Dream Cards - 24 Słodycze

Dyskusje o pozostałych kartach

Dream Cards - 24 Słodycze

Postautor: Colca » 13 sie 2012, 16:19

Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 6

Re: Dream Cards - 24 Słodycze

Postautor: Colca » 13 sie 2012, 16:21

Na karcie nr 12 Bankiet http://forumezo.pl/viewtopic.php?f=512&t=35356 stoją wzdłuż stołu i każdy sam sobie bierze; tutaj stoją wokół małego okrągłego stoliczka i dzielą się, częstują nawzajem.
Przez te koła rowerowe zamiast nóg, karta kojarzy mi się z uzależnieniem (np. od narkotyków) i wciąganiem w uzależnienie innych osób.
Awatar użytkownika
Colca
Gawędziarz

Droga życia: 6

Postautor: onaion » 13 sie 2012, 16:53

te kola jakby nas ciagnely w kierunku tych slodyczy,, mamy przesyt, ale one nas niosa..jest nam lzej nie chodzimy, nie czlapiemy...jestesmy tacy nakreceni, jak te pojazdy...:) jakby te slodycze znieksztalacy nasze spojrzenie na swiat, nie czujemy sie soba..one nami manipuluja...do tego te dziwne twarze, wystarczy na nie spojrzec, zeby widziec , ze te postacie sa jakby oderwane od rzeczywistosci...wcinaja te slodycze, ale nie widac prawdziwego zadowolenia...tylko przymus..
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Postautor: Mewa » 13 sie 2012, 17:02

Niektórzy, jak pani w głębi karty, opychają się. Jedna ręka przy buzi, a druga wyciąga się do kolejnego ciastka. Kompulsywne jedzenie? Zajadanie smutków? Takie mechaniczne... Może stąd te kółka zamiast nóg? Jeszcze nad nimi rozmyślam. A może chodzi o wzajemne "słodzenie" sobie? Ludzie prześcigają się w mówieniu sobie przesadnie miłych rzeczy tak, że dochodzi do absurdu. A już na pewno wszystkim robi się mdło f542b21fe6a35 i mają ochotę na kiszonego ogórka :hihi: , żeby zneutralizować tę słodycz.
Mewa

Postautor: onaion » 13 sie 2012, 17:04

Mewa pisze:Niektórzy, jak pani w głębi karty, opychają się. Jedna ręka przy buzi, a druga wyciąga się do kolejnego ciastka. Kompulsywne jedzenie? Zajadanie smutków? Takie mechaniczne... Może stąd te kółka zamiast nóg? Jeszcze nad nimi rozmyślam. A może chodzi o wzajemne "słodzenie" sobie? Ludzie prześcigają się w mówieniu sobie przesadnie miłych rzeczy tak, że dochodzi do absurdu. A już na pewno wszystkim robi się mdło f542b21fe6a35 i mają ochotę na kiszonego ogórka :hihi: , żeby zneutralizować tę słodycz.

a wiesz, ze pierwsze moje wrazenie bylo wlasnie takie slodzenie sobie...ale odbieglam w innym kierunku..takze pewnie i cos w tym jest...
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: Bender » 13 sie 2012, 18:27

Coś w tym jest, co mówicie o tym słodzeniu sobie - nawet ich odzież wygląda, jak polukrowana, a jest takie powiedzenie "lukrować komuś"... nawet w oczy sobie nie patrzą. Nie rozumiem jeszcze, o co chodzi z tymi kołami, bo nie tylko postacie są na kołach i stolik jest okrągły, ale też stoją w ogrodzonym kręgu wokół stołu...

Słodycz kojarzy mi się z czymś dobrym i miłym, a na tej karcie wzbudza lęk...
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Otrzymał podziękowań: 3 razy
Droga życia: 7

Postautor: onaion » 13 sie 2012, 19:07

moze tak..jak Ci ktos za bardzo pocukruje to sie na tym przejedziesz hehe
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: mały_wojownik » 13 sie 2012, 23:08

poszedłbym w kierunku zaspokajania swoich żądz, przynajmniej w snach interpretuje słodycze i jedzenie. Więc seks ja bym miał na uwadze ;))
kojarzy mi się tak karta z jedną osobą...aż mam chęć na cukierka ;))
„Twoje słowo jest zalezne od ciebie, póki go nie wypowiesz, potem to ty jestes od niego zalezny”
"Nie patrz na oczy tylko w oczy, tam na dnie zobaczysz wszystko"
Awatar użytkownika
mały_wojownik

Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 5

Postautor: katarynka » 14 sie 2012, 09:06

Ale super interpretacje dajecie! Podoba mi się :)

Z książeczki Lo Scarabeo:
"Dzieci, korzyści ekonomiczne, mnóstwo szczęścia. Odwrócona - Załamanie szczęścia, niezadowolenie, fałszywe pochlebstwa".

Z mojego sennika (A.A. Nowak):
"Słodkie - słodkie rzeczy we śnie są zapowiedzią nagrody, przyjemności, sukcesu i szczęścia. Niemal zawsze symbolizują słodycz życia".

Rzeczywiście, w jakiś sposób ludzie na tej karcie wyglądają dziecinnie, jakoś tak infantylnie. Te kółka (wygłupy) plus wypełnione policzki jak u chomika... To wygląda jak chwilka zapomnienia, łapanie dawno zapomnianej rozkoszy. Kojarzy mi się z babą z reklamy czekoladek, niemal szczytującą z powodu jakiejś tam pralinki...

No i cukrują sobie, to bez dwóch zdań! To częstowanie się nawzajem - Wenus, jedzenie z dziobków, buzi na dzień dobry i buzi na do widzenia.

A w negatywie widziałabym kompulsywne zachowania, destrukcyjne odreagowywanie (zajadanie stresu czekoladą), fałszywa albo głupawa słodycz (typu "krew wypije a dziurki nie zostawi" albo "dzidzia piernik")

No i nie omijałabym znaczenia "słodkie" = "dobre, miłe, rozkoszne" (a w negatywie - fałszywie, zwodniczo)
katarynka

Wróć do POZOSTAŁE KARTY