Czakroterapia

Czakroterapia

Postautor: Asper » 25 lip 2013, 15:42

Witam.

Postanowiłem podzielić się z Wami, myślę, że już kompletną praktyką, która świetnie wpływa na stan czakr. Sam stosuję ją od ok. 8 miesięcy (6 dni w tygodniu), więc sądzę, że bez obaw możecie także spróbować. Atutem jest to, że odczucia związane z tymi ćwiczeniami, są bardzo silne, a co za tym idzie - są skuteczne. Z początku technika może wydawać się ciężka do wykonania, prawdopodobnie będą wam się myliły kroki, czy sposób ich wykonywania, jednak zapewniam, że po kilku próbach, cały zabieg 'wchodzi w krew' i wykonuje się go dość intuicyjnie. Czasowo pochłania w granicach 15 - 25min. Najlepiej ćwiczenia wykonywać na czczo, zaraz po przebudzeniu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to późnym popołudniem. Nie polecam wykonywania ich przed snem, ponieważ można mieć wtedy problemy z zaśnięciem. Ważne jest, aby ćwiczenia były wykonywanie regularnie - nie są one do "nagłych interwencji" - mają na celu stopniowe otwieranie czakr, usuwanie bloków, oraz doprowadzenie ciała fizycznego i systemu energii subtelnej do przypomnienia sobie pełnego stanu pełni. Nie zrażajcie się długim opisem! Ćwiczenia na prawdę nie są trudne, ciężko je tylko opisać dokładnie w kilku słowach (a uwierzcie, starałem się).

Ćwiczenia składają się z 3 etapów:

1. Relaksacja:
 • unoszenie poszczególnych kończyn ciała
 • afirmacja relaksacyjna
2. Bandhy (Powstrzymania):
 • Jalandhara
 • Yddiyana
 • Mulabandha
3. Równoważenie czakr

1. Relaksacja:


Zaczynamy od leżenia na plecach. Głowa swobodnie między ramionami, oczy zamknięte. Nogi wyprostowane, ręce wygodnie wzdłuż ciała. Skup się na swoim ciele. Ważne jest, abyś czuł się komfortowo. Gdy ułożysz się w odpowiedni sposób, powoli unieś prawą nogę do góry - kilka centymetrów nad ziemię - i nie przerywając ruchu, bezwładnie opuść, jakby była martwym obiektem. Następnie unieś lewą nogę i także pozwól jej opaść. Czynność powtórz kolejno z:
 • prawym barkiem
 • lewym barkiem
 • prawą nogą i lewą ręką (razem)
 • lewą nogą i prawą ręką (razem)
 • biodrami
 • klatką piersiową
Następnie swobodnie pokręć głową z boku na bok. Powinieneś poczuć się lekki. Nie otwieraj oczu. Leż dalej spokojnie i koncentruj się na tym jak się czujesz. Zwróć uwagę na oddech, na to jak się uspokaja, aż w końcu prawie zanika. Zacznij w umyśle powtarzać afirmację Moje ciało jest głęboko zrelaksowane. Może pojawić się wrażenie 'lewitacji'.Poczuj jak twoje ciało zamienia się w czystą energię. Jak rozpływa się i przekształca. Pozwól sobie na taki relaks przez kilka minut.

W momentach dużego stresu, wzmożonego napięcia, może okazać się,
że taka relaksacja nie daje oczekiwanego efektu,
zastosujcie wtedy afirmację do każdej części ciała z osobna.
Tj. Moje stopy są zrelaksowane, Moje łydki są zrelaksowane,
Moje uda są zrelaksowane, Moje pośladki są zrelaksowane itd.

Lub napinajcie po kolei poszczególne partie na 5sek.,
a następnie je rozluźniajcie.


