Czy to tak działa?

Czy to tak działa?

Postautor: Vanilla91 » 08 paź 2017, 15:35

Witam. Przeczytałam ostatnio o takiej wróżbie, którą panny przed snem w Boże Narodzenie, robiły sobie aby sprawdzić kto jest im pisany. Po porostu prosiły w duchu o to, by im się tej wyjątkowej nocy przyśnił.. ten ktoś.
W październiku co prawda nie dzieje się nic niezwykłego, ale ja postanowiłam sobie spróbować i o to przed snem poprosiłam. Wiem że sny to często odbicia naszych codziennych przeżyć, pomieszane z jakimiś niestworzonymi wymysłami naszego umysłu. Dlatego nieraz np. powracał do mnie sen, że znów mieszkam w moim domu z lat dziecinnych, albo w jakimś innym w podobnym stylu, z tak samo z pięknym albo nawet i lepszym widokiem zza okna.. Albo że moje miasto zewsząd otoczone jest wielkimi górami, które w rzeczywistości oddalone są trochę ponad 100 kilometrów od niego. Tak ich też mi brakuje ;)
A jeśli chodzi o chłopaków, to mogłoby mi się ich przyśnić co najmniej kilku, albo żaden tak na prawdę. A tej nocy, kiedy wypowiedziałam przed snem to życzenie, przyśnił mi się ten o którym od kilku miesięcy bardzo intensywnie myślę, którego niedługo być może spotkam (właśnie w mniej więcej takich okolicznościach mi się przyśnił), ale z którym jeszcze się tak na prawdę nie znamy i prawda jest taka że jest dla mnie nieosiągalny :( Więc jak interpretować ten sen? Przypadek, czy może coś więcej?
Vanilla91

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Czy to tak działa?

Postautor: Ankol18 » 10 paź 2017, 14:02

Vanilla91 pisze: A tej nocy, kiedy wypowiedziałam przed snem to życzenie, przyśnił mi się ten o którym od kilku miesięcy bardzo intensywnie myślę, którego niedługo być może spotkam (właśnie w mniej więcej takich okolicznościach mi się przyśnił), ale z którym jeszcze się tak na prawdę nie znamy i prawda jest taka że jest dla mnie nieosiągalny :(

Może przyśnił Ci się właśnie ten chłopak, ponieważ jak sama napisałaś: "ten o którym od kilku miesięcy bardzo intensywnie myślę". Być może układając w myślach życzenie i prosząc o odpowiedź, również przed snem myślałaś o nim i stąd to właśnie on pojawił się we śnie.
Czemu jest nieosiągalny? Skoro jeszcze się nie znacie osobiście to przecież nic nie wiadomo. No chyba, że jest żonaty, dzieciaty, albo jest księdzem... :P
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: Nut » 10 paź 2017, 14:58

Przeczytałam ostatnio o takiej wróżbie, którą panny przed snem w Boże Narodzenie, robiły sobie aby sprawdzić kto jest im pisany. Po porostu prosiły w duchu o to, by im się tej wyjątkowej nocy przyśnił.. ten ktoś.

Takie praktyki można stosować o każdej porze roku, pytania mogą dotyczyć każdej sfery życia i na każde możesz dostać odpowiedź. Czasem jest ona wprost a czasem w postaci symboli które łatwo odczytać pod warunkiem, że trenujesz analizy pozostałych snów. Takiej odpowiedzi nie da się uzyskać do czasu poznania mowy Twojej podświadomości.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 411 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 10 paź 2017, 23:02

Wiem że sny to często odbicia naszych codziennych przeżyć, pomieszane z jakimiś niestworzonymi wymysłami naszego umysłu.

Są różne rodzaje snów i różne ich znaczenie i przeznaczenie.. Gdyby chcieć określić jednym zdaniem - sny są łącznikiem naszej nieświadomości ( czasami zbiorowej nieświadomości ) ze świadomością, rzeczywistością nad którą mamy kontrolę.
Wprawdzie możemy również kierować snami - ale to oddzielny temat.

Dlatego nieraz np. powracał do mnie sen, że znów mieszkam w moim domu z lat dziecinnych, albo w jakimś innym w podobnym stylu, z tak samo z pięknym albo nawet i lepszym widokiem zza okna.. Albo że moje miasto zewsząd otoczone jest wielkimi górami, które w rzeczywistości oddalone są trochę ponad 100 kilometrów od niego. Tak ich też mi brakuje ;)

Czyli, moim skromnym zdaniem, miewasz sny w których analizujesz swoją przeszłość, dzieciństwo i starasz się je oceniać i wyciągasz wnioski. Prawdopodobnie sny z domem w tle pojawiają się wtedy, kiedy w Twoim życiu następują jakieś ważne zmiany, sprawdziany Twojej wiedzy, umiejętności. Twoja nieświadomość ( podświadomość ) analizuje jak daleko w życiu zaszłaś, jaki udział i zasługi w tym ma Twoja rodzina a co zawdzięczasz sobie. Kiedy we śnie pojawiają się góry które symbolizują przeszkody, wtedy być może analizujesz na ile pokonałaś je sama a których nie byłaś w stanie pokonać.
Ogólnie ludzie mają tendencję do przypisywania swoich porażek rodzinie - bo nie pomogła,nie stworzyła warunków sprzyjających rozwojowi, względnie zbyt wiele oczekiwała.
Zwróć uwagę na podobne sny, w jakich sytuacjach życiowych się pojawiają.Dowiesz się wtedy co zawdzięczasz rodzinie, a co swojej pracy.

A tej nocy, kiedy wypowiedziałam przed snem to życzenie, przyśnił mi się ten o którym od kilku miesięcy bardzo intensywnie myślę, którego niedługo być może spotkam (właśnie w mniej więcej takich okolicznościach mi się przyśnił), ale z którym jeszcze się tak na prawdę nie znamy i prawda jest taka że jest dla mnie nieosiągalny :(

No i życzenie się spełniło. Odpowiedź dlaczego masz wyżej.
Mnie zastanawia Twoje stwierdzenie -
prawda jest taka że jest dla mnie nieosiągalny :(

Dlaczego, z jakich powodów tak sądzisz. Dlaczego uważasz się za gorszą, hmm
Może żyjesz wyobrażeniami o tym chłopaku i najzwyczajniej idealizujesz go w swoich marzeniach - tak często bywa.Bardzo często nasze wyobrażenia o kimś przegrywają w realnym spotkaniu z człowiekiem..
Czy się spotkacie - tego nie wiem. Odpowiedz nam proszę kiedy to nastąpi.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Rea » 11 paź 2017, 15:15

Więc jak interpretować ten sen? Przypadek, czy może coś więcej?

S. Freud w swojej książce "Objaśnienia Marzeń Sennych" napisał; "Sen jest spełnieniem życzenia." Jakie były Twoje marzenia związane z tym chłopakiem ? Spotkać się w rzeczywistości ? No to życzenie się spełniło, z niewielką różnicą, bo we śnie. Napisz z jakiego powodu ten chłopak jest dla Ciebie nieosiągalny, w jakim sensie, to by wiele wyjaśniło. Być może masz zaniżoną samoocenę. :03777:
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Wróć do Interpretacje snów