Czy zwierzę ma duszę

Re: Czy zwierzę ma duszę

Postautor: Anka100 » 22 sty 2017, 11:54

Ja wiem, że Każde Zwierzę ma Duszę... Wiem, że Dusza przybiera takie ciało jakie ma "przeznaczone" (?) Nie wiem jak to nazwać... Powiem tylko tyle, że kiedy człowiek umiera, nie ma żadnego wpływu na to do jakiego ciała trafi jego dusza. Nie pomoże ani Karma ani żadna wiara... Pozdrawiam :-)
"Wszyscy jesteśmy powołani do Szacunku dla Każdego Życia" heart

Awatar użytkownika
Anka100

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 34

Postautor: vein » 22 sty 2017, 16:07

Podobne teorie wywodzą się od Aborygenów, jeszcze przed powstaniem wszelkich religii, które zdyskredytowały animizm o którym piszesz.
Czytałaś książkę E.B. Tylora "Cywilizacja pierwotna ". Po części obala tę teorię, uznając ją jako wierzenia ludzi pierwotnych.

https://filspol.files.wordpress.com/201 ... rwotna.pdf
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Postautor: runoutofbreath » 25 sty 2017, 12:11

Osobiscie uwazam, ze psy i koty maja dusze, sa to bardzo madre stworzenia, bardzo duzo rozumieja. Czasami mam wrazenie, ze widzia wiecej niz inni ludzie. Moj piesek, ktory niestety zdechl kilka lat temu czesto mial takie fazy ze usiadl i podazal wzrokiem za czyms niewidzialnym..(najprawdopodobniej niewidzialnym dla nas- ludzi). Ogolnie wiele psiakow i kotow to ma, kto wie co oni widza...
Awatar użytkownika
runoutofbreath
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Postautor: Ejbert » 29 sty 2017, 18:22

Pewnie, że ma :) Wszystkie stworzenia mają, bo wszyscy pochodzimy z jednego Źródła, różnica może być w etapie rozwoju duszy i oczywiście w świadomości, humanoidy uważają, że mają ją wykształconą najbardziej ze wszystkich stworzeń. Ale patrząc na większość ludzkich czynów mam wątpliwości. Większa, w sensie że "lepsza" to raczej nie jest, ale jest inna, zresztą każdy gatunek ma inną tą świadomość. Mogę przyjąć, że nasza wyewoluowała w stopniu nie spotykanym u zwierząt ;)

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Animizm