Co to jest hipnoza?

Re: Co to jest hipnoza?

Postautor: hoomiqq » 24 mar 2012, 22:18

xMoni7 pisze:Mi się marzy poddać takiemu seansowi hipnotycznemu. To jedno z moich marzeń. Na pewno jest to niesamowite doświadczenie. Chciałabym dostać się do stanu nad świadomości, porozmawiać z opiekunem duchowym, zobaczyć kim byłam w poprzednich wcieleniach, co robiłam, zobaczyć również swój poziom ducha. Ah :D Może kiedyś się uda udać do takiego hipnotyzera, który by wykonał taki seans. :)

Oczywiście że Ci się marzy i oczywiście że stan hipnozy jest niesamowity i niezapomniany :) Jeżeli chodzi o nad świadomość, sam nigdy tego nie doświadczyłem ale również czytałem że takie rzeczy są do osiągnięcia no ale to długa droga i przed hipnotyzerem i przed osobą poddającą się hipnozie:)
Może kiedyś się uda... no jak możesz tak pisać... Powinnaś napisać uda się na pewno :)
Musisz tylko jeszcze trochę poczekać spokojnie a trafisz do zaufanego hipnotyzera :) Tylko on się musi dobrze dokształcić i nie bać tak jak teraz przeprowadzać seansów z innymi a nie tylko ze sobą samym :)

Przy okazji... chciałbym zapytać czy są tu osoby, które doświadczyły autohipnozy?:)
Nauka jest najlepszym sposobem poszerzania horyzontów...
to chyba najwyższy czas zacząć...

Może kiedyś będę tu ekspertem ale długa droga przede mną... Póki co się uczę i stawiam karty amatorsko :)
Awatar użytkownika
hoomiqq
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Postautor: hoomiqq » 24 mar 2012, 22:20

Rossalie pisze:Ja też z ogromną chęcią wybrałabym się do hipnotyzera,ale z kimś,bo sam na sam nie chciałabym z taka osobą zostać szczególnie w transie :mrgreen:

Ja tam uważam, że jeśli ta osoba jest doświadczona i zaufana to lepiej być sam na sam wtedy nikt przynajmniej nie będzie was rozpraszał :)

Może kiedyś będę tu ekspertem ale długa droga przede mną... Póki co się uczę i stawiam karty amatorsko :)
Awatar użytkownika
hoomiqq
Niewymowny

Postautor: hoomiqq » 24 mar 2012, 22:29

Co do filmu... nigdy o tym nie myślałem a pomysł jest pomysłem fajnym :)
MONI! Jesteś pierwsza w kolejce do nagrania :twisted: :mrgreen:

Zaufanie jest bardzo znaczące według mnie podczas pracy z hipnotyzerem, tym bardziej jeśli osoba wcześniej nie próbowała autohipnozy... jeśli próbowała powinna wiedzieć jak duże zagrożenie łączy się z tym, że np nie ufało by się do końca hipnotyzerowi i nie wykonywało jego poleceń...
Jeśli taka osoba trafi np na kogoś niedoświadczonego może się to skończyć całkiem niedobrze, bo nie każdy będzie umiał zapanować nad nieposłuszną osoba znajdująca się w transie :D

No to że czasem trudno jest zapanować nad samym sobą to już inna bajka :) :lol:

Co do pamięci, tak jak opisała to Ellie na początku, sa różne stany hipnozy i oczywiście jak najbardziej można pamiętać to co się robiło podczas hipnozy. zalezy to tylko od tego w jak głębokim transie jesteśmy no i też w dużej mierze od tego czy np nie zostanie nam zasugerowane przez hipnotyzera byśmy zapomnieli o tym, bo wtedy zazwyczaj umysł powinien poddać się tej sugestii :)

Pozdrawiam wszyskich interesujących się tym tematem :)

Awatar użytkownika
hoomiqq
Niewymowny

Postautor: Bender » 24 mar 2012, 23:24

nie mam doświadczeń z hipnozą, ale kiedy zaczęłam teraz czytać ten wątek, to przypomniało mi się, jak ćwiczyłam kiedyś samodzielnie rebirthing (to taka współczesna joga oddechowa) i mało nie przekręciłam się, bo przestałam oddychać. Byłam wtedy sama i niedouczona - na szczęście pies mnie zaczął lizać po twarzy i ocucił. No wiem, że to brzmi głupio (zresztą jak większość historii z mojego życia). Uczyłam się rebirthingu ponad rok u samego mistrza metody, a tak dałam ciała bezmyślnie...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2012, 19:19 przez Bender, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: bzdurę jakąś machnęłam...
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: xMoni7 » 25 mar 2012, 01:35

Właśnie. Autohipnoza myślę, że warto by było założyć odrębny wątek dla tego tematu. :)

Nianiu ja właśnie z podobnych obaw nie wprowadzam się w stan hipnozy, po prostu boję się sama. :) Co prawda praktykuję medytacje, ale wydaje mi się, że nie jest to aż tak niebezpieczne co hipnoza. Niekiedy można zatracić się w stanie medytacji, ale według mnie jest bezpieczne. :)
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Postautor: hoomiqq » 25 mar 2012, 14:16

xMoni7 pisze:Właśnie. Autohipnoza myślę, że warto by było założyć odrębny wątek dla tego tematu. :)

Nianiu ja właśnie z podobnych obaw nie wprowadzam się w stan hipnozy, po prostu boję się sama. :) Co prawda praktykuję medytacje, ale wydaje mi się, że nie jest to aż tak niebezpieczne co hipnoza. Niekiedy można zatracić się w stanie medytacji, ale według mnie jest bezpieczne. :)

Medytacje na pewno sa bezpieczniejsze :) Wiesz jakie ja miałem doświadczenie raz :P
Ale uważam że jeśli podchodzi się rozsądnie i z głową do tego co się robi to i hipnoza jest bezpieczna.

Awatar użytkownika
hoomiqq
Niewymowny

Postautor: Esencja » 26 mar 2012, 05:18

Mam znajomego, który wprowadził się z kolegą w stan regresingu :D Przyznam, że jak słyszałam te historię, co oni w poprzednich wcieleniach wyprawiali to wybuchłam śmiechem :lol: Jakieś romansiki na plaży, trzymanie za rączkę :D Ale nie wiem, czy udałoby mu się wprowadzić mnie w taki stan... Jakoś mu do końca chyba nie ufam ;) Wolałabym udać się do bardzo doświadczonej osoby z papierkiem ;)

Mnie hipnoza przydałaby się do zwalczenia nałogu, podobno całkiem skuteczna metoda ;)
i oczywiście pogrzebania w poprzednich wcieleniach :) co się z kim przeskrobało... takie analizy czysto badawcze odnośnie numerologii :)

Możliwe, że takie doświadczenie pozwoliłoby mi też na inne spojrzenie na sprawy pojawiające się w obecnym życiu. Zastanawia mnie to, jak osoby będące w stanie hipnozy, są w stanie jasno i bez problemu ocenić, rozpoznać tych ludzi, których wcześniej spotkali. Przykład: Pan Józek, który jest woźnym w szkole, był 2 wcielenia wcześniej moim mężem :D. Przecież oni w innych wcieleniach różnią się ciałem, wyglądem itd... Czytałam kiedyś, że niezmiennym elementem są oczy, ale nie wiem na ile można w to wierzyć... Na podstawie samych oczu, tacy ludzie chyba nie byliby w stanie rozróżnić. Choć może powiedzenie "oczy są zwierciadłem duszy" nie powstało bez powodu...

Jakby jeszcze podczas seansu można było tak mnie przestawić, żeby przywrócić mi zapomnianą umiejętność tych języków, którymi posługiwałam się w poprzednich wcieleniach, mieszkając zapewne w różnych miejscach, to byłaby dla mnie bomba :D
Esencja
Pismak

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Droga życia: 0

Postautor: Seji » 07 lip 2012, 08:42

Na pytanie, jak się rozpoznają ludzie z innych wcieleń, odpowiem: na poziomie świadomym to się czuje i już; a jeśli informacja jest poprzez sen, to się to wie i już. Przykładowo, śnił mi się przystojny kochanek, brunet, a ja już w śnie i zaraz po nim wiedziałam, że to jest (w tym życiu) jedna moja znajoma, blondynka.
I rzeczywiście, w oczach coś takiego jest niezmiennego...
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

Postautor: Elie » 08 lip 2012, 19:00

Niemożliwe, sen to sen. Często śnią się nam różne dziwne rzeczy ale to nie daje gwarancji, że są naszą historią z poprzedniego życia zakładając, że takowe były.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Seji » 08 lip 2012, 19:09

To kwestia przekonania, pewności. Albo jest się czegoś pewnym, albo nie. A ja akurat nieźle radzę sobie z interpretowaniem snów, dużo nad tym pracowałam, czytałam literaturę etc. Czasami specjalnie proszę anioła o udzielenie odpowiedzi w śnie i dostaję tę odpowiedź. I najczęściej też zaraz po przebudzeniu rozumiem znaczenie snu. Bywają zagadki, ale w opisanej wcześniej sytuacji miałam pewność.
Awatar użytkownika
Seji
Wpadłem na chwilę

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hipnoza