2. Bandhy (powstrzymania):
Obrazek
(mimo, że zdjęcia przedstawiają bandhy w pozycji siedzącej, wykonuj je na leżąco.
Oczy wciąż utrzymuj zamknięte)


Tu miejsce na wyjaśnienie oddechu jogowskiego, ponieważ w ten sposób musicie oddychać między wykonywaniem powstrzymań (Jednocześnie polecam ćwiczenie oddechu w każdej wolnej chwili - świetnie wycisza w momencie stresu, czy natłoku negatywnych myśli - pamiętaj, aby mieć wtedy wyprostowane plecy!).
Oddech jogowski jest syntezą trzech oddechów i często nazywa się go oddechem pełnym. Wykonujemy go zawsze przez nos, i nie ma przerw między wdechem i wydechem. Zaczynamy od nabrania powietrza do brzucha (1), który w tym czasie, powiększa się i napina. Drugą częścią jest śródoddech(2). Podczas śródoddechu, powietrze wypełniwszy brzuch, rozprzestrzenia się wypełniając obszar klatki piersiowej, znacznie powiększając jej objętość (zwiększając odstępy między żebrami i podnosząc ramiona). Trzecią i ostatnią część stanowi wypełnienie noso-gardzieli(3). Powietrze wypełniwszy już brzuch i klatkę piersiową, wypełnia wtedy gardło i nos, z kanałami nosowymi włącznie. Przy wydechu odwracamy cały proces - najpierw pozwalamy opróżnić się kanałom nosowym, następnie górnej, środkowej, a na końcu dolnej części płuc (3-2-1).
ObrazekJalandhara Bandha

Obrazek

Wykonuj to ćwiczenie oddychając przez nos. Zacznij od wciągnięcia podbródka i napięcia szyi, jakbyś je ściskał razem. W tym samym czasie podciągnij ramiona do góry, by tył głowy spoczywał na mięśniach ramion. Będzie to wyglądało, jakbyś nie miał szyi. Utrzymaj głowę wyprostowaną i nie ruszaj nią do tyłu ani do przodu. Gdy już osiągniesz stan bandha, skieruj uwagę na kręgosłup tuż poniżej szyi, a odczujesz wrażenie pulsowania promieniującego od tego punktu w górę, wzdłuż kręgosłupa do szyi. Pulsowanie to w miarę przemieszczania się do góry będzie coraz silniejsze. Utrzymuj bandhę powoli licząc do 5, wstrzymując oddech. Następnie wydech i odpocznij licząc do pięciu. Powtórz ćwiczenie licząc do pięciu i znowu odpocznij. Wykonaj ćwiczenie po raz trzeci i odpoczywaj 2 minuty oddychając jogowsko.


Yddiyana Bandha


Obrazek

Yddiyana bandhę zaczynasz od uniesienia przepony w kierunku klatki piersiowej, wciągając narządy górnej części brzucha do góry i tyłu w kierunku kręgosłupa. Ta bandha powinna być wykonywana podczas wydechu, by w klatce piersiowej było miejsce na wciągnięty brzuch. Utrzymujesz bandhę przez okres potrzebny do policzenia do pięciu, wstrzymując oddech przenieś uwagę na środek pleców za splotem słonecznym. Po paru chwilach odczujesz mrowienie zaczynające się w plecach dokładnie za splotem słonecznym. Intensywność tego odczucia będzie narastać, aż zmieni się wciepły żar, który będzie wędrował w górę kręgosłupa do czakry serca. Po wytrzymaniu bandha przez czas liczenia do pięciu zwalniaj je wykonując wdech, również licząc do pięciu. Powtórz bandha 3 razy, po trzecim powtórzeniu zrelaksuj się kontynuując oddech jogowski przez około 5min.


Mulabandha

Obrazek

W pierwszej części wykonywania Mulabandhy musisz zacisnąć zwieracz odbytu i wciągnąć go tak, jakbyś chciał zatrzymać ruch jelita; następnie wciągnij narządy płciowe, by nastąpił skurcz wzdłuż układu moczowego i w dolnej części tułowia. Na koniec wciągnij dolną część brzucha w okolicy pępka, ciągnąc ją do kręgosłupa. To pociągnie odbyt i narządy płciowe do góry i do tyłu w kierunku pleców. To ćwiczenie należy wykonywać podczas wydechu, licząc do pięciu. Następnie rozluźnij się, licząc znowu do pięciu i powtórz je trzy razy. Po trzecim razie zrelaksuj ciało, oddychaj jogowsko i odpocznij przez około 5min.

3. Równoważenie czakr:


Upewnij się, że masz wyprostowany kręgosłup. Oczy powinny być dalej zamknięte, a ty zrelaksowany. Zacznij odliczanie do tyłu od pięciu do jednego, przy każdym zmniejszaniu liczby wykonaj głęboki wdech i coraz bardziej relaksuj się. Nie musisz kontrolować umysłu - niech płynie dokąd chce. Gdy dojdziesz do liczby jeden, powtarzaj w milczeniu afirmację [COLOR="#0000FF"]Jestem głęboko zrelaksowany, czuję się lepiej niż przedtem[/COLOR].
Następnie zwróć uwagę na pierwszą czakrę, która jest u podstawy kręgosłupa. Powinna zacząć wibrować i wywoływać czucie mrowienia. W ten sposób możesz zlokalizować każdą czakrę, wrażenie mrowienia pochodzi z ich środka. Zwracając uwagę na pierwszą czakrę nie tylko możesz ją zlokalizować, lecz również pobudzić ją mentalną siłą twej uwagi. To mentalne pobudzenie jest pierwszym krokiem do otworzenia czakr. Następnym krokiem jest oddychanie poszczególnymi czakrami. Wykonaj do pierwszej czakry powolny wdech, wyobrażając sobie, że wdychasz białą energię, która do niej dociera. Wydychając powietrze zaintonuj OM. Dla każdej czakry intonacja OM będzie coraz wyższa, czyli:
 • 1 czakra - DO
 • 2 czakra - RE
 • 3 czakra - MI
 • 4 czakra - FA
 • 5 czakra - SOL
 • 6 czakra - LA
 • 7 czakra - SI
Pamiętaj, że nie musisz być jak Violetta Villas i wyciągać czterech oktaw. Jeśli trafisz w dźwięk, to poczujesz, że jego wibracja zleje się z punktem, gdzie znajduje się czakra. Powtórz proces dla każdej czakry 3 razy (3 razy wdech do czakry i intonacja OM z wydechem). Gdy zakończysz, pozostań jeszcze w tej samej pozycji z zamkniętymi oczami przez około 5 minut. Oddychaj jogowsko i obserwuj swój stan fizycznie, emocjonalnie i mentalnie. Ja zawsze czuję jak rozchodzi się po mnie energia. Uczucie, jakby przelewała się we mnie woda i przepływał prąd jednocześnie. Gdy poczujesz, że już wystarczy odlicz w myślach od 5 do 1 i powoli otwórz oczy. Poczujesz się bardzo świadomy, doskonale zrelaksowany, zdecydowanie lepiej niż uprzednio : ).


NO I CO DALEJ?


Polecam stosowanie wyżej opisanej techniki 5 razy w tygodniu - raz na dzień. Dorzuciłem do praktyki jeszcze szósty dzień, w którym zapalam kilka świec w intencji oczyszczenia czakr z nagromadzonych zanieczyszczeń (Podpalając świece, afirmacja:[COLOR="#0000FF"] Ja (imię) zapalam te świece, w intencji oczyszczenia moich czakr[/COLOR]), oraz synchronizację czakr za pomocą wahadełka ( Trzymając wahadło nad czakrą programujemy je: [COLOR="#0000CD"]Ja (imię) życzę sobie zharmonizować moją (nr czakry) czakrę[/COLOR]. Wahadło będzie kręcić się w prawo, a po zakończeniu powinno stanąć). Zajmuje to dosłownie 5 minut. Reasumując, w moim przypadku pełna praktyka prezentuje się tak:
 • Poniedziałek - Piątek - Ćwiczenia
 • Sobota - Świece, Wahadło
 • Niedziela - Wolne

Nadmieniam jednak, że każdy z nas jest inny i nie ma przeszkód, aby zmniejszyć częstość wykonywania ćwiczeń. Wszystko wyjdzie - jak to się mówi - w praniu i na pewno każdy, znajdzie dla siebie złoty środek.
Gdybyś był zainteresowany szerszym opisem sposobu wykonywania ćwiczeń i ich wpływu na czakry polecam Ci książki Keith Sherwood 'Czakroterapia' i Davida Pond'a 'Czakry', oraz stronę Pranayamy - Bandhy..., z których korzystałem.

Życzę wytrwałości i radości z rozwoju!

Pozdrawiam,
Nie ma drogi do wolności, wolność jest drogą.
Nie ma drogi do szczęścia, szczęście jest drogą.
Nie ma drogi do oświecenia, oświecenie jest drogą.
Awatar użytkownika
Asper
 
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2013, 15:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 7

Czakroterapia

Postautor: Avalo » 25 lip 2013, 17:15

Na pewno warte wypróbowania :) Fajny, prosty opis :)
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2013, 16:34
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Czakroterapia

Postautor: Fredzia » 05 gru 2016, 17:15

Gdzieś kiedyś czytałam wypowiedź kogoś, kto się dobrze orientuje, ma wieloletnią praktykę, że sami nie powinniśmy oczyszczać czakr.Lepiej oddać się w ręce kogoś doświadczonego. W zasadzie to skąd jakiś laik może wiedzieć co u niego dzieje się z czakrami nie tak jak powinno być. Ja nie wiem, nie potrafię rozpoznać, a chciałabym.Kto wie, może warto się zainteresować. Ciekawa jestem jakie są objawy nieprawidłowej pracy czakr. Można pomylić z inną chorobą, przegapić pierwsze jej symptomy.
Awatar użytkownika
Fredzia
 
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2016, 10:48
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Czakroterapia

Postautor: vein » 07 gru 2016, 13:58

Ciekawa jestem jakie są objawy nieprawidłowej pracy czakr. Można pomylić z inną chorobą, przegapić pierwsze jej symptomy.

To chyba proste. Wyżej masz opisane,dodam to co ja znalazłam. Też mnie interesuje temat. Może warto sprawdzić czy pokrywa się z rzeczywistością i innymi informacjami.

SYSTEM CZAKR
Czakry albo energetyczne centrale są niczym drzwi obrotowe między materialnym i duchowym ciałem człowieka. Pomagają przenieść energię ze świata duchowego do fizycznego ( w ciało człowieka ) i na odwrót.

Na temat czakr napisano bardzo wiele. W dzisiejszych czasach nie jest tajemnicą, że takie centra energetyczne istnieją w ciele człowieka.

Czakry trzymają balans energii, równoważą ciało fizyczne, duchowe i czynniki zewnętrzne. Od tej właściwej równowagi zależy zdrowie fizyczne, mentalne, jak i również rozwój duszy. Według wierzeń C. W. Leadbeatera czakry dzielą się na trzy grupy: fizyczne, mentalne, i duchowe. Następuje między nimi wymiana energii.

Każdy jeden, z tych ośrodków energetycznych ma swoją szybkość i charakterystyczny dla siebie kolor. Niższe centra energetyczne - dolne czakry wibrują w niższych oktawach. Są związane z fizycznym ciałem człowieka i jego zapotrzebowaniem w codziennym życiu na Ziemi. Wyższe centra zaliczają się do duchowych, wibrują szybciej niż prędkość światła.

Siedem głównych czakr najbardziej poznanych przez człowieka, ulokowanych wzdłuż kręgosłupa od kości ogonowej, aż do czubka głowy.

1. Czakra korzenia, MULADHARA. Daje świadomość i żywotność całemu ciału, wnosi energie seksualne, jest siedzibą kundalini. Z tą czakrą wiąże się pierwszy krok w transformacji człowieka.

Pozytywnie pracująca energetyzuje i wzmacnia ciało, pobudza krążenie krwi, układ mięśniowy i kostny. Daje poczucie bezpieczeństwa, pewność siebie, rozwój osobowości.

Jej cechy negatywne, to lęk, niezadowolenie, zachłanność. Uśpienie sił twórczych, lęk o zdrowie, pustka wewnętrzna, uciekanie w świat marzeń. Jest siedzibą zbiorowej odpowiedzialności.

Mantra - LAM.
Żywioł - ziemia.
Kolor - czerwony.
Liczba płatków lotosu - 4.
Ton - C.
Zmysł - węch.
Zapach - cedr, patchuli.
Gruczoł - nadnercza.
Kamień - krwawnik, rubin, jaspis, granat, agat, koral.

2. Czakra sakralna, SVADHISTHANA, zlokalizowana poniżej pępka. Zarządza jamą brzuszną, narządami płciowymi, układem moczowym, kontroluje wszystkie płyny w ustroju, odpowiada za moce twórcze człowieka.

Z tą czakrą związane jest poczucie winy, przyjemności, popęd płciowy. Poprzez tę czakrę wyrażamy swą twórczość, zainteresowanie życiem.

Mantra VAM
Żywioł - woda.
Kolor - pomarańczowy.
Liczba płatków lotosu - 6
Ton - D.
Zmysł - smak.
Zapach - drzewo sandałowe, ylang-ylang
Gruczoł - jądra, jajniki
Kamień - krwawnik, pomarańczowy kalcyt, bursztyn.

