Czarna sól w magii

Czarna sól w magii

Postautor: Brigit » 31 sty 2019, 07:59

Gdzieś czytałam o rytuale oczyszczającym przy użyciu czarnej soli. Nie wiem skąd ją zdobyć, czy naprawdę jest tak skuteczna jak czytałam.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Czarna sól w magii

Postautor: VesperLynd » 31 sty 2019, 14:47

Pierwsze słyszę o używaniu takiej soli w magii. Kala namak można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością i da wegan, bo ma bardzo mocny jajeczny smak :) a na czym polega ten rytuał dokładnie? Taka sól ma mieć większą moc?
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Postautor: akszara » 01 lut 2019, 20:24

Czarną sól samemu się robi. Może być z każdej soli, niekoniecznie z morskiej ani z himalajskiej jak chcę niektórzy i dodaje do niej różne składniki, jak popiół z ziół, wegiel drzewny i pieprz czarny samodzielnie starty.
akszara

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: VesperLynd » 01 lut 2019, 20:45

A czy taka czarna sól ma wtedy większe właściwości oczyszczające?
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Postautor: akszara » 02 lut 2019, 20:55

A co rozumiesz pod pojęciem "właściwości oczyszczające"?
bo normalnie zwykłej soli używa się w takich "zwykłych" kapielach oczyszczających, odprawianiach - przeciwdziałaniach - służy odpędzaniu zła, ale i w tych cięższych jak usuwanie skutkow uroków czy klątw również jest używana.
Ale sól czarna jest uważana za wskazaną właśnie dla tych cięższych przypadków jak też nie stosuje się jej w tej pospolitej kąpieli oczyszczającej (tej w wannie, pod prysznicem czy w nacierance). Kąpiel taką zwykłą można jednak zrobić z ziołami i to ma wzmacniac jej działanie magiczne.

Ja się na magii nie znam, ale o tej soli wiem od znajomej wiedźmy :wink: a ona wie co mówi. Czarnej soli nie robiłam nigdy, ale w ogóle kąpiele w soli lubię i stosuję choćby dla zdrowia.

akszara

Postautor: Elie » 03 lut 2019, 11:56

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Brigit » 27 lut 2019, 18:46

akszara pisze:A co rozumiesz pod pojęciem "właściwości oczyszczające"?
bo normalnie zwykłej soli używa się w takich "zwykłych" kapielach oczyszczających, odprawianiach - przeciwdziałaniach - służy odpędzaniu zła, ale i w tych cięższych jak usuwanie skutkow uroków czy klątw również jest używana.
Ale sól czarna jest uważana za wskazaną właśnie dla tych cięższych przypadków jak też nie stosuje się jej w tej pospolitej kąpieli oczyszczającej (tej w wannie, pod prysznicem czy w nacierance). Kąpiel taką zwykłą można jednak zrobić z ziołami i to ma wzmacniac jej działanie magiczne.

Ja się na magii nie znam, ale o tej soli wiem od znajomej wiedźmy :wink: a ona wie co mówi. Czarnej soli nie robiłam nigdy, ale w ogóle kąpiele w soli lubię i stosuję choćby dla zdrowia.

Ciekawe co piszesz. Zainteresowała mnie ta mieszanka soli z ziołami. Z jakimi. I jeszcze jedno co mnie zastanawia, to teksty zamówień, odczarowań w trakcie tych kąpieli i do kogo je kierować. Chyba nie są to jakieś pobożne życzenia mówione sobie a muzom. Ktoś je musi wysłuchać i pomóc nam.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postautor: akszara » 28 lut 2019, 23:54

To zależy czemu kąpiel ma służyć. Może być rozmaryn, rumianek, jak relaks a może szałwia czy bylica jak na czary-mary ;) Tych drugich nie odprawiam - nie znam się na magii więc i inwokacji też nie znam. Dla mnie kąpiel solna to głównie zdrowotna i relaksacyjna. A jak przy okazji coś się jeszcze oczyści czy ochroni... to o.k :)
akszara

Wróć do Magia w przyrodzie roślinach