Co przyciąga demony?

Re: Co przyciąga demony?

Postautor: Elie » 14 mar 2014, 17:45

Rossi, zmora to niekoniecznie demon, moze to byc Twoja podswiadomosc

Dokładnie. Demon tkwi w naszym umyśle. To nie jest jakiś inny stwór czy zły duch. To ciemna strona naszej osobowości.Objawia się min. wtedy, kiedy nasze myśli błądzą.Z reguły to nie jest jakiś zewnętrzny byt.

Tak. Ja uważam,że wszelka magia jest niebezpieczna.
Bardziej myślałam o pseudorozwoju

Magia jest niebezpieczna ogólnie a szczególnie dla słabych psychicznie ludzi.To nic innego, jak wzrastanie własnego strachu do poziomu opętania.
Co masz na myśli pisząc - pseudorozwoju ? co nim jest Twoim zdaniem ?
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Oświecony » 27 lip 2014, 19:45

Co przyciąga demony? Niskie energie. Potwierdzeniem tego mogą być przykładowo biografie świętych, gdzie demon nie atakował go poprzez przykładowe zsyłanie koszmarów, ale na planie fizycznym. Dlaczego? Wyższe wibracje są dla nich jak izolatka - energie w czakrach wpływają na biopole/aurę - gdyż istnieją i żywią się niższymi, tymi negatywnymi. Miłość nie jest im znana. Dlatego właśnie demon nie może pokochać, gdyż on żyje swoim egoizmem, swoją istotą. Sam wyrzekł się pełni miłości w momencie odwrócenia się od Absolutu - źródła.

Demony, byty demoniczne atakują osoby słabe psychicznie, będące w depresji, ponieważ takie nie mają twardego, "świetlistego" charakteru. Coś musi być, więc składają się z energii nisko wibracyjnych, którymi żywią się właśnie oni.

Z resztą... temat rzeka. :P
Awatar użytkownika
Oświecony

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 11

Postautor: Elie » 27 lip 2014, 19:56

Zrozumiałam, że Twoim zdaniem demony to nie tylko część naszej osobowości, tej ciemnej strony. To również byty/energie tzw. zewnętrzne.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Oświecony » 27 lip 2014, 20:27

Tak, a rozumiem, że Twoim zdaniem nie mają prawa istnieć? Skoro to prawda, dlaczego Ty istniejesz...Chyba nie powiesz, że prawo do istnienia mają tylko ludzie? :diablo:
Awatar użytkownika
Oświecony

Postautor: Ines » 27 lip 2014, 20:31

Jak poznać ,że coś się nas "przyczepiło"?
Jak się tego samemu pozbyć,walczyć z tymi demonami,larwami?
Miewałam przyznam stany depresyjne i wtedy miałam rożne myśli.Zamiast się polepszać to się pogarszało.Zajmowałam się tarotem,możliwe,że nieudolnie,gdy to porzuciłam,miałam tak,że nic mnie nie uszczęśliwiało,byłam kłótliwą babką,chciałam wszystkim robić na złość,a także szczęście,miłość omijało mnie szerokim łukiem.Nie wiem czy wtedy coś przy mnie złego było,czy po prostu miałam taki okres w życiu.Często nocami miałam paraliż senny,bałam się. Mimo iż nie jestem wierzącą osobą,nie wierze w Boga to gdy się pomodliłam dziwnie pomagało i wybudzałam się z tego paraliżu.Podczas tych paraliżów zawsze coś mnie dusiło,widziałam postać stojącą nade mną. Tak jakbym się obudziła ale nie mogłam ruszać ciałem,mając otwarte oczy widziało mój pokój,było ciemno ale widziałam tą postać.
Awatar użytkownika
Ines

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 27 lip 2014, 20:39

Tak, a rozumiem, że Twoim zdaniem nie mają prawa istnieć?

Chciałam poznać Twoje zdanie, ponieważ kiedyś z tego powodu zostałam po chamsku wyśmiana na blogu pewnego przemądrzałego "maga" internetowego, takiego co niby magią się zajmuje, ale już swoim życiem nie bardzo potrafi pokierować, o czym głośno krzyczy.
Uważam, ze są demony w nas, czyli stany umysłu które sami niepotrzebnie generujemy. Są również byty zwane demonami.Być może błąd nazewnictwa jedno i drugie nazywać demonem.

Inez, o obronie potem *)

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Oświecony » 27 lip 2014, 20:41

@Ines: Paraliż senny jest nieprawidłowym wybudzeniem się ze snu. Oneironauci celowo wywołują ten stan do podróży poza cielesnych. Często powstają różne halucynacje, lecz nie ma co się bać, wystarczy przezwyciężyć tego wewnętrznego demona, którym są nasze podświadomie ukierunkowania.

@Elie: Byt a istota, to dwie różniące się od siebie trwałością twory/emanacje absolutu/jak kto woli.
Awatar użytkownika
Oświecony

Postautor: Elie » 27 lip 2014, 20:54

Byt a istota,

Co jest bytem a co istotą i jak się mają do demonów. Nieporozumienia wynikają z nieznajomości nazewnictwa.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Oświecony » 28 lip 2014, 02:07

Byt jest śmiertelny, istota jest nieśmiertelna. Przykładowo larwa jest bytem, człowiek istotą. Zatem byt demoniczny - tutaj larwa - z reguły nie będzie silna i łatwo będzie ją unicestwić (no chyba, że jest już dorosła). Demon - istota - może zostać odesłana do piekieł, ale nie unicestwiona. Ale to tak po drodze, bo pytasz. :czeka:
Awatar użytkownika
Oświecony

Postautor: Moloko » 28 lip 2014, 23:07

Demon w myśl judaistycznej i chrześcijańskiej interpretacji Księgi Henocha. Anioł, który radykalnie i nieodwołalnie sprzeciwił się Bogu, wykorzystując otrzymaną wolną wolę. Jest określany jako diabeł, szatan, demon lub zły duch.

Ines » 27 lip 2014, 21:31

Jak poznać ,że coś się nas "przyczepiło"?
Jak się tego samemu pozbyć,walczyć z tymi demonami,larwami?

Ponieważ przyczyny paraliżu są duchowe toteż i najlepszym lekarstwem jest duchowe zaplecze człowieka. Pierwszą rzeczą jest modlitwa i prośba o pomoc do Boga. Należy jak najczęściej intonować Imię Boga zgodnie z własną religią; i niech w tym miejscu nie będzie nieporozumień, kłótni, w której religii najmocniej działa Bóg .... działa wszędzie tam, gdzie Go zaprosimy czystym sercem.

Następnie okażcie wdzięczność Bogu za to, że ratuje człowieka przed atakami. Wielokrotnie po takich akcjach bardzo mocno dziękowałam Bogu, jeśli mamy wyrobione duchowe zmysły usłyszymy odpowiedz na miarę naszego zrozumienia, Bóg jest z nami zawsze i nas nie opuszcza, chociaż nieraz spóźnia się ... ale to też ma swój cel.

Podczas ataków nie wolno panikować, co niestety nie zawsze się udaje .... czym ataków więcej tym człowiek silniejszy, chociaż czuje się bardzo udręczony.

W czasie mantrowania Imienia Boga, odmawiania modlitw zauważycie silniejsze ruchy czarnej energii, nie wolno się bać, przerywać modlitw ... to tylko straszaki próbują nas odwrócić od Boga.
Awatar użytkownika
Moloko

Otrzymał podziękowań: 7 razy
Droga życia: 0

PoprzedniaNastępna

Wróć do Demonologia