Dream Cards - 18 Dom

Dyskusje o pozostałych kartach

Dream Cards - 18 Dom

Postautor: Colca » 06 sie 2012, 20:05

Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 6

Re: Dream Cards - 18 Dom

Postautor: Elie » 06 sie 2012, 22:22

Budowanie zamków z piasku,bez ugruntowanych podstaw; nierealne marzenia,naiwnie. dziecinne widzenie przyszłości.
Np. budowanie firmy,która z góry skazana jest na fiasko-brak biznes planu,podstawy budowania mało stabilne.
To samo dotyczy budowania związku,rodziny- bez podstaw zapewniających chociaż 50%ową gwarancję przetrwania.
Z pozytywów- fantazja twórcza,talent wizjonerski,orginalny sposób widzenia świata.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 07 sie 2012, 10:38

To co na co dzisiaj dopiero zwróciłam uwagę; człowiek widoczny na karcie,to po prostu bezdomny,z kartonem do spania pod pachą,a w górze,w marzeniach,czy faktycznie realne piękne domy, o których może sobie jedynie, na ten moment, z rozpaczą i zazdrością, popatrzeć.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Colca » 07 sie 2012, 13:47

Ellie pisze:człowiek widoczny na karcie,to po prostu bezdomny,z kartonem do spania pod pachą,

A mnie to się skojarzyło z dużą teczką na rysunki - może początkujący artysta malarz, może architekt. Ale też go odbieram jako zagubionego, przytłoczonego wielkim bezosobowym miastem. I stąd może myśli o domu rodzinnym na prowincji. Ten dom sprawia wrażenie żywcem wyrwanego z korzeniami - na siłę przeniesiony w obce strony, nie pasuje do tych gmachów obok.

Może karta radzi aby nie zapominać o swoich korzeniach, nie wyrzekać się swoich bliskich, nawet kiedy zaczniemy obracać w korporacyjnym towarzystwie. A przez te korzenie pod domem, karta ma dla mnie również trochę ekologiczną wymowę.
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Droga życia: 6

Postautor: Mewa » 07 sie 2012, 22:03

Dom zawsze mi się kojarzy ze stabilizacją, spokojem, poczuciem bezpieczeństwa. Trudno mi inaczej o nim myśleć. Być może człowiek na karcie marzy o stabilizacji, albo pracuje (w tym biurowcu obok), żeby to osiągnąć, albo tęskni za swoim domem. Może też chce "stworzyć dom", czyli założyć rodzinę.
Mewa

Postautor: katarynka » 09 sie 2012, 09:22

W moim Senniku jest jakaś taka jungowsko-freudowska analiza pod hasłem "dom", w kartomancji raczej do niczego nieprzydatna, więc podaruję sobie sennik.

Ja też widzę w tej karcie "poszukiwanie domu", marzenia o domu. Czyli poszukiwanie swojego własnego, bezpiecznego miejsca, na ziemi. Nie tylko chodzi o dom w sensie fizycznym (cztery ściany i dach choć też), ale również o dom w znaczeniu rodziny, ludzi, z którymi jest nam dobrze i bezpiecznie.

"mój jest ten kawałek podłogi..." jeśli ktoś pamięta tą piosenkę Mr Zoob to wie co mam na myśli :)

Generalnie podstawowa interpretacja tej karty byłaby dla mnie podobna jak "domu" z lenormandów.
katarynka

Postautor: katarynka » 09 sie 2012, 09:24

Znaczenie karty z "małej białej książeczki Lo Scarabeo" (jak zwykle w tych książeczkach dość skąpe):
"Postać matczyna. Bezpieczeństwo finansowe. fascynacja nieznanym. Odwrócona: Kłopoty rodzinne, brak pieniędzy, duże niebezpieczeństwo."
katarynka

Postautor: Agolinka » 14 sie 2012, 23:01

Dom w snach oznacza nasze wnętrze zaś okna to nasze spojrzenie na świat,
okna - to jest symbol otwartości i spojrzenia na świat.
O jakości drzwi, okien stanowi otwartość na świat.
Awatar użytkownika
Agolinka

Postautor: Bender » 15 sie 2012, 08:15

To, że ten dom jest ruchomy - może potwierdzać powiedzenie "Twoj dom jest tam, gdzie serce Twoje". Na upartego można jeszcze zobaczyć w rurach pod nim - żyły i tętnice...
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Droga życia: 7

Wróć do POZOSTAŁE KARTY