Co o tym sądzisz- Kara śmierci

Re: Co o tym sądzisz- Kara śmierci

Postautor: Karron » 27 sty 2014, 21:28

Hmm w naszym kraju jest tak, że jeśli ktoś nawet dostanie 25 lat pozbawienia wolności to za "dobre sprawowanie" wychodzi po 15 latach. Więźniom się wszystko należy, koszty ich utrzymania są bardzo wysokie...
Widziałaś w TV ten nowy ośrodek dla groźnych osób, które zagrażają społeczeństwu ? To głównie dla zabójców. A zwykły prawy obywatel musi pracować do 67 roku życia i później nikogo nie obchodzi...
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Postautor: Aniunia123 » 27 sty 2014, 21:47

Wystarczy, że widziałam jak wyglądają więzienia w Polsce jak tam jedzą i co tam robią po prostu wczasy :)
Urodziłam się aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle.
Aniunia123
Gawędziarz

Otrzymał podziękowań: 5 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 3

Postautor: Elie » 28 sty 2014, 00:52

Pedofilów, zboczeńców powinni wykastrowac i wtedy nie byłoby problemu. Seryjni mordercy dożywocie z tym, że bez luksusów no i oczywiście praca. Tych ludzi nikt i nic nie zmieni. W ich przypadku, po wyjściu z więzienia natychmiast postąpią tak samo. Mają TO w genach, zakodowane w głowie.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2191 razy
Otrzymał podziękowań: 2136 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Karron » 17 mar 2014, 00:32

Wystarczyłoby, aby swój pobyt w zakładzie karnym był opłacany z własnych, zarobionych środków. Dać im pracę i zarobione pieniążki przeznaczać na wyżywienie, prąd, wodę, pranie itp. Dlaczego my podatnicy mamy ich utrzymywać ?
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Postautor: DorotaM74 » 13 lis 2014, 19:03

Jestem jak najbardziej za tym by w naszym pięknym kraju wprowadzono karę śmierci. Aczkolwiek nie dla wszystkich. Pedofila wystarczy wykastrować. Wiem że to brzmi brutalnie i nieludzko ale sądownictwo w Polsce "leży". Nie ma tak naprawdę dobrych wyroków bo te wyroki uzależnione są od wielkości kieszeni ale nie powinno tak być. Wracając do tematu...ile jest dziś w Polsce brutalności wobec zwierząt? Ile morderstw? Ile gwałtów ? To wszystko można zakończyć wprowadzając grożbę kary śmierci.
Awatar użytkownika
DorotaM74
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Droga życia: 3

Postautor: Ankol18 » 13 lis 2014, 20:35

Prawo w Polsce nie do końca jest sprawiedliwe. Nie uważam jednak, żeby morderców, gwałcicieli karać śmiercią. Nikt nie ma prawa nikomu odbierać życia. A każdy zasługuje na drugą szansę. Człowiek siedząc w więzieniu bardziej może przemyśleć swoje postępowanie, a przez to też bardziej cierpi. Gdy skarze się go na śmierć tak na prawdę oszczędzi się mu tego ziemskiego cierpienia.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: Elie » 13 lis 2014, 21:08

Kara śmierci dla niektórych byłaby wybawieniem, albowiem np pedofil ma podobno przechlapane w kiciu. Pijany kierowca, który zabił musi żyć z tą świadomością do końca życia.Kara śmierci nie powstrzyma pedofila ponieważ nim kieruje instynkt. Mordercę też nie powstrzyma, zwłaszcza przed morderstwem w afekcie. Kastracja i ogólnie większe kary mogłoby coś zmienić. Np. dla pijanych kierowców zabranie prawka do końca życia, bez względu na fakt czy spowodował wypadek, czy nie.Z tym, że to ostatnie nie przejdzie - zbyt dużo polityków jeździ na dwóch gazach.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2191 razy
Otrzymał podziękowań: 2136 razy
Droga życia: 1

Postautor: unasked » 17 sty 2016, 18:27

Wydaje mi się, że racjonalizacja kary w dzisiejszym wymiarze sprawiedliwości przyniosła nam więcej szkody, aniżeli pożytku. Surowsze kary zawsze (!) wpływają na obniżenie przestępczości - spójrzmy chociażby na ostatnie przypadki zmniejszenia ilości wypadków drogowych, spowodowane - a jakże inaczej - odbieraniem prawa jazdy bez 'dyskusji' delikwenta z policjantem. Chwała im za to.

Wydaje mi się, że kara śmierci powinna istnieć w polskim systemie prawnym jako skuteczny rodzaj walki z przestępczością wymierzoną w ludzkie życie - zabójcy, zwłaszcza seryjni, nigdy nie będą w stanie się zresocjalizować, nie widzę więc absolutnie żadnego powodu, dla którego mieliby przebywać do śmierci w zakładzie karnym. Kara śmierci spełnia poczucie koniecznej sprawiedliwości społecznej za popełniony czyn, poczucie odwetu za to przestępstwo, poza tym pełni rolę prewencyjną, odstraszając swoją surowością od popełnienia czynu zakazanego.

Niestety dziś organizacje pro-life uparcie walczą - i , co należy dodać, również skutecznie - o to, by kara śmierci ostatecznie wyginęła śmiercią naturalną. Takie czasy...
unasked

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Droga życia: 0

Postautor: Ankol18 » 17 sty 2016, 22:06

Kara śmierci była stosowana już od dawien dawna, w czasach starożytnych, w średniowieczu, wtedy bowiem pełniła nawet funkcję rozrywki i wykonywano ją publicznie. Dawniej zabójstwa dokonywał kat. Wyobraźcie sobie jakby dziś miała ta kara śmierci wyglądać? W jaki sposób i w jakich okolicznościach ludzie pozbawiali by życia tych złych, skazanych na śmierć ludzi? Dawniej stosowano powieszania, ćwiartowanie, ukrzyżowanie, obdzieranie ze skóry i wiele wiele innych, ale czy ktoś przy zdrowych zmysłach byłby w stanie postąpić w taki sposób z drugim człowiekiem?
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: unasked » 18 sty 2016, 20:22

Występuje zjawisko nazywane humanitaryzacją kary śmierci, która opiera się na poszukiwaniu możliwie najmniej dotkliwego sposobu zadania śmierci, a takim w dzisiejszych czasach są trucizny, stosowane zresztą w przypadku niektórych stanów USA (chyba jeszcze to jest, nie sprawdzałem ostatnio, a że temat burzliwy to i dane mogą być nieaktualne). Kata nie ma, jest pięciu panów, którzy aplikują truciznę, ale tak naprawdę tylko jeden z nich tę truciznę aplikuje - to powoduje komfort psychiczny dla wykonujących ten wyrok.

Wydaje mi się, że odwołujesz się do zupełnie innej, nieobecnej dziś kultury prawnej - owszem, kwalifikowane kary śmierci istniały i zakładam, że w niektórych bardziej prymitywnych społecznościach wciąż istnieją, jednak mimo wszystko kara śmierci jest rozwiązaniem skutecznie odstraszającym od popełnienia czynu zabronionego (a zakładam, że tę karę stosowano by jedynie w przypadkach uzasadnionych) i pozwalającym wypełnić wspomniane przeze mnie poczucie sprawiedliwości społecznej.

Spójrzmy na przykład pana Trynkiewicza - specjalnie dla niego i jego podobnym uchwalono ustawę, która pozwala sądom 'przedłużyć' karę szczególnie niebezpiecznym przestępcom. Wydaje mi się, że to szukanie rozwiązania na opak, bo prawda jest jedna - jednostki, które nie ulegają resocjalizacji, bo ją odrzucają, należą do osób niebezpiecznych, które nie powinny żyć w społeczeństwie. Człowiek jako istota społeczna nie może rozwijać się w nie-społeczeństwie, więc metodą dedukcji wnioskuję, że kara śmierci jest jedynym sensowym rozwiązaniem. I mam nadzieję, że moje wnioskowanie w tym przypadku jest niezawodne. :)
unasked

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Droga życia: 0

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat