Bezsenność

Bezsenność

Postautor: vein » 30 maja 2017, 12:44

Jeśli o medyczne sposoby chodzi to takowe oczywiście istnieją - higiena snu, ew. zioła albo leki farmakologiczne.


Jakie ziółka na spokojny sen.Mleka z czosnkiem mój organizm nie toleruje. :|
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Bezsenność

Postautor: walkiria » 05 cze 2017, 10:33

Na bezsenność kozłek lekarski, ziele męczennicy. Przed snem zaparzyć łyżkę zioła i wypić. Można też kupić mieszankę z wyciągami z kozłka lekarskiego, głogu i chmielu.
Zapach chmielu, lawendy w postaci szyszek czy suszu korzystnie wpływa na nerwy. Wycisza organizm, obniża ciśnienie, przyczynia się do szybszego zapadnięcia w sen.
walkiria
 
Posty: 14
Rejestracja: 04 cze 2017, 10:55
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Bezsenność

Postautor: szamka » 21 cze 2017, 15:10

Ziółka są pomocne tyle, że można się od nich uzależnić. Najlepszym wyjściem jest swojego rodzaju rytuał przed snem polegający na wykonywaniu tych samych czynności; spacer, kąpiel, przygotownie posłania, wywietrzenie pokoju. Systematyczność czynności przygotowują nasz mózg do snu.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 350
Rejestracja: 03 wrz 2014, 08:16
Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Re: Bezsenność

Postautor: Nut » 23 cze 2017, 14:38

Radziłbym sprawdzić poziom pierwiastków organizmu. Zazwyczaj brakuje nam magnezu, wypłukuje go kawa. Jego suplementacja powinna poprawić Twoje samopoczucie, wyciszyć się aby spokojnie usnąć.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Bezsenność

Postautor: Żarłacz » 24 cze 2017, 08:29

Najważniejsza wydaje się psychika. Nadmiar nierozwiązanych problemów bywa główną przyczyną kłopotów z zasypianiem.Wiadomo, nikt nie jest ich pozbawiony, ale umiejętność rozwiązywania problemów na bieżąco, uchroni nas przed bezsennością. To co najgorsze, to ich kumulacja. Dlatego też jeżeli już dojdzie do takiej sytuacji, bierzmy się za rozwiązanego tych problemów najmniejszych, które szybko da się rozwiązać. To doda nam wiary w możliwość rozwiązana pozostałych. Wszystkich jednocześnie nie da się rozwiązać. No i nie wstydźmy się prosić o pomoc bliskich, przyjaciół. Pracownicy urzędów, banków nie gryzą, jeżeli widzą, że nie unikamy, nie staramy się wymigać.Wtedy sami podpowiadają najlepsze rozwiązania.Ważne aby coś robić w naszej sprawie, albowiem same się nie rozwiążą.

Długi się oddaje, czasem nie jesteśmy w stanie wywiązać się z zobowiązań. Niżej drobna podpowiedź;

Jak firmy windykacyjne omijają przedawnienie długów;
W Polsce można ściągnąć dług nawet, jeżeli jest przedawniony. Brak wiedzy dłużników wykorzystują firmy windykacyjne zbijając na tym majątek.


W polskim prawie istnieje jedna z najtrudniejszych i zarazem najczęściej pomijanych form interpretacji / wykładni prawnych, wynikającej wprost z kodeksu cywilnego. W szczególnym dziale 117-125 k.c. ustawodawca skodyfikował poszczególne przypadki, w których uwzględnia skutek przedawnienia w roszczeniach majątkowych i nie majątkowych.
Co do zasady maksymalnym terminem jest okres 10 lat. Warto zwrócić uwagę, że moment przedawnienia liczony jest od momentu stwierdzenia stanu wymagalności roszczenia, a nie nadania go w formie zobowiązania. Firmy windykacyjne potrafią doskonale sobie radzić w takich przypadkach. Aby odwrócić uwagę od momentu, w którym wg prawa sama egzekucja mogłaby być bezskuteczna, prowadzą one egzekucję, pomimo przekroczenia terminu przedawnienia, aż do momentu złożenia przez dłużnika zarzutu przedawnienia.
Taki zarzut nie jest wnoszony z automatu, więc w przypadku niewiedzy dłużnika jest kluczem do zarabiania pieniędzy. Firmy windykacyjne skupują takie roszczenia za grosze, a wymagają całości plus odsetki.
Czas przedawnienia Rodzaj zadłużenia

10 lat Roszczenie nadane przez sąd w firmie prawomocnego wyroku, lub też innej instytucji powołanej do rozpatrywania spraw tego rodzaju, lub też orzeczenie sądu polubownego zawarte w formie ugody przed mediatorem, a następnie zatwierdzone przez sąd
10 lat należności wobec ZUS-u z tytułu nieopłaconych składek
3 lata Roszczenie alimentacyjne
3 lata Roszczenie z tytułu czynszu
3 lata Liczone od dnia w, którym pracodawca powinien zapłacić wynagrodzenie pracownikowi wynikające z zawartej umowy o pracę
3 lata Roszczenie z umowy ubezpieczeniowej
3 lata Zadłużenie wynikające z niespłaconej karty kredytowej
3 lata Zobowiązanie wynikające z niespłaconej umowy pożyczki czy też kredytu
2 lata Mandat za podróż bez ważnego biletu
2 lata Roszczenie z umowy sprzedaży
2 lata od dnia oddania dzieła Roszczenia z Umowy o dzieło
2 lata Wszelkiego rodzaju usługi telekomunikacyjne
2 lata Debet na koncie bankowym od mementu daty wymaganej spłaty obciążenia konta bankowego
1 rok Roszczenia wobec przewoźnika
Jeśli wierzyciel podejmie kroki zmierzające do uzyskania klauzuli wykonalności opatrzonej wyrokiem sądowym, przez ten czas windykacja wraz z dochodzeniem roszczeń egzekucyjnych za pomocą komornika dokona wszelkich starań, aby ustalić majątek z którego mogliby zaspokoić roszczenia wierzycieli. Takie czynności również nie trwają wiecznie, a kiedy egzekucja jest nieskuteczna, a komornik w trakcie wykonywania swoich czynności nie znalazł majątku dłużnika, z którego mógłby wyegzekwować jakiekolwiek środki finansowe, zobowiązany jest wystawić zawiadomienie o bezskuteczności egzekucji, w formie wysłuchania wierzyciela przed umorzeniem egzekucji. Tutaj również ustawodawca wyznacza termin na podjęcie jakiś ewentualnych działań - jest to 7 dni od doręczenia wierzycielowi niniejszego postanowienia.
Jeśli nie zostaną podjęte żadne kroki, komornik umorzy egzekucję z uwagi na jej bezskuteczność i zakończy postępowanie w danej sprawie. Co dalej dzieje się z taka sprawą? Przez jakiś czas przeważnie nic, ale w praktyce jest w tym dobry interes. Mianowicie skupują takie wierzytelności firmy windykacyjne lub fundusze sekurytyzacyjne. W tym drugim przypadku jest to pozabilansowa metoda pozyskiwania kapitału, którą dokonuje się przez przekształcenie wyodrębnionych aktywów w papiery wartościowe, czyli np. wierzytelności wynikających z umów bankowych tj.: pożyczek, kredytów, czy też z leasingu.
Zobacz też: Ranking sądów - najgorzej w dużych miastach
Dlatego kampanie reklamowe najbardziej znanych firm windykacyjnych polegają na zachęcaniu do dogadywania się z dłużnikiem, a tak naprawdę to robieniu pieniędzy z niczego, pod względem prawnym. Stąd też spłaty należności, w tym przypadku są rozkładane nawet do 30 lat. Lepsze takie niż żadne! A jeśli osoba dogada się z firmą windykacyjną, potwierdzając na piśmie swoje zadłużenie, mimo że dług się przedawnił, to niestety okres przedawnienia liczony jest od nowa, a dotychczasowe przedawnienie traci moc. Tak wykorzystuje się niewiedzę dłużników.


źródło; MAGAZYN FINANSE
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz
 
Posty: 89
Rejestracja: 03 cze 2016, 12:54
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0


Wróć do Stany naszego umysłu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości