Co to jest tantra

Co to jest tantra

Postautor: Nut » 28 lip 2015, 20:34

Przed tysiącami lat, tak dawno temu, że nikt dziś dokładnie nie wie jak wyglądał ówczesny świat w Indiach panował matriarchat. Bogobojny lud hinduski czcił wtedy wielkie żeńskie boginie: Shakti - uosobienie twórczej mocy kobiecości, boginię obfitości- Lakszmi, okrutną Kali. W tych czasach narodziła się tantra joga czyli joga przemian energii. Choć korzenie tantry giną w mrokach dziejów, jej ponadkulturowy przekaz znany był we wszystkich starożytnych cywilizacjach od: Atlantydy, przez Egipt, świat arabski, Tybet, Tajlandię, aż po Chiny i Japonię, gdzie odpowiednikiem tantry jest tao seksu. Teraz ta ponadczasowa wiedza ponownie podbija serca Europejczyków.
Praktyki tantry poszerzają horyzonty i budują moc wewnętrzną, przyczyniając się do osiągnięcia oświecenia. Tantra jest jedyną ścieżką duchową przeznaczoną nie tylko dla osób indywidualnych, ale i dla par. Zgłębiane tantry może bardzo przyjemne, bo jej część stanowią praktyki seksualne. Tantra ożywia znudzonych rutyną kochanków. Ratuje rozpadające się związki. Rozgoryczonym wzajemnymi oskarżeniami partnerom, przynosi nowe spojrzenie, uczy ich porozumiewania się, pomaga rozwikłać problemy. Ta ścieżka buduje wielopoziomową miłość tworząc tzw. tantryczne małżeństwa - związki prawdziwych duchowych partnerów.

Tantra jest jedną z najszybszych dróg do oświecenie, czasami wyzwolenie osiąga się podczas jednego zbliżenia. W trakcie takiego zespolenia kochankowie wędrują w światy duchowe, spotykając się z istotami nadprzyrodzonymi. A po zakończeniu takiego zespolenia ich życie na zawsze się odmienia, podejmują najtrudniejsze, ale najbardziej wyzwalające decyzje. Tantra nie jest łóżkową gimnastyką, ale jogą miłości i emocji. Toteż wkroczenie do krainy zmysłów wymaga odwagi, dla wyzwalania się z najgłębszych lęków. W swojej praktyce widziałam wielu rozwiniętych duchowo ludzi, wrażliwych, wizyjnych, ale głęboko nieszczęśliwych. Duchowość nie była dla nich iluzyjną ucieczką przed codziennością. Ludzie Ci nie potrafili wyzbyć się kompleksów. Otoczenie uważało ich za dziwaków, ich rodziny rozpadały się oni, nie umieli stworzyć nowych, lepszych związków. Psychologia dowiodła, że większość problemów wynika z braku akceptacji dla własnej płciowości oraz braku miłości dla swojego ciała. Ludzie czerpiący radość z seksualności, są zdrowsi, szczęśliwsi, żyją znacznie dłużej i osiągają więcej sukcesów.
Gromadzenie mocy
Energia seksualną, jest najpotężniejszą mocą człowieka. Wykorzystujemy ją tylko, kiedy powołujemy na świat dzieci. Zaś nieustannie trwonimy w czasie podniecenia, uprawiania tradycyjnego seksu, miesiączek i wytrysków. Tym samym codziennie tracimy od 30 do 70% życiowego potencjału. Tantra pozwala zgromadzić tę życiodajne paliwo, by po zgromadzeniu przetransformować energię seksualną na dowolne cele. Niektórzy wykorzystują energię witalną dla rozwoju intelektualnego, uzdrawiania lub twórczości artystycznej. Są też tacy, którzy rozwijają dzięki niej zdolności paranormalne - efektem ubocznym tantry jest jasnowidzenie. Najbogatsi biznesmeni i najbardziej płodni artyści to osoby, które znakomicie posługują się swym seksualnym potencjałem. Są oni zdrowi i bardzo aktywni do późnej starości. Takim człowiekiem był wyjątkowo płodny twórczo tantryk Aleksander Dumas - autor "Trzech muszkieterów".
Słowa są potężnym nośnikiem energii, dlatego kłótnie bardzo nas osłabiają, a miłość sprawia, że potrafimy przenosić góry. Dopóki blokujemy emocje, zawsze jesteśmy ich więźniem. Skrywane uczucia, stają się tykającą bombą, zegarową, wybuchającą w najmniej oczekiwanym momencie. Takie wybuchy niszczą człowieka. Tantra radzi, aby wyrażać emocje zanim się spiętrzą. A, kiedy miotają nami emocjonalne rozterki, należy wgłębić się w emocje i znaleźć przyczynę powstawania. Możemy wówczas zamienić emocje negatywne w pozytywne.
Magia tantrycznych kochanek

Kobiety marzą o tym, aby magnetyzować mężczyzn samym swymi widokiem. Wiele kobiet mocy: władczyń, uzdrowicielek, szamanek, gejsz - czerpało swą wielką siłę z tantry. Ich siła osobowości, czar, mądrość, ciepło i tolerancja sprawiały, że mężczyźni po prostu tracili dla nich głowę. Tantra gloryfikuje kobiecość i pozwala realizować się wybranej przez dziedzinie życia. Tantryczną nałożnicę podsunięto Dżingis Chanowi, gdy planował inwazję na Chiny. Kochanka sprawiła, że wódz bezgranicznie się w niej zakochał. Pod jej wpływem należący do największych tyranów ludzkości Chan złagodniał i odłożył wojnę na później, aby bez ograniczeń rozkoszować się tantrycznymi rozkoszami.
O tym jak wspaniały jest seks tantryczny przekonał się za młodu Władimir Muraniewski. Jedna noc z cudowną kochanką pozostawiła mu niezapomniane przeżycia. Ale przepaść między wschodnimi rozkoszami a kontaktami z innymi kobietami była tak duża, że zwykły seks był dla stał się dla niego jałowy jak onanizm. Rosyjski inżynier, nie potrafił się z tym pogodzić, zgłębił tajniki kobiecej anatomii i skonstruował sprzęt do ćwiczeń intymnych. Nauczył posługiwania się nim swą żonę oraz tysiące Rosjanek, tym samym ratując wiele małżeństw.
Niecodzienne umiejętności seksualne tantryczek są wynikiem treningu mięśni intymnych. Ćwiczenia potęgują rozkosz i sprawiają, że kobieta młodnieje. Inne praktyki wyrównują gospodarkę hormonalną, zapobiegają i leczą większość problemów kobiecych oraz seksualnych. Niektóre techniki powiększają, lub zmniejszają biust i zapobiegają ciąży, ale o tym opowiem w następnych odcinkach cyklu.
Super- potencja czyli nasienie na wagę złotak
Statystyki alarmują, że coraz więcej mężczyzn, cierpi z powodu zaburzeń erekcji, przedwczesnego wytrysku, impotencji. Problemy z prostatą stają się powoli tak powszechne jak nowotwory piersi u kobiet. Medycyna oraz seksuologia oferują w takich wypadkach długą, kosztowną i nieobojętną dla zdrowia farmakoterapię.
Tantra leczy znacznie szybciej, prostymi ćwiczeniami. Odpowiednie techniki uciskania krocza wzmacniają i przedłużają erekcję. Inne ćwiczenia wydłużają i pogrubiają fallusa, nadając mu pożądany kształt (szczegóły w kolejnych odcinkach). Za osłabienie prostaty, problemy ze wzwodem, odpowiadają leniwe mięśnie. Wzmacnia się je zaciskając i rozluźniając zwieracze mięśni intymnych. To ćwiczenie pozwala też kontrolować wytrysk, przedłużać akt miłosny. Jest to niezwykle ważne, bowiem każdy wytrysk skraca życie mężczyzny ( statystycznie panowie żyją o 10 lat krócej od kobiet) i bardzo osłabia jego zdrowie. Dlatego często po wytrysku, panowie są tak wyczerpani, że natychmiast zasypiają. Tantrycy, kochają się godzinami, w ogóle nie doprowadzając do wytrysku, uzyskując nieosiągalne dla innych mężczyzn wielokrotne orgazmy. Adepci tantry to kochankowie idealni, czczą boskość kobiety nie tylko w łóżku, ale i w życiu codziennym, są czuli, opiekuńczy, tolerancyjni, wykazują wiele inwencji w miłosnych igraszkach. Ci kochankowie wielokrotnie doprowadzają kochankę na szczyty rozkoszy, zanim zdecydują się spenetrować jej Tajemną Dolinę. Hołdujący tantrze brytyjski piosenkarz Sting, przyznaje się do tego, że stosując miłosne rytuały pieści żonę przez 6 godzin.
Mistrzowie tantry

Do wielkiej popularności tantry przyczynił się Osho -nieżyjący już najbogatszy indyjski mistrz duchowy. Do aszramów Osho od prawie 30 lat tłumnie pielgrzymują zafascynowani Indiami Amerykanie i Europejczycy.
Gigantyczny potencjał witalny, pomógł stworzyć Lamie Olemu Nydahalowi - liderowi buddyzmu diamentowej ścieżki, kilkaset ośrodków na całym świecie. Lama Ole ma dwie żony - co jest rzadkością u buddyjskich dostojników. Znany z twórczych metod działania, rozwiązał już problemy intymne wielu swych uczennic. Nie jest to jednak niczym wyjątkowym dla mistrzów tantry. Wędrowny XVI wiecznym jogin Drugpa Kunlejem, przyczynił się do oświecenia 5000 kobiet. Podobną twórczą ścieżką kroczyła w XIV w. Lalle Shwari. Ta niezwykła joginka, łamała zasady obyczajowe nauczając nago. Jej poezja do dziś jest wielką chlubą Kaszmiru.
Motywy tantryczne znajdujemy w twórczości wielu artystów m.in. w tekstach Manueli Gretkowskiej. Fascynował się nią Serge Geinsbourg - twórca kultowego francuskiego songu miłosnego "Je t'aime .. mo,non plus".
Słowniańska tantra
Stare przekazy, mówią, że kilka tysięcy lat temu, tantrę znano w Europie. Świadczy o tym seksualna swoboda Słowian. Postępując zgodnie z zasadami tantry nasi przodkowie uważali, zachęcali panny do używania życia. Tym samym mężatki, które najadały się seksu, po ślubie stawały się przykładnymi, wiernymi żonami. Mimo pozytywnych wzorców Europejczycy, zatracili się w rozpuście i zaczęli wykorzystywać jogę miłości do czynienia zła. Niebiosa ukarały nas rozwijając, na tym terenie religię, która "ocenzurowała erotyzm".

Ślady tantry przetrwały więc, tylko w baśniach ludowych. Baba Jaga - jest babą uprawiającą, jogę. Lata na miotle wykorzystując swą energię seksualną. Ale ponieważ jest niegodziwa, pod koniec baśni spala się w piecu swych namiętności. W bajce o Kopciuszku, zgubiony pantofelek - to symbolem pochwy. Książe pragnie poślubić, godną siebie piękną duchem dziewczynę, która ze względu na swe przymioty da mu wiele przyjemności. A zrodzone z niej potomstwo odziedziczy jej szlachetność. Motywy tantryczne zawiera "Księżniczka na ziarnku grochu", Czerwony kapturek, "Śpiąca królewna", baśń o "Żar ptaku".
Po wiekach tantra wraca ponownie, do Europy, aby jak głoszą przepowiednie uratować ludzkość od upadku. Zaskakujące jest to, iż przekazy channelingowe od Plejadian, Kasiopejan, Altean, także poświęcają wiele miejsca tantrze. Nasi kosmiczni bracia, mówią, o tym, że już wkrótce miłość fizyczna stanie się trampoliną wynoszącą nas do światła. Związki przestaną opierać się na lękach i uzależnieniach finansowych, a staną się wyrazem prawdziwej miłości i wolności ducha. Każdy z nas może tworzyć ten piękniejszy świat stosując tantrę we własnym życiu.


Wioletta Ewa Tuchowska - Wella
Wstępniak do cyklu "Kurs miłości tantrycznej", jaki ukazywał się na łamach tygodnika "Gwiazdy Mówią" w miesiącach 06-08. 2004 rok.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2616
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 514 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Re: Co to jest tantra

Postautor: M.Psyche » 29 lip 2015, 12:14

Dla mniej zorientowanych należy koniecznie zaznaczyć;

Tantra jest sztuką transformacji energii. jednym z najpotężniejszych źródeł energii są emocje, za każdą myślą, czynem stoją określone emocje. To dzięki ładunkowi emocjonalnemu potrafimy materializować zapisane na papierze afirmacje, czy też realizować marzenia. Większość z nas przez całe życie jest niewolnikami emocji. Ich kontrola wymaga od nas wielkiego wysiłku, czego efektem często są lęki lub zahamowania. Niejednokrotnie cierpisz z ich powodu, emocje są igrającymi z Tobą niewidzialnymi demonami. Ścieżka tantry, jest drogą zgłębiania własnych emocji. Kiedy powstają w tobie duże emocje zamiast ich unikać powinieneś zagłębić się w nie, aby zrozumieć czemu pojawiają się one w Tobie.

Jeśli chcesz zrozumieć swoje emocje i zapanować nad nimi, czeka cię praca na kilku etapach. Po pierwsze, musisz uświadomić sobie, że posiadasz w sobie przeciwstawne siły. Nie zawsze jest to łatwe. Wielu z nas nie przyznaje się do posiadania negatywnych emocji. Naturalnym wydaje się okazywanie sympatii. Ale jawne okazywanie antypatii może wydawać się nam czymś niemoralnym.

Rodzi to konflikt wewnętrzny zaczynasz obawiać się przyznawania do posiadania negatywnych uczuć. Nie dając sobie prawa do posiadania negatywnych uczuć, nie potrafisz ich wyrazić w sposób pozytywny, więc pozostaje jedynie udawać, że wszystko jest w porządku. Zakładasz różne maski na różne okazje, nazywając swoją skłonność do ukrywania prawdy rozsądkiem lub dyplomacją. Przyzwyczajasz się do maskowania się, by nie burzyć tzw. poprawnych stosunków z otoczeniem. Choć nieraz skazuje cię to na dylematy, cierpienie, zarzucasz sobie tchórzostwo.

Kiedy jednak dasz sobie prawo do posiadania negatywnych i pozytywnych emocji, możesz wejść na kolejny etap pracy z emocjami, zacząć je analizować. Rozkładanie danej emocji na części pierwsze jest niezbędne, bo dzięki temu dowiadujesz się, co było praprzyczyną jej powstania. Jeśli już zgłębisz co powoduje powstanie negatywnej emocji, twój lęk czy też gniew mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Energia zawsze podąża za myślą, tak wiec wchodzisz w zbędne emocje, tracisz bardzo wiele sił, jakie możesz przeznaczyć na realizację innych celów. Dlatego, dopiero wówczas, gdy potrafisz odpowiednio wyrażać emocje, stajesz się prawdziwym panem swojego życia.


Potem następuje praca z czakrami.

Zapoznając się z tantryczną jogą , musisz przyjąć założenie, że posiadasz ciało fizyczne oraz swoistą strukturę energetyczną, która pozostaje niewidoczna gołym okiem dla większości ludzi. Strukturę energetyczną tworzą: aura - ciała energetyczne i czakramy - ośrodki energetyczne. W zależności od nastroju, przeżywanych uczuć, czy kondycji organizmu, aura zmienia barwy, kształt, rozszerza się lub zwęża. Przed pojawieniem się zaburzeń fizycznych ich symptomy dużo wcześniej widać w powłoce energetycznej.

Słowo czakram oznacza koło lub krąg energetyczny, będący siedliskiem energii psychicznej, którą wytwarza i gromadzi. Nasz organizm wyposażony jest w siedem czakramów rozmieszczonych wzdłuż osi kręgosłupa są nimi:


Czakram podstawy - jest pierwszym ośrodkiem energetycznym. Położony jest u podstawy kręgosłupa i związany z elementem ziemi. Odpowiada za najważniejsze wartości: chęć do życia, realizację na poziomie materialnym. W nim znajduje się źródło energii życiowej organizmu, to tu śpi Kundalini. Kiedy czakram ten jest otwarty, jesteś pełen sił witalnych, cieszysz się dobrym zdrowiem. Osoby, u których czakram podstawy funkcjonuje nieprawidłowo, unikają aktywności fizycznej, źle radzą sobie w świecie materialnym, wycofują się z życia, czują się słabi i chorowici. Wielu współczesnych ludzi boryka się z zaburzeniami czakry podstawy. Praktykując tantrę możesz uwolnić się od leków materialnych i fałszywego podejścia do seksu. Dopiero wtedy zgromadzona w czakramie podstawy energia będzie mogła przenieść się wyżej.


Czakram sakralny, zwany też seksualnym - znajduje się w okolicach podbrzusza. Jego żywiołem jest woda. Drugi czakram odpowiada za miłość do płci przeciwnej w aspekcie fizycznym, uczuciowym oraz duchowym. Zapewnia możliwość dawania miłości, a także przyjmowania jej od partnera. Seks jest wówczas radością połączoną z przeżywaniem orgazmu. Ale pełnego orgazmu doświadczamy dopiero wówczas, gdy otwarte są wszystkie czakramy. Dlatego właśnie tantry kładą ogromny nacisk na oczyszczanie czakramów i pompowanie energii w górę kanału kręgowego. Blokady drugiego czakramu napawają Cię trudnościami w kontaktach damsko męskich. Przyczyniają się do kompleksu niższości, spowodowanego poczuciem niskiej atrakcyjności płciowej, unikania kontaktów fizycznych, blokują na przyjmowanie rozkoszy. Rzutują na powstawanie problemów i patologii seksualnych, oraz zaburzeń kobiecych, impotencji, schorzeń prostaty. Pełne otwarcie drugiego ośrodka następuje wtedy, gdy zaakceptujesz własną płeć, pokochasz swoje ciało i przestaniesz uciekać przed śmiercią oraz procesem przemijania. Gdy będzie on działać prawidłowo, przestaniesz bać się fizyczności pozbędziesz się fałszywego, pruderyjnego podejścia do seksu i dasz sobie prawo do ekstatycznej rozkoszy. Wówczas energia tego poziomu zostanie uwolniona i będzie mogła przepłynąć do trzeciego czakramu.

Splot słoneczny - trzeci ośrodek. Jego żywiołem jest woda. Odpowiada za zdrowie fizyczne, władzę a także emocje i sentymenty. Otwarty splot zapewnia dobrą kondycję fizyczną oraz emocjonalną, równowagę uczuciową. Jego zaburzenia są ściśle związane z zaburzeniami fizycznymi, powodują powstawanie ekstremalnych emocji, nagłe zmiany nastrojów, złość, zaburzenia psychosomatyczne. Blokady Splotu odcinają Cię od uczuć, powodują niezrozumienie roli emocji, zabijają indywidualność. Rodzą trudności w komunikacji międzyludzkiej oraz brak zrozumienia dla motywów działania innych osób. Gdy uwalniasz się z pod brzemienia uczuć, wyzwalasz z siebie emocje śmiejesz się i płaczesz, kiedy masz na to ochotę. Zaczynasz dotykać swojej wrażliwości, zdejmujesz maski, by stać się prawdziwym sobą.


Czakram serca – związany z powietrzem, samoakceptacją oraz miłością. Wielu z nas przeżywa całe życie funkcjonując jedynie na poziomie trzech pierwszych czakramów. Nigdy nie doświadczając oddziaływanie wyższych ośrodków - prawdziwej miłości i pełnej jedności. Gdy czakram serca zablokuje się, nie potrafisz prawdziwie kochać, lub czujesz, iż nie jesteś kochany. Jego blokady powodują zagrożenie, samotność, brak akceptacji siebie i innych. Wydaje ci się, że wszyscy chcą Cię zniszczyć. Mając zamknięty czwarty czakram, możesz mieć tendencję do używania rozwiązań siłowych. Kiedy czakram serca działa sprawnie, darzysz miłością siebie samego, swych bliźnich oraz wszystko co żyje. Myślisz wówczas pozytywnie, potrafisz zrezygnować z egoizmu dla wyższych celów. Otwarcie czwartego czakramu kształtuje zdolność uzdrawiania. Tworzy się wówczas specjalne połączenie między: energią boską (dawcą), uzdrawiaczem (pośrednikiem), a osobą potrzebującą uzdrowienia (biorcą).Czwarty czakram odgrywa jeszcze jedną istotną rolę, na tym poziomie znika ego. Uwalniając energię serca zaczynasz żyć miłością, ufnością i wiarą, schodzisz z racjonalnej ścieżki umysłu pozostając w zgodzie z samym sobą. Doświadczasz spokoju ciszy. Kiedy uwalniasz się od lęków czwartego ośrodka zaczynasz czuć Boga, potrafisz obdarowywać uczuciem i przyjmować je. Dopiero na tym poziomie seks, staje się miłością. Wcześniej był jedynie fizyczną przyjemnością.

Czakram gardła - związanym z eterem. Odpowiada za zdolność wyrażania i formułowania myśli, uczuć. Jeśli twój piąty czakram funkcjonuje prawidłowo, posiadasz łatwość w wyrażaniu myśli, emocji. Potrafisz nazwać słowami swoje wizje i marzenia, a także przyjmować wszelkie doświadczenia życiowe wyciągając z nich pozytywne wnioski. Otwarty czakram gardła daje umiejętność dobrej komunikacji z otoczeniem. Uwalnia od obarczania innych winą za własne niepowodzenia. Taka osoba potrafi sama kreować własne życie, realizując swoje potrzeby oraz marzenia. Blokady na tym poziomie przyczyniają się do małomówności, skrytości i niechęci wyrażania własnych opinii. Gdy czakram gardła jest zamknięty, trudno ci porozumiewać się z ludźmi, nie potrafisz bronić własnej pozycji, obawiasz się być indywidualnością. Kiedy wyzwalasz się z ograniczeń ośrodka gardła, przestajesz ranić. Jeśli dotrzesz do tego pierwszego z trzech wyższych czakramów, przez serce stajesz się twórczy. Zyskujesz niezwykły dar mowy, twe słowa stają się plastyczne, mają swój zapach, melodię, brzmią w twych ustach jak poetycki taniec. Wszystko co mówisz wyraża radość, zwiastuje Boga.

Czakram Trzeciego Oka - znajduje się pomiędzy brwiami. Odpowiada za intelekt, rozbudza wyobraźnię, intuicję oraz zdolności paranormalne. Kiedy twoje Trzecie Oko jest otwarte, myślisz kreatywnie, potrafisz przewidywać reakcje innych ludzi oraz wydarzenia. Twoja intuicja rozwija się coraz bardziej, rozszerzasz horyzonty myślowe, potrafisz też dostrzec, to co nie jest zauważalne dla innych. Zamknięcie tego czakramu powoduje trudności z twórczym myśleniem. Możesz wtedy postrzegać świat w kategoriach czysto racjonalnych, tłumiąc intuicję. Blokady na tym poziomie tworzą fałszywe wyobrażenia rzeczywistości. Pozbywając się lęków szóstego poziomu przestajesz być niewolnikiem, stajesz się panem samego siebie. Zyskujesz cudowną umiejętność materializacji swoich pragnień. Jeśli docierasz do tego poziomu oczyszczając wszystkie poprzednie ośrodki, twoje pragnienia nie mogą być już tylko niskimi pobudkami, gdyż twe ego roztopiło się w świetle czakramu serca. Na poziomie szóstego czakramu łączysz się z Umysłem Wszechświata. Potrafisz przekazywać wolę Boga. Bardzo nie wielu z nas wkracza na ten poziom.

Czakram korony - to siódmy ośrodek, położony na czubku głowy w okolicach ciemiączka. Jest siedzibą Shivy, to w nim zyskujesz kosmiczną świadomość. Czakram korony odpowiada za pełną integrację osobowości: sfery fizycznej, psychicznej i duchowej. Jeśli twoja czakra korony jest zamknięta, odcinasz się od duchowości, krytykujesz ludzi uduchowionych. Gdy twój siódmy czakram otwiera się, zaczynasz mieć potrzebę rozwoju się na planie duchowym. Czujesz związek z Bogiem, co napełnia cię spokojem i poczuciem bezpieczeństwa.
Gdy zwycięsko przetransformujesz lęki kolejnych poziomów i dotrzesz do czakramu korony osiągasz pełnię, sam stajesz się prawdziwym nauczycielem do którego w naturalny sposób lgną uczniowie. Otwierasz się na świadomość kosmiczną wchodzisz w Nirvanę. Ta ścieżka umożliwia ci dotarcie do najwyższego poziomu, powrót do źródła, zlanie się z najwyższa istotą.
W ciałach energetycznych oraz czakramach manifestują się nasze myśli wrażenia, wspomnienia. Tak jak rany pozostawiają blizny na ciele fizycznym, tak samo przebyte schorzenia czy negatywne emocje niszczą strukturę energetyczną. Pozostawiają w niej nisze i dziury, przez które do organizmu mogą wniknąć szkodliwe substancje, wirusy. Do dziur w aurze mogą podczepić się też obce byty energetyczne. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do powstawanie blokad energetycznych, a następnie zaburzeń i schorzeń na poziomie ciała fizycznego. Zniekształcają także nasz odbiór rzeczywistości, zmieniają emocje, prowadzą do nadmiernych stresów, nieuzasadnionego żalu, uagresywniają, wywołują depresje. Dlatego jednym z filarów, koniecznych dla doskonalenia się na każdej ścieżce duchowej jest dbałość o higienę struktury energetycznej. Można ją czyścić podobnie jak myje się ciało fizyczne. Im czystsza jest twoja energia, tym więcej światła może w nią wniknąć. Na planie fizycznym czyste czakramy i aura manifestują się w postaci dobrej kondycji psychofizycznej, urody, pozytywnego myślenia czy też umiejętności realizacji swoich marzeń. Im więcej masz w sobie światła tym lepszych i bardziej życzliwych ludzi do siebie przyciągasz. Posiadając czystą aurę i rozwinięte jak kwiaty czakramy, potrafisz też tworzyć dużo bardziej owocne i silne związki miłosne.
Wybaczanie odnosi się do przeszłości, której się nie da już zmienić, a nie do teraźniejszości, na którą nadal mamy wpływ...

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie

Gandhi
M.Psyche
Niewymowny
 
Posty: 143
Rejestracja: 31 gru 2014, 20:30
Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy
Droga życia: 0

Re: Co to jest tantra

Postautor: Rea » 30 lip 2015, 13:26

Wschodnia mistyka mówi, że w seksualności tkwi olbrzymia moc i że odkrycie oraz celebracja tej mocy prowadzi do komunii, czyli duchowego zjednoczenia z Bogiem…
Mistykom można wierzyć lub nie, trudno jest jednak zaprzeczyć, że to dzięki energii seksualnej przyszliśmy na świat. Jest też ona – jak pisał Freud – podstawowym motorem naszych działań.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry


Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica
 
Posty: 439
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:24
Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy


Wróć do Tantra

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości