Chiński zodiak rok świni

Chiński zodiak rok świni

Postautor: Magus » 11 lut 2019, 14:54

Rok Świni猪 Chiński zodiak rok świni


1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019
Osoby urodzone w Roku Świni są szarmanckie. Wkładają całą energię w to co robią. Podążają do swoich celów bez marnowania czasu i podawania się. Często osiągają sukcesy w swoich śmiałych przedsięwzięciach i osiągają swoje cele.

Jeśli chodzi o przyjaźń często są wybredni, ale kiedy już zaprzyjaźnią się to ich przyjaźń jest wieczna i są lojalnymi przyjaciółmi. Są chętni do zdobywania wiedzy i zazwyczaj dobrze poinformowani. Nie są gadatliwi i unikają dyskusji i sporów. Pasują do osób urodzonych w Roku Szczura i Owcy.

Symbol świni w chińskiej kulturze
Świnia jest ostatnim z dwunastu zwierząt w chińskim zodiaku i symbolizuje męską siłę. W Chinach występują dwa zabarwienia skóry u świni: czarne i białe. Przodek ludu Kitanów, niechińskiej grupy etnicznej z Mandżurii, która w latach 916 – 1122 opanowała duże obszary Chin Północnych, miał głowę świni. Dlatego członkowie tego plemienia nie jadali, według przekazów, świńskiego mięsa. Chińscy mahometanie, jak ich wszyscy współwyznawcy, również nie jadają wieprzowiny. Nie wolno składać wieprzowiny w ofierze bogu Xuantan, ponieważ był on podobno także mahometaninem. Młoda dziewczyna nie powinna jadać golonki, gdyż oznacza to, że jest w ciąży. Golonkę podawano kobietom ciężarnym, gdyż wzmacnia ona organizm matki, która może wówczas dobrze odżywiać dziecko. „Jeść pieczoną wieprzowinę” to mieć stosunek płciowy.

„Świnia rzeczna” (河猪he2zhu1) to pewna odmiana perłopławów, które czasami są silnie trujące, jednak często się je w Chinach.
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung

Awatar użytkownika
Magus
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 269
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:20
Podziękował : 107 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Chiński zodiak rok świni

Postautor: Magus » 11 lut 2019, 14:58

ROK ŚWINI prognozy Jacka Kryga cz.1 © VTV
https://www.youtube.com/watch?v=ZFBl9JSBpNw


JACEK KRYG - ROK ŚWINI odc. 2. © VTV
https://www.youtube.com/watch?v=Xsh41nZXtXw
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung

Awatar użytkownika
Magus
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 269
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:20
Podziękował : 107 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Chiński zodiak rok świni

Postautor: Elie » 15 lut 2019, 18:25

Gdzieś czytałam czy słyszałam - w obecnym roku Świni warto kupić sobie świnkę - skarbonkę, postawić na talerzyku i obkładać - "karmić " ją słodkościami i chociaż drobnymi pieniążkami. Warto sprawdzić... kto wie jaki efekt przyniesie :03777:
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Chiński zodiak rok świni

Postautor: czerwonykapturek » 16 lut 2019, 18:34

Nowy rok chiński zaczyna się w dniu 5 lutego 2019 roku, a kończy się 24 stycznia 2020. Jest to rok Świni (Dzika) w elemencie ZIEMI. Generalnie, będzie to okres przyjaznych wibracji; spokoju, zaufania i szczerości ale niosący delikatne niebezpieczeństwo stagnacji, zaniechania, bezczynności. Szczególne jest to, że Świnia kończy cykl dwunastu znaków chińskiego zodiaku .Należy zaznaczyć, że Ziemista Świnia kończy spełniona i zadowolona z życia. W 2019 roku możemy dokonać podsumowania osiągnięć; odebrać nagrody i odznaczenia, po pozować do portretu który ma zawisnąć w Galerii Sław. Możemy też przeanalizować spokojnie porażki poprzednich jedenastu lat i wyciągnąć stosowne wnioski: czego się mogę z nich nauczyć co dla mnie znaczyły ?. Spokój Świni będzie bardzo temu sprzyjał.
Będzie to bardzo dobry okres na doprowadzenie ważnych spraw do końca. Szczególnie tych mających tytuł :” niekończąca się opowieść”. Cały rok będzie na to aby wprowadzić ostatnie, niezbędne poprawki do realizowanych przedsięwzięć i projektów, i ostatecznie je zakończyć. Ale nic na siłę. Jeżeli nie możemy czegoś zakończyć to Świnia wysyła wyraźna sugestię: przerwij, odpocznij, trzy razy pomyśl. Zgodnie z cyklem pięciu żywiołów, Ziemia zapewni stabilność i mocne poparcie dla naszych przemyślanych dążeń. Dobry rok do zawarcia małżeństwa, urodzenia dzieci, zakończenia toksycznego związku i zwolnienia się z toksycznej pracy.
We wszystkich sprawach osobistych wystrzegaj się nadmiernego ryzyka ,podejmowania intuicyjnych szybkich działań . Refleksja, przemyślane działania podejmowane w oparciu o bilans zysków i strat będą nagradzane . Warto postępować w sposób roztropny, planować dokładnie na kilka kroków do przodu , mieć przygotowany plan „B”. Jak i on nie wypali to spokojnie warto pamiętać że alfabet ma 32 litery. Nie spiesz się a z pewnością nie będziesz tego żałować, ale to nie znaczy że nic nie masz robić. Największe zagrożenie tego roku to właśnie :usprawiedliwione lenistwo. Nadmiar lenistwa jeszcze nikomu nie dał prawdziwego szczęścia. Szczęście to oczywiście pieniądze a świnia nie stroni od pieniędzy. I tu można spodziewać się lekkiego zwrotu i wyraźnych ciągot w stronę wygody, luksusu, dostatku; różnych odmian sybarytyzmu i hedonizmu. Wydawanie, kupowanie, traktowanie pieniądze jako środek do osiągnięcia zbożnego celu. Nie zdziw się , gdy będziesz gotowy wydać bardzo dużo, by tylko zdobyć coś, co da ci poczucie spełnienia. Tego wielkiego i tego codziennego. Stąd pokaźne sumy popłyną na wszystko co ucieszy i poprawi zwykłą egzystencję, wygodę oraz zmysłowe, chwilowe przyjemności-również ciała. Zachowaj wstrzemięźliwość , nie pozwalaj sobie na obżarstwo podczas Roku Świni . Uważaj na jakość, częstość i wielkość porcji swoich posiłków, jeśli oczywiście , na koniec roku chcesz włożyć te same spodnie które nosiłeś na początku. Nawyk regularnej aktywności sportowej będzie trudny do utrzymania. Uważaj też na krótkotrwałe romanse, kontakty partnerskie, chwile zapomnienia i uniesienia aby nie zakończyły czegoś bardziej uczuciowego, wzniosłego i ważniejszego.
Wibracja Świni nakłania wszystkie znaki zodiaku do zabawy i spędzania czasu w jak najbardziej przyjemny sposób; pełne „ All inclusiv”. Zachowaj rozsądek, bo taki wewnętrzne pozwolenie będzie niosło niebezpieczeństwa utraty kontroli nad własnymi namiętnościami. Szybko możesz stracić uważność w zarządzaniu własnym budżetem- brak pieniędzy na spłaty długów i zobowiązań; a nawet stracić wielkie pieniądze i dorobek życia- bankructwo firmy, wizyta komornika.
Świnia jest empatyczna, wyrozumiała i hojna. Rozdaje prezenty, oferty, wyrazy wsparcia: zaprasza przyjaciół i rodzinę; umarza długi, wybacza i odpuszcza- zwłaszcza najbliższym . Nie lubi samotności Niewykluczone że zaangażujesz się w działalność charytatywną, wolontariat, pomoc innym. Filantropia może dać ci to dużo szczęścia i optymizmu. Zresztą, to będzie wymarzony rok dla ludzi otwartych, pogodnych, nastawionych życzliwie do świata ; wiecznych optymistów. Niestety taka otwartość, szczerość , zaufanie i dobroduszność będzie niosło niebezpieczeństwa stania się ofiarą oszustów, naciągaczy hochsztaplerów . Wystrzegaj się nadmiernej naiwności oraz zbytniego zaufanie we własną mądrość i inteligencję; zbytniej pewności siebie, ponieważ możesz paść ofiarą własnej głupoty. Nie leń się i zdobywaj informacje ze sprawdzonych źródeł.
Rok Świni przynosi Światu wiele cennych emocji, takich jak pokój , dobroć, tolerancja; godny podziwu optymizm i wiarę w dobrą naturę ludzkości. Przyniesie „prawdę” i będzie promował ludzi dążących do prawdy. Będzie silnie wspierał osoby publiczne, oficjalne; przywódców, działaczy, kierowników i dyrektorów, które nie lubią kłamać i oszukiwać. Jeśli więc jesteś właśnie takim człowiekiem, możesz liczyć na bardzo pomyślny rok. Dlatego konkretne źródła napięcia, które były potencjalnymi źródłami konfliktów w ostatnich latach, stracą oficjalnie na znaczeniu i przycichną. Na świecie nadal będą trwały zbrojne konflikty i zamieszki; nie ma co liczyć na wielki spokój w Polskiej polityce ale ogólną tendencją będzie wygaszanie sporów. Przynajmniej oficjalnie, na zewnątrz bo ukryte, zakulisowe działania i intrygi przybiorą na sile. Jeśli więc boisz się rewolucji, III wojny światowej, czy uderzenia asteroidu możesz odetchnąć z ulgą. Jest mało prawdopodobne, by doszło do globalnej katastrofy. Energia Świni (Dzika) wspiera osoby, które nie lubią kłamać i oszukiwać. Jeśli więc jesteś właśnie takim człowiekiem, możesz liczyć na bardziej pomyślny rok.
Wiedząc to wszystko, spodziewajmy się bardzo dobrego roku – i taki będzie.
Powodzenia
Zbigniew Królicki
"Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca." - Norman Vincent Peale

Awatar użytkownika
czerwonykapturek
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 55
Rejestracja: 22 sie 2018, 16:48
Podziękował : 50 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy


Wróć do Prognozy miesięczne i roczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości