Astrologia a dzieci

Astrologia a dzieci

Postautor: Pachet » 09 lis 2015, 19:45

U mężczyzn pierwsze dziecko odnosi się do domu V, drugie do VII zaś trzecie do IX. U kobiet pierwsze dziecko odnosi się do domu 4, drugie do VI ,trzecie do VIII. Wierzcholek V domu horoskopu w znakach Barana, Lwa lub Koziorożca wskazuje na niedużą rodzinę, w znakach Byka,Panny, Skorpiona lub Ryb odwrotnie na liczna rodzinę. W nastepujących znakach zodiaku na rodzinę średniej wielkości. Ale jest to informacja raczej teoretyczna, gdyz na ilość dzieci w jedną czy drugą stronę wpływają też i inne czynniki. Na liczbę dzieci wpływa także pozycja księżyca. I tak położenie w korzystnych znakach i w domach kątowych wskazuje na możliwość posiadania dużej ilośći dzieci, oczywiście przy braku negatywnych konfiguracji z innycmi planetami, szczególnie złoczynnymi. Jesli dominant V domu leży w znakach męskich i jednoczesnie ma korzystne aspekty ze słońcem lub Jowiszem, można spodziewać się narodzin chłopca. Jeśli zaś znajduje się w znakach żeńskich-dziewczynka. Natomiast jesli w tej grze uczestniczy jeszcze Słońce lub Jowisz to możliwe, że urodzi się chłopiec i dziewczynka. Niektóre źródła twierdzą że można spodziewać się tylu dzieci, ile aspektów tworzy dominant V domu z innymi planetami, ale nie zawsze tak jest. Przy aspekcie dominanta V domu z planetami połączonymi koniunkcją, można spodziewać się bliźniąt, a jeśli przy tym sam dominant znajduje się się w znakach podwójnych (bliźnieta, strzelec lub ryby) to można oczekiwać bliźniąt, trojaczków lub jeszcze większej ilości dzieci przy jednym porodzie. Na to samo wskazuje stellum w tych znakach.
Jeśli V dom jest zdeterminowany Jowiszem lub Wenus, wskazuje to na to, że dzieci będą źródłem radości i dumy dla danej osoby. To samo potwierdza także inna planeta,lokalnie zdeterminowana w danym domu, jesli będzie ona znajdowała się w trygonie lub sekstylu z Jowiszem bądź Wenus. Im bliżej MC znajduje się dominant V domu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że dzieci właściciela horoskopu zdobędą popularność, pod warunkiem jednak, że ten dominant ma silny status i znajduje się w znaku Zodiaku tego samego żywiołu, w którym znajduje się wierzchołek V domu. Przy tym powinien on mieć dobrą konfigurację z innymi planetami, szczególnie z Jowiszem i Wenus. Jeśli dominant V domu ma słaby status, a w dodatku znajduje się w domu upadającym lub przeciwstawnym XI, wskazuje to na to, że potomstwo jest źle przygotowane do okoliczności danej inkarnacji w sensie umysłowym, fizycznym lub duchowym. Jeśli w piątym domu znajduje się złoczynna planeta, może to wskazywać na przedwczesną śmierć pierworodnego dziecka lub na rozczarowanie dziećmi pod koniec życia właściciela horoskopu. W horoskopach kobiecych może to wskazywać na skomplikowany lub wrecz zagrażający życiu poród.Na niebezpieczeństwa podczas porodu wskazuje także konstelacja planet w XII domu, Księżyc lub dowolna inna planeta w V domu w kwadraturze lub opozycji z dowolną złoczynną planetą. Jeśli planeta w V domu horoskopu tworzy kwadraturę lub opozycję z Uranem bąź Saturnem w retrogradacji, to może zapowiadać przedwczesny poród, którego przebieg pokażą inne czynniki. Złoczynna planeta w tych domach horoskopu mająca negatywne aspekty (kwadratury lub opozycje) ze złoczynnymi planetami, może mówić o nieszczęśliwym wypadku z dzieckiem lub ciężkiej chorobie. Jeśli dominant V domu ma negatywne aspekty ze złoczynnymi planetami, szczególnie z dominantem VIII domu lub znajdującymi się tam planetami, to może to służyć za wskaźnik braku potomstwa lub wskazywać na choroby bądź utratę dzieci w ich niemowlęctwie lub dzieciństwie. Jeśli dominantem V domu jest Słońce, to człowiek może nie mieć potomstwa. Opozycja planet w V i XI domu horoskopu ostrzega, że w miłości czekają przeszkody i trudności bądź mówi o tym, że miłość będzie krótkotrwała lub nieszczęśliwa.

Dominantem (faktycznym władcą) domu nazywa się tą planetę, która włada znakiem Zodiaku, czyli jest gospodarzem znaku, w którym znajduje się wierzchołek (początek) domu.
Na przykład wierzchołek IX domu znajduje się w Raku. To znaczy, że faktycznym władcą IX domu jest Księżyc. Faktyczny władca bywa też nazywany realnym władcą i dyspozytorem domu.
W przypadku braku w danym domu planet lub innych elementów horoskopu wyznacznikiem staje się jego dominant.
Jeśli zaś w domu jest planeta, stellum bądź inne ważne elementy horoskopu, to właśnie one są najważniejszym czynnikiem, a dopiero po nich uwzględnia się dominanta domu.


Źródło: S.A. Wroński
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi"
Winston Groom (z książki Forrest Gump)
Pachet
Niewymowny
 
Posty: 127
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:29
Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 0

Wróć do Różne systemy astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości