Astrologia partnerska - na co zwracać uwagę

Astrologia partnerska - na co zwracać uwagę

Postautor: Nut » 30 maja 2015, 13:39

Ascendent to jeden z najważniejszych punktów horoskopu. Jest to punkt na zodiaku, który właśnie wschodzi ponad horyzont. Punkt ten opisuje naszą osobowość, wrażenie jakie wywieramy na innych a nawet nastrój podczas naszych narodzin. Często można spotkać się z przekonaniem, że najważniejsza w horoskopie jest pozycja Słońca i to w jakim przybywało ono znaku w momencie naszych narodzin. Jest to przekonanie błędne, a praktyka astrologiczna dowodzi, że w wieku dorosłym osobowość człowieka odpowiada bardziej energii znaku zodiaku, w którym przebywał Ascendent.

Szczególnie ważne jest położenie Ascendentu w horoskopie partnerskim. Harmonijne aspektowanie Ascendentu jednej osoby przez planety drugiej jest źródłem silnego przyciągania między ludźmi.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2676
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 533 razy
Otrzymał podziękowań: 419 razy
Droga życia: 0

Re: Astrologia partnerska - na co zwracać uwagę

Postautor: Pachet » 19 paź 2015, 19:13

Najważniejsze punkty zgodności

1. Jeśli Twój słoneczny znak jest taki sam, jak ascedent ( wschodzący znak) kochanka lub jeśli Twój ascedent jest taki sam, jak słoneczny znak kochanka: To potężna zapowiedź szczęścia i zadowolenia. Wasze osobowości pasują do siebie, gdyż podobnie myślicie .

2. Jesli Twój słoneczny znak znajduje się w opozycji ( sześć znaków odległości) do ascedentu kochanka lub Twoj ascedent znajduje się w opozycji do słonecznego znaku kochanka: To również oznaka pozytywnej sytuacji i dobra wróżba. W tym przypadku każde z Was zapewnia potrzeby drugiej osoby lub wyrównuje jej wady .Np. , jeśli jej słonecznym znakiem jest Waga, a jego ascedentem Baran, najpewniej będzie w stanie zwalczyć jej lenistwo, a ona załagodzi jego agresywność odrobiną romantyzmu i elegancji.

3.Jeśli Twój słoneczny znak jest taki sam, jak znak kochanka stojący w dziesiątym domu, lub Twój znak stojący w dziesiątym domu jest taki sam, jak słoneczny znak kochanka: Oboje doskonale łączycie kariery i miłość. W tym przypadku , wasze cele będą zgodne i będziecie dla siebie nawzajem źródłem inspiracji i energii.

Reasumowując największy wpływ na zgodność odnotowujemy wtedy, gdy Słońce i ascedenty dwóch kosmogramów znajdują się w koniunkcji to znaczy planety w tym samym znaku zodiaku lub opozycji planety oddalone od siebie o sześć znaków. Jeżeli żadna z tych sytuacji nie dotyczy Ciebie, można rozpatrywać inne aspekty. Czy Twoje Słońce i ascedent kochanka ( lub na odwrót) tworzą kwadraturę? (są od siebie odległe o trzy znaki) W tym przypadku może być nieco kłótni i co nieco współzawodnictwa. Napięcie, ale różnice niekoniecznie muszą być nie do naprawienia. pomiędzy znakami zwykle jest wiele energii. Niemniej uczucie, które Was łączy, powinno sprawić, że związek będzie co najmniej interesujący. Czy Twoje Słońce i ascedent kochanka ( lub na odwrót) tworzą sekstyl lub trygon ?(są od siebie odległe o dwa lub cztery znaki) To oznacza, że będziecie tolerować swoje słabostki . Prawdopodobnie wasz związek będzie harmonijny.( Przyjemnie i spokojnie, czasami jednak takie związki moga stac się nudne)

w ramach wyjasnienia *kochanek* - jako dowolna osoba z którą jesteś zaangażowany w romantyny związek, bez względu na to czy tylko o tym marzysz, czy już spędziłś z nią resztę życia.

Źródło-"Wszystko co powinniscie wiedzieć o Astrologii"
Joanna Martine Woolfolk 2002
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi"
Winston Groom (z książki Forrest Gump)
Pachet
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:29
Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 0


Wróć do Różne systemy astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości