Astrologia indyjska planety dni tygodnia

Astrologia indyjska planety dni tygodnia

Postautor: Rea » 11 cze 2015, 10:37

ASTROLOGIA wedyjska: Znaczenie planet i dni tygodnia


Naukowa astrologia wedyjska w Indii zajmuje się analizą wpływu planet na dni tygodnia. Każda planeta powiązana jest z jednym z siedmiu dni tygodnia. Doba wedyjska zaczyna się o wschodzie słońca. Właściwości dnia tygodnia pochodzą od Planety Dnia! Typowa kolejność opracowywania planet odpowiada panowaniu planet nad kolejnymi dniami tygodnia w ich ustalonym wedyjskim porządku:
niedziela – Słońce,
poniedziałek – Księżyc,
wtorek – Mars,
środa – Merkury,
czwartek – Jowisz,
piątek – Wenus,
sobota – Saturn.
Każda planeta rządząca całą dobą wedyjską jest planetą panującą od wschodu słońca w danym dniu, a człowiek urodzony w nocy przykładowo z czwartku na piątek jest zawsze pod władzą Jowisza, rządzącego czwartkiem od wschodu słońca włącznie z następującą po dniu nocą, aż do piątkowego wschodu słońca, kiedy nad kolejną dobą obejmuje władzę Wenus! Tak planety rządzą i całą dobą i jeszcze konkretnymi horami w ciągu każdej doby. Za początek doby przyjmuje się ściśle moment kiedy tarcza słońca zaczyna się wyłaniać, a nie kiedy się już cała wyłoni albo kiedy wychodzi jej środek ponad horyzont, co jest bardzo istotne dla ustalenia zjawisk i często dyskutowane w środowisku astro-specjalistów.

Horoskop w astrologii wedyjskiej ma kształt kwadratu i jest wyliczany dla siedmiu świętych planet od Słońca do Saturna i dwóch niewidzialnych planet węzłów księżycowych: Rahu i Ketu. Istotne są wyliczenia tak zwanej HORA – godzin planetarnych, których bieg rozpoczyna się o wschodzie Słońca! Tabela pokazuje bieg Horas w kolejności w jakiej przemierzają planety od wschodu słońca w sobotę, ale też w inne dni, bo kolejność pozostaje stała acz w dół w porządku zstępującym od każdej rozpoczynającej planety i dalej od Saturna znowu w dół.
Saturn – Śani – rozpoczyna dzień w sobotę – Mantra: Om Śanaye Namah!
Jowisz – Guru – rozpoczyna dzień w czwartek – Mantra: Om Gurawe Namah!
Mars – Mangala – rozpoczyna dzień we wtorek – Mantra: Om Mangala'ya Namah!
Słońce – Surya – rozpoczyna dzień w niedzielę – Mantra: Om Surya'ya Namah!
Wenus – Śukra – rozpoczyna dzień w piątek – Mantra: Om Śukra'ya Namah!
Merkury – Budha – rozpoczyna dzień w środę – Mantra: Om Budha'ya Namah!
Księżyc – Ćandra – rozpoczyna dzień w poniedziałek – Mantra: Om Ćandra'ya Namah!
Dla prawidłowego ustalenia godziny planetarnej – Hory – potrzeba pamiętać, że zarówno dzień jak i noc dzieli się na 12 równych odcinków czasu. Oznacza to, że latem hora dzienna jest długa a hora nocna krótka, zaś zimą odwrotnie, bo 1/12 dnia to zimą ledwie 40 minut, zaś 1/12 nocy to i ponad 1,5 godziny zegarowej wypadnie. Jeśli takie wyjaśnienie nie jest oczywiste, to znaczy że rozumiemy dlaczego sporo czasu wymaga na opanowanie astrologii wedyjskiej!

Bieg planet przykładowo w środę za dnia jest następujący: budha – ćandra – śani – guru – mangala – surya – śukra – budha – ćandra – śani – guru – mangala! Noc rozpoczyna kolejna planeta: surya i mamy kontynuację przez kolejnych 12 równych części nocy, a czwartek od wschodu słońca rozpoczyna znów planeta guru, czyli Jowisz.

Można powiedzieć, że w każdym dniu (w każdej dobie) rzadzą dwie planety jednocześnie. Jedną jest ta, której władza rozpoczyna się od wschodu słońca i trwa przez pierwszą Horę (godzinę równą 1/12 dnia), a drugą jest ta, która włada aktualną, wedle prostego, podanego porządku godziną dnia (doby), Horą. Zatem ktoś urodzony w niedzielę w trzeciej godzinie (horze) dnia jest pod władzą kombinacji wpływu Słońca (Surya) oraz Merkurego (Budha).

Dla poprawnego interpretowania horoskopu urodzeniowego ustala się w jakim dniu tygodnia i w jakiej części, godzinie dnia (doby) człowiek się urodził, a następnie bada się kombinację dwu z siedmiu głównych astrologicznych planet, co daje w praktyce 49 kombinacji. Planeta dnia jest podstawą, tłem, a planeta hory, godziny urodzenia jej modyfikacją. Zabawa ta w całkiem poważny sposób służy też ustalaniu optymalnego czasu dla rozpoczynania różnych poważnych przedsięwzięć, jak rozpoczęcie budowy domostwa, wyjazd czy przeprowadzka, a nawet ustalenie czasu zebrania partii czy parlamentu.

DNI TYGODNIA - Liczone od Wschodu do Wschodu Słońca!

Doba wedyjska rozpoczyna się o wschodzie Słońca. Planeta dnia rządzi godziną od wschodu Słońca. Zatem pierwsza godzina dnia w niedzielę, to godzina, Hora Słońca, Surya. W poniedziałek pierwsza godzina dnia to czas kierowany przez Księżyc. Zawsze od planety rządzącej pierwszą godziną dnia liczy się planetarny wpływ w całej dobie, tak za dnia jak i przez noc, aż do kolejnego wschodu Słońca. Ważne jest to, że osoby urodzone po północy należą jeszcze zawsze do energii czy jakości poprzedniego dnia...

NIEDZIELA – Dzień Słońca - Ravivara - Ravi, Surya, Suurya, Soorya

Jest to dzień Słońca, króla wszystkich planet. W kalendarzu wedyjskim siedmiodniowy cykl rozpoczyna się od niedzieli. Znamienne jest to, że człowiek Zachodu postawił dzień Słońca na końcu kalendarza, co stawia cele i wartości na głowie. Można to tłumaczyć jednak faktem, że Słońce odpowiada za siłę twórczą i pragnienie kształtowania świata, symbolizuje wiarę we własne siły, piękno życia i dążenie do materialnej doskonałości. Jest to ostateczny cel nowożytnej kultury. We wschodniej filozofii jest to punkt wyjścia, a końcem jest obojętność, oddzielenie od materii i powrót do Boga symbolizowany przez Saturna i sobotę. Niedziela to dzień pełen radości i tętniący życiem. Możemy robić wszystko, czego tylko dusza zapragnie; co jest zdrowe i co poprawia nasze samopoczucie. Ubierajmy się w wesołe odcienie żółci, także na złoto i, jak zawsze, z domieszką bieli lub indygo.

Dzień energii, życiowej aktywności, czynu, bardzo też dobry dla pracy twórczej. Jednocześnie jednak ludzi cechuje w dniu słońca obniżona spostrzegawczość, warto bardziej niż zwykle uważać przy prowadzeniu samochodu, przy zakupach i poznawaniu ludzi. Słońce potrafi też zaburzyć pojmowanie świata, często zbyt optymistycznie oceniamy tego dnia różne sprawy. Energia słońca działa w sposób dwojaki- pobudza do czynu i rozleniwia jednocześnie, jedni radzą sobie z taką mieszanką znakomicie, ale nie wszyscy, nie brakuje ludzi, którzy w niedzielę mogą odczuwać agresję lub na odwrót, nie są w stanie zrobić zupełnie nic. Dieta obojętna, można jeść wszystko bez szkody dla organizmu. Rozpoczynamy kurację ziołami spod znaku Słońca: słonecznikiem, mniszkiem, dziurawcem, szałwią, owsem i jarzębiną.
Jest to dobry dzień do odnowienia sił twórczych. Niedziela następuje po ciężkim, absorbującym energie dniu - sobocie. Polska nazwa nie-dziela wskazuje na ograniczenie zajęć tego dnia.
Można siać zboże, sporządzać leki, rozpocząć wojnę (walkę).
Nie powinno się spuszczać statków na wodę, podróżować na zachód (kierunek śmierci Słońca), lekarze o ile jest to możliwe nie powinni zaczynać leczenia chorób gorączkowych i zapalnych.
Niedziela jest gorącym dniem, trochę surowym; sposób, w jaki człowiek go spędza wpłynie na jego kreatywne potencje w ciągu tygodnia.
Warto poświęcić czas na muzykę i czynności rozwijające twórcze energie.
Urodzeni w niedzielę:

Zazwyczaj szczęśliwi ludzie. Posiadają poczucie humoru, promienne i miłe oblicze. Nie powinni narzekać na materialną sytuacją, brak inteligencji czy popularności. Na zewnątrz silni i dynamiczni, lecz wewnętrznie mogą się załamywać, wątpiąc w swą rolę w świecie. Często nie doceniają swej wartości. Fizycznie Słońce obdarza miodowym kolorem oczu i okrągłą twarzą.

PONIEDZIAŁEK – Dzień Księżyca – Somavara - Ćandra, Soma

Tego dnia króluje Księżyc. Odpowiada on za umysł, a wiec myśli, uczucia, tęsknoty, radości i cierpienia człowieka. Umysł jest zmienny i niepewny, często ma swoje kaprysy i zachcianki, taka jest też natura poniedziałku. W tym dniu wszelkie decyzje podejmujmy, kierując się wyłącznie własnymi odczuciami i intuicją. W poniedziałek najlepiej zająć się różnymi pracami rzemieślniczymi, a także przeprowadzką. Kolory wzmacniające oddziaływanie energii tego dnia to biel księżycowa i indygo. Wieczór dobrze jak jest poświęcony na religijną refleksję, modlitwę, medytację lub nabożeństwo do Bóstwa w męskiej formie, jak Śiva, Mahadeva.

Raczej nie należy rozpoczynać w tym dniu prac wymagających długotrwałego wysiłku i zaangażowania. Lepiej ograniczyć się do tego, co można szybko zacząć i skończyć. Poniedziałek to dzień wyjątkowo niekorzystny do zawierania związków małżeńskich, udzielania kredytów i oddawania długów, a także rozpoczynania jakiejkolwiek budowy. Nie warto w tym dniu zbyt wiele planować, wszystko może się okazać nierealne, a obietnice- zwodnicze. W diecie należy unikać ostrych przypraw, gdyż w poniedziałek błona śluzowa naszego żołądka jest podrażniona. Odstawmy na bok alkohol, najlepiej na stałe. Na zakończenie dnia wskazany jest basen lub choćby wanna. W poniedziałek dobrze jest rozpoczynać kurację ziołami spod znaku Księżyca: dynią, sokiem kapuścianym, dziką różą i kwiatem lipowym.
W poniedziałek można urządzić wesele, kupić ubrania i biżuterię, artykuły żywnościowe, grunty - jednak ze względu na niestabilność tego dnia nabyte dobra można szybko stracić.
Dzień dobry na wszystkie międzyludzkie interakcje. Najczęściej przebiegają one łagodnie i przyjemnie.
W tym dniu jest więcej wypadków przy pracy, więcej chorych zgłasza się do lekarza, więcej samobójstw. Do dzisiaj w ortodoksyjnych częściach Indii to tego dnia, a nie w niedzielę zamyka się sklepy i organizuje dzień wolny.
W poniedziałek człowiek jest bardziej podatny na wpływy, a umysł bardziej niespokojny i ruchliwy niż w inne dni. Lepiej więc nie podejmować decyzji wymagających trzeźwości i stabilności.
Urodzeni w poniedziałek:

Fizycznie Księżyc obdarza białą cerą, pięknymi oczyma, niskim wzrostem i pulchnymi kształtami. Są to osoby, które lubią dom i domowe ciepło, mają dobrą pamięć i bujną wyobraźnię. Posiadają wielki wdzięk, łagodność i wrażliwość. Mogą być zmienne i kapryśne o skłonnościach do załamań psychicznych.

WTOREK – Dzień Marsa - Mangalavara - Mangala, Bhauma, Kuja

Tym dniem rządzi Mars w sanskrycie nazywany Mangala (Dający powodzenie i zwycięstwo). Najlepszy dzień na przedsięwzięcia, które wymagają dużo wysiłku i trudu. Ubierajmy się do tego w różne odcienie czerwieni - od różu do ciemnej czerwieni, od pomarańczowego do czerwonobrązowego koloru rdzy (przy czym róż i delikatne odcienie czerwieni łagodzą nieco silne oddziaływanie Marsa). Dołóżmy jeszcze do tego trochę indygo - koloru ochronnego. Dzień rytuałów i praktyk dla osiagnięcia dobrobytu lub zwycięstwa.

Zaczynamy ten dzień od gimnastyki, wysiłku, ruchu. Unikamy konfliktów, kłótni, a także angażujących emocjonalnie narad, wszelkie spory mogą się zamienić w awantury i waśnie. Wtorek to dzień udany niemal dla każdego, ale przede wszystkim dla ludzi z inicjatywą. Sprzyja też wszystkiemu, co romantyczne, można flirtować i szukać przygód, dobry na randkę. Wieczorem lepiej się jednak schronić w domowym zaciszu, a już na pewno unikać wszelkich zbiegowisk. We wtorek podnosi się efektywność wszelkiego rodzaju środków leczniczych tzw. oddziaływania miejscowego. Tego dnia rozpoczynamy kuracje ziołami Marsa – chmielem, walerianą, pokrzywą, miętą i głogiem. Wzmaga się korzystne działanie soku z buraka, a także z aloesu.
Dzień ten dotyka głównie fizycznej sfery, jest niekorzystny do rozpoczynania większości przedsięwzięć, z wyjatkiem tych o charakterze obronnym i ofensywnym. Dobry do praktyki magii obronnej.
Można rozpocząć wszystkie zabiegi wymagające siły, odwagi, stanowczości i dozy okrucieństwa.
Tego dnia łatwiej niż w inne dochodzi do sporów i wypadków.
Urodzeni we wtorek:

Mars obdarza czerwonym odcieniem włosów, skóry i oczu, daje trochę agresywny wygląd. Jego dzieci są najczęściej muskularne, o zdolnościach do heroicznych czynów. Mogą cechować się wybuchowością, konfliktowością i brutalnością.

ŚRODA – Dzień Merkurego – Budhavara - Budha, Tareya

Jest to dzień Merkurego, księcia obrotności i bystrości. Merkury odpowiada za intelekt i uczenie się – te czynności szczególnie współgrają z energiami środy. Jest to dzień w najwyższym stopniu sprzyjający porozumiewaniu się z innymi, a także sprawiedliwym ocenom i osądom. Wszelkie rozmowy i negocjacje powinny się zakończyć sukcesem. Kolor wzmacniający środową energię to niebieski - zarówno jaśniejszy, jak i ciemniejszy. Dobrze jest podkreślić go jakimś białym i fioletowym akcentem.

Często to najbardziej niespokojny dzień tygodnia. Środowy pośpiech jest przyczyną wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Pamiętajmy wszakże, że Merkury sprzyja wszelkiego rodzaju operacjom handlowym i pieniężnym, zakupom i krótkim wyjazdom, nawiązywaniu handlowych znajomości, podpisywaniu umów. Tego dnia warto próbować rozwiązywać złożone problemy, pisać listy i prowadzić negocjacje. W diecie zalecana jest różnorodność, ale przede wszystkim warto poprawić perystaltykę jelit, jedząc pokarmy roślinne bogate w błonnik – owoce i warzywa. Pójdą nam też na zdrowie orzechy włoskie, zupa z dyni, kompot z suszu owocowego, konfitura z borówek. W środy zaczynamy wszelkie kuracje ziołami spod znaku Merkurego: konwalią, lawendą, piołunem, paprocią, koprem, pietruszką, jałowcem, sokiem z granatu.
W środę można zorganizować wesele, założyć szkołę czy bibliotekę.
Można przygotowywać leki, opracowywać nowe projekty i wdrażać je w życie.
Jest dobrym dniem do wszelkich biznesów. Można korzystnie kupować i sprzedawać.
Nie należy zaczynać działań niepewnych i mogących przysporzyć trosk i niepokojów.
Dzień dobry na spotkanie ukochanych.
Urodzeni w środę:

Są grzeczni i wytworni, ich osąd jest jasny, myślą szybko i łatwo. Nawiązują szybciej niż inni znajomości. Nie wierzą w rzeczy niesprawdzone, gdyż wiara nie jest cechą Merkurego jego sprawą są wątpliwości. Daje on swym dzieciom młodzieńczy wygląd, ale i nadpobudliwość oraz nerwowość. Środowe osoby są dobrymi mówcami i analitykami.

CZWARTEK – Dzień Jowisza – Guruvara - Guru, Bryhaspati, Brhaspati

Patronem czwartku jest Jowisz, planeta obdarzająca wieloma błogosławieństwami, pełna mądrości i optymizmu, symbol duchowego przewodnictwa, guru. W tym dniu wielu z nas dopisuje szczęście. Możemy się zająć finansami (np. wziąć kredyt). W czwartek najlepiej nosić się na zielono - dobierzmy jakiś odpowiadający naszemu nastrojowi odcień tego koloru, unikając jednak odmian brudnych i jadowicie jaskrawych. Kolor fioletowy, jako kolor kapłanów i magów, guru też jest odpowiedni, szczególnie do wyższych celów. Wieczór dobry dla praktyk z osobowymi formami guru (mistrzów), sadhu (świętych) lub aniołów (dewów).

To dzień znakomity do podejmowania rozstrzygnięć prawnych. Warto też tego dnia zająć się myśleniem o ważnych dla ciebie sprawach, zająć się sferą duchową, samorozwojem, zapisać się na kurs, złożyć wizytę w wyższej instancji. Jeśli masz się udać w długą podróż, szczególnie zagraniczną, czwartek jest do tego najlepszy. Obiecujące są nowe znajomości i przyjaźnie zawarte w czwartek. Ale uwaga - tym dniu spada u kierowców refleks, rośnie roztargnienie. Wskazane jest przebywanie na świeżym powietrzu, jak najmniej w pomieszczeniach. W dniu Jowisza ochraniamy wątrobę. W diecie zalecane są soki, masło roślinne, kasza, gotowane produkty białkowe, ciemne pieczywo i nie w nadmiarze – ziemniaki. Alkohol tego dnia jest silną trucizną.
Czwartek jest najlepszym ze wszystkich dni. Dobry na zakupy, ożenek, rozpoczęcie ważnych przedsięwzięć.
Wiele indyjskich rodzin swoje większe zakupy załatwia właśnie w czwartki.
Tego dnia głos intuicji jest silniejszy, a moce opiekuńcze aktywniejsze. Wszystko co zacznie się w czwartek będzie rosnąć i rozwijać się z korzyścią dla wszystkich.
Nie należy tego dnia wyruszać na południe, gdyż tam swe królestwo posiada pan śmierci, a czwartek jest dniem życia.
Również strzec się należy chciwości, pychy, zazdrości i małostkowości, gdyż Jowisz nie lubi tych cech.
Urodzeni w czwartek:

Jowisz obdarza wielkością na różnych polach. Może to być wielki wzrost, potężny intelekt, bogactwa lub pozycja społeczna. Czwartkowe dzieci są raczej optymistami, o dużej intuicji. Najczęściej są szczęśliwe w życiu i nie narzekają na braki. Są religijne i posłuszne boskim prawom.

PIĄTEK – Dzień Wenus – Śukravara - Śukra (Shukra)

Wenus, patronka tego dnia, obdarza wrażliwością, zmysłowością i skłonnością do zabawy. W tym dniu ubierajmy się w róże i niezbyt ciemne czerwienie. Kolor różowy umacnia uczucie przyjaźni, czerwony - kochania, miłowania i przyjaźni oraz dobrego zdrowia. Piątek to dzień praktyk i nabożeństw do Bogini.

Tego dnia emocje silnie ograniczają jasność umysłu. Opanowuje nas rodzaj beztroski, również w poważnych sprawach zawodowych. W stosunkach z osobami płci przeciwnej pojawiają się erotyczne akcenty. Jest to bardzo dobry dzień na niezobowiązującą randkę, jak i poważne wyznanie miłosne. Zaleca się w tym dniu nie wkładać większych sum do portfela, gdyż w piątek rośnie skłonność do wydawania gotówki na głupstwa. Wyostrza się zmysł powonienia i dotyku, dlatego jest to dzień udanych zakupów artykułów drogeryjnych i kosmetyków. Ładniej się w piątki wygląda i chętniej myśli o przyjemnej stronie życia, ale też mocniej przeżywa rozczarowania, łatwiej o zranienie i ból spowodowane bolesnym słowem. Dieta w tym dniu bez szczególnych ograniczeń, obowiązkowe jest wszakże pierwsze danie – dowolna zupa, barszcz lub bulion. Nerkowcy powinni w tym dniu pić jak najwięcej wywarów o działaniu moczopędnym i dezynfekującym. W piątek sól lepiej ograniczyć. Tego dnia nasze oczy nie znoszą zwiększonego wysiłku. W piątek rozpoczynamy kuracje ziołami spod znaku Wenus: fiołkiem, rumiankiem, czarnym bzem, borówką, maliną. Na zakończenie dnia fundujemy sobie wannę lub silny bodźcowy prysznic.
Dzień ten nie jest tak korzystny jak poprzedni. Oczywiście dla wielu osób cechy i błogosławieństwa Wenus są szczytem marzeń, jednak dla umysłu, skupionego na wydostaniu się z materii często stają się przeszkodą.
Piątek jest korzystny dla przedsięwzięć mających na celu szczęśliwe życie w materialnym świecie: można zawierać małżeństwo, kupować ubrania, uprawiać wszystkie rodzaje sztuki, kupować ziemię i zajmować się kwiatami.
Jest to dobry dzień na społeczne i prywatne zabawy, przyjęcia, romanse i uczty.
Zaniechać należy czynności nadwerężających życiowe siły. Hindusi w tym dniu nie obcinają włosów i paznokci.
Nie powinno się zastawiać dobytku, sporządzać testamentu, dokonywać wyprzedaży.
Urodzeni w piątek:

Piątkowe dzieci są bogate, szarmanckie, uzdolnione artystycznie, zręcznie obchodzą się z ludźmi. Ich szczególną cechą jest wybitna intuicja, toteż najczęściej nie mylą się w swych przeczuciach.

SOBOTA – Dzień Saturna – Śanivara - Śani (Shani)

Dzień Saturna nie cieszy się najlepszą sławą wśród zachodnich astrologów. To dzień, w którym powinniśmy zakończyć długo ciągnące się sprawy. Do nich należą także długotrwałe kłótnie czy pogłębiające się nieporozumienia - czas najwyższy wszystko sobie wyjaśnić i rozwiązać narosłe problemy. Pomogą nam w tym odcienie fioletu lub purpury połączone z bielą. Dzień dobry dla refleksji metafizycznych i duchowych, analizy losu, korekty karmana (przeznaczenia), dobry na rytuały i nabożeństwa do Boga Absolutu.

Podejmujemy w tym dniu wszystkie sprawy wymagające cierpliwości i koncentracji uwagi; także wszystkie sprawy odłożone „na potem”. Saturn - wbrew potocznemu mniemaniu - wcale nie zachęca do beztroskiej zabawy. Patronuje energiom odpowiedzialnym za wszelkie procesy wewnętrzne - zarówno w psychice, jak i wewnątrz każdego organizmu. Pomaga rozwiązać dane problemy i przebrnąć ograniczenia po to, żeby osiągnąć cel. Sobota może więc być najważniejszym dniem twego życia, jeśli zaczniesz wykorzystywać ją zgodnie z kosmicznymi wpływami. Tkanka kostna, stawy i ścięgna charakteryzują się w sobotę zwiększoną wrażliwością, dlatego tego dnia bóle reumatyczne i artretyczne są szczególnie dotkliwe. Zalecana jest tego dnia dieta bogata w fosfor i potas, a więc sery, twarogi, rośliny morskie, grzyby, jaja, kapusta, orzechy. Dla zmniejszenia obciążenia kręgów poleca się ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Tego dnia nie strzyżemy włosów!
Sobota i wtorek to zwykle najcięższe dni tygodnia. Cokolwiek rozpoczyna się w sobotę ma tendencję do przeciągania się w czasie. Najlepiej zacząć więc coś, co będzie miało długi przebieg. Zdobytego tego dnia przyjaciela mamy przez całe życie. Dzień dobry dla udzielania i przyjmowania Błogosławieństw. Można wprowadzić się do nowego domu, kupić bydło ziemię czy budynek, przeprowadzać zabiegi chirurgiczne.
Lepiej wstrzymać się z czynnościami nadwerężającymi nasze siły. Nie należy się kłócić, obcinać włosów czy paznokci. Według hindusów obcinanie włosów i paznokci obniża potencje energetyczne człowieka. Osoby znające się na magii właśnie tych elementów używają, by połączyć się z wybraną osobę. Dla mnicha ogolenie głowy w czasie święceń symbolizuje rozpoczęcie nowego życia.
Dobrze dziś zrobić porządki przed nadchodzącym nowym tygodniem czy przeprowadzić post w celu oczyszczenia organizmu.
Urodzeni w sobotę:

Rozwijają się wolniej niż ich bracia z pozostałych dni, ale z głębokim przemyśleniem. Traktują życie poważniej i później osiągają spełnienie. Najczęściej druga połowa ich życia jest dużo lżejsza i przyjemniejsza. Potrzebują cierpliwości - im dłużej zajmują się jakąś sprawą, tym lepszy rezultat przyniesie. Czasem mogą być osobami chłodnymi, zdolnymi do karania innych.

Krótko o Astrologii Indyjskiej (Wedyjskiej)

Za ojca współczesnej popularnej astrologii indyjskiej uważa się często starego mędrca Paraśara Muni. Paraśara żył 1500 lat przed erą chrześcijańską i był jednym z pierwszych astrologów wykonujących horoskopy urodzeniowe ludziom wszystkich kast. Specjalizował się w astrologii medycznej. Kopie jego manuskryptów znajdują się w Indiach. Paraśara jest również autorem pięknych ezoterycznych hymnów poświęconych Ryg Wedzie, które były mantrami na cześć bóstw planet. Innym ważnym astrologiem, żyjącym w tamtych czasach był Ranawira, który specjalizował się w astrologii porównawczej, kobiecej oraz psychologicznych aspektach astrologii.

Astrologia wedyjska znana jako Dźjotisza (Jyotisha) kładzie nacisk na psychologiczne poznawanie charakteru człowieka, ale ma także charakter bardzo prognostyczny, gdyż wskazuje dobre okresy w życiu, ostrzega przed niebezpieczeństwami. Dżjotisza kładzie główny nacisk na energię Księżyca (Ćandra), planetę osobistego szczęścia, satysfakcji i związków z otoczeniem, planetę ego. Zachodnia astrologia bazuje na Słońcu, astrologicznie, planecie związanej z naszą jaźnią, duszą.

Na zachodzie osoba zapytana o znak zodiaku poda znak położenie Słońca, w Indiach znak położenia Księżyca, których jest 27. Analiza rozpoczyna się od planety najszybszej (Księżyc), a kończy na najwolniejszej (Saturn) z dodatkiem niewidzialnych Rahu i Ketu. Współcześnie w Indii bardzo duży jest wpływ zachodniej astrologii ptolemejskiej (Nirajana), a czysto wedyjska astrologia naukowa (Sajana) jest raczej mało spotykana w praktyce. Nirajana to opieranie się na znakach-gwiazdozbiorach z czasów Ptolemeusza, bez uwzględnienia faktu precesji, który uwzględnia naukowa Sajana.

Astrologia praktykowana aktualnie w Indiach jest nazywana astrologią indyjską, astrologią wedyjską lub Dżjotiszą (Jyotisha). Weda (Veda), prastara nauka indyjska, zajmuje się nie tylko sprawami duchowymi ale również medycyną, polityką, techniką, kulturą i astrologią. Nauki i techniki wedyjskie mają tradycję historyczną ponad 5-6 tysięcy lat i wywodzą się z Himalajów Indyjskich.

Weda nazywana jest nauką światła, a z wiedzy wedyjskiej wiemy, że astronomiczna doba liczona jest zawsze od miejscowego wschodu Słońca. Nauka o Żywiołach, Tattwach też należy do astrologii wedyjskiej podobnie jak nauka o planetarnych godzinach dnia, tak zwanych Horach. W dawnej wedyjskiej astrologii bardzo ważne jest ustalenie żywiołu oraz planety dominującej w czasie urodzenia czy ważnego wydarzenia.

Układ Słoneczny składa się z centrum w postaci Słońca, wokół którego krążą cztery planety małe: Merkury, Wenus, Ziemia z Księżycem i Mars oraz cztery planety wielkie takie jak Jowisz (z pierścieniem), Saturn, Uran i Neptun. Oprócz tego, wielka ilość planetoid takich jak Pluton czy Ceres oraz mniejszych asteroidów czy komet. Patrząc z Ziemi widzimy Księżyc jako obiekt najbliższy a także mamy wrażenie, że Słońce obiega Ziemię, co jest odbiciem pozornym rzeczywistego ruchu Ziemi wokół Słońca.

ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com/p/warsztaty.html
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Wróć do Różne systemy astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości