Bylica / Piołun leczniczo - magicznie

Postautor: Imira » 30 cze 2012, 16:57

Piołun w rytuałach

Suszone ziele piołunu stosowane jest podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających oraz do wyznaczania magicznego kręgu (piołun ma podobne właściwości do szałwii). Nasi słowiańscy Przodkowie, jak mówią przekazy, chętnie korzystali z dobrodziejstw aromatycznego piołunu.

Okadzanie piołunem przeprowadzamy np. przygotowując się do wyjątkowej rozmowy, albo pracy nad czymś nowym i ważnym. Warto czasem okadzić chore i bolące miejsce, sprezentowany amulet, czy walizkę przed podróżą. Dobrze jest odymić pomieszczenie, które właśnie opuścili goście, przynoszący ze sobą swoje troski, niepokój, a nawet konflikt.

Piołun - to także zioło chroniące przed zmęczeniem, a włożona do buta - chroni przed znużeniem w czasie podróży. Jest też ochroną przed udarem słonecznym, dzikimi zwierzętami i wszelkim złem. Zbierana w wigilię Św. Jana - chroni przed chorobami i pechem, a wieńce z bylicy chronią przed opętaniem. Wieszana w domach, na strychach ochrania przed demonami i piorunami, a włożona pod próg domu - strzeże przed niepowołanymi gośćmi. Sok ze świeżo zebranych liści bylicy wcierany w magiczne lustra i kryształy jest pomocny w rozwijaniu zdolności wróżenia i wzmaga zdolność wieszczenia oraz odczytywania przyszłości. Bylica włożona do poduszki na której śpimy - zapewnia żywe sny. Bylica wypędza negatywne moce i złe energie.

Piołun najlepiej zadziała palony w poniedziałki, idealny dzień na rytuały zapewniające zgodę i harmonię;

W wigilię święta Świętego Jana - zbierano kwiat paproci i piołun. Świeże ziele piołunu suszy się wieszając nad drzwiami wejściowymi domu lub w przedpokoju jeśli mieszkamy w bloku. Listki zebranego piołunu rozsypujemy w każdym kącie domu. Suszony piołun można palić w tym czasie, tego wieczora z różnymi ważnymi dla nas intencjami.

Suszone ziele piołunu stosowane jest podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających oraz do wyznaczania magicznego kręgu (piołun ma podobne właściwości do szałwii). Nasi słowiańscy Przodkowie, jak mówią przekazy, chętnie korzystali z dobrodziejstw aromatycznego piołunu.

Poprzez odymianie piołunem możemy rozpoczynać każdą modlitwę czy medytację.

Źródło: internet
http://www.vismaya maitreya.pl/naturalne_leczenie_bylica_piolun.html
Imira

Postautor: Greg » 18 sie 2012, 14:15

Piołun w skrócie to taka nasza rodzima szałwia biała. Podobnie jak ona pełni funkcje oczyszczające. Tak samo okadzamy przed ważnymi momentami, przed ceremoniami itd.
Awatar użytkownika
Greg
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 22 sie 2012, 17:26

Verm pisze:
Piołun w skrócie to taka nasza rodzima szałwia biała.

Najlepiej chyba po prostu powiesić pęczek w domu, a zewnętrznie stosować w postaci maści lub emulsji z białkiem jaja kurzego albo smalcem.

Ciekawe jest też to, że jego moc ma rosnąć wraz z ubywaniem Księżyca.

Interesuje mnie maść i emulsja, a dokładnie w jaki sposób ową maść czy emulsję zrobić.
Będziesz tak miły i zdradzisz nam tajemnicę ?
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Imira » 22 sie 2012, 22:14

Niania Ogg, czarownica z Lancre,
ktora ma specyficzne podejscie do ... ziolek : :wink: tak by powiedziala ...
Obrazek

Obrazek

Wspaniale ziolo - nasze - rodzime ...
Ziolko kobiece :)
Swietna jest z niego Moksa - cygara z piolunu stosowane przy masarzach akupresurowych.
A przez zoladek trafi nie tylko do serca ... :wink:

Suszone ziele piolunu pomaga wyznaczyc "magiczny krag", ochrania przed zblakanymi duchami. Podawany umierajacym jako napoj - pomaga odejsc im w pokoju. W magia milosci umozliwia ujrzenie swojej prawdziwej milosci we snie w dzien Sw. Lukasza.

Obrazek

Verm:
Moc piolunu - jego moc ma rosnąć wraz z ubywaniem Księżyca.

w Zielniku Szymona Syreńskiego z 1613 r.znajdziemy wszelkie informacje na temat zbioru ziol w zaleznosci od fazy ksiezyca, pory dnia, wschodu i zachodu slonca ... dnia tygodnia.
Jest to prawdopodobne. Wiele ziol zyskuje na "mocy" lub traci w zaleznosci od fazy ksiezyca.

Verm:
Najlepiej chyba po prostu powiesić pęczek w domu

Piolun zawsze powinno sie suszyc w przedpokoju mieszkania,
w korytarzu, powieszony nad drzwiami wejsciowymi. (chcac go stosowac w magii)

Imira:
Suszone ziele piołunu stosowane jest podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających oraz do wyznaczania magicznego kręgu (piołun ma podobne właściwości do szałwii)

"Uwalniam te ściany, podłogę, sufit i powietrze od wszelakiego zła. Nieżyczliwe mi byty odsyłam wraz z dymem, tam gdzie ich miejsce. Hum. Amen."

Greg i Verm pisze:
Piołun w skrócie to taka nasza rodzima szałwia biała.

Oba ziola sa bardzo dobre, ale bez porownania ... :(
Chociazby "namiot potow" u Indian z zastosowaniem szalwi bialej ... :wink:

Biala szalwia (łać. Salvia apiana) - swiete ziele Indian Nawajo jest bardzo przez Nich ceniona.
Jedyne ziolo, ktore potrafi przeciac polaczenie wampira energetycznego. Zadne inne ziolo nie posiada takiej mocy.
Przedewszystkim jest straznikiem zdrowia duszy i ciala, przyciaga dostatek, pobudza madrosc,
(nosic w purpurowym woreczku), kadzidelka naleza do nielicznych naturalnych o przepieknym mistycznym aromacie - rozniacym sie jednak od aromatu Piolunu...

Szalwia (Salvia officinalis, Salvia pratensis) i Piolun (Arthemisia Absynthium),
Leczono nimi zolzy (zowny, szkrofli - scrophulosis), to gule (obrzekle gruczoly chlonne) na szyi.
Moga powstac z wilgoci lub uroku ...
Chorego prowadzi sie w miejsce, gdzie jest rabane drzewo,
trzymajacrece na szyi wymawia sie "oduroczenie", (tresc moga ujawnic Nasi Specjalisci :wink: )
zdejmujac rece, dmuchamy w szyje, i zamowione gule rozejda sie ...
Z jego zalet korzystala takze artystyczna bohema, poprzez wykonywany z piolunu szafirowozielony absynt...
Natomiast Indianie amerykanscy od wiekow stosowali te rosliny miedzy innymi do paralizowania
jelitowych robakow i pasozytow z ciala.
Dlugopisy wyparly poczciwy atrament ... a szkoda ...
domieszka wyciagu z piolunu chronila stare ksiegi przed myszami i insektami ...

Jednak forma masci i emulsji jest mniej znana, choc nie wykluczona.
Osobiscie z zastosowaniem w czarach nie spotkalam przykladu ... :(
Verm:
zewnętrznie stosować w postaci maści lub emulsji z białkiem jaja kurzego albo smalcem.

O ile wiem, bialko jaja kurzego stosowane jest czasem do osuszania wyciagow i sokow roslinnych,
ale czy to moze miec magiczna moc ? - watpie ...
Do "plynu" wlewa sie bialko, ogrzewa do 75°C nastepnie odcedza sie sciete bialko ...
podobnie jak robi sie to z klarowaniem rosolu ...
Jednak rosol nie ma "mocy czarownych"... Obrazek

Dodaje się białko, ogrzewa do temperatury 75°C, usuwa się ścięte białko.

Ellie ciekawa - ja tez -
w jaki sposób zrobić ową maść czy emulsję
...
Verm:
w niektórych rejonach nadal wkłada się do trumny zmarłemu wieniec upleciony z piołunu,

Tego tez jestem bardzo ciekawa, w jakich rejonach Polski stosuje sie ten "rytual" ... ? ev. stosowalo sie ... ?

Ja polecam sprawdzony Wermutcrem - Kosmetyk naturalny w/g receptury sw. Hildegardy z Bingen.
Krem piolunowy.

Obrazek

Krem piolunowy zawiera sok z piolunu, szpik kostny jelenia i tluszcz wolowy.

Natomiast naturalny olejek z piolunu swietnie nadaje sie do kuracji oczyszczajacych organizm.

Obrazek

Powiadam Wam - naprawde na Wszystko :wink: Obrazek
Imira

Re: Bylica - Piolun leczniczo-magicznie

Postautor: Imira » 23 sie 2012, 18:02

Powiem Ci jedno -
zoltko jest naturalnym emulglatorem, poniewaz zawiera lecytyne...
Bialko po roztrzepaniu samo sie rozwarstwia.

Do dobrze rozbitego jajka dodaje się powoli olejowy/alkoholowy przetwór z piołunu i energicznie miesza. Przy zbyt krótkim i mało energicznym mieszaniu faza rozproszona nie wkręci się w jajko i emulsja po rozcieńczeniu się rozwarstwi.

A gdzie odrobinka kwasu galusowego ?
Owszem, piołun jest mocniejszy.

Pewny jestes ? udowodnij ;)
O ile wiem, bialko jaja kurzego stosowane jest czasem do osuszania wyciagow i sokow roslinnych,
ale czy to moze miec magiczna moc ? - watpie ...
Nie suszyłbym raczej wyciągów w ten sposób.

A w jaki - jesli mozna ?
Najlepiej chyba po prostu powiesić pęczek w domu, a zewnętrznie stosować w postaci maści lub emulsji z białkiem jaja kurzego albo smalcem.

Powieszony peczek w domu takze dziala
np. w trądziku, w świerzbie czy wszawicy, przy trądziku, niektórzy jeszcze stosują w łuszczycy z dobrym skutkiem.
...
Napisales to w innym kontekscie,
( Szczególnie dobrze działa na duchy)

a teraz zaznaczasz kontekst zielarski ;)
np. w trądziku, w świerzbie czy wszawicy, przy trądziku, niektórzy jeszcze stosują w łuszczycy z dobrym skutkiem.
...
Imira

Postautor: Imira » 23 sie 2012, 18:35

Imra
A gdzie odrobinka kwasu galusowego ?

Verm
A po co?

Widac, na bakier z chemia ... ale w temacie to nie istotne ;)
Verm
Tak, jestem pewny.
Po prostu trzeba umieć dobrze użyć ziela, żeby przekonać się jak naprawdę działa.

dobra gwarancja ... a ja myslalam, ze wiem dosc na temat tego ziolka :( ;)
U mnie dziala znakomicie ...

Verm
A w jaki - jesli mozna ?

Verm
Używam albo kuchenki albo suszarki albo wyparki w zależności od tego do czego mam akurat dostęp.

Mozna i tak, ja jednak uzywam "rosolowego sposobu" ... :lol:

Verm
W technologiach lekow jednak propaguja metode osuszania niektorych wyciągow i sokow roslinnych bialkiem jaja kurzego.

Biedny stal sie przy nas ten Piolun ... :lol: - stracil swoj charakter ... :lol:
Imira

Postautor: Imira » 23 sie 2012, 19:25

Verm
Białko jaja kurzego.
– stosuje się do osuszania niektórych wyciągów i soków roślinnych.
Dodaje się białko, ogrzewa do temperatury 75°C, usuwa się ścięte białko

Fragment - Farmakopea Polska V kohezja (Van der Waalsa) chemia fizyczna.

Lepiej napisz troszke ciekawostek o Magii Piolunu :D
bo zanudzimy Wszystkich ;)

a`propos - nalewke galusowa sama robie do takich rzeczy jak emulsje itp...
Imira

Postautor: Imira » 24 sie 2012, 11:43

Verm,
nie wiem, czy Ellie rzeczywiscie zalezy na recepturze tej masci i emulsji,
lecz jesli tak, to do jakiego zastosowania, ilosci, czasu przydatnosci ...
Wiem, ze moze nie miec to zadnego znaczenia, (choc wielokroc moze to miec takze wielkie znaczenie) gdy bedziemy potrzebowac "odrobinke" mazidelka do naznaczenia nim w celu rytualnym punktu na skorze, lecz jesli ktos zechce wziasc przyklad z tego opisu, wielkiej "pociechy" nie bedzie mial jesli zechce takie masci czy emulsje przygotowac w celach leczniczych - jak jest to w tytule watku.
Jesli Ellie potrzebuje przepisu na emulsje i masc - podaj ten przepis, tak by byl z niego pozytek.
Nie mam nic "zgryzliwego" na uwadze, i nie zamierzam w zadnym wzgledzie podwazac Twego autorytetu, czy Twojej Wiedzy w tych kwestiach. Wyrazam jedynie swoj wlasny poglad.
Nie wiem, do czego Ona to potrzebuje ... moze naprawde do czegos waznego.
Tyle, ze dawniejsze czarownice, przygotowywujac jakakolwiek miksture, czy to w formie plynnej, czy stalej, przykladaly do tego wielka wage, otaczaly to odpowiednim rytualem, braly pod uwage kazdy skladnik, ilosc, swiezosc, pore w jakiej zostalo ziolo zebrane, a nawet czas przygotowywania - faze ksiezyca...
Podales, wybacz - uogolnienie, nie pasujace ani do celow leczniczych, ani do celow magicznych.
Nie bede sie "wciskac miedzy drzwi", bo mi moga palce przytrzasnac ... ;)
Wydaje mi sie, ze jesli ma cos sluzyc komus - powinno byc rzetelnie przekazane ...
Rezultat tej "mikstury" bedzie rzeczywiscie taki:

Verm
Jak się podłoże ochłodzi to nadchodzi chwila prawdy - jeśli maść jest źle zrobiona woda się oddzieli i niczego się takim zajzajerem nie posmaruje.

Verm
FP V jest już nieco starawa - obecnie mamy już wydanie numer VII.

Ja podawalam jedynie zrodlo w ktorym te informacje mozesz pozyskac,
nie debatowalam nad tym czy to jest stara, czy nowa FP.

Chociaz - moze nie musisz sie trudzic ... pochwalony zostales za swa "recepture" -
wiec chyba wyjasnienie jest zadawalajace... ;) :P
Imira

Postautor: Ulf » 24 sie 2012, 21:23

Oprocz wspomnianych juz wlasciwosci leczniczych przy dolegliwosciach kobiecych, byla stosowana rowniez w magii seksualnej jako "dopalacz" :) - przywiazana do kobiecego uda lub ukryta pod poduszka i lozkiem, dodawala zapalu do wesolych igraszek. W czasie przesilenia letniego noszono plecione pasy z bylicy, ktore po wspolnym skoku przez ogniska palono z intencja odciecia sie od wszystkiego zlego z przeszlosci , chorob, czarow

Bo bylica oprocz funkcji ochronnej ma moc rozwiazujaca. Wszelkie czary zwiazania sa przez nia niwelowane. Czy to te klasyczne zamawiania, czy tez szczegolnie wredna magia wezlowa.

Polecam wszystkim, ktorzy sadza ze ktos im na niciach zycia czy losu pozaplatal magiczne supelki...
"Kiedym miał przed sobą ten wielki, łysy łeb, zobaczyłem, że mu wilkiem z oczu patrzy.
Skoro się tylko dorwie, pozabija mi moich najlepszych ludzi"

(Saga o Egilu, 25)

Ulf
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Droga życia: 11

Postautor: Imira » 24 sie 2012, 22:43

Jesli by polaczyc dzialanie jajka z dzialaniem piolunu, mozna by je zastosowac do zdejmowania urokow.
Przeciez jajko, jako jest zyciowa esencja, ktora potrafi przejac z chorego ciala zla energie,
do tego dolaczone Moce Piolunu ...
jajko jest zywe, wiec ma zdolnosc tworzenia pol biologicznych decydujacych o rozwoju organizmu ...
Sadze, ze ta metoda w rekach kobiety bedzie bardziej skuteczna, niz w rekach mezczyzny,
gdyz jajko ma nature kobieca.
W ten sposob jest polaczona leczniczo-magiczna sila i moc Bylicy-Piolunu...
Imira

Następna

Wróć do Magia w przyrodzie roślinach