Dla zaawansowanych :)

Re: Dla zaawansowanych :)

Postautor: Adam » 22 kwie 2009, 23:26

Dokładnie- młody wysportowany i bardzo utalentowany chłopak nie zostanie od razu pierwszoligowym piłkarzem- do tego potrzebne są lata treningu. Każdy talent wymaga oszlifowania i zaakceptowania faktu, że istnieją na tym świecie ludzie od nas mądrzejsi, z większym doświadczeniem, itd. Młody piłkarz potrzebuje trenera.. Choćby nie wiem jak się starać, zawsze będzie ktoś od nas lepszy :lol: I czasami warto wysłuchać właśnie takiej osoby- np. sięgając po jakąś knigę, czy udając się do specjalistycznych szkół, studiów, na warsztaty, kursy, czy ćwiczenia praktyczne ;)

Nie wiem jak Wy, ale ja nie poszedłbym do "lekarza", który swój dyplomik kupił na bazarze (lub nawet i tego nie uczynił), bo stwierdził, że wiedza jest mu niepotrzebna, on ma dar i koniec ;) A wróżka-wróż to także lekarz- lekarz duszy ;) Choćby nie wiem jakiego nazewnictwa używać- przyjmując klienta tarocista staje się po części za niego odpowiedzialny. A przynajmniej za słowa, które wypowiada. Nie musimy już pomagać (z tego co widzę, niektórzy bardzo nie lubią tego słowa)- starajmy się chociaż nie szkodzić :D Albo przynajmniej zrobić wszystko co uważamy za słuszne w danej sytuacji, aby nie pogorszyć czyjegoś stanu psychicznego ;) Taką wiedzę myślę, że można uzyskać z czasem, np. wróżąc przyjaciołom w realu, internecie, czytając różne dzieła, wysłuchując co osoby z wieloletnim doświadczeniem mają do powiedzenia... Także o ochronie energetycznej, o której wspomniała Malutek. Wątpię, aby zdobyć takie umiejętności zamykając się w swoim własnym umyśle i "perfekcji", nie dopuszczając niczyjego zdania do naszego "świata". Lub dopuszczając jedynie pewne fragmenty, które akurat nam pasują, usprawiedliwiają nasze zachowanie i stosunek do pewnych spraw oraz są po prostu wygodne :D
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Awatar użytkownika
Adam
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 8

Postautor: malutek » 22 kwie 2009, 23:40

Slowem, nie lenic sie, tylko uczyc i nie tlumaczyc ksiazkowstretu takimi czy siakimi argumentami, bo sie za chwile okaze, ze najlepiej analfabeta byc - po co sie w ogole bylo uczyc czytac?
Bo zaczne zgrzytac zebami i mi sie zgryz pogorszy, nooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
TO marzenie musi się spełnić... A zresztą... dajmy szansę i pozostałym...
Przerwa w zapisach na tarota, bo musze sie odkopac z zaleglosci. Sorry.
Obrazek
Awatar użytkownika
malutek
Pleciuga

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Adam » 22 kwie 2009, 23:41

:lol: Tylko nie zacznij Malutku dziabać po łydkach, bo tego nie zniesę :lol: :mrgreen:

Ksionżki nie są takie złe, choć nie trudno na dziadostwo trafić ;) Zachęcam do zaglądania do wątku ze spisem ezoterycznym książek oraz zadawania pytań odnośnie konkretnych pozycji :mrgreen: Taka mała reklama ;)
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Awatar użytkownika
Adam
Gawędziarz

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 8

Postautor: Ewelina » 23 kwie 2009, 19:02

Całkowicie zgadzam się z Adamem , przyznaje mu racje. Miałam na myśli to że sama wiedza teoretyczna nie wystarczy, ale potrzebna jest jeszcze choćby odrobina empatii, wyczucia i współczucia, zrozumienia dla osoby której się wróży. Przecież przychodzi ona z problemem w którym mamy jej pomóc rozwiązać, szanując ją i rozumiejąc to z czym przyszła.

Ponad to tarot według minie to nie kończąca się nauka,której nikt chyba do końca nie zgłębi.
Ewelina

Postautor: Krysia881 » 27 sie 2009, 19:45

Ewelina pisze:
Ponad to tarot według minie to nie kończąca się nauka,której nikt chyba do końca nie zgłębi.

Zgadzam się z Ewelinką na sto procent :)
Pozdrawiam :)
Krysia881
Niewymowny

Postautor: malutek » 14 wrz 2009, 15:40

Bo mi sie wydaje, ze trzeba sie b pilnowac, zeby nie zaczac od odczytywania kart, a skonczyc kazaniem na podstawie tego, co nas w zyciu spotkalo...

Przenoszenie wlasnych emocji jest do bani, bo to, co dla nad dobre i jak mysmy sobie z danym problemem poradzili, nie musi byc tak samo dobre dla pytacza. On prosi o rade od kart, a nie o rade od wrozki na podstawie jej zycia i przezyc. Tym bardziej, ze kazdy ma troche inny system wartosci.

Doswiadczenie zyciowe pomaga zorientowac sie, z jakim klientem ma sie do czynienia, przewidziec jego reakcje na zla wiadomosc, odnalezc sie w niezrecznej sytuacji, jaka czasem moze zaistniec, miec dystans do roznych typow ludzkich i najdziwniejszych pytan itp. pod tym wzgledem na pewno sie przydaje, po prostu im jestesmy starsi, tym mniej rzeczy nas dziwi i szokuje, ale do dobrego czytania kart jest potrzebne doswiadczenie w czytaniu kart plus ich znajomosc.
Doswiadczenie w czytaniu kart, czyli po prostu praktyka, a doswiadczenie zyciowe to dwie rozne sprawy.
Pierwsze przeklada sie na pewnosc co do rozumienia znaczen roznych ukladow, drugie moze poskutkowac dobrymi radami cioci Kloci, ale nie po takie przychodzi klient do wrozki.
Obrazek
Awatar użytkownika
malutek
Pleciuga

Postautor: malutek » 14 wrz 2009, 22:47

qrka, lubie tarotczyc, to je bakcyl :P
Obrazek
Awatar użytkownika
malutek
Pleciuga

Postautor: tęcza » 15 wrz 2009, 00:57

banshee pisze:[Zyjemy w swiecie, w ktorym wszystko musi byc zbadane i dotkniete. Jesli chodzi o wyrocznie (w tym tarota), to opieraja sie one, odwrotnie niz jakakolwiek nauka, na regule przypadku. W tym sensie, nie kladzie sie 10x kart, zeby cos okazalo sie prawdziwe. Z eksperymentem naukowym jest odwrotnie.
niektórzy robią ekspertment naukowy z Tarota i pytają u różnych osób na te samo pytanie po 10 x, jakby chcieli sobie wzmocnić wróżbę, albo szukają potwierdzenia swoich oczekiwań :?
twoje myśli tworzą twój świat :)
Awatar użytkownika
tęcza
Wpadłem na chwilę

Postautor: malutek » 15 wrz 2009, 01:06

Ban, nie wiem... mnie tam latwo przyznac sie do bledu i qrka, pokazac zupelnie inna droge, choc nie mowie tu o kartach akurat. :lol: Moje dzieci 100x slyszaly juz, ze maja sie nie oslubiac smarkaczami i nie tylko na podstawe zauroczenia i przyciagania sex. :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
malutek
Pleciuga

Postautor: malutek » 15 wrz 2009, 02:16

nio szczurek do mie przychodzi co i rusz... :lol: ale ja rzeczywiscie nie lubie byc autorytetem, autorytet kojarzy mi sie stary, skostnialy i taki nieruchawy jakis... :lol: :lol: :lol:
ja lubie szukac odpowiedzi, lubie drazyc i wyciagac wnioski, lubie odkrywac nowe sfery. a zrozumienie w czym tkwi blad, to wielki sukces.
Obrazek
Awatar użytkownika
malutek
Pleciuga

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum