarządzeń prowadzą Pannę do powodzenia w tych dziedzinach. W odróżnieniu od innych znaków Panny są ruchliwe i bardzo czynne, zwłaszcza w młodości. Nauka, szczególnie przedmioty ścisłe, przychodzi im łatwo. Często bywają cyniczne, zimne, z trudem zapominają doznane obelgi i długo czują się obrażone. Potrafią sobie często wmówić chorobę, pomimo tego, że są zdrowe. Równocześnie mają wrodzoną zdolność do pielęgnowania innych, jak też stawiania diagnoz lekarskich.
ASCENDENT W WADZE

Waga jest znakiem stosunków i interakcji z otoczeniem, a większość osobników urodzonych z ascendentem w Wadze ma osobowość skierowaną właśnie na ludzi. Wagi w ogóle lubią się zajmować sprawami ludzkimi, również badania naukowe, dotyczące przeróżnych aspektów stosunków międzyludzkich, często są przedmiotem ich zainteresowań. Mogą także działać w programach prawno-konstytucyjnych, doradztwie, a są i także Wagi, które czytają i piszą biografie lub inne dzieła oparte na informacjach o bardziej osobistym charakterze.
Urodzeni z ascendentem w Wadze mają szczególny sentyment do książek i magazynów ilustrowanych. Wagi mają silną tendencję do współpracy z innymi i odpowiednie zdolności, w wielu przypadkach - gdy zostaną same lub odcięte od bodźców dostarczanych od innych - stają się bezradne. Partnerstwo jest istotą ich istnienia, stad posiadanie odpowiedniego współmałżonka i wspólnika w biznesie jest dla nich sprawą najwyższej wagi.
Sala gimnastyczna nie jest ulubionym miejscem pobytu Wag. Aczkolwiek potrafią ciężko pracować i okazują zainteresowanie niektórymi dyscyplinami sportu, są nieco leniwe, gdy przychodzi do codziennej rutyny treningowej. Niektóre wybierają raczej chód, gdy powinny pędzić co sił, dla nich bowiem ćwiczenie umysłu jest znacznie ważniejsze niż ćwiczenie ciała.
ASCENDENT W SKORPIONIE

Od ludzi urodzonych pod tym znakiem oczekuje się (i słusznie !) żywego i bogatego usposobienia. Nawet ci, pozornie nastawieni przyjaźnie i otwarcie, mogą wykazać taką pasję i intensywność uczuciową, do jakiej niewielu jest zdolnych. Ascendentalne Skorpiony kierują się emocjami, lecz niekoniecznie same są emocjonalnie wrażliwe na ciosy. Znaczy to, że same żywią namiętności i pragnienia, ale zgodnie z zasada Skorpionów, tylko niewielu z nich okazuje je otwarcie. Wszyscy urodzeni pod z ascendentem w Skorpionie ukrywają bowiem część swojej natury, tę najważniejszą, którą można zranić. Skorpiony kochają manipulować i mieć kontrolę, nawet jeśli jest to działalność na bardzo małą skale. Dla niektórych z nich może być to jeden ze sposobów uzyskania kontroli nad wieloma aspektami własnego usposobienia. Inne mogą realizować w ten sposób pragnienie kierowania własnymi stosunkami z innymi ludźmi, jeszcze inni zmierzają do osiągnięcia wpływowych stanowisk w biznesie lub towarzystwie.
Z reguły ascendentalne Skorpiony, a przynajmniej ich większość, chcą ukryć swe środki kontroli i dokładają starań, by nie wydostały się na widok publiczny. Jeśli wrodzone pragnienie sprzęgnie się z równie wrodzoną, pełną pasji, uczuciowością, Skorpiony zwracają się ku zazdrości i posesywności, a także obsesyjnej żądzy zemsty. Jako osoby o bogatym i emocjonalnym usposobieniu Skorpiony maja duże możliwości na polu twórczym - wiele z nich przejawia uzdolnienia artystyczne. Mają również zdolności śledcze, ich dociekania są zwykle skuteczne! Skorpiony lubią wiedzieć co się dzieje, dlaczego i z jakich powodów, lubią znać mechanizmy wewnętrzne sytuacji i zachodzących procesów (również odnośnie ludzi) i dzięki tej naturalnej skłonności wielu z nich zostaje świetnymi badaczami i poszukiwaczami.
http://labeata.w.interia.pl/asc_znaki.html
Małgośka
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 17 cze 2009, 10:54

ASCENDENT W STRZELCU

Osobista niezależność jest godłem urodzonych z ascendentem w Strzelcu. Strzelcy nie znoszą ograniczeń w żadnej formie. Chcą czuć się wolni, nawet jeśli jest to niemożliwe w praktyce. W szkole cierpią męki na lekcjach wypełnionych powtórkami, gdyż klasa z każdą chwila upodabnia się do więzienia. Pomimo wszystkich głęboka miłość do prawdy i wiedzy ożywia serce każdego ascendentalnego Strzelca. Jeżeli tylko pozostawi się im swobodę w poszerzaniu horyzontów myślowych i niczym nie skrępowane zaspokojenie wrodzonej ciekawości, wielu z nich zostaje wybitnymi wykładowcami akademickimi i światłymi nauczycielami, z wyjątkiem tych, których wychowanie lub otoczenie przywiodło do nienaturalnego dla tego znaku skąpstwa Strzelcy maja nieograniczona zdolność do cieszenia się dostatnim życiem i subtelnymi zbytkami, które zapewniają im zamożność i dobrą pozycję społeczną są oni również urodzonymi politykami, umieją się "załapać" i wykorzystać umiejętność wyolbrzymiania spraw dla własnych celów Ascendentalni Strzelcy są zdolnymi naśladowcami - dlatego tez spośród nich wywodzi się wielu aktorów i parodystów. Są idealistami. Charakterystyczny dla nich pełen pasji entuzjazm, może być równie dobrze inspirujący, jak i inspirowany. Osoby spod tego znaku mogą działać równie skutecznie w reklamie i dyplomacji tak, jak są pobudzone w dążeniach religijnych, w działaniach artystycznych i w filozofii. Lubią smak ryzyka i to zarówno w grze w "trzy karty" na ławce w parku jak i ostra grę na giełdzie, jak i maklerstwo. Szczodrość duszy Strzelców znajduje im wielu przyjaciół i wielbicieli, choć przejawiane czasem przez nich tendencje do przesady i samochwalstwa zrażają co bardziej wrażliwych

ASCENDENT W KOZIOROŻCU

Ascendentalne Koziorożce są ambitne i dążą konsekwentnie do wyznaczonego sobie celu, niezależnie od tego, czy to lubią czy nie, nawet wbrew sobie. Mogą być krańcowo wytrzymałe i nieludzko cierpliwe, gdy raz zdecydują się na jakiś kierunek czy sposób działania, to zrobią wszystko, by osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli jednak uważają swa działalność za chybioną lub gdy mają poczucie, że są wykorzystywane przez innych, mogą być bardzo niecierpliwe. Urodzeni z ascendentem w znaku Koziorożca mają żywe poczucie humoru, nie tolerują jednak docinków i kpin. Ich ego jest nadzwyczaj delikatne i wielu z nich cierpi katusze, ukrywając odniesione w życiu rany za fasadą obojętności i siły. Koziorożce przyjmują odpowiedzialność za własne poczynania i często ją ponoszą, szczególnie wtedy, gdy związana jest z zajmowana przez nie pozycją kierowniczą lub autorytetem. Zmysł rodzinny i stosunek do tradycji jest nierozerwalnie związany z samą istotą bycia Koziorożcem.
Każdy z nich otacza miłością i troską zarówno rodziców, jak i potomstwo. Nawet jeśli się zdarzy tak, że trudno mówić o wielkiej miłości rodzinnej Koziorożce na pewno przyjmą na siebie odpowiedzialność za losy członków rodziny. Zdrowy apetyt na przyjemności cielesne charakteryzuje każdego ascendentalnego Koziorożca, nawet tego, którzy wydaje się bardzo powściągliwy. Przychylny stosunek do świata fizycznego jest źródłem głębokiego szacunku do przyrody i dlatego Koziorożce powinny stwarzać sobie jak najwięcej okazji do spędzenia wolnego czasu na łonie natury.

ASCENDENT W WODNIKU

Usposobienie ascendentalnych Wodników jest nie do określenia w krótkiej sentencji. W tym wypadku "nieokreślone" - nie znaczy niestałe, ponieważ większość z nich jest konserwatywna i wiedzie życie zgodne, solidne i wypełnione pracą. Ich natura zawiera jednakże pierwiastek buntu, rozkazujący walczyć ze wszystkim, co odbiera jako narzucone i nie będące rezultatem własnego wyboru. Dla jednych będzie się to wiązało z odrzuceniem tradycyjnych wartości, jeśli uznanie ich uważają za wymuszone. Dla innych to odrzucenie celów materialnych i majątków w duchu humanitaryzmu, który przybiera postać głębszych wyrzeczeń w stosunku do bogactwa czy statusu społecznego
Ascendentalne Wodniki lubią historię, muzykę, sporty i towarzystwo innych, choć skrajnie ekscentryczne jednostki mogą wybrać życie samotników. Z powodów niezrozumiałych dla nich samych, Wodniki nie współbrzmią z popularnymi w towarzystwie trendami. Są zbyt konserwatywne lub zbyt awangardowe w swym zachowaniu lub stylu życia. Jedna z najlepszych cech usposobienia Wodników jest ich egalitaryzm.
Jeśli tylko negatywne czynniki osobowości poszczególnych osobników lub działanie środowiska ich nie zepsuje, stanowią oni najbardziej otwarta grupę ludzi na świecie - nie mają żadnych uprzedzeń. Ich zainteresowania i troska dotyczą innych, bez względu na rasę, wyznanie, krąg kultury, z jakiego się wywodzą. Wodniki pozostają nieporuszone wobec czyjegoś bogactwa czy siły. Nakłanianie ich do zmiany poglądów jest bezcelowe, dopóki same nie znajda powodu, by je zmienić.
ASCENDENT W RYBACH

Usposobienie urodzonych z ascendentem w Rybach, jest jednym z większych kontrastów, ale kontrastem nie zawsze dającym się uchwycić. W większości prezentują się jako jednostki o niezwykle wrażliwych, często wstydliwych, osobowościach. Łatwo ulegają wpływom, a ich zaufanie do samych siebie musi być często wzmocnione i podbudowane. Wszystkie Ryby mają jednak atut niewidoczny w czasie pobieżnej obserwacji - tym atutem jest siła wewnętrzna i niezwykle silny instynkt przeżycia. Jak drzewa uginają się pod naporem wichury, by nie zostać wyrwane z korzeniami, ascendentalne Ryby gotowe są przystosować się do zmieniających się warunków i różnych ludzi tak, iż mogą przetrwać innych znacznie silniejszych i odporniejszych od siebie.
Usposobienie kameleona czyni z nich najbardziej fascynujące osobowości, z jakimi los nas zetknie. Potrafią naśladować cechy osobowości innych tak udanie, że czasem tracą rysy własnego charakteru. Zdolność ta, wspomagana przez silną orientację emocjonalną i żywą wyobraźnię jest ogólnie znana i wyjaśnia, dlaczego tak wielu spośród największych artystów wywodzi się spod znaku Ryb. Znak Ryb jest powiązany ze stopami i wiele osób urodzonych pod nim fascynuje taniec. Ryby poszukują doskonałości we wszechświecie i jeśli nie mogą jej znaleźć, stają się rozczarowane i czasem gorzknieją. Niektóre próbują złagodzić osobiste rozczarowania lub okaleczenia poprzez zażywanie, powodujących uzależnienie, środków. Nawet ci, którzy nie są nałogowcami lub nie pozostają pod wpływem środków pobudzających, a także ci, którzy niczego nie zażywają mają naturalną, przyrodzoną Rybom, skłonność do szczególnej na te środki wrażliwości. Głębia emocji i uczuć często może prowadzić ascendentalne Ryby do autentycznego spirytualizmu. Wrodzona zdolność do współczucia i inteligencja sprawiają, że są doskonałymi sędziami, doradcami, światłymi nauczycielami.

http://labeata.w.interia.pl/asc_znaki.html
Małgośka
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 17 cze 2009, 12:11

Ascendent w Baranie:

Charakter żywy, gwałtowny, wojowniczy, niecierpliwy.

Posiadasz zapał dla nowych idei i planów. Masz w sobie ducha przedsiębiorczości i inicjatora. Potrafisz bronić swoich zamierzeń z dużą stanowczością, nie oglądając się na ich braki i niedociągnięcia. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty swoich zamierzeń, musisz wykazać się większą cierpliwością. Okazujesz dużo radości życia i optymizmu.

Rwiesz się do przewodzenia innym, ale czasem lepiej aby ktoś ukierunkował Twoją żywiołową naturę. Silna indywidualność utrudnia Ci podporządkowanie się innym. W kontaktach z ludźmi cechuje Cię namiętność, niecierpliwość i dominacja. Najpierw działasz, zamiast chwilę pomyśleć.

W Twoim horoskopie jest podkreślony znak Barana, co można wykorzystać w dynamicznych zawodach, wymagających ruchu (np. sportowiec, akwizytor). To położenie sprawia, że w pośpiechu umyka Ci wiele szczegółów oraz, że nie wszystko dokładnie analizujesz. Pamiętaj, by czasem zrobić sobie małą przerwę w pracy.


Ascendent w Byku

Charakter uczciwy i godny zaufania.

Jesteś wrażliwy na piękno przyrody, w jej otoczeniu nabierasz sił i wewnętrznego spokoju. Jesteś osobą spokojną, życzliwą i łagodną. Twoje ruchy są staranne i nieśpieszne.

Z powodu uporu niechętnie przyjmujesz do serca uwagi na swój temat, chyba że pochodzą one od najbliższych lub osób, które bardzo podziwiasz. Odczuwasz dużą niechęć do osoby, która próbuje Cię poganiać. W kontaktach z innymi cechuje Cię zmysłowość oraz silna potrzeba bliskości i bezpieczeństwa.

Powierzoną Ci pracę wykonasz z oddaniem, ale po swojemu i we własnym tempie. Ciężko Ci zabrać się do pracy, ale kiedy już to zrobisz potrafisz wytrwale pracować cały dzień. Szukaj pracy która Ci odpowiada, którą możesz się delektować. Zadbaj, aby na Twoim biurku stał kwiatek.


Ascendent w Bliźniętach:

Masz zawsze dużo dobrych chęci, ale często nie znajdujesz siły do ich zrealizowania. Ciągle poszukujesz nowych wrażeń i nie potrafisz skupić się na jednej rzeczy. Twoja natura jest dwoista, elastycznie dopasowuje się do sytuacji. Cechuje Cię duża ciekawość i żądza wiedzy.

Ludzie odbierają Cię jako osobę żywą, towarzyską i ciekawą nowych znajomości. Masz dużą potrzebę komunikowania się. Często też gestykulujesz i masz bogatą mimikę. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie wymiana myśli oraz komunikacja uczuć.

Ciągłe gonienie za nowymi wrażeniami może doprowadzić Cię do częstych zmian pracy. Pracodawcy mogą przeklinać Twoją niesłowność. Zadbaj, aby praca, którą wykonujesz rozwijała Cię, inaczej szybko się nią znudzisz. Na przykład częste wyjazdy służbowe stwarzają taką możliwość. Posiadasz zdolności literackie, a także talent do naśladowania innych. Ponieważ w Twoim horoskopie podkreślony jest Znak Bliźniąt, szukaj pracy związanej z tym Znakiem Zodiaku: pracy dziennikarza, sprzedawcy, reportera lub nauczyciela.


Ascendent w Raku:

Skromność, nieśmiałość, wrażliwość i współczucie.

Masz skłonność do nadwrażliwych reakcji na drobne przykrości, czy grubiaństwo ze strony ludzi. Prowadzi to do powściągliwości i skrytości. Nieśmiałości i uległości wobec ludzi. Jeśli nimi kierujesz, robisz to za kulisami, tak, aby tego nie zauważyli. Obawiasz się, aby ludzie nie odkryli Twoich słabości i lubisz wzbudzać szacunek. Niechętnie występujesz publicznie. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie bliskość, czułość i wzajemna troska.

W pracy zwierzchnicy cenią Twoją punktualność, sumienność i oddanie. Zwracasz dużą uwagę, aby powierzona Ci praca była wykonana bez zarzutu. Ze względu na Twoją nieśmiałość, występy publiczne są dla Ciebie niewskazane. Szkoda na to zdrowia. Wybierz pracę w zacisznym gabinecie lub związaną z opieką nad innymi. Posiadasz zdolności wychowawcze i umiejętność wczucia się w nastroje, myśli oraz emocje ludzi.


Ascendent w Lwie:

Próbujesz pokazać światu to, co jest w Tobie najlepsze. Cieszysz się życiem i chętnie spędzasz czas na zabawie. Masz silne poczucie dumy, godności i honoru. Miej szacunek dla siebie, ale unikaj wynoszenia się ponad innych.

Wobec ludzi masz wielkie serce i potrafisz okazać im wspaniałomyślność. Daje się jednak odczuć, że zachowujesz dystans i przesadnie domagasz się szacunku dla swojej osoby. Aspirujesz do wytwornego towarzystwa i starasz się zająć w nim honorowe miejsce. Ludzi zjednujesz sobie serdecznością i gościnnością. W kontaktach osobistych masz wielkie serce, dużo ciepła i namiętności.

Chętnie zajmujesz stanowiska kierownicze, a wobec podwładnych masz życzliwy, choć nieco władczy stosunek. Posłuszeństwo i uległość przyjmujesz jako rzecz naturalną. Wobec przełożonych zachowujesz się z dworską uprzejmością. Staraj się osiągać swoje zamierzenia samodzielnie, przyniesie Ci to więcej satysfakcji.


Ascendent w Pannie:

Masz odczucie, że musisz się jeszcze dużo nauczyć i wciąż doskonalić siebie. Poświęcasz dużo energii drobnostkom i szczegółom. Widać to po skrupulatnym doborze potraw, sposobie ubierania się, towarzystwa, tematów rozmów. Unikasz wszystkiego, co mogłoby wprawić Cię w niepokój.

Wobec ludzi, nawet z najbliższego otoczenia, zachowujesz rezerwę i dystans. W kontaktach osobistych nie ulegasz gwałtownym namiętnościom, u partnera cenisz sobie lojalność i higienę osobistą.

Pracodawcy cenią u Ciebie punktualność, dokładność i zorganizowanie. Posiadasz zmysł porządku, systematycznie układasz swoją pracę. Masz jednak tendencję do rozdrabniania się, zajmowania tysiącem spraw i pracy w nadgodzinach. Masz talent do wykrywania rzeczy drobnych, których nie zauważyli inni. Można tę cechę wykorzystać w księgowości lub innym zawodzie gdzie kontrola kolumny cyfr, albo jakości produktów jest niezbędna.


Ascendent w Wadze:

Cechuje Cię romantyzm, poczucie piękna i harmonii. Niestety czasem ogarnia Cię niezdecydowanie, obojętność lub nawet lenistwo.

Związki z ludźmi są dla Ciebie bardzo ważne. Ludzie postrzegają Cię jako osobę bardzo miłą i uprzejmą, ponieważ chętnie z nimi przebywasz. Nie potrafisz odmówić, kiedy ktoś prosi Cię o przysługę. Bycie z drugą osobą dodaje Ci sił, potrzebujesz partnera, by harmonijnie funkcjonować.

Umiesz sprawiedliwie rozważyć dwie strony medalu, posiadasz talent do dyplomacji. Zawody prawnicze, negocjacje, mediacje, praca z ludźmi – odpowiadają Twojej naturze.


Ascendent w Skorpionie:

Twoje podejście do życia jest pełne rezerwy, a wobec ludzi jesteś nieufny. Także w codziennym życiu masz obsesję zabezpieczania siebie oraz przejmowania kontroli. W Twoim horoskopie podkreślony jest Znak Skorpiona, co symbolizuje Twoje silne emocje i intensywne reakcje. Często nawet błahe sprawy potrafią wywołać w Tobie gwałtowny gniew.

Wobec ludzi zachowujesz się nieufnie, często mściwie i bezlitośnie. Spróbuj pohamować swoją zazdrość i zaborczość wobec partnera. Jesteś osobą skrytą i trudno Ci się otworzyć nawet przed bliskimi osobami. Bardzo ważna jest dla Ciebie satysfakcja z życia seksualnego.

Masz lepiej od innych rozwiniętą umiejętność uzdrawiania i dużo wewnętrznej mocy. Jeśli znajdziesz życiową pasję, odkryjesz w sobie nadludzkie siły do jej realizacji. Ze względu na dar przenikliwej obserwacji innych i talenty psychologiczne, polecana jest praca w zawodach psychologa, detektywa lub policjanta.


Ascendent w Strzelcu:

Podejmujesz działania z optymizmem, rozmachem i entuzjazmem. Lubisz ruch, podróże, nowe wyzwania. Wszędzie Cię pełno, a na pewno zawsze jesteś tam, gdzie coś się dzieje. Cechuje Cię idealizm i uduchowienie. Szczerze i otwarcie wyrażasz własne opinie oraz poglądy.

Ludzie postrzegają Cię jako osobę pogodną i pełną energii. Masz wobec nich przyjazne i otwarte nastawienie. Posiadasz ogromne pokłady współczucia, tolerancji i szacunku dla innych ludzi.

Najlepiej czujesz się w pracy pełnej ruchu i spontanicznych, zależnych tylko od Ciebie działań. Chętnie podejmujesz działania związane z pewnego rodzaju ideałem, powołaniem. Swoje pasje wykorzystać możesz w zawodzie podróżnika, nauczyciela czy filozofa.


Ascendent w Koziorożcu:

Jesteś ostrożny wobec nowinek i masz realistyczne podejście do życia. Bliskie Ci są: sceptycyzm, pesymizm i przekonanie, że szkoda czasu na niesprawdzone pomysły. Przekonują Cię jednak praktyczne i dobrze uzasadnione argumenty. Cechuje Cię opanowanie i skłonność do zamykania się w sobie.

Przejmujesz się reputacją, pozorami i tym, aby dobrze wypaść przed ludźmi. Mierzysz wartość ludzi według ich majątku i miejsca w hierarchii społecznej. Obawiasz się opinii publicznej, dokładając starań aby prezentować się normalnie, a nawet konserwatywnie. W kontaktach osobistych partner może Cię odbierać jako osobę nieprzystępną i nieufną, ale może być pewien Twojej lojalności.

Dążysz do sukcesu. Ważna jest dla Ciebie pozycja zawodowa. To czym się zajmujesz, traktujesz bardzo poważnie, wręcz perfekcyjnie. Wielu adeptów sztuk walki tak jak i Ty, ma w horoskopie wschodzący znak Koziorożca.


Ascendent w Wodniku:

Pociąga Cię to, co nowe, niekonwencjonalne, rewolucyjne. Wydajesz się osobą “narwaną” i często masz niezwykłe pomysły. Czasem są to zachcianki trudne do spełnienia.

Łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi i równie łatwo je zamykasz. Twoja uroda, pogoda ducha i swoboda zachowania przyciągają do Ciebie innych. W kontaktach osobistych cenisz sobie wolność i urozmaicone spędzanie czasu.

Szybko się uczysz i pojmujesz nowe zagadnienia. Wolisz działać, niż w nieskończoność zastanawiać się nad powodzeniem przedsięwzięcia. Poszukaj takiej pracy, w której poczujesz się swobodnie. Możliwe, że z trudnością przyjdzie Ci zaakceptowanie szefa i sztywnych godzin pracy. Przy wschodzącym Znaku Wodnika zauważane są predyspozycje do zajmowania się nowoczesnymi zawodami: informatyką, telekomunikacją, a także astrologią.


Ascendent w Rybach:

Wrażliwość, współczucie, wyobraźnia i uczynność.

Posiadasz dużą intuicję. Kiedy spotyka Cię nieszczęście, potrafisz to przyjąć z pokorą i pogodą ducha. Cechuje Cię chwiejność i uległość, z trudnością przychodzi Ci odmawianie.

Masz dużo współczucia dla ludzi i ofiarnie udzielasz im pomocy. Głęboko przejmujesz się problemami innych ludzi. Masz dużą tolerancję i pobłażanie wobec wybryków ludzi, zachowaj więc ostrożność w doborze przyjaciół. W kontaktach osobistych zadbaj o to, aby partner nie wykorzystywał Cię nadmiernie, masz bowiem skłonność do poświęcania się i służenia drugiej osobie.

Nie odczuwasz potrzeby zaszczytów, ani publicznego uznania, chcesz mieć spokój. Potrafisz ofiarnie opiekować się innymi. Wskazana jest praca w służbie zdrowia, praca naukowa, praca przy komputerze.
http://proastro.wordpress.com/2007/08/11/ascendent-w-znakach/
Małgośka
 

Re: Ascendent w znakach zodiaku

Postautor: Małgośka » 19 cze 2009, 16:42

Autor nieznany - opis pochodzi z lat 20-30, XX wieku

WPŁYW ZNAKÓW ZODIAKU NA ASCENDENCIE


KOZIOROŻEC

Koziorożec w ascendencie daje typ opanowany i zamknięty w sobie, co czyni na innych wrażenie nieprzystępności i pedanterii. Jest tu wiele dumy i dążenia, które zmuszają nieraz do ciężkiej pracy w życiu. Praca ta zyskałaby jednak stanowczo, gdyby mniej było w niej pobudek i celów egoistycznych. Innych – szczególnie młodszych, Koziorożec traktuje po ojcowsku i nie odmawia im rad i wskazówek, do czego upoważnia go zresztą dobre wykształcenie ogólne i zdolność realnego rozumowania.

Bardzo dużą wagę przykłada on do zaufania, szacunku i uznania ze strony innych – sam natomiast nie ufa nikomu zbyt łatwo. Człowiek ten żyje w ciągłym strachu, że ludzie chcą jego oszukać lub zniesławić, że wszyscy czyhają na jego zgubę, i myśl ta zatruwa mu życie i psuje niejedną chwilę radości.

Zdolności jego ujawniają się najlepiej w zajęciach mniej lub więcej oficjalnych, gdzie w razie potrzeby organizacji lub przewodzenia, okazuje rozum, zdecydowanie i praktyczność.

Właściwością tego ascendentu jest szacunek dla form, świadomość rangi i stanu, rozróżnianie wszędzie przełożonych i podwładnych, do których ściśle dostosowuje potem całe swoje zachowanie i ton.
Wskazaną jest tu jednak większa ostrożność, aby nie dać się zmylić zewnętrznym pozorom i nie okazywać specjalnego szacunku, tam gdzie na to najmniej zasługują.

Capricornus sprawia, że typ ten często przybiera pozę człowieka, który osiągnął już coś, do czego naprawdę daleko mu jeszcze – aby w ten sposób wcześniej już zbierać uznanie publiczne. Capricornus wie o tym, że milczenie to potęga; mimo to z przyjemnością wygłasza wielkie mowy, którymi chce olśnić innych i prowadzić ich według swej woli – chociaż znów sam właściwego znaczenia tego co wypowiedział, na razie często sam nie rozumie.WODNIK

Wodnik jako ascendent daje postać ujmującą i ludzką, pogodną i nie poddającą się smutkom. Władca znaku – Uranus, obdarza go szczególniejszymi skłonnościami. Dobre aspekty budzą silny pociąg do okultyzmu, mistyki i symboliki. Studiuje je i dyskutuje o nich bardzo chętnie, nie tyle jednak dla samej wiedzy, ile dla właściwego zrozumienia istoty człowieka i jego roli w kosmosie.

Stosunki z ludźmi nawiązuje łatwo i zwykle okazują się one tak ze strony społecznej, jak i dla moralnego zadowolenia, bardzo pomyślne. Uszkodzenia mogą sprowadzić mniejsze lub większe dziwactwa lub kaprysy.

Wodnik daje własne – czasem bardzo oryginalne poglądy na świat i ludzi, oraz skłonność do zgłębiania natury i istoty rzeczy. Aquarius – to badacz przyrody i znawca dusz. Ma on jednak tę brzydką wadę wydrwiwania bliźnich i często przy obnażaniu i przypatrywaniu wad i niedoskonałości, pod maską udanej prostoty i współczucia, żywi ukrytą radość z ich biedy.RYBY

Ryby na ascendencie dają przeczulenie i ogromną wrażliwość na nastroje duchowe. Typ ten zbyt głęboko przejmuje się cudzymi sprawami, zatracając się często na rzecz innych. Wiele rzeczy, które ogólnie nazywamy złymi lub fałszywymi, typ ten rozumie, wskutek czego wyrabia się u niego niezdrowa tolerancja, prowadząca zgoła do wyników niepożądanych. Należy więc uczyć się zachować swą indywidualność, wyrabiać stanowczość w postępowaniu i być ostrożnym w wyborze przyjaciół, ponieważ z tej strony istnieje możliwość narażenia się na dokuczliwe plotki i obmowy.

Chęć przypodobania się wszystkim, czyni ten typ chwiejnym i uległym, często nawet zbyt uległym. Hasło Ryb: wiele wiedzieć, znaczy wszystko przebaczyć – jest cechą charakteru, którą by można uważać za wielką cnotę, gdyby ona zdolna była wzmacniać i podnosić innych. Praktycznie jednak jest ona bardzo niebezpieczna i częściej prowadzi do zatracenia własnych lepszych idei, na rzecz występku.

Typ ten to „cicha woda, ale głęboka”. Posiada ogromny pociąg do mistycyzmu, wrażliwy i bezwolny nie może on nigdy zdobyć się na słówko „nie”.

Ryby dają pewną obojętność dla posiadania własności. Marzą o życiu prostym, nie pozbawionym jednak piękna, o życiu w którym wszystkim byłoby dobrze.

Ryby dają typ pracowity, lecz czasem nieśmiały, co zawsze jest mniejszym lub większym ograniczeniem dla świadomości indywidualnej. Ryby często usuwają się w cień, aby dopuścić do głosu innych – szczególnie jeśli ci przypisują sobie większą władzę. Jeśli jednak w kole naukowym rozpatruje się jakieś zagadnienia, chętnie dzieli się swym sądem i wynikami osobistych, pracowitych badań, ogłaszając nie teorie abstrakcyjne, lecz doświadczenia praktyczne, w sposób domagający się jednak krytyki.Baran

Baran jako ascendent, daje charakter żywy, ruchliwy, wojowniczy i pewien zapał dla nowych idei i planów. Nowe pomysły i rzeczy wywierają na ten typ wpływ bardzo silny i kiedy taka nowa idea raz została przyjęta, wtedy broni on jej i przeprowadza ją z całą energią i wszystkimi siłami, nie oglądając się już na jej możliwe braki i niedoskonałości. Przeważnie jednak cierpliwość, jakiej wymagać musi spokojny rozwój nowej rzeczy zawodzi i niecierpliwą chęć ujrzenia co prędzej rezultatów psuje całą sprawę. Jakkolwiek typ ten rwie się zawsze do przewodzenia we wszelkich rzeczach, to jednak lepiej jest, gdy ktoś ponad nim stoi i sprawą kieruje; zapał do pracy i oryginalność pomysłów znajdą się wtedy na właściwym torze i to może zapewnić lepsze powodzenie. W pośpiechu zapomina niejedno, lub często rzecz nie pojmie dostatecznie, co zmusza go potem do poprawek. Kiedy cała istota znajduje się w stanie spokoju – a zdarza się to niezbyt często – wtedy przynajmniej oczy latają we wszystkich kierunkach. Z natury jest to typ pełen radości życia i optymizmu; wyjątkowo mogą zdarzyć się wypadki zniechęcenia i rozczarowania, co jednak co jednak budzi w nim gwałtowny opór przeciw losowi i może się to wyrazić w sposób, którego potem będzie żałować. Bóle głowy są skutkiem takich wybuchów (Baran ma wpływ na głowę).

Wrażliwość jest bardzo duża i nie znosi najmniejszego zadraśnięcia honoru. Z drugiej strony typ Barana pochłonięty całkowicie obroną czegokolwiek (na płaszczyźnie materialnej czy duchowej) z trudem tylko pojmuje, że mu to często przynosi bardzo poważne starty. To sprawia, że w walce, której kto inny dawno by zaniechał, on odnosi zwycięstwo. Obserwować to można wyraźnie w zawodach sportowych, którym oddaje się z chęcią. Należy jednak unikać wszelkich zbytnich wysiłków i przy skonstatowaniu najmniejszego uczucia zmęczenia, starać się o spokój.


Byk

Byk na ascendencie daje fizjognomię spokojną, życzliwą i przyjazną, skłonną do kontemplacji i medytacji. Szczególnie w młodości daje to dużą siłę przyciągającą, kiedy specyficzne cechy charakteru nie doszły jeszcze do pełnego rozwoju. Później, kiedy ujawią się pewne różnice w poglądach, natura Byka okaże się zbyt stałą, aby mogła się wyzbyć własnych przekonań. Przyjazna fizjognomia może się wtedy zmienić w gwałtowność, gniew i opór, którego żadna logika nie złamie. Byk daje – szczególnie w młodości – dużą odporność organizmu, która wyrówna wiele z tego, co ewentualnie mogłoby zdrowiu zaszkodzić; w chorobach które się zdarzają, przede wszystkim silnej konstytucji zawdzięczać należy łatwe wyzdrowienie.

Charakter jest uczciwy i godzien zaufania. Istnieje jednak możliwość oszukiwania samego siebie i tylko od osób bardzo podziwianych lub bliskich typ ten przyjmie uwagi i weźmie je do serca. Poznawszy jednak raz błąd swój, bierze się natychmiast ochoczo do pracy nad usunięciem jego.

Wrażliwość na piękno przyrody jest zawsze bardzo żywa; w tym też kierunku należy szukać pocieszenia i oparcia, jeżeli warunki życiowe okażą się mniej pomyślne.


Bliźnięta

Bliźnięta w ascendencie dają coś nieskoordynowanego, coś niedociągniętego, jakiś rozdźwięk w charakterze i fizjognomii. To pod niebo wyskakujący z radości, to znów śmiertelnie smutny; raz pełen wiary i optymizmu, to znów słaby i niezdecydowany. Zawsze pełen najlepszych chęci, lecz często nie znajdujący sił do ich zrealizowania.

Oba te rodzaje nastrojów nie są trwałe, charakter jest zbyt aktywny, zajęty gonitwą za nowymi wrażeniami, aby miał długo zatrzymać się przy jednej sprawie. Na obcych lub w towarzystwie osobnik taki może wywierać wrażenie bardzo żywe i zachwycające. Bliźnięta w ascendencie dają wiele przyjemnych, lecz mniej lub więcej powierzchownych stosunków, zdolności literackie i wybitny talent naśladowania innych. Charakterystyczne dla tego typu miny i gesty, jakie wykonuje przy mówieniu.

Co się tyczy działalności i zamiłowań w ogóle, to wskazanym jest tu wyrobić sobie zawsze zdrowy sąd i jasny obraz danej sprawy, zanim się o niej mówi z drugimi, lub zanim ją się odrzuci. Wielorakość wyradza się często w połowiczność.

Żądza wiedzy opanowuje całą istotę już w dzieciństwie i wychowawców zasypywanych ustawicznie pytaniami „jak” i „dlaczego”, dziecko takie niejednokrotnie dobrze przyciśnie do muru. Także i na polu religijnym będzie to przyczyną wielu walk. Dziecinna wiara zostaje często wystawiona na próbę i kiedy nie zjawia się żadne zadowalające wyjaśnienie, wtedy głęboka depresja ogarnia duszę i może doprowadzić do wręcz przeciwnego stanu: do zupełnej niewiary w przyczynę wszechrzeczy i nieufności względem ludzi.


RAK

Rak jako ascendent, czyni skromnym i nieśmiałym, drażliwym; pozornie uległym, a jednak świadomym siebie i niezależnym; rozumnym i żądnym nauki. Pod zewnętrzną nieśmiałością zobaczymy tu jednak przy baczniejszej obserwacji indywiduum mocne i nie tak łatwe do prowadzenia, jakby się zdawało; typ który raczej sam jest skłonny niepostrzeżenie ująć ster w swoje ręce. Punktualność i sumienność cechują każde jego wystąpienie; zwraca on bardzo dużą uwagę, aby powierzona mu praca była wykonana bez zarzutu i stara się też nawet w najbliższym otoczeniu wzbudzać szacunek dla siebie.

Obawa przed zdradzeniem słabych stron, odbiera mu często swobodę w obejściu i pozbawia wielu okazji do wymiany i wzbogacenia myśli. Jakkolwiek ogromnie chciałby być centrum zainteresowań otoczenia, to jednak przy wystąpieniach otwartych typ Raka jest nieśmiały i bojaźliwy, jakby mu było brak odwagi do występów publicznych. Silne oddziaływanie z zewnątrz może skłonić go do usunięcia się w cień, chociaż pozostanie na placu byłoby bardziej wskazane.
Czasem jednak jest to manewr obmyślany, aby przez „błyszczącą nieobecność” zwrócić na siebie uwagę.

Zdolności wychowawczych i uczynności nie można mu odmówić, jednakże trudno mu bardzo zrezygnować z prawa do wdzięczności i wzajemnego oddania.

W życiu codziennym, gatunek ten cechuje pociąg do wygód i miękkiego komfortu. Czułość na wrażenia, nastroje i myśli otoczenia sprawia, że i w kierunkach okultystycznych może objawiać się talent do bardzo ciekawych eksperymentów.

Przy niedostatecznej samokrytyce mogą wyrodzić się nieprzyjazne uczucia dla innych, których życie lepiej lub przyjemniej się ułożyło. Stąd częściej cierpienie, jak współradość.LEW

Lew w ascendencie nadaje fizjognomii cechy dumy, godności, szlachectwa, które tak znakomicie wyraża symbol lwa. Miła promieniejąca radość życia wypełnia całą istotę, szczególnie w przyjaźnie doń nastrojonym otoczeniu. Wielką siłę przyciągającą dla ludzi tego typu ma towarzystwo arystokratyczne i wytworne, a w towarzystwie takim stara się on usilnie zająć jakieś miejsce honorowe.

W pogodnych nastrojach ujawnia się, najlepiej, słoneczna, promienna strona Lwa, który odznacza się serdecznością i szczerą gościnnością, czym zjednuje sobie bardzo całe otoczenie. Należy jednak przypomnieć, że typ ten nie powinien ograniczać się jedynie do zbierania pochwał i oklasków, ponieważ to oznaczałoby powstrzymanie rozwoju charakteru.

Stosunek do podwładnych jest tu życzliwy, choć autorytatywny; posłuszeństwo i uległość są tu przyjmowane jako coś zupełnie rozumiejącego się samo przez się, i w wypadku gdyby miało być inaczej, oburzenie Lwa nie ma granic. Obcowanie z przełożonymi cechuje poprawność i dworskość, której nie należy jednak brać za objaw szczególniejszego szacunku względem tych osób, ale raczej za środek przypodobania im się i wejścia w ściślejsze kółko towarzyskie.

Wskazanym jest, aby typ ten jak najmniej kierował się tradycją i konwenansem, natomiast starał się samodzielnie i w razie potrzeby nawet bez czyjejkolwiek pomocy lub aprobaty dążyć do tego, co uzna za dobre i szlachetne. Im mniej żądzy poklasku, tym większe rzeczy będą w końcu osiągnięte.

Ponieważ Lew panuje nad sercem, przeto typ ten będzie miał zawsze wiele serca dla bliźnich, co najwyraźniej okaże się w stosunku do mniej szczęśliwych, młodych itd., którym zawsze z wielkim oddaniem będzie się starał pomagać. Przy walkach wewnętrznych będzie miał dla świata zewnętrznego zawsze maskę dumy i nieprzystępności.

Przy nieharmonijnej pozycji Słońca, trudno bardzo o większą zażyłość i poufałość. Odnośnie osoby będą wtedy idealizowane lub podziwiane z daleka, a strach aby nie być fałszywie zrozumianym, jest tak wielki, że nie pozwala on spojrzeć głębiej w serce. Na ogół więc stosunki będą dość powierzchowne, ponieważ osobiste życie myślowe będzie mogło potoczyć się intensywniej. W ten sposób łatwo może powstać samoubóstwienie, co nie jest ani wskazane, ani nie da zadowolenia.

Urodzony z takim ascendentem, powinien starać się mieć szacunek dla siebie, nie wynosić się jednak nad innych, jako narzędzie wyższych sił i niewidzialnych potęg, lub jako istota doskonała czy prawie doskonała. Zdrowy optymizm i gorące, współczujące serce należy zachować we wszystkich okolicznościach i względem wszystkich ludzi; należy siły oddać dla służby ludzkości i słońcem swego uśmiechu opromieniać zarówno przyjaciół, jak i wrogów.PANNA

Panna jako ascendent, daje szybkość pojmowania, w zachowaniu się, skłonność do poświęcania uwagi drobnostkom i dzięki swemu krytycyzmowi opierania się mniej lub więcej na sobie samym. We wszystkich okolicznościach i nawet w stosunku do najbliższego otoczenia stara się zachować pewien dystans.

Skłonność typu tego do badania i rozróżniania, ujawnia się też w skrupulatnym wyborze potraw, napojów, towarzystwa, rozmów itd. Wszystkiego co w jakikolwiek sposób mogłoby sprawić niepokój unika starannie, i bardzo głęboko i niemile odczuwa, jeśli i inni nie postępują w ten sam sposób.

Panna daje szczególniejszą zdolność odkrywania rzeczy drobnych, uchodzących oku innych, a które jednak mogą mieć często duże znaczenie. Zaleta ta szczególnie cenna w interesach. Zmysł porządku i punktualności, systematyczny podział pracy i celowość zarządzeń prowadzą do powodzenia w tym kierunku. Merkury zresztą – planeta handlu, jest władcą tego znaku.

Należy się strzec zbyt wielkiego zajęcia sprawami drugorzędnymi, przy jednoczesnym niedocenianiu rzeczy naprawdę godnych uwagi; należy unikać zbyt ostrej i pośpiesznej krytyki osób lub rzeczy, przy niedostrzeganiu ich stron dobrych; wreszcie nie poddawać się depresjom, kaprysom i strachom przed chorobami.

Higiena nowoczesna jest całkiem w guście typu mającego Pannę w ascendencie; daje im jednak zabójczą okazję do niepokojenia się wszystkimi możliwymi chorobami; a troska ta właśnie w tym znaku jest o wiele mniej uzasadniona, ponieważ zdrowie jest tu na ogół zupełnie dobre.

Dobrze jest zwracać uwagę na rzeczy małe, nie powinny one nas jednak opanowywać.


WAGA

Waga w ascendencie daje fizjognomię życzliwą, przyjazną, uprzejmą. Żywe uznanie dla piękna, harmonii i spokoju, oraz gorące staranie, aby nie znaleźć się w przeciwieństwie do tego wszystkiego, jest właściwością człowieka urodzonego w Wadze. Zdanie innych – jakkolwiek nie zawsze podziela, to jednak zważy zawsze i bez prawdziwego powodu nie potępi.

Chętnie podejmuje się roli pośrednika dla pogodzenia stron zwaśnionych, przy czym zachowuje zawsze jak najzupełniejszą bezstronność. Już sam symbol Wagi wskazuje tu na skłonność do ważenia i rozważania, zaś panowanie Wenery nad tym znakiem podkreśla dążenie do zgody i harmonii. Gotowość pomagania innym jest u ludzi tego typu tak wielka, że często później wynikają na tym tle poważne trudności. Szczególnie jeśli chodzi o inną płeć, to już stanowczo trudno mu jest czegoś odmówić, chociażby żądanie było zupełnie przeciwne jego własnym poglądom i choćby uczynność jego miała być niedoceniona. Wskazanym jest starać się być zawsze sobą i nie przerzucać się od jednej roli do drugiej dlatego tylko, aby wydać się komuś miłym i przyjemnym; następnie nie mówić nigdy i nie robić niczego, co by na drugi dzień nie mogłoby być z takim samym przekonaniem powiedziane lub zrobione.

Na innych, którzy już zajęli pewne stanowisko w danej sprawie, robi takie wrażenie niezdecydowania lub obojętności a nawet lenistwa. Uważają to za brak charakteru i ubóstwo uczuć i tylko ludzie o takich samych pojęciach, co typ Wagi, zdolni są ocenić to przemyślanie i rozważanie w każdym jego poczynaniu. Waga jest myślicielem, nie niezdecydowanym. Jako znak główny chętnie się ima przewodnictwa, pozostawiając wszelką szarą, codzienną pracę innym. Wypada natychmiast z równowagi, jeśli praca ta nie idzie dość sprawnie. Typ ten skłonny jest bardzo sprawy, które nie wymagają natychmiastowej decyzji odkładać na potem, - przez co cierpliwość innych wystawiana jest nieraz na ciężkie próby.

Pożądane jest przeto uporządkowanie życia osobistego, wyznaczanie stałych godzin odpoczynku i unikanie zbyt wielkich wysiłków, ażeby można pracować wtedy, kiedy rozporządzamy odpowiednim zapasem sił do pracy. Wyrównany i uporządkowany tryb życia da wtedy możność dokonywania czynów większych aniżeli te których mogły dokonać osoby nawet lepiej wyposażone fizycznie.


SKORPION

Skorpion na ascendencie daje wydatną muskulaturę oraz pewną nieproporcjonalność nieproporcjonalność budowie ciała. Cera najczęściej blada. Często zachodzi wyczerpanie fizyczne.

Skorpion czyni – szczególnie w latach młodzieńczych, ogromnie namiętnym i wrażliwym. Panowanie nad sobą, ujęcie w karby popędów płciowych i stałe zainteresowanie dla wysokich ideałów, może wzmocnić siłę woli i wyrobić energię prowadzącą do dużych sukcesów społecznych. Niższe skłonności mogą być przez stałą dyscyplinę skutecznie uszlachetniane i przerabiane na energię twórczą.

Często zupełnie błahe przyczyny mogą Skorpiona wprawić w gniew, podczas którego skłonny będzie do czynienia zarzutów zupełnie nieuzasadnionych.

Skorpion posiada bardzo wybitny dar obserwacyjny. Charaktery osób całkiem nieznanych, już po pierwszym spotkaniu zostają odczute i trafnie określone, a często też z łatwością odkrywa on rzeczy, które osoby to najchętniej chciałyby przemilczeć lub ukryć. Sam natomiast jest bardzo skryty i mało kto zdobędzie u niego zaufanie. Przyczyna tego są liczne rozczarowania i przeciwności, jakich już we wczesnych latach doświadczy.

Fizjognomia jego ma zawsze w sobie coś poważnego i zamkniętego, choć wcale nie nieprzyjemnego.

Cecha Marsa, władcy tego znaku, ujawnia się przede wszystkim w blasku oczu, silnie przemawiających do każdego; z całej postaci płynie też jakby jakiś prąd siły, która pozwala mu łatwiej zdobyć powodzenie.

Skorpion jako ascendent, daje dużo siły magnetycznej i przy pewnym ćwiczeniu nie trudno mu będzie udzielać swej siły życiowej i chorym, z którymi go łączą węzły sympatii. Niedźwiadek chętnie zgłębia się w tajemnice życia, życia innych ludzi oraz w problemy życia i śmierci w całej przyrodzie.STRZELEC

Strzelec jako ascendent – Łucznik z wytężonym wzrokiem i strzałą napiętą na cięciwie, daje typowi temu wyraz zdecydowania i jasnej świadomości swych celów, oraz pobudza do poważnego poszukiwania najlepszych sposobów do osiągnięcia tych celów.

Strzelec daje fizjognomię ruchliwa, żywą i pełną wyrazu. Chętnie rozmawia o rzeczach, którym przyznaje znaczenie, wżywając się silnie w temat rozmowy czy prelekcji.

Znak Strzelca odpowiada 9-mu domowi. Całe zatem życie jest nastawione na rozszerzenie świadomości; wszystkie dyskusje i rozprawy zmierzają do jednego i głównego celu: zdobycia i zbliżenia wszechwiedzy. Silna wewnętrzna świadomość jedności rodzaju ludzkiego, karze mu jednak traktować wyżej czy niżej stojących na drabinie społecznej – pod warunkiem jednakże, że odnośne osoby tymi lub innymi czynami, który by przeczyć mogły ideałom Strzelca, nie będą starały się wzbudzić w nim odrazę do siebie. Zrażony do pewnych osób, nie opuści już żadnej okazji, aby dać im to odczuć dotkliwie, a w słabe miejsca Strzelec umie trafiać świetnie.

Niezmordowanie pracuje on nad propagandą swoich idei, o których chętnie i żywo z każdym rozmawia i dyskutuje. Już w młodości objawia Sagittarius nienasyconą żądzę wiedzy i nie da się on łatwo zbyć byle czym, ale będzie tak długo piłować, aż rzecz zostanie wszechstronnie wyjaśniona.

Bardzo silnie tu występuje miłość przyrody i pociąg do życia na świeżym powietrzu, oraz pewna wolnomyślność w traktowaniu zagadnień religijnych. Samotność – jakkolwiek chwilami poszukiwana – na dłużej nuży i nie daje zadowolenia; chociaż często typ ten doznaje uraz z powodu ludzkich przesądów, to jednak zawsze wraca w towarzystwo ludzkie, gdyż widza, której by nie mógł podzielić z nikim, traci dlań wszelki urok i wartość.http://www.astrologia.org.pl/?A._urodzeniowa:Kurs_Astrologii%26nbsp%3B_-%26nbsp%3B_Wp%B3yw_znak%26oacute%3Bw_zodiaku_na_Ascendencie%3A_Kozioro%BFec%2C_Wodnik%2C_Ryby_%5B11%5D
Małgośka
 

Następna

Wróć do Zbiorczy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość