Co myślicie o horoskopie Majów?

Co myślicie o horoskopie Majów?

Postautor: Kawauka » 23 sty 2019, 14:03

Wertując forum nie znalazłam tematu o kalendarzu Majów, a w zasadzie o poszczególnych znakach Majów tzw KIN, czyli dany dzień w miesiącu i roku urodzenia tworzący nasz osobisty znak nam przyporządkowany. Czy coś wiecie na ten temat? Może ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie swojego znaku albo informacji zawartych w danym KINIE, takich jak np partnerzy analogiczni czy antypodalni oraz rodziny solarne itp. Myślę, że to też ciekawy odłam wiedzy warty analiz.

Kawauka

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Co myślicie o horoskopie Majów?

Postautor: Siliniez » 23 sty 2019, 15:40

Nosiłem go swojego czasu jako talizman pomagający czasowi. Nawet się sprawdzał. :)
Awatar użytkownika
Siliniez
Krytyk literacki

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Droga życia: 5

Postautor: Nut » 23 sty 2019, 16:10

Jak to, jaki to kalendarz który można nosić.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 24 sty 2019, 07:13

Kawauka pisze:Wertując forum nie znalazłam tematu o kalendarzu Majów, a w zasadzie o poszczególnych znakach Majów tzw KIN, czyli dany dzień w miesiącu i roku urodzenia tworzący nasz osobisty znak nam przyporządkowany. Czy coś wiecie na ten temat? Może ktoś ma jakieś przemyślenia odnośnie swojego znaku albo informacji zawartych w danym KINIE, takich jak np partnerzy analogiczni czy antypodalni oraz rodziny solarne itp. Myślę, że to też ciekawy odłam wiedzy warty analiz.

Czytałam Wikipedie i na temat znaków ( zodiaku ) nic nie ma. Jest natomiast informacja o dwóch sposobach liczenia roku;
Opierał się o sprzężenie dwóch cykli:

rytualnego, liczącego 260 dni (tzolkin), będącego z kolei wynikiem sprzężenia cyklu 20-dniowego i cyklu 13-dniowego,
słonecznego (a raczej w przybliżeniu słonecznego, jako że nieskoordynowanego dokładnie z porami roku), liczącego 365 dni (haab), podzielonego na 18 okresów („miesięcy”) po 20 dni i 1 okres („miesiąc”) 5-dniowy.
Drugim sposobem rachuby czasu, w obrębie tego kalendarza, była tzw. długa rachuba, polegająca na podaniu liczby dni (wyrażonej w pewnych jednostkach-okresach), jakie upłynęły od pewnej daty początkowej. Jednostką odpowiadającą w przybliżeniu rokowi był w tej rachubie tun, liczący 360 dni

O którym liczeniu mowa no i ogólnie interesujący temat. Możesz się odnieść i nas oświecić zaloty
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2115 razy
Otrzymał podziękowań: 1944 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Kawauka » 24 sty 2019, 10:16

Nic nie wiem na temat samego kalendarza Majów i obliczeń. Miałam na myśli same znaki czyli KIN, który można sobie sprawdzić na tej stronie wpisując swoją datę urodzenia: http://www.maya.net.pl/_pl/metryka.php?LANG=pl i to jak one w życiu codziennym na was oddziałują. Ciekawi mnie czy ktoś też ma swoje przemyślenia dotyczące tego tematu, jak to wygląda w praktyce.

Na tej stronie są takie informacje o naszym urodzeniu:
"NARODZINY są momentem, w którym nowonarodzony człowiek wiąże się z dominującą w tym dniu jakością Energii. Przez całe swoje życie będziemy więc nosicielami jednego ściśle określonego jej aspektu. Nasuwa się pytanie: "Czy był to tylko przypadek, że zostaliśmy wyposażeni akurat w taki Kin Energii, czy też sami wyszukaliśmy sobie ten moment?" Tak, MY go wyszukaliśmy! A dlaczego? Ponieważ było to karmiczną koniecznością. Dotyczy to szczególnie tych "młodszych" spośród nas, którzy dobrowolnie chcieli pracować z konkretną Energią albo też zobowiązali się uzdrowić pewne, obciążone w tym polu, treści. W tym miejscu musimy dobrze zrozumieć jedną bardzo istotną rzecz: w dniu narodzin zostajemy przypisani do jednej, ściśle określonej szkoły, której uczniem będziemy przez całe swoje życie. Na Ziemi stajemy się fizycznym biegunem określonego aspektu Energii, podczas gdy nasz drugi bliźniaczy biegun - nasza esencja duchowa - porusza się w czwartym wymiarze. Nasze życie przypomina kalejdoskop - lustrzane odbicia wywołują równolegle uporządkowane obrazy."
Można to tutaj przeczytać: http://maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&s ... kuly&id=12
A tutaj https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2011/ ... korzystac/ można przeczytać coś o naszych partnerach np:
"Partner ANALOGICZNY jest twoją bratnią duszą „bliźniakiem” Kinu narodzin. Zawsze niesie go ten sam ton, a więc macie zbliżoną osobowość. Cechą charakterystyczną jest duże podobieństwo wzorca pieczęci.
Partner ANTYPODALNY w przeciwieństwie do partnera analogicznego objawia się w czynnej polaryzacji, czyli na przeciwległym biegunie. Jego zadaniem jest rozbudzenie potencjału pamięci drzemiącej w twojej podświadomości.
Partner OKULTYSTYCZNY znajduje się w rezonansie z twoim wnętrzem. Troszczy się on o niespodzianki w życiu, pojawia się w najmniej oczekiwanej chwili i poprzez sieć kompleksowych powiązań , tzw „okultystyczny kwartet” zawsze wnosi coś nieoczekiwanego do życia
."

Jeśli chodzi o mnie jeszcze nie poznałam w życiu żadnego ze swoich partnerów, zarówno analogicznego jak i pozostałych. Sprawdzałam KINY wszystkich osób, które znam i znałam oraz krewnych i jedynie moi najbliżsi krewni tworzą moją rodzinę solarną, ale też nie wszyscy, tylko 3 osoby. A jak jest u was? Czy to może być jakiś rodzaj karmy, że jeszcze nie spotkało się w życiu ludzi o KINACH naszych partnerów z kalendarza Majów?

Kawauka

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Wróć do Na każdy temat