Czakra pępkowa HARA. Znajduje się pod pępkiem. Kontroluje i zasila jelito grube i cienkie, wyrostek robaczkowy, nerki, nadnercza. Wpływa na żywotność ciała, na jego ciepłotę. Reguluje ciśnienie krwi. Jest punktem ciężkości ciała i ośrodkiem instynktu poznawczego.

3. Czakra splotu słonecznego (Surya), MANIPURA, zlokalizowana powyżej pępka bliżej mostka. Wnosi witalność i siłę ciała, inteligencję, siedziba " ego", podświadomości i wewnętrznego dziecka. Zarządza jamą brzuszną, przeponą, żołądkiem, wątrobą, śledzioną, trzustką. Za jej pomocą jest energetyzowane całe ciało. Jest to najważniejsza elektrownia energii w ciele człowieka.

Na poziomie trzeciej czakry uczymy się doświadczeń życia, poznajemy pragnienia, emocje, ludzkie uczucia stają się głębsze. Z tej czakry człowiek przenosi się na wyższe poziomy. Prawidłowa funkcja tej czakry to równowaga emocjonalna, spokój, akceptacja samego siebie i świata. Dobry stosunek z otoczeniem, poznanie własnych potrzeb - ograniczeń, spontaniczność, szczerość, otwartość.

Cechy negatywne występujące przy niedoborach energetycznych w trzeciej czakrze to złość, nienawiść, egoizm, skłonność do nałogów, niedowartościowanie samych siebie, zbyt dużo dajemy z siebie, świat jest pełen przeszkód, przeszkadzają nam opinie innych.

Mantra - RAM.
Żywioł - ogień.
Kolor - żółty.
Liczba płatków lotosu - 10.
Ton - E.
Zmysł - węch.
Zapach - cynamon, rozmaryn, geranium.
Gruczoł - śledziona.
Kamień - cytrynian, żółty jasper, złoty kalcyt, bursztyn, topaz, awenturyn.

4. Czakra serca, ANAHATA, zlokalizowana na mostku. Związana z funkcją serca i układu krążenia, układu immunologicznego, wzrostu, za górną cześć pleców, skórę, podnosi samoświadomość i miłosierdzie.

Zaburzona praca tej czakry powoduje choroby serca, układu oddechowego, astmę, gruźlicę, nowotwory.

Wrota do Dantien. Łączy energie ziemskie i duchowe.

Wyrównuje poziomy trzech czakr niższych i trzech wyższych, Na poziomie czakry serca rozpoczyna się zatracanie własnego Ja. Czakra serca również łączy się z trzecim okiem. Dobrze wybalansowana to miłość do drugiego człowieka, pomoc w jego problemach, samoakceptacja, wewnętrzny spokój, znika strach, wielka ufność do świata, wybaczenie.

Niewybalansowana to nadwrażliwość.

Mantra - YAM
Żywioł - powietrze.
Kolor, zielony - różowy, złoty.
Liczba płatków lotosu - 12.
Ton - F
Zmysł - dotyk.
Gruczoł - grasica.
Zapach - róża, jaśmin.
Kamień - turmalin, różowy kwarc, zielony adwentur, malachit., kunzyt.

5. Czakra gardła, VISUDDHA, zlokalizowana na szyi, tuż nad dołkiem międzyobojczykowym. Związana z jamą ustną, krtanią, tchawicą, gruczołem tarczycy, układem limfatycznym, uszami, ośrodkiem mowy. Wpływa na komunikację, twórczość, emocje. Nadmiar energii powoduje gadatliwość, zadufanie w sobie. Niedobór energii to problemy z mówieniem, brak cierpliwości słuchania innych. Wyższy rozwój tej czakry rozwija jasnosłyszenie.

Czakra piąta jest połączona z czakrą drugą - sakralną.

Pierwsze wrota do Pustki Buddy.

Mantra - HAM.
Żywioł - przestrzeń.
Kolor - błękitny.
Liczba płatków lotosu - 16.
Ton - G.
Zmysł - mowa, słuch.
Gruczoł - tarczyca.
Kamień, niebieski turkus, akwamaryn, szafir.

6. Czakra trzeciego oka, AJNA, zlokalizowana między brwiami. Wpływa na pracę przysadki mózgowej, za centralny układ nerwowy, kontroluje głowę i całe ciało, oczy, twarz, nos, otwiera intuicję, trzecie oko, telepatię, panowanie nad sobą.

Schorzenia wywołane dysharmonią tej czakry związane są z narządem wzroku, gruczołów dokrewnych, cukrzycy, zaburzenia neurologiczne, alergie, bóle głowy.

Wyższy rozwój tej czakry otwiera trzecie oko - jasnowidzenie, widzenie aury, zdolności parapsychiczne. Wiedza płynie intuicyjnie, duże zdolności intelektualne, myślenie abstrakcyjne.

Niedobór energii powoduje złą naukę, ograniczenia w myśleniu, zawężone spojrzenie na różne życiowe sprawy. Takie osoby narzucają innym swój sposób myślenia. Częste bóle głowy, halucynacje, koszmary.

Drugie wrota do Pustki Buddy.

Mantra - WOM, OM.
Kolor - indygo.
Żywioł - umysł, wzrok.
Liczba płatków lotosu - 96.
Ton - A.
Zmysł - trzecie oko, szósty zmysł.
Zapach - hiacynt, mięta, jaśmin.
Gruczoł - przysadka mózgowa.
Kamień - lapis lazuli, fluoryt, szafir, sodalit.

7. Czakra korony, SAHASRARA, zlokalizowana na czubku głowy. Zarządza centralnym układem nerwowym, szyszynką, mózgiem. Wybalansowana wnosi spokój, doskonałą równowagę, czujemy opiekę sił wyższych. Rozwija wewnętrzną wiedzę, intuicję, daje dostęp do kronik Akashy. Jest bramą kosmiczną, połączeniem z najwyższym źródłem.

Trzecie wrota do Pustki Buddy.

Mantra - OM, AUM.
Kolor - fiolet, fiołkowy, biały.
Żywioł - energia kosmiczna.
Liczba płatków lotosu - 1000.
Ton - H.
Zmysł - duch, zmysły wyższe.
Zapach - lotus, lawenda.
Gruczoł - szyszynka.
Kamień - ametyst, kryształ górski, diament.

Poza siedmioma głównymi czakrami mamy jeszcze pięć bardzo ważnych czakr, ale już poza ciałem człowieka.

8. Czakra ósma znajduje się około 5-7 cm nad głową człowieka. Jest to furtka przez którą możemy opuszczać ciało. Również w czakrze ósmej znajduje się rekord Akasha. Nauczyciel Indian Cheeroke Ywahoo nazwał ją świątynią zrozumienia.

Tam można znaleźć wszystkie informacje dotyczące karmy, w jaki sposób mamy się uczyć w teraźniejszym życiu, informacje o osobach związanych z naszą karmą, ich rolą w naszym życiu. Również w tej czakrze znajdują się informacje jak uzdrowić nasze problemy zarówno fizyczne jak i mentalne, szczególnie przewlekłe choroby i trudne związki. Zawiera całość naszej nauki z przeszłych wcieleń, pamięć, furtki do innych wymiarów. Otwarcie tej czakry to wstęp do wszystkich wymiarów, ponadczasowość. Jest to tzw. punkt naszego przeznaczenia. Na wysokości tej czakry zapadają decyzje o naszym przeznaczeniu, jego wykonaniu lub zmianie.

Kolor - srebrny, ultrafiolet.

9. Czakra duszy. Wiele osób wierzy, że jest to jedna z najważniejszych czakr. Jest siedzibą naszej duszy. Dziewiąta czakra zlokalizowana jest nad głową na wysokości wyciągniętego ramienia. Swoim wyglądem przypomina grzyba, u mężczyzn, u kobiet jest w odwrotnej pozycji. Zawiera wszystkie symbole, wzory. Każdy symbol funkcjonuje podobnie jak chromosom. To w tej czakrze znajduje się nowe ziarno pod zasiew następnej inkarnacji w ciele fizycznym. Z niej płynie cała mądrość duszy.

Kolor - złoty albo podczerwony.

10. Czakra dziesiąta - uziemienie. Jest ona ulokowana około 1,5 stopy poniżej naszych stóp. Kolor przypomina ziemię w różnych odcieniach, żółtego brązu, oliwkowej zieleni, obsydianu. Zawiera 4 elementy: ogień, ziemię, wodę, powietrze. Daje zapotrzebowanie dziennej energii, odżywia ciało, posiada informacje o życiowej rutynie człowieka, pomaga w codziennym życiu. W tej czakrze można znaleźć informacje o naszej linii życia - rodowodzie.

11. Czakra jedenasta. Zlokalizowana na dłoniach i stopach. Pobiera energię emocjonalną. Kolor - różowy.

12. Czakra dwunasta. Zawiera kolektywną energię z 32 punktów ciała i aury. Jest zlokalizowana w ciele fizycznym człowieka.

W skład punktów 12 czakry wchodzą:

1. Nogi.
2. pośladki.
3. kość ogonowa.
4. kość krzyżowa
5. odcinek lędźwiowy kręgosłupa
6. odcinek piersiowy kręgosłupa
7. odcinek szyjny kręgosłupa
8. czaszka
9. srebrny sznur duszy
10. podeszwy stóp
11. kostki u nóg
12. kolana
13. uda
14. biodra
15. narządy seksualne
16. wyrostek robaczkowy
17. nerki i nadnercza.
18. jelito cienkie
19. trzustka
20. wątroba
21. woreczek żółciowy
22. śledziona
23. żołądek
24. przepona i płuca
25. ramiona
26. dłonie
27. nadgarstki
28. łokcie
29. obojczyk
30. gardło
31. górna część mózgu ( szyszynka, przysadka mózgowa, gruczoły ślinianek i przyślinianek )
32. centrum w ziemi.

Wszystkie te wyżej wymienione punkty są połączone z kręgosłupem. Czakra 12 to połączenie wszystkich naturalnych punktów w ciele człowieka. Poza tym jest połączona z aurą. Otwarcie tajemnych wrót Dantien.

Rozwój czakr w ciele człowieka przebiega na różnym poziomie. Na początku czakry muszą się rozwinąć. Jest to czasami bardzo długi proces trwający wiele wcieleń. Taki człowiek jest uczniem. Przychodzi jednak ta chwila, kiedy te ośrodki energii zaczynają się budzić. Rozpoczyna się proces wtajemniczenia.

Pierwsze wtajemniczenie zachodzi w kości krzyżowej, gdzie spotyka się materia z duchem. Uśpiony i skręcony wąż kundalini zmienia się w węża mądrości. Wąż kundalini nadaje ruch.. Odtąd dwie energie łączą się w jedną. Z kanału ida i pigala wpływają do kanału sushumna. Stają się światłem - ogniem. To światło może być wyzwolone tylko za pomocą słowa Mocy, wysłanego przez samego Boga. Kanał sushumna symbolizuje Ojca, Wolę. Pigala to Matka, materia, inteligencja. Ida - Syn, dusza, miłość i mądrość. Aspekt trzech czynników - potrójnego płomienia, Ducha Świętego. Podnoszący się ogień kundalini budzi wszystkie czakry. Jest rzeczą bardzo niebezpieczną i niemądrą samemu wznosić energię kundalini. Ciało musi być dojrzałe. Przedwczesne wyzwolenie tej energii może spowodować poważne konsekwencje w mózgu człowieka, doprowadzić do nieuleczalnych chorób psychicznych. Tylko nieświadomi i niedojrzali nauczyciele różnych kursów Kundalini -Yoga twierdzą, że energia kundalini może być wyniesiona z kości krzyżowej do ośrodka głowy poprzez ćwiczenia i medytacje. Klucz do wyzwolenia energii kundalini jest zawsze w ręku Boga. On i tylko On może bezpiecznie podnosić ten ogień do czubka głowy.

Drugie wtajemniczenie to otworzenie ścieżki świadomości i rozwoju wrażliwości psychicznej. Zachodzi na wysokości drugiej czakry.

Trzecie wtajemniczenie jest drogą czystego ducha - splot słoneczny.

Czwarte wtajemniczenie, kiedy budzona jest czakra serca. Łączy swoją energię z podnoszącym się światłem - ogniem przebudzonego kundalini na wysokości czwartej czakry. Od tej pory świadomość człowieka wyraźnie się zmienia. Ukazuje się nowa ścieżka, przejście z pragnień świata materialnego w sferę świata duchowego. Człowiek zaczyna właściwie rozumieć Boga i swoje miejsce we Wszechświecie. Czakra serca zmienia energię w ciele na wyższą oktawą kosmiczną. Wysoka wibracja tej energii powoduje poszerzenie się czakr, przyjmują większą ilość boskiego światła, co w konsekwencji prowadzi do ich obrotów większych, niż prędkość światła, zmian struktur i kolorów. W ciało człowieka zaczyna napływać Świadomość Chrystusowa. Dusza człowieka łączy się tajemną unią z Bogiem, komunią. Śmiało można o takiej osobie powiedzieć, że pije z jednego kielicha, z Wielkiej Kosmicznej Świadomości Chrystusowej.

"Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie rzekł: <<Weźcie go i pozdzielcie między siebie;...>> Nastepnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: <<To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę>>. Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was bedzie wylana." ( Łk 22, 17; 19-20)

Następuje zwrot w życiu człowieka. Sprawy przyziemne, tak mocne poprzednio zapotrzebowanie w pragnieniach człowieka na ziemskie szczęście zaczyna się topić. Poszukuje coraz bardziej Boga, prawdy, otwiera własne kanały na inną mądrość. Powoli zmienia się jego świadomość. Ukrzyżowanie Jezusa jest wielkim symbolem, śmierci i zmartwychwstania. Umiera to co stare, budzi się coś nowego, wcześniej obcego w świadomości człowieka. Przejście przez czwarte wtajemniczenie przenosi człowieka ze świata materii w świat trzech kolejnych Boskich aspektów: ośrodka krtani, ajni i korony. Powoli następuje proces zjednoczenia człowieka w trzech światach. Transformacja.

"JAM JEST ZMARTWYCHWSTANIE I ŻYCIE."

Umiera świat materialny, rodzi się nowy człowiek. Jego ciało przekształca się w ciało subtelne. Następuje powolne połączenie człowieka z Bogiem. Każda jedna czakra powyżej czakry serca otwiera mocniej furtkę do Ojca Niebieskiego. Doprowadza do całkowitego uwolnienia od świata zmysłów fizycznych, przyłącza do energii kosmicznej - Świadomości Chrystusa.

"Wy sami jesteście mi świadkami, że powiedziałem: Ja nie jestem Mesjaszem, ale zostałem przed Nim posłany." (J 3, 28)

Ci ludzie, którzy za życia łączą się mocno ze światem materialnym, z własnym osobistym szczęściem, już w tym momencie kreują następną inkarnację. Zapisują wszystkie swoje pragnienia, jak również inne niespełnione życzenia, rzucane na wiatr słowa, trzymane w sobie fałszywe emocje (grzechy) na dysku ósmej czakry. Jak wiemy nic w przyrodzie nie ginie, wcześniej czy później te marzenia - niespełnienia (energia) muszą się wypełnić (zmaterializować). Taka osoba wraca do ziemskiego życia. Jest ciągle mocno zjednoczona z własnym "ego", inaczej mówiąc z trzecią czakrą splotu słonecznego lub z dwoma jeszcze poniżej, sakralną i korzenia.

Słowa Jezusa: " A mówcie tylko tyle, ile trzeba, tak albo nie". Osobiście wierzę mocno, że przebicie włócznią Serca Jezusa jest również wielkim symbolem. Nastanie nowej ery - spirytualnej. Ewolucja człowieka, próg - przejście człowieka na wyższy poziom świadomości, Chrystusowej.

To właściwie od tej pory na świecie zaczęli zjawiać się stygmatycy, ludzie noszący na swoim ciele rany Jezusa. Św. Teresa z Avila często wspominała o ranie , którą nosiła w sercu. Również Św. Katarzyna z Sieny, Ojciec Pio, Teresa Neumann, Katarzyna Emmerich. Wszyscy ci święci są symbolem zjednoczenia z Bogiem. Wspólna uczta, wspólny kielich. Czytamy ich relacje, w poezji i w zapiskach, które po sobie zostawili. Ich wielkie świadectwo. Opisują własną drogę do Boga.

Na poziomie czwartej czakry człowiek otwiera własne serce na cierpienia innych. Nie dba o swoje interesy. Przechodzi przez Wrota Wielkiej Świadomości Kosmicznej. Rozpoczyna wędrówkę do wyższych wrót wtajemniczenia, do tzw. trzech Pustek Buddy. Podąża do całkowitego zjednoczenia z Bogiem.

WIESŁAWA
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy


Wróć do Aura i Czakry

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości