czy

Masz problem - napisz w tym temacie.Będzie to nasz forumowy mini coaching. Postaramy się wspólnymi siłami doradzić, znaleźć Twoje atuty i słabe punkty nad którymi trzeba popracować. Udzielimy porad z zakresu numerologii, wróżb, psychologii, prawa etc.Podzielimy się naszymi doświadczeniami.
Wszystko w jednym miejscu
Twoją rolą będzie szczera rozmowa i chęć współpracy.
Do udziału, pomocy, zapraszam wszystkich Użytkowników forumezo.

Re: czy

Postautor: szakal165 » 05 cze 2018, 06:46

no właśnie on jest bardzo drogi.
Tylko zastanawiam się teraz, jakiego wybrać lekarza- jest ich wielu, sugerowałam się opiniami. To już trzeci lekarz i w sumie nie wiem czym się mam kierować aby wreszcie znaleźć właściwego.
szakal165
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 398
Rejestracja: 10 paź 2010, 09:37
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: czy

Postautor: vein » 05 cze 2018, 12:21

Na zdrowiu się nie oszczędza. Wybierz tego który wydawał Ci się najlepszy. Z reguły dobrze wiemy kto i dlaczego. Ja bym zrobiła badania kompleksowe na które skierowanie da Ci lekarz rodzinny, to jego obowiązek. Z hormonami idzie się do endokrynologa.
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach

Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: czy

Postautor: Elie » 06 cze 2018, 13:13

Masz rozregulowane hormony, stąd kłopoty z wchłanianiem pęcherzyka Graffa. Hormony to nie tylko jajniki, to naczynia połączone z tarczycą, nadnerczami, trzustką, przysadką, itd.Jeśli któryś z tych narządów źle funkcjonuje, to wpływa również na pracę pozostałych.Ogromny wpływ ma również stres.
Poczytaj sobie;
http://dieta.pl/zdrowie-i-uroda/hormony ... hormonalne
https://www.odkrywamyzakryte.com/hormony/
Zaburzenie hormonalne, czyli kiedy zaczyna się problem
Kiedy poziom hormonów jest w normie, zwykle nasz organizm pracuje prawidłowo.

Gdy jednak gruczoły dokrewne nie pracują prawidłowo i pojawia się ich nadmiar lub niedobór dochodzi do rozregulowania gospodarki hormonalnej organizmu i wystąpienia wielu niepożądanych objawów.

O występowaniu problemów hormonalnych mogą świadczyć takie objawy jak:
• Nadmierny, niewyjaśniony przyrost wagi (może świadczyć o problemach z niedoczynnością tarczycy lub insulinoodporności).
• Gwałtowny spadek wagi (nadczynność tarczycy).
• Nadmierne, typowe dla mężczyzn owłosienie pojawiające się u kobiet (zbyt duża ilość męskich hormonów produkowanych przez jajniki lub nadnercza)
• Zaburzenia cyklu miesiączkowego i problemy z zajściem w ciążę (mogą sugerować zespół policystycznych jajników, upośledzoną produkcję progesteronu, nadmiar prolaktyny, choroby nadnerczy, zespół i choroba Cushinga).
• Pojawienie się mleka w piersiach pomimo tego, że kobieta nie urodziła właśnie dziecka.
• Spadek libido i zaburzenia potencji.
• Zaburzenia i zmienność nastroju, nerwowość, depresja.
• Zmiany skórne takie jak trądzik, łojotok, przebarwienia, zwłaszcza po okresie dojrzewania.
• Problemy z seksem, np. suchość pochwy, brak erekcji.

Zaburzenia hormonalne nie mogą być lekceważone.

Pojawienie się jakichkolwiek symptomów, powinno być oznaką bezzwłocznego zgłoszenia się do lekarza, najlepiej endokrynologa, który zleci odpowiedni komplet badań i ustali najlepszą terapię.

P.S. Informacje są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie są pisane przez lekarza. Nie są one fachową opinią, ani poradą medyczną. Nie mogą zastąpić opinii i wiedzy pracownika służby zdrowia, np lekarza. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

WSPARCIE NIEZALEŻNYCH PORTALI

Byłaś już u trzech lekarzy, to nie oznacza, że właściwych. Nie mogę za Ciebie decydować, a tym bardziej karty, bo co jak się pomylę....hę.... sama musisz przemyśleć i wybrać najlepszego z możliwych.

Mogę postawić po jednej karcie na lekarza, ale ostateczna decyzja powinna należeć do Ciebie.

1 lekarz u którego byłaś - As Buław - Ten wykrył wszystko, miał zapał i chciał Ci pomóc.

2 Lekarz u którego byłaś - Cesarzowa - Byłaś u kobiety ? I to jest najsilniejsza karta w rozkładzie. Poza tym symbolizuje pomyślność w sprawach które długo dojrzewały.Prawdopodobnie podejdzie do "sprawy" całościowo, a o to chodzi w leczeniu- wyleczeniu.Tak na marginesie - jeśli w już tak młodym wieku masz problemy z "tymi" narządami,( moim skromnym zdaniem) powinnaś mieć je pod kontrolą do końca życia.

3 lekarz u którego byłaś - 6 Kielichów - Ten był z polecenia ?

Poszukać jeszcze innego - Król Pucharów - Milutki, ślizgutki, będzie Ci kadził, poklepywał po ramieniu. Ludzie sygnowani tą kartą z reguły są fałszywi.Nie jest to najsilniejsza karta. Miły nie równa się dobry.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31153
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2119 razy
Otrzymał podziękowań: 1969 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: czy

Postautor: szakal165 » 01 wrz 2018, 19:53

Ten lekarz kobieta niestety to totalna porażka, w ogóle olewała mnie, tylko zbadała m progesteron i robiła monitoring, aha i jeszcze glukozę. Więc odpada, bo na moje prośby o dalszą diagnostykę stwierdziła, że trzeba dalej się starać i że jestem młoda jeszcze, mam czas.
Lekarz, który leczył mnie po niej to lekarz, który zleciłwięcej badań i przepisał mi leki na prolaktynę i wg usg pęhcerzyk pękł, pozostało ciałko żółte. progesteron jest bardzo dobry.
byłam teraz na wizycie u innego lekarza w innym mieście- generalnie polecany lekarz, doktor nauk medycznych,
zlecił mi badania jeszcze innych hormonów, których do tej pory nikt nie badał. Ale powiedział, że powinnam mieć laparoskopię. Boję się trochę i zastanawiam czy zabieg rozjaśni. Boję się bo to jednak zabieg w znieczuleniu i tę torbiel na jajniku ponoć trzeba będzie usunąć.
U nowego lekarza też sprawdziłam owulację i również pęcherzyk Graffa pękł i jest ciałko żółte (to drugie badanie było dziś).

szakal165
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 398
Rejestracja: 10 paź 2010, 09:37
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: czy

Postautor: Elie » 02 wrz 2018, 02:19

Przepraszam, szczerze mówiąc pogubiłam się co z tym pęcherzykiem Graffa. Co ten lekarz - doktor nauk medycznych chce Ci usuwać, jeżeli ( jak napisałaś ) on się wchłania. To, że chce Ci zrobić wyniki, zbadać poziom wszystkich hormonów, to chyba dobrze. Wyżej pisałam - hormony wytwarza przysadka etc i są to naczynia połączone. Jeżeli np masz niedoczynność tarczycy, albo ( odpukać ) jakieś guzki tarczycy, to jajniki też będą szaleć.Możesz to zrobić na własną rękę, bez skierowania, a co za tym idzie, bez wizyty u gin. Potem do endokrynologa. Ginekolog też powinien zobaczyć. Ja tak zrobiłam, przepisywali mi hormony na oko - jak te nie pomogą, to za miesiąc inne. Wkurzyłam się i zrobiłam sobie sama. Stres też ma ogromne znaczenie, wiem po sobie - w pewnym okresie prawie nie chodziłam, nie jadłam, w ciągu 3 mc schudłam 12 kg.I gdyby nie ciąża obecnej synowej, to bym chyba umarła. Musiałam wyjść z domu i latać załatwiać jak najszybciej ślub, żeby synowa nie szła do ślubu z widocznym brzuchem.

Powracając do Ciebie - czy Ty oprócz kłopotów z tym pęcherzykiem masz torbiel ? Jeżeli tak, to na co czekasz.Torbiele z zasady nie są rakowe i miliony kobiet je mało. Bać to się trzeba kiedy się je zostawia.

No i nie wiem o co mam zapytać kart.
Tego Króla Kielichów opisałam w negatywach, subiektywnie. Nie lubię ich, to takie mamlasy :mrgreen:
Na pewno czytałaś;
Czym jest ciałko żółte?
Ciałko żółte (łac. corpus luteum) jest tak naprawdę gruczołem dokrewnym, produkującym kilka różnych hormonów, które są ważne dla prawidłowego przebiegu procesu zapłodnienia, a potem dla utrzymania ciąży. Nazwa tej struktury nie jest przypadkowa – ciałko żółte rzeczywiście posiada żółtawe zabarwienie, co wynika z tego, iż zawiera ono dużo karotenoidów (szczególnie dużo jest w nim luteiny).
W każdym cyklu miesiączkowym powstaje nowe ciałko żółte – do wyodrębnienia się tej struktury dochodzi po wystąpieniu owulacji (uwolnienia komórki jajowej). Ciałko żółte powstaje z resztek pękniętego pęcherzyka jajnikowego i osiąga ono znaczne rozmiary, sięgające nawet 2-5 cm – ostatecznie ciałko żółte może zajmować 1/3, czasami nawet ½ całej objętości jajnika.

Funkcje ciałka żółtego
Ciałko żółte jest strukturą, która ma niebagatelny wpływ na procesy związane z rozrodem. Produkuje ono kilka różnych hormonów, z których najważniejszym jest progesteron. Wydzielane przez ciałko żółte (po zapłodnieniu określane już jako ciałko żółte ciążowe) hormony z tej grupy wpływają na błonę śluzową macicy (endometrium) – stymulują one jej pogrubianie się, a także sprzyjają wystąpieniu bogatszego ukrwienia endometrium. Oba z wymienionych zjawisk są z kolei konieczne do tego, aby zapłodniona komórka jajowa mogła się zagnieździć w błonie śluzowej macicy.
Progesteron konieczny jest jednak nie tylko na początku ciąży, ale i później, podczas całego okresu rozwoju wewnątrzmacicznego dziecka. Początkowo to właśnie ciałko żółte stanowi podstawowe źródło progesteronu. Utrzymanie ciałka żółtego stymulowane jest przez gonadotropinę kosmówkową (hCG), która zaczyna być produkowana około 9. dnia od zapłodnienia. Właściwe funkcjonowanie ciałka żółtego najistotniejsze jest podczas pierwszego trymestru ciąży – wraz z zaawansowaniem ciąży dochodzi przecież do rozwoju łożyska, które również produkuje progestageny, i ostatecznie – około 14.-18. tygodnia ciąży – to właśnie łożysko stanowi podstawową strukturę produkującą te hormony u ciężarnej.

Wydzielanie progesteronu nie stanowi jednak jedynej funkcji ciałka żółtego. Struktura ta, choć w zdecydowanie mniejszych ilościach, produkuje również inne hormony, takie jak estrogeny, inhibinę (substancję zmniejszającą wydzielanie w przysadce FSH, czyli hormonu folikulotropowego) oraz relaksynę (odpowiada ona za rozluźnienie struktur spojenia łonowego podczas porodu, a oprócz tego ma działanie zmniejszające kurczliwość macicy).


Źródło - https://www.mjakmama24.pl/ciaza/jak-zaj ... 10162.html
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31153
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2119 razy
Otrzymał podziękowań: 1969 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: czy

Postautor: szakal165 » 09 paź 2018, 21:51

Elie pisze:Przepraszam, szczerze mówiąc pogubiłam się co z tym pęcherzykiem Graffa. Co ten lekarz - doktor nauk medycznych chce Ci usuwać, jeżeli ( jak napisałaś ) on się wchłania. To, że chce Ci zrobić wyniki, zbadać poziom wszystkich hormonów, to chyba dobrze. Wyżej pisałam - hormony wytwarza przysadka etc i są to naczynia połączone. Jeżeli np masz niedoczynność tarczycy, albo ( odpukać ) jakieś guzki tarczycy, to jajniki też będą szaleć.Możesz to zrobić na własną rękę, bez skierowania, a co za tym idzie, bez wizyty u gin. Potem do endokrynologa. Ginekolog też powinien zobaczyć. Ja tak zrobiłam, przepisywali mi hormony na oko - jak te nie pomogą, to za miesiąc inne. Wkurzyłam się i zrobiłam sobie sama. Stres też ma ogromne znaczenie, wiem po sobie - w pewnym okresie prawie nie chodziłam, nie jadłam, w ciągu 3 mc schudłam 12 kg.I gdyby nie ciąża obecnej synowej, to bym chyba umarła. Musiałam wyjść z domu i latać załatwiać jak najszybciej ślub, żeby synowa nie szła do ślubu z widocznym brzuchem.

Powracając do Ciebie - czy Ty oprócz kłopotów z tym pęcherzykiem masz torbiel ? Jeżeli tak, to na co czekasz.Torbiele z zasady nie są rakowe i miliony kobiet je mało. Bać to się trzeba kiedy się je zostawia.

No i nie wiem o co mam zapytać kart.
Tego Króla Kielichów opisałam w negatywach, subiektywnie. Nie lubię ich, to takie mamlasy :mrgreen:
Na pewno czytałaś;
Czym jest ciałko żółte?
Ciałko żółte (łac. corpus luteum) jest tak naprawdę gruczołem dokrewnym, produkującym kilka różnych hormonów, które są ważne dla prawidłowego przebiegu procesu zapłodnienia, a potem dla utrzymania ciąży. Nazwa tej struktury nie jest przypadkowa – ciałko żółte rzeczywiście posiada żółtawe zabarwienie, co wynika z tego, iż zawiera ono dużo karotenoidów (szczególnie dużo jest w nim luteiny).
W każdym cyklu miesiączkowym powstaje nowe ciałko żółte – do wyodrębnienia się tej struktury dochodzi po wystąpieniu owulacji (uwolnienia komórki jajowej). Ciałko żółte powstaje z resztek pękniętego pęcherzyka jajnikowego i osiąga ono znaczne rozmiary, sięgające nawet 2-5 cm – ostatecznie ciałko żółte może zajmować 1/3, czasami nawet ½ całej objętości jajnika.

Funkcje ciałka żółtego
Ciałko żółte jest strukturą, która ma niebagatelny wpływ na procesy związane z rozrodem. Produkuje ono kilka różnych hormonów, z których najważniejszym jest progesteron. Wydzielane przez ciałko żółte (po zapłodnieniu określane już jako ciałko żółte ciążowe) hormony z tej grupy wpływają na błonę śluzową macicy (endometrium) – stymulują one jej pogrubianie się, a także sprzyjają wystąpieniu bogatszego ukrwienia endometrium. Oba z wymienionych zjawisk są z kolei konieczne do tego, aby zapłodniona komórka jajowa mogła się zagnieździć w błonie śluzowej macicy.
Progesteron konieczny jest jednak nie tylko na początku ciąży, ale i później, podczas całego okresu rozwoju wewnątrzmacicznego dziecka. Początkowo to właśnie ciałko żółte stanowi podstawowe źródło progesteronu. Utrzymanie ciałka żółtego stymulowane jest przez gonadotropinę kosmówkową (hCG), która zaczyna być produkowana około 9. dnia od zapłodnienia. Właściwe funkcjonowanie ciałka żółtego najistotniejsze jest podczas pierwszego trymestru ciąży – wraz z zaawansowaniem ciąży dochodzi przecież do rozwoju łożyska, które również produkuje progestageny, i ostatecznie – około 14.-18. tygodnia ciąży – to właśnie łożysko stanowi podstawową strukturę produkującą te hormony u ciężarnej.

Wydzielanie progesteronu nie stanowi jednak jedynej funkcji ciałka żółtego. Struktura ta, choć w zdecydowanie mniejszych ilościach, produkuje również inne hormony, takie jak estrogeny, inhibinę (substancję zmniejszającą wydzielanie w przysadce FSH, czyli hormonu folikulotropowego) oraz relaksynę (odpowiada ona za rozluźnienie struktur spojenia łonowego podczas porodu, a oprócz tego ma działanie zmniejszające kurczliwość macicy).


Źródło - https://www.mjakmama24.pl/ciaza/jak-zaj ... 10162.html


jest to cysta, która od pół roku się nie wchłonęła.
miałam zrobione hsg w tym miesiącu, wyszło że jajowody są drożne ale strasznie mnie bolało więc może coś nie było do końca ok sama nie wiem. w tym mesiącu nie jechałam na konsultacje bo jeden miesiąc nie zrobi i tak różnicy moim zdaniem.
dostałam metforminę na insulinooporność. ale nie wiem czy to ta przyczyna, jakoś mam wrażenie że mogę mieć np. endometriozę bo czuję często takie objawy bólowe.
zastanawiam się wciaż, czy ten lekarz mi pomoże ale jestem już zmęczona tymi zmianami specjalistów. jakoś pomalu przestaje mnie to ruszać.
szakal165
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 398
Rejestracja: 10 paź 2010, 09:37
Podziękował : 84 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: czy

Postautor: VesperLynd » 10 paź 2018, 09:41

Mało się znam na ginekologii, ale trop endometriozy warto zbadać. Wiele kobiet ją ma i nie zdaje sobie z tego sprawy, a jest to duży problem przy próbach zajścia w ciążę.
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 90
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:53
Podziękował : 78 razy
Otrzymał podziękowań: 47 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: czy

Postautor: Elie » 10 paź 2018, 13:56

szakal165

jestem już zmęczona tymi zmianami specjalistów. jakoś pomalu przestaje mnie to ruszać.


Szakal wymyślasz i poddajesz się - nie wolno. Wszystko można zdiagnozować i wyleczyć, a nie odkładać na święty nigdy.
W związku z tym, że duża część objawów endometriozy jest niespecyficzna, tylko 1 na 4 kobiety może się spodziewać od razu właściwie postawionej diagnozy. Jeśli lekarz podejrzewa endometriozę, zleca (lub sam wykonuje) USG przezpochwowe oraz badanie krwi (poziom markera CA-125). Czasami pomocna jest też tomografia komputerowa.

Badaniem, które pozwala postawić jednoznaczną diagnozę jest laparoskopowe badanie wnętrza macicy. Lekarz może je zlecić, żeby potwierdzić wstępną diagnozę i sprawdzić, czy wszczepy są pojedyncze, czy liczne. W trakcie laparoskopowego badania wszystkie lub część wszczepów można usunąć.


źródło - Poradnik Zdrowia
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31153
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2119 razy
Otrzymał podziękowań: 1969 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: czy

Postautor: DamaWMasce33 » 12 paź 2018, 14:30

Lekarzem nie jestem, ale mam niedoczynnosc tarczycy- Hshimoto, jest to choroba autoimmunologiczna a przy tego typu chorobach jedno pociaga za soba drugie, ja to nazywam efektem domina..kiedys, okolo 10 lat temu kiedy zaczelam chorowac, nie mialam dostepu do takiej wiedzy, jaka mam teraz. Przez to ze zaniedbalam duzo spraw i mialam duzo stresow w zyciu mam rozregulowane hormony, niedobor witaminy d, podwyzszony testosteron, prolaktyne..niestety tak to dziala, zaniedbasz jedno i pojawia sie cala fala, jedno pociaga drugie, jesli chodzi o tarczyce, jelita, mogz, hormony to wszystko jest ze soba polaczone!

Ja bym zalecala z wlasnego doswiadczenia:

-wizyte u dobrego ginekologa-endokrynologa

-sprawdzenie :

*poziomu witaminy d3 metabolit 25 OH (to jest bardzo wazne)
*estradiolu
*progesteronu
*prolaktyny (normalnie i po obciążeniu)
*testosteronu, wolnego testosteronu
*androstendionu
*insuliny
*tarczycy (TSH, FT3, FT4, anty TPO, anty TG)
*kortyzolu (najlepiej rano i po poludniu)

ważne też są: żelazo (sprawdzać z ferytyną!), poziom witaminy b6 i 12, cynk, kwas foliowy

Niestety tego wszystkiego jest od cholery, ale kazde z tych badan jest tak wazne, tak jak mowie jedno jest zalezne od drugiego, nalezy przebadac WSZYSTKO..

Warto zerknac takze na:

- nerki (kreatynina, białko całkowite)
- profil lipidowy (cholesterol, LDL, HDL, trójglicerydy, homocysteina)
- wątrobę (AST, ALT, ALP, GGTP, bilirubina całkowita)


Jak bedziesz miala wyniki napisz co jest nie tak postaramy sie pomoc, a tak ogolnie strzelajac w ciemno prosze kupc sobie korzen maca, swietnie reguluje hormony, podobnie ashwagandha. Do picia koniecznie malwa czarna, czystek, mięta.
Awatar użytkownika
DamaWMasce33
 
Posty: 82
Rejestracja: 14 kwie 2018, 21:48
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: czy

Postautor: DamaWMasce33 » 12 paź 2018, 14:32

Ja juz jestem na dobrej drodze, ale wiadomo trzeba dac czas...nic nie dziala blyskawicznie, dlatego rob szybko te badania, o ktorych Ci napisalam i wprowadzaj zmiany! Unikanie stresu, medytacja, taniec, spiewa, kontakt z natura, dobra dieta..to potrafi zdzialac cuda, trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
DamaWMasce33
 
Posty: 82
Rejestracja: 14 kwie 2018, 21:48
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kompleksowe porady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości