Co zrobić z resztkami świec

Co zrobić z resztkami świec

Postautor: szamka » 07 mar 2016, 09:02

Mam dylemat. Kupiłam świece woskowe i pozostają mi resztki niedopalonych świeć. Co z nimi zrobić, nie wiem. Czy można je przetopić i jakoś wykorzystać. Może nową świecę zrobić. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Re: Co zrobić z resztkami świec

Postautor: Avena » 07 mar 2016, 09:40

Nie wiem w prawdzie, czy z tych resztek można zrobić nowe świece, czy lepiej je jakoś zutylizować, ale najprostszą metodą robienia nowej świecy są puste aluminiowe krążki po podgrzewaczach (zapewniają niewielkie rozmiary i kontrolowany czas wypalenia oraz mniejszy problem z kolejnymi resztkami): sznureczek mający być knotem świecy przywiązuję do wykałaczki, drugi koniec to mały kwadrat z bloku technicznego lub innego kartoniku. Można je też przygotować np. w wąskich słoiczkach po przecierze pomidorowym.

Tradycyjne metody przygotowania świec wymagają czasu i większej ilości wosku, gdyż zanurzasz knot w ciekłym wosku i stopniowo suszysz nakładając kolejne warstwy i odciekając nadmiar. Jest z tym zabawa, bo zbyt ciepły wosk spływa szybko i rozpuszczać może poprzednie warstwy, a zbyt chłodny będzie się brzydko osadzał. To do świec prostych. Można wyszukać w internetach sposób przygotowywania.

Są też formy do świec, aby nadać im kształt jaki tam się wybierze. Można w internetach kupić i większe i mniejsze.

Ogólnie do drobnych rzeczy, gdzie należy wypalać całe świece, a nie ma nadmiaru czasu na to by się one paliły godzinami, sprawdzają się te w opakowaniach po podgrzewaczach (można też kupić nowe puste - są w necie jako opakowania aluminiowe o różnych rozmiarach - te najbardziej standardowe to 3,75 cm x 1,6 cm)

Jako formy (do usunięcia) też całkiem nieźle spisują się plastikowe kubeczki jednorazowe, które można przyciąć na odpowiadającą nam wysokość i zalać taką ilością wosku jaka nam jest potrzebna, lub jaką dysponujemy.

Podobno (sama tego jeszcze nie sprawdzałam) ale do barwienia dobrze sprawdza się kilka kropel tuszu do pieczątek, czy też odrobina farb plakatowych. Z tym, że tego nie testowałam osobiście, a tylko czytałam o tym.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Re: Co zrobić z resztkami świec

Postautor: Rea » 08 mar 2016, 09:08

Pytanie do czego używałaś świec.Jeżeli do rytuałów pozostałości najlepiej zakopać. Każdy rytuał ma swój proces postępowania, którego powinno się ściśle przestrzegać.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Wróć do Świece, kadzidła, olejki