Bursztyn

Re: Bursztyn

Postautor: Avalo » 17 wrz 2013, 07:55

O utracie właściwości pod wpływem temperatury nic nie wiem. Ale tak sobie myślę, że żywice od dawna się wykorzystuje do kadzenia, więc może jednak jakieś tam właściwości zachowuje ;)
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Postautor: Elie » 17 wrz 2013, 08:24

Wystarczy kupić bursztyn na nalewkę, w kadzielnicy (lub małej glinianej lub metalowej misce wypełnionej piaskiem), położyć kilka bryłek na rozpalony brykiet położony w kadzielnicy i gotowe

Brykiet, kadzielnica itd..troszczeczkę zachodu z tym jest.Musze się zaopatrzyć, aż wstyd przyznać w jaki sposób ja sobie radzę z okadzaniem.
Poza tym, mam nadzieję, że znany nam wszystkim Verm, nie rzuci na mnie klątwy za powtórzenie Jego sposobu :diablo: ; wystarczy drobno pokruszyć kawałeczki bursztynu i oblepić nimi świecę.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Avalo » 17 wrz 2013, 08:51

Oj tam, zaraz zachodu :P
Wystarczy miseczka i piach w niej. A brykiet znajdziesz w sklepach z tytoniem, jest w każdym większym markecie ;)
A potem nic tylko iść do lasu, a potem kadzić jego dary ;)

A wracając do tematu - nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale moja babcia twierdzi, że jeśli noszone bursztyny zmieniają kolor, to znaczy, że 'wysysają' z człowieka jakąś chorobę, czy tam inne negatywne energie.
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Postautor: xLena » 17 wrz 2013, 21:07

Avalo pisze:nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale moja babcia twierdzi, że jeśli noszone bursztyny zmieniają kolor, to znaczy, że 'wysysają' z człowieka jakąś chorobę, czy tam inne negatywne energie

ja też coś takiego słyszałam, musi coś w tym być; moja (świętej pamięci) babcia nosiła bursztyny i miała ich pełno w domu wierząc w ich działanie
xLena

Postautor: Elie » 18 wrz 2013, 12:57

To prawda. Faktycznie, bursztyny korzystnie wpływają na gardło, tarczycę i drogi oddechowe.
Ogólnie jonizuje powietrze. Nalewką bursztynową wspomaga się leczenie reumatyzmu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Iza74 » 20 maja 2015, 17:16

Według legendy litewskiej bursztyn to łzy bogini Juraty opłakującej ukochanego, a także szczątki jej bursztynowego zamku zniszczonego piorunem przez boga Perkuna. Rzymianie nazywali bursztyn lyncurium co znaczy mocz rysia, ponieważ według ich wierzeń bursztyn powstał ze skamieniałego moczu tego drapieżnika. Na Dalekim Wschodzie od zawsze uważano bursztyn za symbol odwagi i męstwa. Chińczycy wierzą na przykład, że dusza tygrysa po jego śmierci zamienia się w bursztyn.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Postautor: Rea » 27 cze 2015, 16:13

Bursztyn znany był przed wiekami ze swoich leczniczych i magicznych właściwości. Traktowano go jako amulet, wykorzystywano jako kamień węgielny pod budowę domostwa, a zrobione zeń figurki zwierząt zabierano na polowania. Myśliwym gwarantował przetrwanie i obfite łowy, domownikom ochronę majątku, a kobiety noszące bursztynowe wisiorki chronił przed zapaleniem migdałków i bólem gardła. Bursztyn był bardzo popularny w całej Europie zarówno w czasach antyku jak i średniowiecza. Najbardziej cennym i pożądanym był bursztyn bałtycki. Po niego przyjeżdżano i przypływano z zakątków całego świata. Bardzo możliwe, że głównym portem handlowym, gdzie można było nabyć bursztyn, była Wineta – starożytny port handlowy u wybrzeży Bałtyku, którego już dziś niestety nie ma, ponieważ zniknął pod powierzchnią morza.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Rea » 05 lip 2015, 15:01

Avalo pisze:Osobiście najchętniej wykorzystuję bursztyn w charakterze kadzidła :) Nie ma to jak oczyścić dymem bursztynowym swoją chałupę ;)

Podobnie jak ja :D Oprócz noszenia koralików bursztynowych okadzam mieszkanie. Nie każdy wie, że bursztyn bałtycki jest żywicą kopalną drzew iglastych sosnowych.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Postautor: Nut » 22 lip 2015, 11:32

Nikt chyba nie wątpi w lecznicze właściwości bursztynu. Nie wszystkim wiadomo, że zmielony bursztyn pomaga zwalczyć dolegliwości żołądkowe. Noszony jak wisiorek powinien dotykać naszego ciała. Po kilkudniowym noszeniu należy go oczyścić - wystarczy obmycie bursztynu pod bieżącą wodą.
Jeszcze mała dygresja - nie przechowujcie bursztynu na słońcu czy w szkatułce obok innych kamieni.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Postautor: Rea » 07 sie 2015, 14:09

Obrazek

Bursztyn w magii już od starożytności odgrywał ogromną rolę. Sposoby zastosowania bursztynu są zbliżone na całym świecie. Wynika to zapewne z migracji narodów, w tym dawnych Słowian. Zarówno w dalekim Egipcie jak i u nas wierzono w ochronną moc bursztynu od złego oka.
Dominikanin Albert Wielki uważał, że bursztyn jest miernikiem cnoty. Gdy cnota jest stracona, panna napiwszy się nalewki z bursztynu natychmiast odda go z uryną. W XVI:P Wierzono również, że bursztyn położony na pierś śpiącej kobiety, ujawni jej niewierność, miał moc odganiania złych duchów.
Cień góry

'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

PoprzedniaNastępna

Wróć do Litoterapia