Biała szałwia

Re: Biała szałwia - offtop

Postautor: Elie » 02 lip 2014, 09:18

skorpionek pisze:Białą szałwię można bez problemu kupić na allegro. Sprwadziłam, jest tego full :)
Jak będe w zielarni to zapytam, jak to wygląda z zaopatrzeniem.

O to właśnie chodzi z dostępnością białej szałwi. Nie można jej kupić w normalnym zielarskim sklepie jak zwykłą szałwię, którą dodatkowo bez problemu można mieć w swoim ogródku. Białą szałwię można kupić jedynie w sklepach ezoterycznych ewentualnie na Alegro..Kiedyś było jeszcze trudniej. I na tym polega cały dowcip.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Biała szałwia

Postautor: Vivien » 29 sie 2014, 11:20

W Polsce wielką furorę robi ostatnio szałwia boska (Salvia divinorum).Jest halucynogenna. Należy zwrócić uwagę czy nasze dziecko nie hoduje żadnych roślinek na parapecie, bo to może być to. Wyglądem przypomina normalną szałwie a jest silnym narkotykiem. Co dziwne, w Polsce nie jest zabroniona.
Vivien

Postautor: pattimoon » 03 lis 2014, 13:28

hej szałwia psychogenna jest już nielegalna, kilka lat. chociaż wątpię, żeby ścigali za jej posiadanie tak jak za inne narkotyki. jej działanie trwa kilka minut, czasem nawet krócej. właśnie ta szałwia była używana według niektórych źródeł jako coś czym zaczynało się rytuał. na przykład przed oczyszczającą głodówką. a gdzie i czy łatwo ją można dostać to chyba nie jest istotne. ważne , że można. afirmację do rytuały oczyszczenia sama wymyśliłaś czy gdzieś odkopałaś?
Awatar użytkownika
pattimoon

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 9

Postautor: natalia123 » 28 cze 2017, 14:23

Uwielbiał białą szałwię, stosuję ją od lat i polecam również znajomym. Uważam że oczyszcza pomieszczenia z wszystkiego co negatywne. Udało mi się ją kupić w promocyjnej cenie w sklepie .Regulamin reklam Przesyłka została bardzo szybko dostarczona.
natalia123

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Żarłacz » 01 lip 2017, 17:06

Ja używam zwykłej szałwii i jestem zadowolona, spełnia moje wymagania.
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Magia w przyrodzie roślinach