Biznes w ezoteryce

Re: Biznes w ezoteryce

Postautor: Elie » 14 lip 2012, 23:17

Póki co, innych mądrzejszych systemów nie wymyślono.
I każdy z wymienionych byłby dobry, gdyby ludzie nie przeginali.
Odnośnie ludzi zajmujących się ezoteryką, myślę że obligują ich inne prawa;wszak rozwijają się duchowo a ten fakt zobowiązuje do uczciwej gry.Szkoda że praktyka wygląda inaczej. Rozwój duchowy bywa pustym sloganem za którym ukrywają prywatę i cwaniactwo.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2147 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: katarynka » 15 lip 2012, 14:09

Verm pisze:Owszem ma znajomości w Rosji

Nie tylko. Większość pozycji Banzhafa na rynku wydała ona (na temat tarota i astrologii tylko jego "Tarot dla każdego" został wydany przez Odus, reszta to Ars Scripti 2). Z Banzhafem znała się bardzo dobrze.

Verm pisze:głównie wśród osób niezbyt dobrze odbieranych nawet w Rosji

Czy Rosyjscy znajomi Chrzanowskiej są źle odbierani nawet w Rosji nie mam natomiast pojęcia. Ani nie przeprowadzałam ani nie dotarłam do żadnych wiarygodnych statystyk na ten temat. Nie jestem też w posiadaniu dokładnego wykazu jej znajomych ani jej notatnika z kontaktami.

Myślę, że warto oddzielić antypatię oraz ocenę merytoryczną od oceny biznesowej. To są dwie różne sprawy.

Nie bronię jej od strony merytorycznej, choć otwarcie deklaruję, że ja akurat ją lubię. Jestem w stanie znaleźć w jej dorobku wiele ciekawych i fajnie zrobionych rzeczy. Choćby metodycznie (nie mylić z merytorycznie). Ale naturalnie szanuję poglądy osób, które uważają jej pracę za bezwartościową, każdy ma prawo do swoich ocen.
Rozumiem też osoby, które nie lubią jej za osobowość i nie będę się tutaj spierać. Natomiast uważam, że nie należy mieszać różnych spraw. Walor merytoryczny a walor organizatorski to dwa odrębne talenty i statystycznie rzecz biorąc rzadko idą w parze (czego najlepszym przykładem jest Suliga).
katarynka

Postautor: Imira » 18 lip 2012, 23:28

Poniewaz widze, ze lubisz humor, napisze z humorem ...

W czysach "prehistorycznych", kiedy to w krainie takiej jak Polska,
panowal nielad i chaos, a dorastajace pokolenie, majace byc duma narodu i rodzicow,
staralo sie "cos" pozostawic w glowach z nauk szkolnych i sluchalo pilnie szkolnych wywodow. .
Niestety, do uzytku jako "pomoce naukowe" byly sciagi pisane na roznych czesciach ciala,
gdyz do czasu computera domowego bylo jeszcze, w tym zahukanym panstwie - Hoo, Hoo ...
Biedne dziatki nie mialy dostepu do wikipedii, czy "Nonsensopedii - Polskiej encyklopedii humoru"
bo takowa poprostu nie istniala :( ... musialy do glowki przyjmowac to co nauczal
i nakazywal przyjmowac za pewnik - belfer ...
W taki to sposob na lekcjach propedeutyki dziatki pisaly sprawdziany,
gdzie nalezalo podac definicje ustrojow panujacych na swiecie, i nauczanych we wszystkich szkolach w Polsce ...

Trafna odpowiedz dotyczaca kapitalistycznego ustroju:
:wink:

" Podaj definicje ustroju kapitalistycznego.
Odpowiedz:
Kapitalizm - wyzysk czlowieka przez czlowieka.
Brawo ! piatka ! prawidlowa odpowiedz! (szostek jeszcze nie bylo ... :( "

Definicja w Wikipedii jest taka:
system ekonomiczny oparty na prywatnej własności środków produkcji, czyli kapitału, który jest maksymalizowany przez właściciela.
- Dodam - poprzez wyzysk drugiego czlowieka ... :(
Podana tam etymologia terminu "kapitalizm" (wyzysk człowieka przez człowieka) to dowcip.
? :? :roll:

Ja opieram moje stwierdzenia na tym, czego mnie nauczono w rodzinnym kraju.

Natomiast Twoje informacje :
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,159298

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
Napisano Autor Tytuł
03-10-2008 22:41 diogenes (21576 punktów) Kapitalizm
Ocena 1 na 1
Etymologia słowa kapitalizm (łac. caput) wskazuje na głowę, a więc ośrodek myślenia. Czy naprawdę ten system myślenia o świecie, ten swego rodzaju światopogląd, jest ukoronowaniem ludzkiego ducha w materii ekonomii? Kiedy myślę o kapitalistach, których znam (pomijam ich narodowość)- żal ściska coś z tyłu poniżej pasa. A teraz słyszę, że Ameryka, ta forteca kapitalizmu, sięga po pomoc ... państwa, by uratować swą wszawą duszę...Czy to nie zabawne?

W kapitalizmie czlowiek wyzyskuje czlowieka, a w socjalizmie - na odwrot.
http://pl.scribd.com/doc/40033993/P-Lej ... agisterska
Uniwersytet Warszawski
Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych
Piotr Lejzerowicz

... ukazuje klasę kapitalistów – właścicieli jako klasę próżnującą.

Imira pisze:Czy osobiscie znasz kogos, kto "robi Biznes" i przy tym jest w pelni uczciwym czlowiekiem?

Katarynka:
Owszem. Na tyle, na ile w ogóle można być "w pełni uczciwym człowiekiem".
Myślę zresztą, że z takimi osądami i uogólnieniami należy uważać bo można niechcący obrazić kogoś kto zajmuje się biznesem i być może czyta to forum.

A ja mysle, ze zadalam poprostu proste pytanie ...

Ale, Katarynko :) , nie masz sie czego obawiac, nikt Cie nie zastraszy, nikt Ci nie zagrozi
i nie musisz " z takimi osądami i uogólnieniami " martwic sie, ze kogos obrazisz, Ty, czy ktokolwiek inny ...

To Cie bedzie zawsze chronic :
Administracja Forum i
EUROPEJSKI TRYBUNAŁ PRAW CZŁOWIEKA

Art. 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

(ratyfikowanej przez Polskę 19 stycznia 1993 r.)

1. Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice państwowe.
http://www.freepress.org.pl/upload/eur_ ... aw_czl.htm

Przeciez bwiadomo, ze nigdy nie było i nie bedzie naszym celem obrazanie nikogo.
Kazdy ma prawo skrytykowac, pod warunkiem, ze krytyka bedzie rzeczowa, merytoryczna, nieobrazliwa.
Imira

Postautor: Elie » 18 lip 2012, 23:40

To Cie bedzie zawsze chronic :
Administracja Forum i

Nie bardzo rozumiem Imirko.To sugerowanie że robimy tu jakieś wyjątki.
Zapewniam że staram się traktować wszystkich jednakowo i jednakowo upominać tych nie potrafiących zrozumieć zasad panujących na forach dyskusyjnych.Radzę o tym pamiętać.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: katarynka » 19 lip 2012, 10:23

Imira pisze:Poniewaz widze, ze lubisz humor, napisze z humorem ...

Bardzo lubię! I cenię :)

Imira pisze:" Podaj definicje ustroju kapitalistycznego.
Odpowiedz:
Kapitalizm - wyzysk czlowieka przez czlowieka.
Brawo ! piatka ! prawidlowa odpowiedz! (szostek jeszcze nie bylo ... "

pamiętam, miałam coś takiego w zeszycie :)

Imira pisze:Podana tam etymologia terminu "kapitalizm" (wyzysk człowieka przez człowieka) to dowcip.
?

Imiro, to jest "encyklopedia humoru", wymyślona jako parodia Wikipedii. Tam wszystko jest w konwencji żartu.

Imira pisze:Ja opieram moje stwierdzenia na tym, czego mnie nauczono w rodzinnym kraju.

Być może. Nie dyskutuję z twoimi poglądami polityczno-gospodarczymi bo to nie to forum. Mój post dotyczył nierzetelności przy podawaniu źródeł cytatów i wprowadzaniu innych w błąd a nie definicji kapitalizmu. Każdy użytkownik forum ma zapewne wyrobione zdanie na temat kapitalizmu i nie trzeba mu "objasniać świata".
Moim zamiarem było jedynie zwrócić Ci uwagę, że wbrew temu co napisałaś NIE ZACZERPNĘŁAŚ definicji ze źródła encyklopedycznego. Tylko po to przytoczyłam definicje z Wikipedii i PWN.
W dalszym ciągu uważam wprowadzanie błąd za szkodliwe a poglądy sobie miej jakie chcesz, na zdrowie.

Imira pisze:Natomiast Twoje informacje :

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
Napisano Autor Tytuł
03-10-2008 22:41 diogenes (21576 punktów) Kapitalizm
Ocena 1 na 1
Etymologia słowa kapitalizm (łac. caput) wskazuje na głowę, a więc ośrodek myślenia. Czy naprawdę ten system myślenia o świecie, ten swego rodzaju światopogląd, jest ukoronowaniem ludzkiego ducha w materii ekonomii? Kiedy myślę o kapitalistach, których znam (pomijam ich narodowość)- żal ściska coś z tyłu poniżej pasa. A teraz słyszę, że Ameryka, ta forteca kapitalizmu, sięga po pomoc ... państwa, by uratować swą wszawą duszę...Czy to nie zabawne?

Przeczytaj ze zrozumieniem. Ten tekst tak naprawdę potwierdza podaną przeze mnie etymologię wyrazu. A potem krytykuje kapitalizm sam w sobie.
Etymologia to "pochodzenie wyrazu", fakt historyczny. Nie podlega dyskusji, chyba że jest to dyskusja naukowa na temat językoznawczy (o tym, jak powstają wyrazy).

Imira pisze:Ale, Katarynko , nie masz sie czego obawiac, nikt Cie nie zastraszy, nikt Ci nie zagrozi
i nie musisz " z takimi osądami i uogólnieniami " martwic sie, ze kogos obrazisz, Ty, czy ktokolwiek inny ...

Nie obawiam się. Istnieją inne niż strach motywacje do nieobrażania ludzi.

Imira pisze:To Cie bedzie zawsze chronic :
Administracja Forum i

Ellie pisze:Nie bardzo rozumiem Imirko.To sugerowanie że robimy tu jakieś wyjątki.
Zapewniam że staram się traktować wszystkich jednakowo i jednakowo upominać tych nie potrafiących zrozumieć zasad panujących na forach dyskusyjnych.Radzę o tym pamiętać.

Tutaj dwie sprawy:
1. po pierwsze: gdyby ktoś odniósł wrażenie, że Administracja jest nieobiektywna i faworyzuje ("broni") kogokolwiek to stanowczo dementuję. Administracja upomniała również i mnie (w innej sprawie) a ponieważ upomnienie było zasadne - zastosowałam się bez dyskusji.
Tak więc sugestia (zamierzona lub nie) że Administracja kogokolwiek faworyzuje jest strzałem kulą w płot. Myślę, że Administracja po prostu stara się dbać o poziom merytoryczny i etyczny forum. I bardzo słusznie. Jednym z powodów, dla których forum Aeclectic Tarota stało się popularne na całym świecie jest jego relatywnie wysoki poziom.

2. po wtóre: niestety znów wprowadzasz w błąd. Europejski Trybunał Praw Człowieka nie zajmuje się pyskówkami pomiędzy prywatnymi osobami tylko nieprzestrzeganiem praw człowieka przez państwa-sygnatariuszy Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Skargę do Trybunału wnosi się przeciwko Państwu które łamie prawa człowieka a nie przeciwko pani X czy panu Y. Zatem ani mnie ani nikogo na tym forum ten Trybunał nie obroni.
Właściwym organem do rozstrzygania takich spraw miedzy osobami prywatnymi jest ewentualnie sąd karny, o ile dojdzie do zniewagi lub zniesławienia a pokrzywdzony zdecyduje się wnieść prywatny akt oskarżenia. W innych przypadkach można liczyć tylko na kulturę osobistą i opanowanie forumowiczów.
katarynka

Postautor: Bender » 19 lip 2012, 10:35

Dyskusja nieco zmieniła kierunek drodzy użytkownicy, dlatego proszę, abyście wymianę poglądów polityczno-gospodarczych kontynuowali w innym wątku.

Jako jeden z członków administracji deklaruję, że nikt tu nie jest faworyzowany, ani dyskryminowany. Oczywiście użytkownicy mogą mieć takie wrażenie, ale z wrażeniami najczęściej jest tak, że to wypadkowa naszych prywatnych obaw, uprzedzeń i sympatii.

Temat dotyczy biznesu w ezoteryce i ponawiam prośbę, abyśmy trzymali się go.
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: Imira » 19 lip 2012, 13:04

Katarynka:
... wbrew temu co napisałaś NIE ZACZERPNĘŁAŚ definicji ze źródła encyklopedycznego.

Natomiast Twoje informacje :

W ujeciu calego tekstu - nie chodzi o etymologie, tylko o Twoje "wybiorczo" brane cytaty i zrodlo.

Imira pisze:To Cie bedzie zawsze chronic :
Administracja Forum i

Zaznaczylam, ze zawsze mozemy liczyc na Administracje Forum - czy to cos zlego, albo mylnego ?

Zastanawiam sie, czy moze moje wypowiedzi sa nie wygodne w jakis sposob, wprawiaja w zaklopotanie,
bo widze, ze wnosza wiele zametu i wywoluja lawine tlumaczen w ta, czy w ta strone ...
czy rzeczywiscie tak "metnie" pisze ? - tyle, ze robie to na Tym Forum od 2009 roku
i do tej pory nie mialam zadnych problemow z tym, ze ktos mnie nie rozumie ...
Przeciez kazdy mowi o " wolnosci slowa " :(
Kazde rozwiniecie tematu bedzie wiazac sie z tym, ze dysputanci moga miec odmienne zdania ...
Katarynka:
Tak więc sugestia (zamierzona lub nie) że Administracja kogokolwiek faworyzuje jest strzałem kulą w płot.

Najpierw zadecyduj, czy jest zamierzona czy nie i dopiero - gool ! :lol:
Katarynka
forum Aeclectic Tarota stało się popularne na całym świecie jest jego relatywnie wysoki poziom.

Tyle ze, to jest Forum Ezoteryczne, a nie tarotowe ...
Mysle, ze tu jest takze wysoki poziom, a na kazdym Forum, od czasu do czasu znajdzie sie jakis niewypal ...
Przyczyna moze byc nawet to, ze ktos sie zle wyspi ... :lol:
Katarynka:
Europejski Trybunał Praw Człowieka nie zajmuje się pyskówkami pomiędzy prywatnymi osobami tylko nieprzestrzeganiem praw człowieka przez państwa-sygnatariuszy

W pyskowkach nigdy, jak dotad, nie bralam udzialu i mysle, ze brac nie bede ...
Podalam jedynie tresc artykulu 10 , Europejskiego Trybunału Praw Człowieka,
a jak Ty sobie to interpretujesz, to Twoja sprawa.
Czy Cie obroni Trybunal, czy nie, takze Twoja sprawa.
Myslalam, ze informacja da Ci cos do myslenia... bylo w dobrej wierze, ale jak mowia :
dobrymi checiami pieklo wybrukowane ... ;)
Katarynka:
W innych przypadkach można liczyć tylko na kulturę osobistą i opanowanie forumowiczów.

Tez tak myslalam ...

Niania:

Biznes = Kapital = Kapitalizm (jako ustroj) = rozne poglady na sprawe, Katarynki zdaniem = Pyskowka :wink:
czyli biznes = pyskowka :lol:

Pozdrawiam Cie serdecznie, Katarynko, zycze powodzenia.
Niania ma racje, bezsensownych dysputow nie powinno sie ciagnac w nieskonczonosc ...
Imira

Postautor: Elie » 19 lip 2012, 13:12

niania.ogg pisze:Dyskusja nieco zmieniła kierunek drodzy użytkownicy, dlatego proszę, abyście wymianę poglądów polityczno-gospodarczych kontynuowali w innym wątku.

Jako jeden z członków administracji deklaruję, że nikt tu nie jest faworyzowany, ani dyskryminowany. Oczywiście użytkownicy mogą mieć takie wrażenie, ale z wrażeniami najczęściej jest tak, że to wypadkowa naszych prywatnych obaw, uprzedzeń i sympatii.

Niczym kulą w płot.
Przyjdzie nam zamknąć temat, bądż usunąć niektóre posty.Uprzedzam.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: katarynka » 19 lip 2012, 13:38

Verm pisze:Ja dość dobrze znam rosyjski rynek - mam tam sporo kontaktów i od Rosjan uczyłem się wróżyć z Tarota czy Lenormandów. W środowisku rosyjskim pojawia się czasem temat Chrzanowskiej i o jej sukcesie biznesowym niestety nie mówi się zazwyczaj z uznaniem.

Już się zorientowałam że znasz dlatego nie będę dyskutować bo ja nie znam. Przyjmuję, że jest tak jak mówisz. Szkoda ale skoro piszesz to zapewne rzeczywiście wiesz co piszesz.

Verm pisze:To jest na dobrą sprawę trudne. Znam to z mojej działki - jeśli prof. A, który ma dziwne poglądy na temat organizuje konferencję (bo jest dobrym organizatorem) to spora część i tak na nią nie pojedzie. Po prostu boją się, że ktoś ich z prof. A skojarzy ("Ty słuchaj ty go nie zapraszaj, bo on był na konferencji u A!"). To, że prof. A jest świetny w organizacji schodzi na zupełnie dalszy plan.

To akurat jest prawda ale weź tez pod uwagę, że środowisko naukowe jest bardzo specyficzne. Po pierwsze: tam z reguły nie ma żółtodziobów, ludzie na ogół maja orientację kto co reprezentuje i ile to jest warte. Po wtóre: za sukcesem w nauce stoi niestety cała, gęsta sieć interesów, wzajemnych sympatii i animozji więc też nie jest to tak do końca" czysto merytoryczna" gra.

To drugie akurat w biznesie ezoterycznym też ma znaczenie ale krąg odbiorców jest tej natury, że zanim potencjalni nabywcy zorientują się kto jest lubiany a kto nie, kto merytoryczny a kto nie to nakład się sprzeda. Można sobie krytykować Chrzanowska a ona i tak sprzedaje wszystko co wyda drukiem (nie tylko to co sama napisze) a jej portret psychologiczny jest sztampową pozycja każdego istniejącego w Polsce forum ezoterycznego (co oczywiście tez generuje stosowną sprzedaż pewnej małej, brązowej książeczki).

Verm pisze: Ludzie też będą oceniać inicjatywę przez pryzmat merytoryczności Chrzanowskiej ("skoro tam jest Chrzanowska to z merytorycznością może być różnie").

Nie tylko będą ale już oceniają (choć ona i tak nie ma problemów ze sprzedażą swoich kursów - sic!).
Summa summarum postulowałabym się, żeby Suliga wykładał a Chrzanowska to organizowała i wydawała drukiem :)
katarynka

Postautor: Bender » 19 lip 2012, 14:47

Tak nawiązując do biznesu i działań charytatywnych w ezoteryce - czy macie zapotrzebowanie na bazę literatury, która jest mniej lub bardziej dostępna w sieci? Nie każdy ma możliwość i umiejętności pobierania plików dostępnych na portalach wymiany. Możemy (o ile nie jest to całkowicie sprzeczne z prawem) utworzyć taką bazę na naszym forum i wrzucać tam książki i inne opracowania, które mogą być przydatne dla adeptów ezoteryki.

Czekam na Wasze opinie :usmiech:
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ezoteryka