Częstotliwości solfeżowe a czakry

Częstotliwości solfeżowe a czakry

Postautor: Tacticus » 20 maja 2016, 15:46

Witam,

Pozwolę sobie rozpocząć ten wątek i podzielić się swoimi doświadczeniami oraz przemyśleniami związanymi z wykorzystaniem częstotliwości solfeżowych do rzekomego stymulowania czakr.

Jakieś dwa lata temu byłem bardzo zainteresowany tym tematem. Poczyniłem więc starania w kierunku zdobycia odpowiednich nagrań do stymulacji czakr. Jednym z zestawów była "Anemona Brainwave". Przez okres około 6 miesięcy słuchałem tych nagrań. Niestety, ale po tym okresie albo słuchanie po prostu znudziło mi się, albo mój organizm powiedział podświadomie, że ma dosyć. Trudno jednoznacznie to orzec. Zarzuciłem więc tę metodykę.

Analizując te sytuację z perspektywy czasu doszedłem do wniosku, iż nagrania te nie odniosły zamierzonego skutku. Doszedłem do wniosku, że najpierw należy osiągnąć spokój oraz wewnętrzną równowagę, opanować swojego "smoka", a dopiero później korzystać z takich oto wspomagaczy. Być może, że się mylę.

Czy ktoś z Was korzystał z tego typu nagrań? Jeżeli tak, to jakie były efekty i jak oceniacie ich skuteczność?
Pozdrawiam,
Tacticus
Awatar użytkownika
Tacticus
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 13 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 33

Re: Częstotliwości solfeżowe a czakry

Postautor: vein » 26 wrz 2016, 14:54

Jak dla mnie zbyt monotonna, ciężka a nawet męcząca i przygnębiająca. . Osobiście wolę coś radośniejszego.

Co powiesz o tej muzyce.

Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach

Awatar użytkownika
vein
Niewymowny

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: Elzbieta » 26 wrz 2016, 15:31

Przeoczyłam temat.
Tak dobrze nie znam się na muzyce, jednak gdzieś czytałam, że "częstotliwości solfeżowe" odpowiedzialne są między innymi za regenerację i transformację DNA.Podobno już w starożytności słuchanie ich przyczyniało się do jedności z Bogiem.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2178 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Asthar » 26 wrz 2016, 17:43

A mnie ciekawi w jaki sposób w starożytności tworzyli taką muzykę. Czy już wtedy potrafiono stwierdzić jaki dźwięk ma określoną częstotliwość i w jaki sposób działa?
Awatar użytkownika
Asthar
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 9

Postautor: Ejbert » 02 paź 2016, 13:52

Jak tworzyli nie wiem, bo się na muzyce nie znam.
Ale myślę, że leczenie dźwiękiem, medytacje przy określonych tonacjach a w ogóle sam wpływ dźwięku na psychikę człowieka były czymś znanym od zarania dziejów i w każdym zakątku świata; to co zwiemy prymitywnymi rytuałami szamańskimi, odbywającymi się przy dźwiękach bębnów i grzechotek daje temu świadectwo. Niepotrzebny jest do tego zapis nutowy, zapis częstotliwości czy w ogóle pojęcie "częstotliwość" - oni wiedzieli że działa i na co działa.
W sumie wiedza ezoteryczna, która "zrodziła się" z intuicji i z obserwacji nie miała uzasadnienia naukowego, dopiero postęp wiedzy naukowej może już stopniowo wytłumaczyć np. za pomocą wzorów / zapisów niektóre zjawiska, które były znane od dawna, ale nie wiedziano jak i dlaczego coś działa. Oczywiście wiele jeszcze przed naukowcami, ale jak widzę w jakim tempie rozwija się wiedza to myślę, że teraz i szybciej i więcej da się wyjaśnić za pomocą szkiełka i oka to co mówi czucie i wiara.

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0

Wróć do Aura i Czakry