Co przyciąga demony?

Co przyciąga demony?

Postautor: Norka » 12 mar 2014, 13:09

Chciałabym wiedzieć co przyciąga demony. . Jakieś nasze czyny, czy może ktoś je nasyła na nas, czy przypadek?
Chodzi mi o to, czy ludzie mogą zostać nawiedzeni przez demony bez ich wcześniejszego ingerowania w przywoływania i tym podobne?
Norka

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Co przyciąga demony?

Postautor: Cecylia » 13 mar 2014, 11:49

Zazwyczaj przyciągają demony nasze stany emocjonalne. To są stany naszego umysłu.
Zauważyłam,że np.osoby ze skłonnościami samobójczymi , w depresji czy po jakis traumach mają przy sobie demony lub jakieś inne nieciekawe energie.
To samo jest z osobami , które bawią się w pseudoezoterykę. Próbują niekompetentnie jakies magii czy rytuałów.
Cecylia

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 3

Postautor: Elie » 13 mar 2014, 12:07

A ci co niby w tą nieezoteryczną magię to już nie ? Uważam, że na równi się narażają.Niektórzy nawet celowo przywołują różne demony.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2191 razy
Otrzymał podziękowań: 2136 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Rossi » 13 mar 2014, 13:46

Dokladnie dziewczyny. Są to osoby w większości słabe psychicznie które nie potrafią się obronić. I czytalam również o tzw paktach z demonem aby dostac to czego się chce.. Niby tak się da i to jest prawdziwe
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Znak zodiaku: Waga

Postautor: Elie » 13 mar 2014, 22:17

Demony dążą do wyłączenia u człowieka zdolności odróżniania dobra od zła, ponieważ wtedy najłatwiej jest człowieka zwieść i pomylić a potem opętać.Poprzez ich własną pychę czy poczucie wyższości nad pozostałymi ludżmi.
Poza tym w religiach i wierzeniach różnie podchodzą do wiary, roli i nazwy demonów.
Np. w religiach Chrześcijńskich demonami są upadłe anioły, natomiast w niektórych filozofiach, demony są częścią nas - naszej osobowości.
Ogólnie demony cieszą się, kiedy ludzie stają się pyszni i zarozumiali bo wtedy nałatwiej wpaść w pułapkę i dostać się w ich szpony
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2191 razy
Otrzymał podziękowań: 2136 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Norka » 14 mar 2014, 00:31

w religiach i wierzeniach różnie podchodzą do wiary, roli i nazwy demonów.

To prawda. Różne też je nazywają ...demony, czorty, dżiny, asury, wilkołaki, diabły, siły nieczyste.Chodzi o to kiedy atakują i jak się przed nimi bronić.Pytam nie bez powodu. Ostatnio miewam niespokojne sny, po których budzę się spocona i wystraszona. I gdyby sytuacja nie powtarzała się, nie byłoby we mnie zaciekawienia tematem i co tu dużo ukrywać, nasilającego się niepokoju.
Norka

Postautor: Ted » 14 mar 2014, 07:35

Demony występują w religiach takich jak judaizmem, chrześcijaństwo i islam i na które wielki wpływ miały irańskie wierzenia: manicheizm, mazdaizm i zaratusztrianizm. Demony w tych religiach także zajmują pośrednią pozycję między ludźmi a Bogiem. Od czasów św. Augustyna uznano je za istoty jednoznacznie złe i zidentyfikowano z diabłami.

W wierzeniach słowiańskich najczęściej występujące typy demonów to: rusałki, południce, północnice, strzygi, topielice, latawce, płanetnicy, ubożęta i skrzaty.

Przed demonami mają chronić m.in. amulety, specjalne zaklęcia, ofiary błagalne.
Ted

Postautor: Rossi » 14 mar 2014, 07:49

Norka pisze:
w religiach i wierzeniach różnie podchodzą do wiary, roli i nazwy demonów.

To prawda. Różne też je nazywają ...demony, czorty, dżiny, asury, wilkołaki, diabły, siły nieczyste.Chodzi o to kiedy atakują i jak się przed nimi bronić.Pytam nie bez powodu. Ostatnio miewam niespokojne sny, po których budzę się spocona i wystraszona. I gdyby sytuacja nie powtarzała się, nie byłoby we mnie zaciekawienia tematem i co tu dużo ukrywać, nasilającego się niepokoju.

Do mnie kiedyś często przychodziła zmora. Najczęściej mnie po prostu dusiła albo szturchała. Nie wiedziałam czy to sen czy co innego. Byłam przerażona. Przed spaniem zapaliłam świece, zrobiłam sobie kąpiel oczyszczającą. Jeżeli jesteś wierząca to proszenie Boga o spokojny sen też nie zaszkodzi
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Znak zodiaku: Waga

Postautor: supersymmetry » 14 mar 2014, 09:32

Rossi, zmora to niekoniecznie demon, moze to byc Twoja podswiadomosc, ktora chce Cie wybudzic ze snu dlatego ze sama tego nie potrafisz, a zagrażasz sobie w jakis sposob.

ja sie zastanawiam, bo na poczatku mojego poyytu na tym forum trafilam na dyskusje o aniele-patronie(2-3lata temu), wynikalo z niej ze na drodze medytacji mozna poznac jego imie. No i oczywiscie tez sprobowalam, wyszlo mi Razjel, Raezjel czy cos takiego. I za kazdym razem gdy o nim myslalam, czulam niedobra energie, tak jakby mysl o nim powodowala ze ta energia rosnie w sile. Oczywisice zaprzestalalam, oczyscilam dom, i gra, zastanawiam sie wlasnie co to bylo.
supersymmetry
Grafoman

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Droga życia: 0

Postautor: Cecylia » 14 mar 2014, 17:37

Ellie pisze:A ci co niby w tą niezoteryczną magię to już nie ? Uważam, że na równi się narażają.Niektórzy nawet celowo.

Tak. Ja uważam,że wszelka magia jest niebezpieczna.
Bardziej myślałam o pseudorozwoju :)

Cecylia

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Wodnik

Następna

Wróć do Demonologia